Szukaj

Kategorie

Ile kosztuje niedodanie zdjęć do ogłoszenia?


Czyli jak zrobić zdjęcia samochodu do sprzedaży i dlaczego warto je dodać?

Dobre zdjęcia, w ogłoszeniu motoryzacyjnym, mają największy wpływ zainteresowanie konkretną ofertą. Oczywiście ktoś może twierdzić, że cena ma jeszcze większe znaczenie. Fakt, ma rację. Jednak kiedy sprzedajesz samochód zależy Ci na tym by była ona jak najwyższa. To czy fotografie samochodu, które zrobisz będą dobre czy złe może kosztować Cię od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. To kwota, którą opuścisz do czasu, aż ktoś wreszcie zadzwoni. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę robiąc dobre zdjęcia do ogłoszenia.

Jak przygotować samochód do zdjęć?

Przed zrobieniem zdjęć koniecznie umyj dokładnie samochód oraz zadbaj o czystość wnętrza. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: "Jak przygotować samochód do sprzedaży?" Samochód powinien być czysty, w miarę możliwości również nawoskowany. Deska rozdzielcza i plastiki wewnątrz powinny być również umyte. Pamiętajmy też o tym by nie robić zdjęć zaraz po wyjechaniu z myjni. Auto powinno być suche!

Kiedy robić zdjęcia samochodu?

Najlepsze zdjęcia wychodzą zwykle w godzinach popołudniowych, kiedy jest jeszcze widno, ale słońce nie operuje już tak mocno. Zdjęcia robione w samo południe zwykle są prześwietlone. Zdecydowanie nie rób zdjęć po zmroku. Może wychodzą one tajemniczo i są ciekawe, jednak potencjalny kupujący może sobie zadawać pytanie co autor chciał ukryć. Jeśli mamy taką możliwość warto wybrać pogodny dzień.


Gdzie fotografować samochód i jakie miejsce wybrać?

Na wybór miejsca warto poświecić kilka minut. Choć może wydawać się to oczywiste - ładne zdjęcia wychodzą tam gdzie jest ładnie. Jeśli widzisz zdjęcia zrobione na tle warsztatu lub lakiernika jakie masz skojarzenia? To samo tyczy się często obskurnych garaży osiedlowych, altan śmietnikowych czy zatłoczonych parkingów. Dobre zdjęcia można wykonać na jakiejś polnej/leśnej drodze, polanie, działce czy dużym parkingu. Ważne byśmy mieli możliwość sfotografowania samochodu z wielu stron oraz by bohater zdjęcia był tylko jeden.

Jakie zdjęcia należy zrobić i dołączyć do ogłoszenia?

Najlepiej jeśli przygotujemy zdjęcia z każdej możliwej strony samochodu, a także przygotujemy zdjęcia wnętrza. Na Sprzedawaczu możesz dodać nawet 16 zdjęć do jednego ogłoszenia.

Przód i tył samochodu

Zdjęcia po przekątnej

prawy-przód i lewy-przód


prawy-tył i lewy-tył

Wnętrze


Ponadto warto też zrobić zdjęcia silnika oraz bagażnika


Jeśli w aucie jest coś unikatowego warto pomyśleć też o zrobieniu zdjęć detali.

Jeśli mamy ograniczoną ilość zdjęć w ogłoszeniu (w wielu serwisach można dodać np 8 fotografii), lepiej zadbać o dodanie wcześniej wymienionych zdjęć niż skupiać się na zdjęciach ukazujących detale samochodu, bagażnik czy silnik. Dla klienta ważniejszy jest całokształt. Resztę zawsze możemy mu podesłać mailem, jeśli już będzie zainteresowany.


Wiele osób nie zastanawia się na tym jak zrobić zdjęcia do ogłoszenia. Robi dwie fotki "na szybko telefonem" i dodaje do oferty. Czeka tydzień, opuszcza cenę, czeka kolejny, znów opuszcza... Naszym zdaniem warto poświęcić dłuższą chwilę i wykonać naprawdę dobre fotografie. Z naszych obserwacji wynika, że ogłoszenia samochodów, w których brakuje zdjęć lub są one marnej jakości odwiedzane są nawet 3-10x rzadziej niż oferty, w których już pierwsze zdjęcie rozpala pragnienie, a reszta ukazuje resztę pojazdu. Duże zainteresowanie ofertą pozwoli Ci szybciej sprzedać samochód. Unikniesz frustracji spowodowanej długim oczekiwaniem na sprzedaż i nie obniżysz nadto ceny.

Data publikacji: 2018-06-06, ostatnia zmiana: 2018-10-19

Może Cię zaintersować:

- Jak sprzedać samochód?

- Jak odświeżyć wygląd auta przed sprzedażą?

- Jak przygotować samochód do sprzedaży?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla

Różne oblicza silnika Diesla

Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25