Szukaj

Kategorie

Kupujemy pierwszy samochód – na co zwrócić uwagę?


Kupujemy pierwszy samochód – na co zwrócić uwagę?


Historia samochodów osobowych zaczyna się w drugiej połowie XIX wieku. Pionierami motoryzacji byli między innymi Carl Benz i Gottlieb Daimler. Dzisiaj większość z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Nic więc dziwnego, że popularnością cieszą się kursy na prawo jazdy.

Niemal natychmiast po zdaniu egzaminu świeżo upieczeni kierowcy decydują się na kupno swojego pierwszego w życiu samochodu. Ludzie młodzi bardzo chętnie stawiają na auta z logo BMW. W zależności od zasobności portfela jedni wybierają samochody używane, inni wolą wybrać nowe auto.

Jaki wybrać silnik?

Najczęściej wybierając samochód – nowy bądź używany – zwracamy uwagę na kolor lakieru i tapicerki. O wiele ważniejsze jednak od wybrania koloru jest podjęcie decyzji, czy chcemy kupić auto z silnikiem benzynowym, czy raczej diesla. Wybór rodzaju silnika zależy nie tylko od naszego budżetu, ale także od tego, czy zamierzamy swoje auto wykorzystywać głównie do jazdy miejskiej, czy raczej poza miastem. W tym pierwszym przypadku lepiej sprawdzi się silnik benzynowy. Jeśli decydujemy się na zakup starszego modelu BMW to silnikiem, który warto polecić jest legendarny silnik o pojemności 2,8 litra z serii M52. W jeździe poza miastem lepiej sprawdzają się auta z silnikiem diesla. Są bardziej ekonomiczne od tych benzynowych. Śmiało można polecić zakup auta z silnikiem serii M57 o pojemności 3 litrów. Silnik ten przez znawców jest uważany za jeden z najlepszych, jakie zastosowane zostały w samochodach marki BMW. Co ważne, w przypadku jego awarii koszty naprawy nie będą drastycznie wysokie. Także w autach nowych silniki są bardzo trwałe i dają bardzo zadowalające osiągi.Wyposażenie

Dobry samochód, a do takich należą auta marki BMW nie może być tani. Decydując się na zakup używanego auta BMW, które oferowane jest w niskiej cenie możemy spodziewać się, że jego stan techniczny i wyposażenie mogą pozostawiać wiele do życzenia. Kupując swoje pierwsze auto powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Stąd też na standardowym wyposażeniu samochodu powinien znaleźć się ABS, klimatyzacja i nowoczesny układ napędowy. Osoby, które decydują się na zakup nowego auta mogą dodatkowo postawić na model wyposażony w systemy, które ułatwiają zaparkowanie auta nawet na bardzo ciasnym parkingu (w przypadku świeżo upieczonych kierowców ma to szczególnie duże znaczenie), czy mechanizm, który umożliwi otwarcie klapy bagażnika bez konieczności jej dotykania. Z pewnością wybierając swój pierwszy samochód warto także zwrócić uwagę na pojemność bagażnika. BMW oferuje modele aut w przypadku, których wystarczy złożyć tylne fotele, aby pojemność bagażnika znacznie wzrosła. Takie auto sprawdzi się szczególnie w przypadku wieloosobowej rodziny.

Kolor karoserii

Na początku wspomnieliśmy, że nie ma on większego znaczenia. Nie jest to do końca prawda. Jeżeli w przyszłości planujemy sprzedać swoje pierwsze auto, szukajmy wśród modeli BMW samochodu w kolorze czarnym, szarym lub granatowym. Te kolory cieszą się największą popularnością.


Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

Data publikacji: 2018-02-22, ostatnia zmiana: 2018-10-19

Może Cię zaintersować:

Może Cię zaintersować:

- Kupujemy używane auto!

- Ubezpiecznie assistance - czy warto je kupić i jakie wybrać?

- Dlaczego warto zakładać instalację LPG w samochodzie?

- Giełda samochodowa - gdzie i kiedy się odbywa i czy warto jechać?

- Samodzielna wymiana opon mini-poradnik

- Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety

- Pokrowce samochodowe - kiedy kupić i jakie wybrać?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla

Różne oblicza silnika Diesla

Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25