Wróć | Sprzedawacz.pl » Blog »

Motoryzacja - Blog - strona: 1

Rejestracja samochodu używanego, czyli mini poradnik jak zarejestrować auto!
Podejrzewam, że właśnie stałeś się szczęśliwym posiadaczem samochodu i przyszedł czas na jego rejestrację. Z poniższego artykułu dowiesz się co, krok po kroku, musisz zrobić by zarejestrować auto. Dowiesz się jakie dokumenty są wymagane, ile trwa oraz ile kosztuje przerejestrowanie pojazdu. Sprawdzisz również ile masz czasu na zgłoszenie zmiany właściciela w wydziale komunikacji.

Data publikacji: 2020-01-09, Dział: Blog Motoryzacja

Umowa darowizny samochodu - gotowy wzór PDF i DOC
Z umową darowizny samochodu mamy najczęściej do czynienia w sytuacji, gdy samochód jest przekazywany pomiędzy członkami rodziny. Rzadziej korzystają z niej osoby niespokrewnione - choć prawnie nie jest narzucone kto i co, może komu darować. Jeśli chcesz tylko pobrać gotowy wzór umowy darowizny możesz to zrobić od razu poniżej. Zapraszamy jednak również do zapoznania się z umówieniem umowy oraz podatku od darowizny.

Data publikacji: 2020-01-08, Dział: Blog Motoryzacja

MotoGP - wyścigi Formuły 1 na dwóch kołach
Mimo, że najpopularniejszym w naszym kraju sportem motorowym niezmiennie pozostaje Formuła 1, to w ostatnich latach coraz większą rozpoznawalność zdobywają Motocyklowe Mistrzostwa Świata, a zwłaszcza kategoria dla najlepszych zawodników i najszybszych motocykli - MotoGP. Jest to odpowiednik Formuły 1 - tyle że na dwóch kołach.

Data publikacji: 2019-11-08, Dział: Blog Motoryzacja

Kartka na szybę sprzedam samochód. PDF - jak przygotować i czy warto ją nakleić?
W przypadku samochodów po dziś dzień warto skorzystać z jednej z najprostszych metod informowania o tym, że mamy coś do sprzedania. Kartka sprzedam auto naklejona na tylnych, bocznych szybach samochodu w dalszym ciągu może być bardzo skuteczna. Oczywiście pod warunkiem, że samochód nie stoi zamknięty w garażu i że zamieścimy na wywieszce wszystkie ważne informacje. Poniżej podpowiadamy jak łatwo i dobrze przygotować plik do wydruku oraz co musi się w nim znaleźć.

Data publikacji: 2019-11-04, Dział: Blog Motoryzacja

Jakiego Suva kupić? - Zobacz auta SUV do 20 tys, 30 tys i 40 tys, które warto wybrać
Samochody typu SUV cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców. Są to pojazdy z napędem na cztery koła, które dobrze sprawdzają się nie tylko podczas długich i dalekich podróży, ale także w trakcie jazdy po mieście. Choć w większości kojarzą nam się one z prestiżem, elegancją i zawrotnymi cenami to najtańsze modele dostępne są już od 20 tys. zł. Jaki model kupić?

Data publikacji: 2019-10-30, Dział: Blog Motoryzacja

Samochód zabytkowy a ubezpieczenie - co trzeba wiedzieć?
Klasyczne pojazdy są wyjątkowe pod każdym względem, przez co wymagają też wyjątkowego traktowania. Taki samochód nie tylko rejestruje i użytkuje się w nietypowy sposób, ale też ubezpiecza. Niedawno kupiłeś zabytkowe auto i jeszcze nie zdążyłeś go ubezpieczyć? Podpowiadamy, kiedy i jaką polisę warto kupić.

Data publikacji: 2019-10-30, Dział: Blog Motoryzacja

Giełda Słomczyn - godziny otwarcia, opłaty, aktualne informacje
W każdą niedzielę od wczesnych godzin poranny w Słomczynie w okolicy Grójca odbywa się największa giełda samochodowa w województwie mazowieckiem. Zwykle na giełdzie można znaleźć ok 200-400 samochodów osobowych i około 50 różnego rodzaju motocykli i skuterów i quadów. Ponadto w Słomczynie także ciągniki rolnicze, wózki widłowe a także różne maszyny rolnicze. Okolice Grójca obfitują w sady stąd też na giełdzie znaleźć można dużo sprzętu rolniczego. W okresie wiosenno-letnim na giełdzie wystawiane są też licznie samochody dostawcze i ciężarowe (ok. 50).

Data publikacji: 2019-10-27, Dział: Blog Motoryzacja

Umowa kupna-sprzedaży samochodu PDF i DOC - wzór do pobrania
Sprzedajesz lub kupujesz auto i potrzebna Ci dobra umowa kupna sprzedaży samochodu? Pobierz wzór na rok 2020 w formacie PDF, DOC lub ODT. Dowiedz się o czym warto pamiętać podczas zawierania transakcji.

Data publikacji: 2019-10-07, Dział: Blog Motoryzacja

Jak dbać o akumulator samochodowy? Akumulator zimą.
Kupując nowy samochód lub nowy akumulator każdy kierowca chce oczywiście, by ten działał dobrze tak długo, jak to możliwe i żeby można było uniknąć kosztownych problemów z samochodem wynikających z tego, że akumulator się rozładowuje.

Data publikacji: 2019-09-20, Dział: Blog Motoryzacja

Czy auto z zagranicy oznacza droższe OC?
Po polskich drogach porusza się bardzo wiele aut sprowadzonych z zagranicy. Sprawdzamy, czy właściciele takich pojazdów muszą zapłacić więcej za polisę OC.

Data publikacji: 2019-09-09, Dział: Blog Motoryzacja


Strona: 1 2 3 4 5