Szukaj

Kategorie

Fototapety w kuchni


Fototapety w kuchni


Fototapety spotykamy w biurach, kawiarniach i innych przestrzeniach publicznych, ale przede wszystkim w prywatnych mieszkaniach. Planując naklejenie fototapety w mieszkaniu myślimy przede wszystkim o salonie lub sypialni, a rzadziej o innych wnętrzach.

Jeszcze do niedawna mielibyśmy obiekcje, żeby dekorować kuchnię, przyklejając fototapetę. Wilgoć, opary oleju i spaliny gazu tego wszystkiego nie dało się pogodzić z fototapetą. Współczesna kuchnia to czyste pomieszczenie, więc dawne obawy idą w kąt. Okazuje się, że kuchnia to jedno z pomieszczeń, które bardzo chętnie dekorujemy za pomocą fototapety. Tym bardziej chętnie, że fototapeta znajduje w kuchni więcej zastosowań niż w każdym innym wnętrzu.

Pierwsze zastosowanie fototapety w kuchni to oczywiście największa ściana bez szafek, o ile taka jest w kuchni. W nowych mieszkaniach kuchnie są większe, więc nie będzie z tym problemu. Zasady naklejania fototapety są podobne, są nawet motywy, które dedykowane są do kuchni, a więc owoce, przyprawy, kawa itd. Oczywiście nie trzeba się trzymać kurczowo tej tematyki, zwłaszcza w otwartych kuchniach. Każdy inny motyw sprawdzi się doskonale. Jeżeli obawiamy się zabrudzenia albo zarysowania fototapety, możemy ja laminować. Niewielkim kosztem fototapeta pokrywana jest cienką warstwą wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe mechanicznie, nadaje fototapecie zmywalność, a jest praktycznie niedostrzegalne. Fototapeta w kuchni nie musi zajmować całej ściany, często lepiej zaplanować ją tylko na jakiejś części. Nie musimy naklejać jej tam, gdzie będzie zasłonięta, ponieważ ucierpi na tym kompozycja. Fototapeta będzie wyglądać fatalnie, jeśli jej część będzie zasłonięta stołem lub szafkami.Fototapety mogą zastąpić w kuchni płytki ceramiczne, ale raczej nie stosuje się do tego zwykłych papierowych fototapet, nawet laminowanych. Lepiej sprawdzają się fototapety samoprzylepne z klejem po stronie wydruku naklejane na szybę. Motyw widać doskonale, a szyba spełnia funkcję ochronną przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli zamówimy wydruk fototapety na zamówienie, to możemy wybrać specjalny motyw do kuchni. Są to zdjęcia i grafiki o różnej tematyce, ale wyróżniają je specjalnie dobrane proporcje, dzięki którym łatwo wykadrować zdjęcie do odpowiedniego formatu.


Fototapety w kuchni.


Trzeci sposób wykorzystania fototapet do dekoracji kuchni dotyczy również fototapet samoprzylepnych. Można nimi okleić fronty szafek kuchennych i niektórych sprzętów, na przykład lodówki. Oczywiście rzadko robimy to w nowej kuchni, ale starsze meble zyskają nowe oblicze. Trzeba to robić ostrożnie i z umiarem, żeby nie było przesytu. Najlepiej jeśli wszystkie motywy zastosowane na fototapetach w kuchni maja ten sam temat. W przypadku kuchni najlepszym rozwiązaniem będą fototapety drukowane na zamówienie, z kilku powodów. Przede wszystkim mamy wpływ na wybór motywów, więc możemy skompletować takie, które będą do siebie pasowały. Druga zaleta to zakup fototapet wydrukowanych zgodnie z podanymi wymiarami. Nie będzie kłopotu z rozplanowaniem fototapety na ścianie lub na szybie. Te czynności wykonujemy wcześniej, jeszcze przed zamówieniem wydruku fototapety.W internecie jest bardzo dużo zdjęć z przykładowych projektów lub wizualizacji dekoracji kuchni z użyciem fototapet. Potraktujmy je niekoniecznie jako gotowe pomysły, a raczej jako źródło inspiracji dla naszych pomysłów.Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem https://fototapety.art.

Data publikacji: 2018-08-27, ostatnia zmiana: 2018-10-08

Może Cię zaintersować:

- Aranżacja salonu - co ze ścianami?

- 5 zalet szklanej mozaiki

- Płytki ceglane - kiedy warto?

- Używane meble kuchenne - czy warto je kupić?

- Idealna zabudowa kuchenna. Jak dobrać wymiary szafek i blatów?

- Jaki blat kuchenny wybrać?

- Drewno w kuchni? Nie ma się czego bać!

- Blaty laminowane podbijają meblarski świat


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Zalety dachów dwuspadowych

Zalety dachów dwuspadowych

Dla jednych nudna oczywistość, dla innych klasyka dająca pole do popisu dla wyobraźni. Wybierając dach dwuspadowy, czyli połączenie dwóch prostokątnych płaszczyzn w kalenicy, sami decydujemy, w którym kierunku będzie ewoluował nasz projekt zadaszenia.

Data publikacji: 2019-02-28

Funkcjonalność i pomysłowość jako duet idealny we współczesnych lampach podłogowych

Funkcjonalność i pomysłowość jako duet idealny we współczesnych lampach podłogowych

Moda coraz chętniej wkracza do polskich domów, spotykając się z ciepłym odbiorem wielu domowników. Dotyczy to nie tylko mebli czy zastosowanych dodatków, ale również oświetlenia...

Data publikacji: 2018-11-29

Prosto i modnie - poznaj zalety lamp wpustowych i natynkowych

Prosto i modnie - poznaj zalety lamp wpustowych i natynkowych

Czasy, kiedy w każdym pokoju mogliśmy zobaczyć zawieszony centralnie na suficie żyrandol, odeszły już do lamusa. Dziś nadeszła era minimalistycznych, a zarazem bardzo eleganckich opraw technicznych. Nie oznacza to jednak, że producenci oświetlenia całkowicie zrezygnowali ze sprzedaży żyrandoli. Wręcz przeciwnie,...

Data publikacji: 2018-10-07

Czy warto inwestować w stelaż pod materac?

Czy warto inwestować w stelaż pod materac?

Wiele osób bardzo łatwo rezygnuje z zakupu dobrej jakości stelaża do łóżka. To błąd, który w znaczący sposób wpływa w pierwszej kolejności na jakość snu, a w drugiej na trwałość materaca. To pozorna oszczędność, która w wielu przypadkach prowadzi do utraty gwarancji, jaką producent materaca dał na swój produkt.

Data publikacji: 2018-10-03