Szukaj

Kategorie

Niemieckie strony z autami - oferty z Niemiec


Pomimo tego, że w Polsce jest bardzo dużo samochodów na sprzedaż to w dalszym ciągu istnieje sporo zainteresowanie niemieckimi serwisami ogłoszeniowymi. Niektórzy Polacy szukają wymarzonych samochodów u naszych zachodnich sąsiadów zamiast sprawdzić oferty polskich komisów lub stron z ogłoszeniami. Przyjrzyjmy się zatem gdzie w Niemczech szukać samochodów oraz co warto wiedzieć sprowadzając samochód na własną rękę?


W Niemczech, podobnie jak w Polsce, istnieje wiele różnych serwisów oferujących ogłoszenia motoryzacyjne. Największe z nich istnieją już po 15 i więcej lat i nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością wśród niemieckiej ludności. Przyjrzyjmy się czterem największym stronom samochodowym na rynku niemieckim.

Ilość ogłoszeń ocenialiśmy na podstawie ilości ofert sprzedaży samochodu marki Ford Focus. Popularnego auta segmentu C, które jest w nieprzerwanej produkcji od 1998 roku. Przyjrzyjmy się zatem jak wyglądają najpopularniejsze strony z samochodami na rynku niemieckim.


Mobile.de

Serwis Mobile.de wygląda bardzo podobnie od bardzo wielu lat. Wizualne zmiany zachodzą w nim powoli dlatego jeśli kiedykolwiek wcześniej na nim już byłeś łatwo znajdziesz filtry, których szukasz. Wyszukiwanie samochodów jest bardzo precyzyjne i ilość opcji filtrowania spełnia wszystkie wymagania. Na uwagę zasługuje fakt, że można zmienić język na Polski! Szukając Forda Focusa znaleźliśmy 22 528 ogłoszeń. Według informacji na stronie wszystkich ogłoszeń jest ok. 1.5 miliona. Oferty wystawiają tutaj zarówno osoby prywatne jak i firmy. Tu chyba jedna z najstarszych, jeśli nie najstarsza, strona z ogłoszeniami motoryzacyjnymi w Niemczech.


AUTOSCOUT24.de

Kolejną stroną z autami używanymi na sprzedaż jest niemiecki AUTOSCOUT24.de. Strona internetowa o ładnej szacie i wysokiej czytelności. Układ filtrów zbliżony do tego co widzieliśmy na Mobile.de. Wyszukiwanie ofert jest intuicyjne. Auta wystawiają osoby prywatne i firmy. W AUTOSCOUT24 również można ustawić wersję polską - choć język polski jest wyświetlany bez flagi i łatwo przeoczyć go na liście. Aut marki Ford Focus znaleźliśmy 16 631. Wszystkich ofert jest około 1 mln.


eBay-kleinanzeigen.de

Serwis ze stajni eBay jest zbliżony do funkcjonującego na rynku polskim Gumtree. Prosta szata graficzna jest czytelna. Bardziej zaawansowane wyszukiwanie jest jednak, naszym zdaniem, mniej przyjemne niż ma to miejsce we wcześniej opisanych niemieckich serwisach ogłoszeniowych. Warto jednak na pewno zajrzeć na https://www.ebay-kleinanzeigen.de ponieważ samych Fordów Focusów jest było tu 11 369 ofert, w czasie gdy pisaliśmy artykuł. Wydaje się, że ofert prywatnych jest tu więcej niż firmowych. Łącznie znajdziemy tu ok 600 000 ogłoszeń w dziale samochodów. EBay Klein Anzeigen jest za to bardzo popularny jeśli chodzi o darmowe ogłoszenia drobne na rynku niemieckim


Gebraucht Wagen AutoBild.de

Na stronie znanego Auto Bild również mamy sekcje poświęconą ofertom sprzedaży samochodów używanych. Serwis dostępny pod adresem https://gebrauchtwagen.autobild.de/ zbudowany jest podobnie do Mobile.de i AUTOSCOUT24. Zestaw filtrów jest również zbliżony do tego, co oferują wspomniane wcześniej platformy. Wyników dla auta Ford Focus znaleziono 9 933. Warto zatem zwrócić uwagę także w to miejsce. Na AutoBild znajdziemy podobną ilość ofert jak na eBay tj. ok 600 tys.

