Szukaj

Kategorie

Laptopy i komputery poleasingowe - jak wybrać?


Laptopy i komputery poleasingowe - jak wybrać?


Poleasingowe komputery i laptopy, to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, których domowy budżet nie pozwala na zakup sprzętu z wysokiej półki, a jednocześnie ich praca czy potrzeby nie pozwalają na zakup tanich i słabych komputerów z rynku.


Poleasingowe komputery i laptopy to po prostu sprzęt, który odkupujemy za stosunkowo nieduże pieniądze z dużych firm, które muszą dokonać wymiany komputerów na nowszy model lub po prostu dokonują rocznej modernizacji posiadanego sprzętu. Większość takich firm decyduje się na zakup wszelkich urządzeń elektronicznych w leasingu, a po upływie trzech ewentualnie czterech lat może dokonać wymiany tego sprzęt na jeszcze nowszy i wydajniejszy. Choć produkty te są używane i czasami jako komputery firmowe, traktowane nieco po macoszemu, to w większości wypadków otrzymujemy sprzęt całkowicie sprawny, a w realiach współczesnej elektroniki wręcz nowy. Jednocześnie cena takiego komputera w stosunku do jego możliwości, będzie bardzo atrakcyjna i nierzadko zdarzy się tak, że nasz nowo zakupiony produkt posiada jeszcze gwarancje od producenta.


Jeśli chodzi o cenę, to komputery tego typu potrafią być niejednokrotnie kilka razy tańsze niż przy zakupie tych samych modeli w renomowanym sklepie. Oczywiście musimy mieć świadomość, że mamy do czynienia ze sprzętem używanym. Będzie to zapewne w większości wypadków widać choćby po obudowie komputera. O ile jednak produkt może nosić ślady używania. Być wytarty w niektórych miejscach lub porysowany, to jego wydajność pozostanie raczej bez zmian w stosunku do nowego sprzętu, który kupilibyśmy w sklepie. Dodatkowo w większości wypadków, komputery są już wyposażone w podstawowe programy takie jak Home Office czy Photoshop, dzięki czemu oszczędzamy dodatkowe środki, które zmuszeni bylibyśmy przeznaczyć na zakup tych programów. W niektórych przypadkach można ponadto kupować takie laptopy na raty. Cena staję się wtedy jeszcze bardziej dostępna do naszych możliwości. Dlatego warto szukać firm, które zajmują się sprzedażą poleasingową, oferujących możliwość takiego zakupu. Informacje o tychże firmach znajdziemy dosłownie wszędzie. Możemy wpisać kilka słów kluczowych w dowolną przeglądarkę lub przejrzeć ogłoszenia w prasie branżowej.Bezpośrednio przy samym zakupie, zwróćmy uwagę na moc obliczeniową oraz na gwarancje. Powinna ona być minimum trzymiesięczna. Warto też dopytać czy istnieje możliwość odbioru osobistego sprzętu. Daję nam to większą gwarancję, że zakupiony przez nas komputer będzie w pełni sprawny i nada się do naszych zadań lub pracy.


Artykuł powstał przy współpracy z vedion.pl

Data publikacji: 2018-05-07, ostatnia zmiana: 2018-10-10

Może Cię zaintersować:

- Jak i gdzie kupić tani sprzęt IT poleasingowy na fakturę, czyli używane komputery i laptopy dla firm

- Oryginał czy zamiennik ? jaki tusz wybrać?

- Jakie są najpopularniejsze kryptowaluty?

- Jak i gdzie kupić tani sprzęt IT poleasingowy na fakturę, czyli używane komputery i laptopy dla firm

- Nie wyrzucaj pustego tonera!

- Oryginał czy zamiennik ? jaki tusz wybrać?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?
Czytniki e-booków nigdy nie zrobiły furory na rynku, a już na pewno nie osiągnęły skali sprzedaży satysfakcjonującej ich producentów. Eksperci rynku technologii mobilnych nie mają wątpliwości, że to głównie efekt popularności smartfonów i tabletów...

Data publikacji: 2018-09-17

Przyszłość smartfonów - jak rozwiną się urządzenia mobilne?
Jaka przyszłość czeka urządzenia mobilne? Jak będą wyglądały smartfony przyszłości? Co się zmieni, a co pozostanie takie samo? Sprawdź, jak rozwiną się smartfony, tablety i aplikacje.

Data publikacji: 2018-08-07

Jak wyczyścić przypalone żelazko?
Przypalona stopa żelazka to częsty problem. Istnieją jednak sposoby, by łatwo sobie z tym poradzić. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji oraz wskazówek, w jaki sposób pozbyć się zabrudzeń z żelazka.

Data publikacji: 2018-08-05

Najlepsze drukarki 3D na rynku ? od domowych do profesjonalnych
Moda na drukarki 3D narodziła się dla powszechnego świata w 2013 roku. Od tego momentu niemal każdy sklep z urządzeniami RTV i AGD posiada w swoim asortymencie choćby jedną drukarkę 3D. Na rynku istnieje mnóstwo różnych sprzętów,...

Data publikacji: 2018-06-04