Filtr do wody - świetna inwestycja w zdrowie


Filtr do wody - świetna inwestycja w zdrowie.


Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważna dla naszego zdrowia jest jakość i czystość wody, którą pijemy. Choć lokalne wodociągi na ogół przekonują nas, że dostarczana przez nie woda jest wręcz idealnie czysta, to intuicja ostrzega nas, że nawet jeśli wysyłana woda rzeczywiście jest czysta, to rury którymi płynie - już niekoniecznie. Niektórzy w tej sytuacji zaopatrują się w wodę źródlaną lub mineralną w sklepach - nie jest to jednak najlepszy wybór. Przeciwko niemu świadczą zarówno cena, jak i kwestie ekologiczne - generujemy w ten sposób mnóstwo plastikowych odpadów. Jaka więc jest optymalna alternatywa w tej sytuacji? To domowe filtry do wody.

Kiedy warto stosować filtry?

W zasadzie zawsze. Niezależnie od tego, czy wodę dostarczają nam miejskie wodociągi, czy też mamy własną studnię, problemem może być zmienność jakości wody w czasie. Nawet jeżeli zlecimy wykonanie badań dostarczanej do naszego domu wody, to nie mamy gwarancji, że tydzień czy kilka miesięcy później jakość ta z jakiegoś powodu znacząco się nie pogorszy. Filtracja wody zapewnia, że nawet jeśli jakość wody przed filtrem jest zmienna, to efekty pracy filtra wciąż są doskonałe. Najważniejszym celem jest oczywiście kwestia naszego zdrowia - rzeczywiście, skład przefiltrowanej wody jest zdecydowanie lepszy niż tej, która nie przepłynęła przez filtr. Jest to szczególnie ważne, gdy wodę pić mają osoby w podeszłym wieku, dzieci oraz ludzie z problemami zdrowotnymi.

Co możemy zyskać?

Przede wszystkim znacznie większą dostępność czystej, zdrowej wody. Wspominaliśmy wcześniej o wodzie butelkowanej - jeśli mówilibyśmy tylko o jej piciu, to może ona stanowić jakieś rozwiązanie - czy ktoś jednak korzystałby z wody butelkowanej do gotowania? Koszt i uciążliwość są tu znacząco wyższe, więc pewnie niewiele osób tak zrobi - a przecież taką wodę również pośrednio pijemy. