Szukaj

Kategorie

Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety


Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety.


Podróżowanie samochodem to ogromny komfort, szczególnie jeśli planujemy dalszy wyjazd. Warto jednak zastanowić się jak jeszcze bardziej umilić sobie długą podróż. Istnieje kilka ciekawych gadżetów, które poprawią komfort podróżowania.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto zacząć planować podróże. Jeśli wybieramy się w podróż samochodem powinniśmy zadbać również o jak największy komfort podczas jazdy. Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, które mogą znaleźć zastosowanie podczas długiej jazdy samochodem. Należy także pamiętać, że odpowiedni komfort jazdy ma także wpływ na bezpieczeństwo podróżowania. Wśród ciekawych akcesoriów znajdą się zarówno takie przeznaczone dla kierowców, jak i te dla pasażerów.

Akcesoria i gadżety dla kierowcy

Kierowca powinien czuć się jak najbardziej komfortowo podczas podróży. Niezbędnym sprzętem będzie oczywiście zestaw głośnomówiący oraz system nawigacyjny. W dzisiejszych czasach wydaje się to jednak normą. Przydatne dla kierowcy mogą okazać się wszelkiego rodzaju uchwyty na napoje czy telefon dzięki czemu będzie mógł bezpiecznie i komfortowo wykonywać poszczególne ruchy. Ciekawym rozwiązaniem dla kierowcy, który dużo czasu spędza za kółkiem może okazać się mata masująca. Zakłada się ją na fotel kierowcy i można ustawić ją by działała na poszczególne partie pleców.

Akcesoria dla dzieci

Jeśli wybieramy się w długą podróż z dziećmi powinniśmy szczególnie zadbać o to, by podczas podróży były one czymś zajęte. W samochodzie możemy zamontować odtwarzacz DVD, który umożliwi odtwarzanie płyt z filmami. W niektórych samochodach ekrany zamontowane są na zagłówkach kierowcy i przedniego pasażera. W ten sposób dzieci mogą przez całą podróż oglądać ulubione bajki lub filmy.Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne foteliki, do których doczepia się stolik, na którym dziecko może rysować, malować lub bawić się zabawkami. Ciekawym rozwiązaniem są także wszelkiego rodzaju gry, których plansza zbudowana jest na magnesowej powierzchni. Dzięki temu żaden z elementów nie upadnie na podłogę podczas jazdy.

Akcesoria dla zwierząt

Bardzo często bywa również tak, że podróżujemy ze zwierzętami. Najczęściej są to psy. Pamiętajmy o tym, że długa podróż może być dla nich bardzo męcząca. Warto zadbać o specjalną matę koc lub kojec, który umieścimy na tylnych siedzeniach lub w bagażniku. Oczywiście wiele zależy od miejsca jakim dysponujemy. Zadbajmy również o robienie przerw podczas podróży, w których pies będzie mógł napić się wody lub coś zjeść.

Co jeszcze?

Jeśli planujemy dłuższą podróż i sporo bagaży powinniśmy wyposażyć się w dodatkowo bagażnik na dachu. Jest on zazwyczaj bardzo pojemny i pozwala na lepszy komfort jazdy, szczególnie jeśli wszystkie siedzenia w samochodzie są zajęte przez podróżujących. Oprócz tego wart posiadać w samochodzie lodówkę turystyczną. Obecnie możemy zakupić taką lodówkę, którą podłącza się do gniazda od zapalniczki. Z pewnością taki gadżet poprawi podróżowanie po ciepłych krajach.

Data publikacji: 2018-07-01, ostatnia zmiana: 2018-10-19Ministerstwo Gadżetów Więcej informacji
Artykuł przygotowany przez Ministerstwo Gadżetów dostępne na stronie www.ministerstwogadzetow.com - gadżety i prezenty.

Może Cię zaintersować:

- Dlaczego warto zakładać instalację LPG w samochodzie?

- Jazda samochodem z małym dzieckiem. O czym należy pamiętać?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla

Różne oblicza silnika Diesla

Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25