Przygotowując się do zakupu samochodu na rynku niemieckim warto nie tylko sprawdzić oferty na kilku stronach, ale także dokładnie zweryfikować jakie wyglądają kwestie prawne oraz rejestracja sprowadzanego samochodu. W swoich kalkulacjach warto uwzględnić też koszt samego transportu samochodu. Nawet, jeśli auto przyjedzie na własnych kołach, koszt paliwa może być znaczący (szczególnie jeśli wracamy w dwa samochody a pojazd znaleźliśmy blisko granicy francuskiej, belgijskiej lub szwajcarskiej!)

Data publikacji: 2019-05-27, ostatnia zmiana: 2019-06-07


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Nissan Qashqai, 1.6 (117 KM) Benzyna, 2011
40 000 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
 Skoda Octavia, 1.9 (90 KM) Diesel, 1999
4 000,00 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
 Sprzedam Audi a6 c6 3.0 tdi quatro
23 500 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Toyota Auris, 1.8 (136 KM) Benzyna, 2018
66 665 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
 Ford Fiesta, 1.3 (60 KM) Benzyna, 2008
13 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Toyota Aygo, 1.0 (70 KM) Benzyna, 2015
28 300 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
 Sprzedam citroena C4 , II
43 500 zł
Lisków
(woj. wielkopolskie)
 Fiat Bravo, 1.37 (120 KM) Benzyna, 2008
24 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Opel Corsa, 1.23 (80 KM) Benzyna, 2008
16 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
 Ford Fiesta, 1.25 (82 KM) Benzyna, 2012
30 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Toyota Avensis, 2.0 (143 KM) Diesel, 2017
56 909 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Hyundai i30, 1.59 (115 KM) Diesel, 2007
17 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jaki samochód do 10 tysięcy? Zobacz nasze propozycje!
10 tysięcy złotych to już dość sympatyczna kwota, za którą można kupić całkiem niezłe auto. Różnorodność ofert w tym przedziale cenowym nie ogranicza dziś kupującego do jednego modelu. Warto jednak przed zakupem przyjrzeć się swoim potrzebom.

Data publikacji: 2019-06-17

Co zrobić po sprzedaży samochodu? Obowiązki sprzedającego.
Znalezienie nabywcy, spisanie umowy kupna-sprzedaży i oddanie kluczyków nowemu właścicielowi, to dopiero połowa drogi do sprzedaży samochodu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Następnie sprzedawcę czeka załatwienie formalności – co i gdzie należy zgłosić? Czy czekają nas dodatkowe opłaty? Aktualne przepisy obowiązujące w 2019 roku objaśniamy w artykule.

Data publikacji: 2019-06-07

Jak pozbyć się starego samochodu i na tym skorzystać?
Sprzedaż auta może wydawać się dzisiaj zadaniem dość trudnym, a wszystko to przez nasycenie rynku ogromną ilością różnych modeli. Scenariusz jest więc przewidywalny: mijają miesiące i dalej czekamy na kupca z gotówką. Jak uniknąć tych kłopotów? Co zrobić, by szybko sprzedać auto? A może są inne sposoby?

Data publikacji: 2019-06-07

Giełda samochodowa w Ełku - gdzie, kiedy i ile kosztuje?
W każdą niedzielę od wczesnych godzin porannych rozpoczyna się auto giełda w Ełku. Można na niej znaleźć samochody osobowe, ciężarowe a także motocykle, quady oraz różnego rodzaju przyczepy. Zwykle wystawianych jest tutaj ok 200 pojazdów dzięki czemu jest w czym wybierać. Poniżej prezentujemy aktualne informacje, które uzyskaliśmy bezpośrednio od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ełku, które zarządza giełdą.

Data publikacji: 2019-06-06