Jak przygotować się do wyjazdu prywatnym samochodem


Jak przygotować się do wyjazdu prywatnym samochodem.


Podróżowanie swoim samochodem daje możliwości, o których w przypadku lotu samolotem, czy jechania pociągiem możemy zapomnieć. Jeżeli nasz samochód jest pojemny, możemy do niego zabrać wszystko czego potrzebujemy. Jadąc autem nasza podróż będzie trwała dłużej, ale dzięki temu możemy "zahaczyć" o wiele ciekawych miejsc po drodze, gdzie w przypadku innych środków transportu jest to niemożliwe. 

Jednak aby wybrać się w dalszą trasę naszym samochodem warto sprawdzić i zaopatrzyć się w kilka rzeczy, aby nasza przygoda nie zamieniła się w katastrofę.

Stan techniczny

Przed wyjazdem podstawową sprawą jest sprawdzenie części eksploatacyjnych pojazdu. Jeżeli znamy się na rzeczy, możemy zrobić to sami, jednak jeżeli jesteśmy niepewni swojej wiedzy, warto wybrać się do dobrego warsztatu, w którym nasz samochód przejdzie szczegółowe oględziny, a wszelkie usterki zostaną usunięte. Do najważniejszych rzeczy należą: Hamulce, chłodzenie, wydech, płyny eksploatacyjne. akumulator. Ne ten ostatni warto zwrócić uwagę, jeżeli planujemy wyjazd do dużo zimniejszego miejsca niż to, w którym mieszkamy, ponieważ podczas mrozów akumulator będzie miał dużo trudniej.

Przegląd i OC

Sprawą podstawową jest sprawdzenie, czy wszystko mamy opłacone, a samochód ma aktualny przegląd. W przypadku jakiegoś zdarzenia na drodze, jeżeli nie będziemy mieli oc, lub przeglądu możemy mieć spore kłopoty. Jeżeli wybieramy się zagranicę państw członkowskich Unii europejskiej, trzeba również zaopatrzyć się w zieloną kartę. Można ją wykupić u większości ubezpieczycieli.

Narzędzia, linka, kable rozruchowe

Jeżeli jesteśmy pewni naszego samochodu, przejechaliśmy nim wiele tysięcy kilometrów mamy poczucie, że nic większego naszemu auto stać się nie może. I właśnie dlatego warto mieć podstawowe narzędzia podczas podróży. Ponieważ nie często zdarza się, że podczas jazdy zatarł nam się silnik, padła elektryka czy inne duże usterki.Najczęściej są to błahe sprawy takie jak "kapeć", rozładowany akumulator, czy nawet mógł nam spaść pasek z alternatora. A w takim przypadku wystarczy nam jeden klucz i możemy ten pasek z powrotem założyć. Jeżeli rozładuje nam się akumulator, możemy poprosić kogoś o pomoc, aby odpalił Nas z kabli i też dojedziemy na miejsce.

Dobra nawigacja

Drogi są cały czas zmieniane i poprawiane. Warto mieć cały czas zaktualizowaną nawigację, aby nic nas nie zaskoczyło podczas jazdy. Czasami wystarczy raz skręcić źle i będziemy się musieli cofać dziesiątki kilometrów, co spowoduje dużą stratę czasu i pieniędzy.

Dodatkowe ubezpieczenie

Jest to bardzo ważny aspekt. Jeżeli nie chcesz się stresować tym, że staniesz na polu bez możliwości sprowadzenia szybkiej i taniej pomocy jest to idealne rozwiązanie. W zależności od ubezpieczalni koszt usługi assistance jest różny, ale jeżeli się na nią zdecydujemy, pomoc drogowa przyjedzie, aby pomóc usunąć Nam usterkę, zabrać samochód do najbliższego mechanika, czy nawet podstawi auto zastępcze.Dodatkowo warto zorientować się w przepisach obowiązujących w innych krajach, aby nie narazić się na koszty przez mandaty lub inne kary.Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez pomoc-drogowa-wroclaw-24h.pl specjalistyczną pomoc drogową z Wrocławia

Może Cię zaintersować:

- Ubezpiecznie assistance - czy warto je kupić i jakie wybrać?

- Dlaczego warto zakładać instalację LPG w samochodzie?

- Samodzielna wymiana opon mini-poradnik

- Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety

- Pokrowce samochodowe - kiedy kupić i jakie wybrać?

Data publikacji: 2018-10-15, ostatnia zmiana: 2020-01-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

NOWA obudowa kluczyka Peugeot (kod 496) elkar
25,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa pilota Opel Insignia Astra Zafira Hu100 2p (kod 467) elkar
35,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
obudowa kluczyka Opel hu 100 (kod 472)  elkar
40,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA cewka Fiat Panda 26 om (kod 475) elkar
45,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa pilota Nissan (kod 450) elkar
35,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA  obudowa kluczyka Mercedes Benz (kod 429) elkar
25,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa pilota Opel Signum Astra Vectra C (kod 468) elkar
30,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa pilota Opel Insignia Astra Zafira hu 100 3p (kod 479) elkar
35,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa kluczyka Peugeot ne72 (kod 494) elkar
25,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa kluczyka Nissan Primastar Interstar (kod 458) elkar
30,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa kluczyka Opel Hu100 (kod 486) elkar
35,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
NOWA obudowa kluczyka Mercedes Benz (kod 425) elkar
30,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Umowa kupna sprzedaży samochodu współwłaściciel - gotowy wzór na 2021
Kiedy dwie osoby są właścicielami jednego pojazdu, wtedy standardowy wzór umowy sprzedaży wymaga wielu żmudnych poprawek. Każde poprawki niosą za sobą dodatkowe ryzyko błędu. Dobra informacja jest tak...
Data publikacji: 2021-01-07
Sprzedaż samochodu - wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Jakiś czas temu na pewno zastanawiałeś się nad tym jak kupić samochód i cieszyłeś się z pierwszej przejażdżki. Pierwszy przegląd po zakupie... Dobra bez sentymentów, nie o tym będzie ten artykuł. Dziś...
Data publikacji: 2021-01-06
TOP 16 🏆 Jaki samochód do 10 tysięcy kupić? Propozycje aut na 2021 rok
Wybierając modele do artykułu zdecydowaliśmy się na prezentację po 5 aut ze wszystkich najpopularniejszych segmentów. Samochody rodzinne, kompaktowe i auta miejskie. Poznaj nasze propozycje.
Data publikacji: 2021-01-02