Ile kosztuje niedodanie zdjęć do ogłoszenia?


Czyli jak zrobić zdjęcia samochodu do sprzedaży i dlaczego warto je dodać?

Dobre zdjęcia, w ogłoszeniu motoryzacyjnym, mają największy wpływ zainteresowanie konkretną ofertą. Oczywiście ktoś może twierdzić, że cena ma jeszcze większe znaczenie. Fakt, ma rację. Jednak kiedy sprzedajesz samochód zależy Ci na tym by była ona jak najwyższa. To czy fotografie samochodu, które zrobisz będą dobre czy złe może kosztować Cię od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. To kwota, którą opuścisz do czasu, aż ktoś wreszcie zadzwoni. Przejrzyj kilka ofert samochodów używanych i sprawdź jaki ogłoszenia sam jakie oferty otworzysz. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę robiąc dobre zdjęcia do ogłoszenia.

Jak przygotować samochód używany do zdjęć?

Przed zrobieniem zdjęć koniecznie umyj dokładnie samochód oraz zadbaj o czystość wnętrza. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: "Jak przygotować samochód do sprzedaży?" Samochód powinien być czysty, w miarę możliwości również nawoskowany. Deska rozdzielcza i plastiki wewnątrz powinny być również umyte. Pamiętajmy też o tym by nie robić zdjęć zaraz po wyjechaniu z myjni. Auto powinno być suche!

Kiedy robić zdjęcia samochodu?

Najlepsze zdjęcia wychodzą zwykle w godzinach popołudniowych, kiedy jest jeszcze widno, ale słońce nie operuje już tak mocno. Zdjęcia robione w samo południe zwykle są prześwietlone. Zdecydowanie nie rób zdjęć po zmroku. Może wychodzą one tajemniczo i są ciekawe, jednak potencjalny kupujący może sobie zadawać pytanie co autor chciał ukryć. Jeśli mamy taką możliwość warto wybrać pogodny dzień.


Gdzie fotografować samochód i jakie miejsce wybrać?

Na wybór miejsca warto poświecić kilka minut. Choć może wydawać się to oczywiste - ładne zdjęcia wychodzą tam gdzie jest ładnie. Jeśli widzisz zdjęcia zrobione na tle warsztatu lub lakiernika jakie masz skojarzenia? To samo tyczy się często obskurnych garaży osiedlowych, altan śmietnikowych czy zatłoczonych parkingów. Dobre zdjęcia można wykonać na jakiejś polnej/leśnej drodze, polanie, działce czy dużym parkingu. Ważne byśmy mieli możliwość sfotografowania samochodu z wielu stron oraz by bohater zdjęcia był tylko jeden.

Jakie zdjęcia należy zrobić i dołączyć do ogłoszenia?

Najlepiej jeśli przygotujemy zdjęcia z każdej możliwej strony samochodu, a także przygotujemy zdjęcia wnętrza. Na Sprzedawaczu możesz dodać nawet 16 zdjęć do jednego ogłoszenia.

Przód i tył samochodu

Zdjęcia po przekątnej

prawy-przód i lewy-przód


prawy-tył i lewy-tył

Wnętrze


Ponadto warto też zrobić zdjęcia silnika oraz bagażnika


Jeśli w aucie jest coś unikatowego warto pomyśleć też o zrobieniu zdjęć detali.

Jeśli mamy ograniczoną ilość zdjęć w ogłoszeniu (w wielu serwisach można dodać np 8 fotografii), lepiej zadbać o dodanie wcześniej wymienionych zdjęć niż skupiać się na zdjęciach ukazujących detale samochodu, bagażnik czy silnik. Dla klienta ważniejszy jest całokształt. Resztę zawsze możemy mu podesłać mailem, jeśli już będzie zainteresowany.


Wiele osób nie zastanawia się na tym jak zrobić zdjęcia do ogłoszenia. Robi dwie fotki "na szybko telefonem" i dodaje do oferty. Czeka tydzień, opuszcza cenę, czeka kolejny, znów opuszcza... Naszym zdaniem warto poświęcić dłuższą chwilę i wykonać naprawdę dobre fotografie.

Z naszych obserwacji wynika, że ogłoszenia samochodów, w których brakuje zdjęć lub są one marnej jakości odwiedzane są nawet 3-10x rzadziej niż oferty, w których już pierwsze zdjęcie rozpala pragnienie, a reszta ukazuje resztę pojazdu. Duże zainteresowanie ofertą pozwoli Ci szybciej sprzedać samochód. Unikniesz frustracji spowodowanej długim oczekiwaniem na sprzedaż i nie obniżysz nadto ceny.

Może Cię zaintersować:

- Jak sprzedać samochód?

- Jak odświeżyć wygląd auta przed sprzedażą?

- Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Data publikacji: 2018-06-06, ostatnia zmiana: 2019-10-14

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Skoda Fabia, 1.43 (105 KM) Diesel, 2016
21 600 zł
Baranowo
(woj. wielkopolskie)
Peugeot 2008, 1.2 (110 KM) Benzyna, 2018
58 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Renault Clio, 0.9 (90 KM) Benzyna LPG, 2019
35 771 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Kia Cee'd, 1.37 (100 KM) Benzyna, 2014
42 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Renault Megane, 1.6 (110 KM) Benzyna LPG, 2010
24 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Citroen C3, 1.4 (68 KM) Diesel, 2011
14 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Opel Corsa, 1.23 (80 KM) Benzyna, 2008
14 000 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Opel Astra, 1.4 (150 KM) Benzyna, 2018
46 340 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Skoda Octavia, 1.2 (105 KM) Benzyna, 2010
31 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Skoda Fabia, 1.43 (105 KM) Diesel, 2016
20 700 zł
Baranowo
(woj. wielkopolskie)
Ford Focus, 1.0 (125 KM) Benzyna, 2014
37 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Volkswagen Golf, 1.6 (110 KM) Diesel, 2016
30 893 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Rejestracja samochodu używanego, czyli mini poradnik jak zarejestrować auto!
Podejrzewam, że właśnie stałeś się szczęśliwym posiadaczem samochodu i przyszedł czas na jego rejestrację. Z poniższego artykułu dowiesz się co, krok po kroku, musisz zrobić by zarejestrować auto. Dow...
Data publikacji: 2020-01-09
Umowa darowizny samochodu - gotowy wzór PDF i DOC
Z umową darowizny samochodu mamy najczęściej do czynienia w sytuacji, gdy samochód jest przekazywany pomiędzy członkami rodziny. Rzadziej korzystają z niej osoby niespokrewnione - choć prawnie nie jes...
Data publikacji: 2020-01-08
MotoGP - wyścigi Formuły 1 na dwóch kołach
Mimo, że najpopularniejszym w naszym kraju sportem motorowym niezmiennie pozostaje Formuła 1, to w ostatnich latach coraz większą rozpoznawalność zdobywają Motocyklowe Mistrzostwa Świata, a zwłaszcza...
Data publikacji: 2019-11-08
Kartka na szybę sprzedam samochód. PDF - jak przygotować i czy warto ją nakleić?
W przypadku samochodów po dziś dzień warto skorzystać z jednej z najprostszych metod informowania o tym, że mamy coś do sprzedania. Kartka sprzedam auto naklejona na tylnych, bocznych szybach samochod...
Data publikacji: 2019-11-04