Szukaj

Kategorie

Jak przygotować się do wyjazdu prywatnym samochodem


Jak przygotować się do wyjazdu prywatnym samochodem.


Podróżowanie swoim samochodem daje możliwości, o których w przypadku lotu samolotem, czy jechania pociągiem możemy zapomnieć. Jeżeli nasz samochód jest pojemny, możemy do niego zabrać wszystko czego potrzebujemy. Jadąc autem nasza podróż będzie trwała dłużej, ale dzięki temu możemy "zahaczyć" o wiele ciekawych miejsc po drodze, gdzie w przypadku innych środków transportu jest to niemożliwe. 

Jednak aby wybrać się w dalszą trasę naszym samochodem warto sprawdzić i zaopatrzyć się w kilka rzeczy, aby nasza przygoda nie zamieniła się w katastrofę.

Stan techniczny

Przed wyjazdem podstawową sprawą jest sprawdzenie części eksploatacyjnych pojazdu. Jeżeli znamy się na rzeczy, możemy zrobić to sami, jednak jeżeli jesteśmy niepewni swojej wiedzy, warto wybrać się do dobrego warsztatu, w którym nasz samochód przejdzie szczegółowe oględziny, a wszelkie usterki zostaną usunięte. 



Do najważniejszych rzeczy należą: Hamulce, chłodzenie, wydech, płyny eksploatacyjne. akumulator. Ne ten ostatni warto zwrócić uwagę, jeżeli planujemy wyjazd do dużo zimniejszego miejsca niż to, w którym mieszkamy, ponieważ podczas mrozów akumulator będzie miał dużo trudniej.

Przegląd i OC

Sprawą podstawową jest sprawdzenie, czy wszystko mamy opłacone, a samochód ma aktualny przegląd. W przypadku jakiegoś zdarzenia na drodze, jeżeli nie będziemy mieli oc, lub przeglądu możemy mieć spore kłopoty. Jeżeli wybieramy się zagranicę państw członkowskich Unii europejskiej, trzeba również zaopatrzyć się w zieloną kartę. Można ją wykupić u większości ubezpieczycieli.

Narzędzia, linka, kable rozruchowe

Jeżeli jesteśmy pewni naszego samochodu, przejechaliśmy nim wiele tysięcy kilometrów mamy poczucie, że nic większego naszemu auto stać się nie może. I właśnie dlatego warto mieć podstawowe narzędzia podczas podróży. Ponieważ nie często zdarza się, że podczas jazdy zatarł nam się silnik, padła elektryka czy inne duże usterki.



Najczęściej są to błahe sprawy takie jak "kapeć", rozładowany akumulator, czy nawet mógł nam spaść pasek z alternatora. A w takim przypadku wystarczy nam jeden klucz i możemy ten pasek z powrotem założyć. Jeżeli rozładuje nam się akumulator, możemy poprosić kogoś o pomoc, aby odpalił Nas z kabli i też dojedziemy na miejsce.

Dobra nawigacja

Drogi są cały czas zmieniane i poprawiane. Warto mieć cały czas zaktualizowaną nawigację, aby nic nas nie zaskoczyło podczas jazdy. Czasami wystarczy raz skręcić źle i będziemy się musieli cofać dziesiątki kilometrów, co spowoduje dużą stratę czasu i pieniędzy.

Dodatkowe ubezpieczenie

Jest to bardzo ważny aspekt. Jeżeli nie chcesz się stresować tym, że staniesz na polu bez możliwości sprowadzenia szybkiej i taniej pomocy jest to idealne rozwiązanie. W zależności od ubezpieczalni koszt takiej usługi jest różny, ale jeżeli się na nią zdecydujemy, pomoc drogowa nadjedzie przyjedzie, aby pomóc usunąć Nam usterkę, zabrać samochód do najbliższego mechanika, czy nawet podstawi auto zastępcze.



Dodatkowo warto zorientować się w przepisach obowiązujących w innych krajach, aby nie narazić się na koszty przez mandaty lub inne kary.



Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez pomoc-drogowa-wroclaw-24h.pl specjalistyczną pomoc drogową z Wrocławia

Data publikacji: 2018-10-15, ostatnia zmiana: 2018-10-19

Może Cię zaintersować:

- Ubezpiecznie assistance - czy warto je kupić i jakie wybrać?

- Dlaczego warto zakładać instalację LPG w samochodzie?

- Samodzielna wymiana opon mini-poradnik

- Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety

- Pokrowce samochodowe - kiedy kupić i jakie wybrać?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Renault Scenic - 4 generacje minivana
Scenic należy do grona minivanów - jest wręcz ich prekursorem na rynku europejskim. Model produkowany jest 1996 roku i cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w swoim segmencie. Poniżej krótka charakterystyka poszczególnych wersji, które powstały na przestrzeni ponad 20 lat produkcji tego modelu Renault. Są to auta bezpiecznie i relatywnie tanie na rynku aut używanych.

Data publikacji: 2019-05-23

Poznaj rodzaje motocykli i ich producentów
Dowiedz się jakie są rodzaje motocykli oraz jaka firma specjalizuje się w jakich konstrukcjach.

Data publikacji: 2019-05-15

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?
W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie
25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26