Szukaj

Kategorie

Jak sprzedać samochód?


Jak sprzedać samochód?


Chcąc sprzedać samochód możesz pojechać na giełdę, wstawić auto do komisu, wsunąć za szybę kartę z napisem "sprzedam", wystawić ogłoszenie w gazecie lokalnej lub też skorzystać z najskuteczniejszej na dzień dzisiejszej metody - czyli wystawienia ogłoszenia w Internecie.

Dlaczego warto wystawić ogłoszenie w Internecie?

Na chwilę obecną to właśnie ogłoszenia w Internecie są najskuteczniejszym sposobem na sprzedaż samochodu. Koszt wystawienia ogłoszenia jest stosunkowo niski lub nawet zerowy (na Sprzedawaczu możesz wystawić ogłoszenie motoryzacyjne za darmo) - szczególnie jeśli porównamy go z prowizją pobieraną przez komis lub całkowitym kosztem wypraw na giełdę. Potwierdzeniem skuteczności jest fakt, iż nawet komisy samochodowe wystawią ogłoszenia w Internecie.

Czy warto wstawić samochód do komisu?

Jeśli chcemy się samochodu po prostu pozbyć i nie zawracać sobie głowy jego sprzedażą - komis przyjdzie nam z pomocą. Musimy jednak pamiętać, że koszt wstawienia auta do komisu wyniesie od kilku set do kilku tysięcy zł w zależności od wartości pojazdu. Jeśli nie chcemy płacić tak wysokiej prowizji warto samemu wystawić ogłoszenie i poświęcić trochę czasu na spotkania z klientami. Jeśli komis lub handlarz chce od Ciebie od razu odkupić samochód wiedz, że cena którą Ci zaproponuje jest znacznie niższa od rynkowej5 rzeczy, które warto zrobić przed wystawieniem ogłoszenia

  1. Umyj i posprzątaj samochód zanim zrobisz jego zdjęcia - zobacz poradnik: "Jak przygotować samochód do sprzedaży?"
  2. Zrób dobrej jakości zdjęcia - zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz auta - zobacz: poradnik: "Jak zrobić zdjęcia samochodu do sprzedaży?"
  3. Przygotowując opis ogłoszenia przypomnij sobie listę ostatnich czynności serwisowych i zawrzyj je w treści
  4. Zorientuj się jaka jest cena rynkowa Twojego samochodu
  5. Wystawiając ogłoszenie pamiętaj by nie wstawiać zdjęć "do góry nogami"

Dodanie ogłoszenia

Jeśli chcesz sprzedać swój samochód i masz już gotowe zdjęcia, dodaj teraz ogłoszenie w serwisie Sprzedawacz.pl. Jeśli zależy Ci na czasie wyróżnij odpłatnie swoje ogłoszenie, a dotrze ono większej liczby osób zainteresowanych 

Dodaj ogłoszenie motoryzacyjne


Pamiętaj także o udostępnieniu ogłoszenia na Facebooku.

Data publikacji: 2017-08-04, ostatnia zmiana: 2018-10-19

Może Cię zaintersować:

- Jak odświeżyć wygląd auta przed sprzedażą?

- Ile kosztuje niedodanie zdjęć do ogłoszenia sprzedaży samochodu?

- Jak przygotować samochód do sprzedaży?

- Giełda samochodowa - gdzie i kiedy się odbywa i czy warto jechać?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla

Różne oblicza silnika Diesla

Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25