Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC pojazdu?

BMW po drobnej słuczce

Wykupienie ubezpieczenia OC to obowiązek, który ciąży na każdym kierowcy. Równocześnie to koszt, który przekłada się na stałe wydatki na samochód. Zatem większość właścicieli aut szuka atrakcyjnych ofert. Warunki ubezpieczenia OC nie różnią się u poszczególnych ubezpieczycieli. Wynika to uregulowania tej polisy przepisami prawnymi zapisanymi w ustawie. Natomiast towarzystwa ubezpieczeniowe różnie wyliczają składkę. W ten sposób można spotkać się z różnymi cenami za OC pomimo takich samych warunków.

Co wpływa na składkę polisy OC?

Na cenę OC wpływa wiele czynników.

Jednak można je podzielić na takie, które:

●      dotyczą kierowcy,

●      dotyczą samochodu.

Gdy zamierza się ograniczyć wydatki na ubezpieczenia motoryzacyjne, wówczas warto to brać pod uwagę już na etapie kupowania samochodu. Pozwala to wybrać takie marki i modele aut, przy których będzie można płacić niższe składki za polisę między innymi OC. Należy również brać pod uwagę, że towarzystwa reasekuracji biorą pod uwagę między innymi pojemność silnika, czy rodzaj paliwa, które używane jest w pojeździe. Na tańsze ubezpieczenie będą mogli liczyć kierowcy, którzy mają pojazdy z mniejszą pojemnością silnika. Z tego powodu sprawdzając różne polisy za pośrednictwem stron typu KioskPolis, można zorientować się, ile zapłacisz za produkt dla samochodu miejskiego, a ile za ten dla auta terenowego. Na tańsze ubezpieczenia mogą również liczyć właściciele pojazdów elektrycznych.

Jak cechy kierowcy wpływają na koszt OC?

Firmy ubezpieczeniowe przy określaniu składki za OC, biorą pod uwagę między innymi wiek kierowcy. Im jest młodszy, tym będzie musiał zapłacić znacznie większe pieniądze. Na spore wydatki muszą się nastawić kierowcy, którzy dopiero uzyskali prawo jazdy. Z tego powodu wielu młodych właścicieli samochodów decyduje się na zarejestrowanie pojazdu wraz z bardziej doświadczonymi kierowcami. Dotyczyć to może, choćby rodziców. Przy obliczaniu kosztu ubezpieczenia OC brane pod uwagę jest także miejsce zamieszkania. Ubezpieczyciele określają w ten sposób ryzyko wystąpienia wypadków. Wystąpienie szkód jest po prostu większe w dużych miejscowościach. Zatem mając możliwość zarejestrowania auta w małej miejscowości, warto sprawdzić, ile będzie można zyskać. W tym celu można wykorzystać kalkulatory ubezpieczeniowe, które można znaleźć na stronach poświęconych ubezpieczeniom jak KioskPolis.

Firmy ubezpieczeniowe do obliczania składki biorą pod uwagę także:

●      stan cywilny kierowcy,

●      liczbę posiadanych dzieci,

●      liczbę spowodowanych szkód.

Szczególnie ważna jest bezszkodowa jazda. Im dłuższy jest taki okres, tym znacznie mniej będzie można zapłacić za poszczególne ubezpieczenia motoryzacyjne.

W jaki sposób można obniżyć składkę za ubezpieczenie OC?

Polisy motoryzacyjne wpływają na koszt użytkowania samochodu. Szczególnie kierowcy, którzy intensywnie i regularnie używają auta, muszą decydować się na wykupienie nie tylko OC. Im bardziej rozbudowane ubezpieczenie, tym oczywiście trzeba będzie zapłacić znacznie większe pieniądze za składki. Z tego powodu zawsze warto dowiedzieć się, jak można ograniczyć wysokość składki OC. W celu wybrania odpowiedniego produktu warto dokonać analizy rynku ubezpieczeń motoryzacyjnych lub wykorzystać narzędzie, jakim jest porównywarka OC. Pozwala to zdecydować się na takie, które mają znacznie lepsze warunki, na których można korzystać z polisy. Równocześnie można sprawdzić tam, jak obniżyć wydatki na OC i wykorzystać dostępny tam kalkulator OC.

Obniżenie kosztu wykupienia OC można uzyskać poprzez:

●      współwłasność samochodu z kierowcą z bezszkodową historią,

●      wybór marek samochodów, które nie wymagają drogiego OC,

●      wybieranie aut mających mniejszą pojemność silnika,

●      szukanie dodatkowych zniżek,

●      wykupienie OC w pakiecie z innymi ubezpieczeniami.

