Czyste ogrzewanie - czyli jak każdy może przyczynić się do zmniejszenia smogu


Czyste ogrzewanie a redukcja smogu.


W ostatnich miesiącach jeszcze więcej uwagi poświęca się jakości powietrza. W większych miastach problem smogu i zanieczyszczeń jest jeszcze bardziej widoczny, szczególnie w czasie sezonu grzewczego, co wyraźnie pokazują raporty smogowe. Każdy jednak może w prosty sposób przyczynić się do zmniejszenia ilości smogu – wystarczy wybrać czyste ogrzewanie.

Czyste ogrzewanie a redukcja smogu

Palenie „od góry” – sposób na czystsze powietrze

Na jakość powietrza wpływ ma nie tylko rodzaj używanego pieca. Równie ważne jest umiejętne palenie w nim, gdyż prawidłowo spalanego węgla czy drewna nie widać ani nie czuć. Jedną z metod jest rozpalanie pieca „od góry”. W ten sposób ogień grzeje to, co jest pod nim, a dzięki przeniesieniu warstwy żaru nad warstwę zimnego jeszcze paliwa można spalać praktycznie bezdymnie. Taka technika wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim rozpalenie tego samego paliwa, ale od góry, obniża emisję pyłów o ponad 50%. Oznacza to nie tylko mniejsze zanieczyszczenie powietrza, ale też niższe koszty – spalając dym można mieć w domu więcej ciepła za te same pieniądze. Ponadto kocioł nie wymaga ponownego rozpalania czy dokładania drewna lub węgla nawet przez kilkanaście godzin. Warto jednak pamiętać, że sama metoda palenia od góry nie jest wcale rozwiązaniem idealnym. Nie pozwala bowiem w pełni zlikwidować smogu.

Kocioł na biopaliwo

Inną metodą na ograniczenie smogu jest kocioł, w którym spalane będzie paliwo pochodzące z naturalnych zasobów. Działanie takiego kotła jest zbliżone do działania pieca węglowego, za to zalet ma znacznie więcej. Przede wszystkim kocioł na biopaliwo jest ekologiczny – efektem spalania biopaliw jest tu wytwarzanie pary wodnej. Wybierając takie rozwiązanie, rezygnuje się ze spalania węgla, gazu czy oleju opałowego, które mają szkodliwy wpływ na środowisko. Kocioł jest także wygodny w użytkowaniu i zapewnia czystość, gdyż nie powoduje dużego zapylenia, a samo czyszczenie również zajmuje mniej czasu. W domach najczęściej zastosowanie znajduje kocioł na paliwo pozyskane z pestek, nasion i tym podobnych. Specjalny wewnętrzny zasobnik należy jedynie zasypać paliwem raz na jakiś czas, podczas gdy praca kotła odbywa się już automatycznie. Ponadto kotły z podajnikiem mogą spalać węgiel w postaci eko groszku, a także drewno, gdyż posiadają dodatkowy ruszt. Sprawia to, że kocioł na biopaliwo jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym i uniwersalnym.


Grzejniki elektryczne

Wciąż najbardziej popularnym rozwiązaniem na czyste ogrzewanie, jest jednak korzystanie z grzejników elektrycznych, które znajdują szerokie zastosowanie w domu – nie tylko w pokojach, ale także w łazienkach. Stanowią najmniej uciążliwy sposób ogrzania i pozwalają cieszyć się komfortem i ciepłem bez obaw o duże wydatki. Największe zalety grzejników elektrycznych to mały koszt inwestycyjny i instalacyjny, stabilność i przewidywalność cen energii elektrycznej oraz bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto grzejniki elektryczne umożliwiają swobodne sterowanie i regulowanie temperatury w każdym pomieszczeniu. Niektórzy sprzedawcy oferują nie tylko wysoką jakość i atrakcyjną cenę, ale także ciekawy design. Wyszukując w Google znaleźć można szeroki wybór produktów, które nie tylko zapewnią efektywne i ekologiczne ogrzewanie. Sklep AG Design z grzejnikami posiada ponadto na tyle szeroki asortyment, że bez problemu można wybrać grzejnik, który skomponuje się z wystrojem danego pomieszczenia i stworzy spójną całość.Grzejniki dekoracyjne i łazienkowe AG Warszawa

Artykuł dostarczony przez AG Grzejniki z Warszawy produkujący grzejniki dekoracyjne i łazienkowe.

Może Cię zaintersować:

- Oczyszczacz powietrza ze smogu - czy rzeczywiście warto?

- Instalacje solarne a opłacalność

- Kotły kondensacyjne ? dlaczego tak popularne

- Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego?

Data publikacji: 2018-04-11, ostatnia zmiana: 2021-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Komex Amadeusz Bis 28 1028x400 Grzejnik łazienkowy
930,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Grzejnik łazienkowy Luxrad Salto Max 920x530 biały
835,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Komex Pamela 18 768x500 Grzejnik łazienkowy
660,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Komex Lucy 22 1123x400 Grzejnik łazienkowy
420,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Komex Gina 20 1142x532 Grzejnik łazienkowy
708,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Komex Regina 20 940x550 Grzejnik łazienkowy
572,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Grzejnik łazienkowy Luxrad Salto Max 1200x530 biały
995,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Grzejnik łazienkowy Luxrad Kastor 1215x580 biały
880,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
TERMAL Grzejnik łazienkowy Slim 400x800
459,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Komex Daria 20 G 1480x497 Grzejnik łazienkowy
612,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Komex Gina 20 462x332 Grzejnik łazienkowy
420,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Komex Elwira 1720x500 Grzejnik łazienkowy - daramowa wysyłka
2 040,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Klimatyzacja w domu - jaki budżet należy przyszykować?
Myślisz o założeniu klimatyzacji w swoim domu lub mieszkaniu? Dowiedziałeś się już jakie są jej plusy, pozostało tylko zaplanować budżet i dobrać odpowiedni sprzęt? Dobrym pomysłem będzie rozeznanie s...
Data publikacji: 2022-01-21
Wiata śmietnikowa - rodzaje, materiały, ceny. Co wybrać?
Wiata śmietnikowa ułatwia przechowywanie odpadów w kubłach i chroni je przed dostępem przez niepowołane osoby. Dzisiaj tego typu budowle spotykane są w wielu miejscach, między innymi na osiedlach mies...
Data publikacji: 2022-01-17
Dlaczego warto postawić na rolety dzień noc?
Szukasz osłon okiennych, które pozwolą Ci cieszyć się piękną, słoneczną pogodą za dnia i jednocześnie zapewnią pełen komfort nocnego wypoczynku?
Data publikacji: 2022-01-17
Elegancki i wygodny salon - jak go urządzić?
Salon to wyjątkowe pomieszczenie w domu, uwielbiane przez domowników. To tutaj można zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań, nacieszyć się swoją obecnością i spędzić miło czas. To też pokój, w którym z...
Data publikacji: 2022-01-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij