Szukaj

Kategorie

Oczyszczacz powietrza ze smogu – czy rzeczywiście warto?


Oczyszczacz powietrza ze smogu – czy rzeczywiście warto?


Czy oczyszczacz powietrza to dzisiaj konieczność czy tylko kolejny marketingowy chwyt? W jaki sposób działają? Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na ten temat.

Zjawisko smogu stało się realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz środowiska naturalnego. Polska należy do krajów, które posiadają najwyższe stężenie zanieczyszczonego powietrza, dlatego też rozpoczęto wiele działań, które mają na celu usunąć ten problem. Szkodliwe substancje występujące w atmosferze przyczyniają się do powstawania wielu poważnych chorób oraz schorzeń. Na niebezpieczeństwo narażone są szczególnie dzieci oraz osoby dorosłe, u których mechanizmy obronne są obniżone. Dlatego też warto korzystać z rozwiązań, jakie są nam proponowane.Szkodliwe substancje trafiają do atmosfery w wyniku emisji spalin samochodowych czy efektów spalania toksycznych odpadków. Mgła smogowa najczęściej pojawia się w dużych miastach, gdzie stężenie zanieczyszczonego powietrza jest największe, szczególnie w czasie sezonu grzewczego czy w godzinach szczytu, na dużych ulicach. Pamiętajmy również, że takie powietrze przedostaje się także do naszych mieszkań. Zamknięte okna oraz drzwi niewiele mogą zdziałać. Należy skorzystać z innych, skuteczniejszych rozwiązań.

Czym charakteryzuje się oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Na zakup decydują się szczególnie ci, którzy mieszkają w dużych miastach. Takie urządzenie może całkowicie wyeliminować występowanie szkodliwych substancji w poszczególnych pomieszczeniach. Sprzęt posiada wysokiej jakości filtr umożliwiający usunięcie toksycznych pyłów, które stanowią zagrożenie dla naszego organizmu. Urządzenie potrafi również oczyścić powietrze z wirusów, grzybów czy drobnoustrojów chorobotwórczych. Niektóre urządzenia dbają także o odpowiednią wilgotność panującą we pomieszczeniach.Czym kierować się podczas wyboru?

Obecnie na rynku pojawiają się mniej lub bardziej zaawansowane urządzenia, które pozwalają oczyszczać powietrze w domu. Przed zakupem warto przejrzeć poszczególne oferty i zastanowić się nad kilkoma istotnymi czynnikami. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, co filtruje dany oczyszczacz. Może on nie być dostosowany do skutecznego usuwania szkodliwych pyłów, które trafiają do naszego organizmu.

Zastanówmy się także czy nie warto zainwestować w oczyszczacz, który będzie dodatkowo posiadał funkcję nawilżania powietrza i pozbywania nieprzyjemnych zapachów. Wybierając zaawansowane filtry możemy chronić wnętrze przed rozprzestrzenianiem grzybów, wirusów czy drobnoustrojów chorobotwórczych.Zwróćmy również uwagę na powierzchnię naszego mieszkania oraz możliwość instalacji poszczególnych elementów. Warto pamiętać, że wydajność w dużej mierze jest zależna od wielkości pomieszczenia.

Nie zapominajmy także o tym, że oczyszczacze powietrza zasilane są elektrycznie. Dlatego też warto zwrócić uwagę na pobór mocy danego oczyszczacza. Wiele zależy od tego czy zależy nam na ciągłym działaniu, czy aktywności w momencie, gdy wyczute zostanie zanieczyszczenie.

Data publikacji: 2018-09-12, ostatnia zmiana: 2018-10-05zjadaczsmogu.pl Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy ze stroną http://zjadaczsmogu.pl/ - zjadaczem smogu.

Może Cię zaintersować:

- Filtr do wody - świetna inwestycja w zdrowie

- Nowoczesny wystrój sypialni


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Zestaw sztućców, 24 szt. - 1241 felicia
152,10 zł
Tychy
(woj. śląskie)
 Słoneczny Ciśnieniowy Podgrzewacz Proeco hp-100
1 940,00 zł
Kazimierz Biskupi
(woj. wielkopolskie)
 Czajnik turystyczny adler ad02
19,00 zł
Gołków
(woj. mazowieckie)
 Komplet łyżeczek do herbaty - 1249 astoria
26,35 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
 Patelnia lava stone głęboka 30cm szary
119,11 zł
Augustów
(woj. podlaskie)
 Zestaw sztućców, 68 szt. / połysk - 04a celestia w pudełku
746,13 zł
Orpiszew
(woj. wielkopolskie)
 Kotara termiczna izolująca do drzwi przedsionków 200cm
250,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
 Porcelana 18 częściowa
109,00 zł
Słupca
(woj. wielkopolskie)
 Zestaw sztućców, 24 szt. / mat i złoto - 04a zm celestia
449,25 zł
Oleśnica
(woj. dolnośląskie)
 Wmf - łopatka do naleśników, profi plus
84,10 zł
Nowogard
(woj. zachodniopomorskie)
 Pojemnik łazienkowy 11x8,5cm umbra junip biało-srebrny
83,60 zł
Działdowo
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Zwis lampa wisząca MOTO abażur 17 kolorów! www.voltalampy.pl
136,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Podłączamy agregat prądotwórczy do instalacji
Przerwy w dostawie prądu na gospodarstwie rolnym są bardzo niepożądane. Zwłaszcza w takich miejscach, gdzie gospodarstwa są bardzo mocno uprzemysłowione. Dlatego też konieczne jest posiadanie agregatu prądotwórczego, który będzie stanowił zapasowe źródło prądu w takich sytuacjach.

Data publikacji: 2019-06-10

Jak urządzić małą kuchnię?
Niewielka przestrzeń kuchenna to nie tylko wiele ograniczeń pod kątem aranżacji, ale także ciekawe wyzwanie projektowe. Pamiętajmy, iż nie musi być ona niewygodna, niepraktyczna i niezbyt ładna. Wszystko to zależy od dobrze przemyślanego projektu, naszej inwencji, a także od naszych nawyków.

Data publikacji: 2019-06-06

Kuchnia z wyspą, otwarty aneks kuchenny czy kuchnia z bufetem?
Przyjrzyjmy się poszczególnym rozwiązaniom, tak by jak najlepiej zrozumieć charakter każdego z projektów. Skupimy się tylko na aranżacjach w pomieszczeniach zintegrowanych z salonem lub pokojem wypoczynkowym. Pominiemy tym samym rozwiązania sprawdzające się szczególnie w kuchniach oddzielnych.

Data publikacji: 2019-06-05

Jak dobrać oświetlenie do kuchni?
Odpowiednio doświetlona kuchnia i część jadalniana, to zapewnienie nie tylko swoistej atmosfery, oszczędność energii, a tym samym i kosztów, ale przede wszystkim wygoda przy przygotowywaniu posiłków.

Data publikacji: 2019-06-04