Duży wpływ na wydatki na ubezpieczenia motoryzacyjne ma to, jaki samochód się kupi. Warto to brać pod uwagę już na etapie planowania dokonania zakupu. W ten sposób można unikać, choćby takich marek jak BMW, czy Audi, dla których firmy ubezpieczeniowe ustalają znacznie wyższe składki OC. Natomiast na korzystne ceny można liczyć, decydując się między innymi na modele samochodów Toyota. Równocześnie planując używanie auta przede wszystkim w miastach, dobrze jest zdecydować się na modele miejskie. Im mniejsza pojemność silnika, tym mniej zapłacisz za poszczególne ubezpieczenia w ramach polisy komunikacyjnej. Gdy już kupiło się konkretne auto, warto wykorzystać strony typu KioskPolis, aby sprawdzić dostęp do dodatkowych zniżek.

Jak uzyskać dodatkowe zniżki?

Przy OC można korzystać ze zniżek za bezszkodową jazdę. Warto sprawdzić, jak wpłyną one na koszt ubezpieczenia u poszczególnych ubezpieczycieli. Występować tu mogą różnice. Zatem porównanie ofert, które można zrealizować za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych KioskPolis, pozwala zorientować się, gdzie płaci się mniejsze pieniądze. Dodatkowo korzyści finansowe można uzyskać przy dodatkowych zniżkach. Uzyskać je można, choćby, gdy ma się w wybranej firmie ubezpieczeniowej inne polisy. Obejmować to może, choćby produkt na życie, czy chroniący nieruchomości. Towarzystwa reasekuracji oferują często także zniżki dla wybranych zawodów.

Data publikacji: 2022-06-30, ostatnia zmiana: 2022-07-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Ford Kuga 2014																														          150 KM
58 500 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Renault Kadjar 1.3 TCe FAP 140KM Easy Life, 1.3/140KM/16W/PB
88 500 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Ford Fiesta - 1,4-97 PS/Klimatyzacja sprawna/Zadbany
18 900 zł
Przyszowice
(woj. śląskie)
Opel Insignia B (2017-)
114 900 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Kia Ceed, 2013, 128 KM, Diesel
39 900 zł
Zduńska Wola
(woj. łódzkie)
Hyundai i10 - 1.1 67KM Klima 1-ręka! - 2008 - Benzyna
12 300 zł
Złotoria
(woj. podlaskie)
Peugeot 3008 2019																														          130 KM
86 900 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Hyundai i30 - 1.5T-GDi 48V 160KM N-Line 7DCT Od Dealera Salon Polska Gwar.2026 FV23%
127 900 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Volkswagen CC 2.0 TDI BlueMotion Tech
66 000 zł
Nisko
(woj. podkarpackie)
Škoda Superb - 2.0 TDI 190KM 2018r Style DSG 4x4, Salon PL, FV23%, SmartLink
99 900 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Hyundai Kona - 1.6T-GDI 177KM 7DCT Style+Krell Serwis ASO Gwarancja do 2025 FV23%
94 900 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Citroen C3 2017 prod. 1.2 BENZYNA 82KM VAN*Salon PL*100% Bezwypadkowy*Klima*Tempomat 2 osobowy
39 900 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy można ubezpieczyć samochód bez przeglądu i co grozi za jego brak?
Właściciel samochodu zobowiązany jest do wykupienia polisy OC, jak i też zrobienia badań technicznych auta, gdzie może dochodzić do sytuacji, gdy zostanie naliczona kara za brak przeglądu, gdy nie wyp...
Data publikacji: 2022-08-10
Porady dla młodych kierowców kupujących swój pierwszy samochód używany
Zakup pierwszego samochodu może być dla młodych kierowców trudnym zadaniem. Jest tak wiele rzeczy do rozważenia - jaki typ samochodu powinieneś kupić, na ile możesz sobie pozwolić i czy jest on w ogól...
Data publikacji: 2022-07-18
Jaki jest koszt polisy OC dla młodego kierowcy?
Polisa OC jest obowiązkowa z punktu widzenia polskiego prawa, gdy zamierza się użytkować samochód na drogach. Zarejestrowany pojazd musi mieć takie ubezpieczenie, jeśli kierowca nie chce ryzykować kon...
Data publikacji: 2022-07-05
Leasing samochodu osobowego - poznaj koszty takiego rozwiązania
Wyposażenie firmowej floty samochodowej wiąże się z dużymi kosztami. Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na taki wydatek bez nadszarpnięcia budżetu firmy. Z pomocą wychodzą firmy leasingowe,...
Data publikacji: 2022-06-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij