Szukaj

Kategorie

Jak zrobić zdjęcia samochodu do sprzedaży?Dobre zdjęcia w ogłoszeniu, po za ceną, mają największy wpływ zainteresowanie konkretnym ogłoszeniem. To czy zdjęcia są dobre czy złe bardzo często wpływa również na cenę transakcyjną. Dowiedz się na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia do ogłoszenia.

Jak przygotować samochód do zdjęć?

Przed zrobieniem zdjęć koniecznie umyj dokładnie samochód oraz zadbaj o czystość wnętrza. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: "Jak przygotować samochód do sprzedaży?" Samochód powinien być czysty, w miarę możliwości również nawoskowany. Deska rozdzielcza i plastiki wewnątrz powinny być również umyte. Pamiętajmy też o tym by nie robić zdjęć zaraz po wyjechaniu z myjni. Auto powinno być suche!

Kiedy robić zdjęcia samochodu?

Najlepsze zdjęcia wychodzą zwykle w godzinach popołudniowych, kiedy jest jeszcze widno, ale słońce nie operuje już tak mocno. Jeśli mamy taką możliwość warto wybrać pogodny dzień.


Gdzie fotografować i jakie miejsce wybrać?

Na wybór miejsca warto poświecić kilka minut. Ładne zdjęcia wychodzą tam gdzie jest ładnie. Jeśli widzisz zdjęcia zrobione na tle warsztatu lub lakiernika jakie masz skojarzenia? To samo tyczy się często obskurnych garaży osiedlowych, altan śmietnikowych czy zatłoczonych parkingów. Ładne zdjęcia można wykonać na jakiejś ładnej drodze, polanie, działce czy dużym parkingu. Ważne byśmy mieli możliwość sfotografowania samochodu z wielu stron.

Jakie zdjęcia należy zrobić i dołączyć do ogłoszenia?

Najlepiej jeśli przygotujemy zdjęcia z każdej możliwej strony samochodu, a także przygotujemy zdjęcia wnętrza. Na Sprzedawaczu możesz dodacćnawet 16 zdjęć do jednego ogłoszenia.

Przód i tył samochodu

Zdjęcia po przekątnej

prawy-przód i lewy-przód


prawy-tył i lewy-tył

Wnętrze


Ponadto warto też zrobić zdjęcia silnika oraz bagażnika

Jeśli w aucie jest coś unikatowego warto pomyśleć też o zrobieniu zdjęć detali.

Jeśli mamy ograniczoną ilość zdjęć w ogłoszeniu, lepiej zadbać o dodanie wcześniej wymienionych zdjęć. Dla klienta ważniejszy jest całokształt.


Warto poświęcić dłuższą chwilę czasu i wykonać naprawdę dobre zdjęcia. Z naszych obserwacji wynika, że ogłoszenia samochodów, w których brakuje zdjęć lub są one marnej jakości generują nawet 3-10x mniej odsłon niż oferty, w których już pierwsze zdjęcie rozpala pragnienie. Duże zainteresowanie ofertą pozwoli Ci szybciej sprzedać samochód.

Data publikacji: 2018-06-06, ostatnia zmiana: 2018-06-06


Spodobało Ci się?