Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety


Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety.


Podróżowanie samochodem to ogromny komfort, szczególnie jeśli planujemy dalszy wyjazd. Warto jednak zastanowić się jak jeszcze bardziej umilić sobie długą podróż. Istnieje kilka ciekawych gadżetów, które poprawią komfort podróżowania.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto zacząć planować podróże. Jeśli wybieramy się w podróż samochodem powinniśmy zadbać również o jak największy komfort podczas jazdy. Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, które mogą znaleźć zastosowanie podczas długiej jazdy samochodem. Należy także pamiętać, że odpowiedni komfort jazdy ma także wpływ na bezpieczeństwo podróżowania. Wśród ciekawych akcesoriów znajdą się zarówno takie przeznaczone dla kierowców, jak i te dla pasażerów.

Akcesoria i gadżety dla kierowcy

Kierowca powinien czuć się jak najbardziej komfortowo podczas podróży. Niezbędnym sprzętem będzie oczywiście zestaw głośnomówiący oraz system nawigacyjny. W dzisiejszych czasach wydaje się to jednak normą. Przydatne dla kierowcy mogą okazać się wszelkiego rodzaju uchwyty na napoje czy telefon dzięki czemu będzie mógł bezpiecznie i komfortowo wykonywać poszczególne ruchy. Ciekawym rozwiązaniem dla kierowcy, który dużo czasu spędza za kółkiem może okazać się mata masująca. Zakłada się ją na fotel kierowcy i można ustawić ją by działała na poszczególne partie pleców.

Akcesoria dla dzieci

Jeśli wybieramy się w długą podróż z dziećmi powinniśmy szczególnie zadbać o to, by podczas podróży były one czymś zajęte. W samochodzie możemy zamontować odtwarzacz DVD, który umożliwi odtwarzanie płyt z filmami. W niektórych samochodach ekrany zamontowane są na zagłówkach kierowcy i przedniego pasażera. W ten sposób dzieci mogą przez całą podróż oglądać ulubione bajki lub filmy.Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne foteliki, do których doczepia się stolik, na którym dziecko może rysować, malować lub bawić się zabawkami. Ciekawym rozwiązaniem są także wszelkiego rodzaju gry, których plansza zbudowana jest na magnesowej powierzchni. Dzięki temu żaden z elementów nie upadnie na podłogę podczas jazdy.

Akcesoria dla zwierząt

Bardzo często bywa również tak, że podróżujemy ze zwierzętami. Najczęściej są to psy. Pamiętajmy o tym, że długa podróż może być dla nich bardzo męcząca. Warto zadbać o specjalną matę koc lub kojec, który umieścimy na tylnych siedzeniach lub w bagażniku. Oczywiście wiele zależy od miejsca jakim dysponujemy. Zadbajmy również o robienie przerw podczas podróży, w których pies będzie mógł napić się wody lub coś zjeść.

Co jeszcze?

Jeśli planujemy dłuższą podróż i sporo bagaży powinniśmy wyposażyć się w dodatkowo bagażnik na dachu. Jest on zazwyczaj bardzo pojemny i pozwala na lepszy komfort jazdy, szczególnie jeśli wszystkie siedzenia w samochodzie są zajęte przez podróżujących. Oprócz tego wart posiadać w samochodzie lodówkę turystyczną. Obecnie możemy zakupić taką lodówkę, którą podłącza się do gniazda od zapalniczki. Z pewnością taki gadżet poprawi podróżowanie po ciepłych krajach.Ministerstwo Gadżetów Więcej informacji
Artykuł przygotowany przez Ministerstwo Gadżetów dostępne na stronie www.ministerstwogadzetow.com - gadżety i prezenty.

Może Cię zaintersować:

- Dlaczego warto zakładać instalację LPG w samochodzie?

- Jazda samochodem z małym dzieckiem. O czym należy pamiętać?

Data publikacji: 2018-07-01, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pióro wycieraczki valeo 576000 - komplet 2 x 280 mm
37,83 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Pióro wycieraczki valeo 574385 - komplet 600 mm i 475 mm
99,91 zł
Kraśnik
(woj. lubelskie)
Pióro wycieraczki bosch 3 397 118 452 - komplet 575 mm i 450 mm
53,35 zł
Komorniki
(woj. wielkopolskie)
Rzecz do rys samochodowych
40,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Pióro wycieraczki bosch 3 397 118 308 - komplet 600 mm i 550 mm
85,36 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
Pióro wycieraczki bosch 3 397 004 667 - długość: 400 mm
14,70 zł
Pilchowo
(woj. zachodniopomorskie)
Pióro wycieraczki valeo 574278 - komplet 700 mm i 650 mm
127,07 zł
Tomaszów Mazowiecki
(woj. łódzkie)
Pióro wycieraczki valeo 574317 - komplet 2 x 700 mm
127,07 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Navitel R1000
399,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Pióro wycieraczki bosch 3 397 008 530 - długość: 400 mm
33,95 zł
Świecie
(woj. kujawsko-pomorskie)
Uchwyt do szyby Nokia Holder Easy Mount HH-20+CR-115 + Słuchawki Nokia
30,00 zł
Wieliczka
(woj. małopolskie)
Pióro wycieraczki valeo 574300 - długość: 335 mm
36,86 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Na czym dokładnie polega sprowadzanie aut z USA?
Sprowadzanie samochodów z USA to bardzo opłacalny, choć - od strony formalnej - dość skomplikowany proces. Auta amerykańskie są projektowane według nieco innych standardów. Mało tego - ich koszt zakup...
Data publikacji: 2021-11-24
Czym jest system e-TOLL? Jak go używać?
Autostrady i inne drogi szybkiego ruchu są bardzo wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym błyskawicznie dostać się do swojego celu. Niestety przejazd takimi trasami w większości przypadków jest płatny dla...
Data publikacji: 2021-11-12
Elektronika negatywnie wpływa na składki OC?
Coraz większa liczba komponentów elektronicznych może negatywnie wpływać na koszt samochodowego OC. System kontroli prędkości (ISA) stanowi przykład.
Data publikacji: 2021-11-05
Najdłuższe drogi na świecie
Niektórych kilkuset kilometrowe odcinki do pokonania przyprawiają o zawrót głowy i niezadowolenie. Inni na myśl o tysiącach kilometrów autostrady dostają gęsiej skórki z ekscytacji. Zobaczmy ranking n...
Data publikacji: 2021-08-27

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij