Szukaj

Kategorie

Dlaczego warto zakładać instalację LPG w samochodzie?


Dlaczego warto zakładać instalację LPG w samochodzie?


Marzysz o tanim podróżowaniu? Z niepokojem patrzysz na wciąż rosnące ceny benzyny? Jest jedno rozwiązanie. Możesz założyć w swoim aucie instalację LPG – użytkowanie auta na gaz generuje rocznie oszczędności rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

Polscy kierowcy korzystając z auta, biorą pod uwagę przede wszystkim aspekt ekonomiczny. Oczywiście, liczy się również komfort jazdy, szybkość czy design, ale to koszty codziennej jazdy są priorytetem. Właśnie pod tym względem gaz jest najtańszy. Trzeba też dodać, że porównując z innymi typami paliwa do samochodów, jest równie łatwo dostępny. Właśnie to sprawia, że instalacje LPG cieszą się tak dużą popularnością.

Kolejny atut posiadania autolpg to pełne bezpieczeństwo. To mit, że butla z gazem może wybuchnąć. Jeśli tylko montaż instalacji przebiegł w sposób profesjonalny i jest ona na bieżąco serwisowana, to nie ma takiej możliwości. Co więcej, sami fachowcy potwierdzają, że ryzyko wybuchu zbiornika z gazem LPG jest znacznie mniejsze niż w przypadku baku na tradycyjne paliwo. Auto i wszystkie osoby, jakie się w nim znajdują, są w pełni bezpieczne nawet w ekstremalnych sytuacjach – zbiornik jest dodatkowo zabezpieczony nawet wtedy, gdy samochód zostanie pochłonięty ogniem.

Zaletą jest również to, że cała instalacja gazowa samochodowa nie zajmuje dużo miejsca. Jeszcze do niedawna rzeczywiście spora grupa kierowców rezygnowała z tego rodzaju paliwa, ponieważ duża butla zamieszczana była w bagażniku, przez co auto traciło cenne miejsce na bagaże. Dzisiaj stosuje się innowacyjne zestawy, montowane w miejscach nieużywanych. Dzięki temu pojazd nie traci na swojej funkcjonalności.

Fanów motoryzacji na pewno ucieszy również fakt, że instalacja gazowa do diesla nie wpływa na moc silnika. Niektórzy obawiają się, że montaż gazu obniży tempo jazdy. Nic z tych rzeczy, bo silnik nadal osiąga taką samą moc.Przypomnijmy jeszcze, że gaz jest znacznie bardziej ekologiczny. Spalanie benzyny wydziela do środowiska ogromne ilości spalin – właśnie przez ich zbyt duże natężenie powstaje smog. Gaz pod tym względem o wiele bardziej bezpieczny dla przyrody i ludzi.

Co ciekawe, Polska jest jednym z krajów Europy, w których jeździ najwięcej samochodów zasilanych gazem. Popularność tego paliwa rozpoczęła się jeszcze na początku lat 90. Największą liczbę instalacji LPG w samochodach odnotowano zaś w 2007 roku, kiedy to ceny gazu i benzyny różniły się znacząco, oczywiście na korzyść gazu.

Dzisiaj samochody na gaz cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że właśnie takie oferują producenci aut. Jeśli i Ty chcesz mieć samochód na gaz, ale nie stać Cię na nowy pojazd prosto z salonu, spytaj o taką instalację w wybranym warsztacie. Pamiętaj jednak, by nie oszczędzać na montażu. Tylko fachowcy mogą zrobić to profesjonalnie, dzięki czemu będziesz cieszyć się tanią jazdą swoim autem.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji ze strony: AC.com.pl - instalacja gazowa do diesla - autolpg

Data publikacji: 2018-02-14, ostatnia zmiana: 2018-10-19

Może Cię zaintersować:

- Samochody hybrydowe - nie trzeba się ich bać

- Ubezpiecznie assistance - czy warto je kupić i jakie wybrać?

- Samodzielna wymiana opon mini-poradnik

- Akumulatory mają swoje tajemnice - co jest prawdą a co nie jeśli chodzi o ten element eksploatacyjny samochodu?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla

Różne oblicza silnika Diesla

Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25