Szukaj

Kategorie

Fototapety w kuchni


Fototapety w kuchni


Fototapety spotykamy w biurach, kawiarniach i innych przestrzeniach publicznych, ale przede wszystkim w prywatnych mieszkaniach. Planując naklejenie fototapety w mieszkaniu myślimy przede wszystkim o salonie lub sypialni, a rzadziej o innych wnętrzach.

Jeszcze do niedawna mielibyśmy obiekcje, żeby dekorować kuchnię, przyklejając fototapetę. Wilgoć, opary oleju i spaliny gazu tego wszystkiego nie dało się pogodzić z fototapetą. Współczesna kuchnia to czyste pomieszczenie, więc dawne obawy idą w kąt. Okazuje się, że kuchnia to jedno z pomieszczeń, które bardzo chętnie dekorujemy za pomocą fototapety. Tym bardziej chętnie, że fototapeta znajduje w kuchni więcej zastosowań niż w każdym innym wnętrzu.

Pierwsze zastosowanie fototapety w kuchni to oczywiście największa ściana bez szafek, o ile taka jest w kuchni. W nowych mieszkaniach kuchnie są większe, więc nie będzie z tym problemu. Zasady naklejania fototapety są podobne, są nawet motywy, które dedykowane są do kuchni, a więc owoce, przyprawy, kawa itd. Oczywiście nie trzeba się trzymać kurczowo tej tematyki, zwłaszcza w otwartych kuchniach. Każdy inny motyw sprawdzi się doskonale. Jeżeli obawiamy się zabrudzenia albo zarysowania fototapety, możemy ja laminować. Niewielkim kosztem fototapeta pokrywana jest cienką warstwą wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe mechanicznie, nadaje fototapecie zmywalność, a jest praktycznie niedostrzegalne. Fototapeta w kuchni nie musi zajmować całej ściany, często lepiej zaplanować ją tylko na jakiejś części. Nie musimy naklejać jej tam, gdzie będzie zasłonięta, ponieważ ucierpi na tym kompozycja. Fototapeta będzie wyglądać fatalnie, jeśli jej część będzie zasłonięta stołem lub szafkami.Fototapety mogą zastąpić w kuchni płytki ceramiczne, ale raczej nie stosuje się do tego zwykłych papierowych fototapet, nawet laminowanych. Lepiej sprawdzają się fototapety samoprzylepne z klejem po stronie wydruku naklejane na szybę. Motyw widać doskonale, a szyba spełnia funkcję ochronną przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli zamówimy wydruk fototapety na zamówienie, to możemy wybrać specjalny motyw do kuchni. Są to zdjęcia i grafiki o różnej tematyce, ale wyróżniają je specjalnie dobrane proporcje, dzięki którym łatwo wykadrować zdjęcie do odpowiedniego formatu.


Fototapety w kuchni.


Trzeci sposób wykorzystania fototapet do dekoracji kuchni dotyczy również fototapet samoprzylepnych. Można nimi okleić fronty szafek kuchennych i niektórych sprzętów, na przykład lodówki. Oczywiście rzadko robimy to w nowej kuchni, ale starsze meble zyskają nowe oblicze. Trzeba to robić ostrożnie i z umiarem, żeby nie było przesytu. Najlepiej jeśli wszystkie motywy zastosowane na fototapetach w kuchni maja ten sam temat. W przypadku kuchni najlepszym rozwiązaniem będą fototapety drukowane na zamówienie, z kilku powodów. Przede wszystkim mamy wpływ na wybór motywów, więc możemy skompletować takie, które będą do siebie pasowały. Druga zaleta to zakup fototapet wydrukowanych zgodnie z podanymi wymiarami. Nie będzie kłopotu z rozplanowaniem fototapety na ścianie lub na szybie. Te czynności wykonujemy wcześniej, jeszcze przed zamówieniem wydruku fototapety.W internecie jest bardzo dużo zdjęć z przykładowych projektów lub wizualizacji dekoracji kuchni z użyciem fototapet. Potraktujmy je niekoniecznie jako gotowe pomysły, a raczej jako źródło inspiracji dla naszych pomysłów.Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem https://fototapety.art.

Data publikacji: 2018-08-27, ostatnia zmiana: 2018-10-08

Może Cię zaintersować:

- Aranżacja salonu - co ze ścianami?

- 5 zalet szklanej mozaiki

- Płytki ceglane - kiedy warto?

- Używane meble kuchenne - czy warto je kupić?

- Idealna zabudowa kuchenna. Jak dobrać wymiary szafek i blatów?

- Jaki blat kuchenny wybrać?

- Drewno w kuchni? Nie ma się czego bać!

- Blaty laminowane podbijają meblarski świat


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kuchnia gotowa, czy na wymiar
Na co się zdecydować? Wybrać gotowe realizacje przestrzenne kuchni, cały zestaw, czy tylko dopasować do swoich potrzeb gotowe elementy? A może skorzystać z usług firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar? A może skorzystać z usług firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar? W poniższym artykule przedstawimy wybrane opcje wraz z ich plusami i minusami.

Data publikacji: 2019-05-21

Na co zwrócić uwagę projektując kuchnię?
Zaprojektowanie kuchni w mieszkaniu lub domu to nie lada wyzwanie. Z jednej strony, kuchnia ma być funkcjonalna, z drugiej zaś powinna cieszyć oko swym wyglądem. Niejedna pani domu chciałaby, by kuchnia w jej domu była w stanie podążać za najnowszymi trendami i być w dobrym guście. Część kuchenna, to wbrew pozorom miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Przygotowywanie wspólnych posiłków, poranna kawa, rozmowy wieczorne, wymieniać możnaby wiele. Na co w takim razie zwrócić uwagę projektując kuchnię? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, zabierając się za to niełatwe zadanie.

Data publikacji: 2019-05-20

Impregnat do otoczaków zapobiega gromadzeniu się nalotu
Otoczaki często znajdują zastosowanie jako materiał budulcowy lub po prostu element dekoracji. Zapewne wszyscy widzieliśmy je na własne oczy, ale pojęcie "otoczaki" dla wielu może brzmieć obco. Dlatego spieszymy z wyjaśnieniem, że otoczaki to nic innego, jak kamyki o niewielkich kształtach, czyli małe fragmentu skał oraz minerałów, które mają zaokrąglony i wygładzony kształt poprzez ocieranie się o siebie i działanie wody.

Data publikacji: 2019-05-09

Zalety dachów dwuspadowych
Dla jednych nudna oczywistość, dla innych klasyka dająca pole do popisu dla wyobraźni. Wybierając dach dwuspadowy, czyli połączenie dwóch prostokątnych płaszczyzn w kalenicy, sami decydujemy, w którym kierunku będzie ewoluował nasz projekt zadaszenia.

Data publikacji: 2019-02-28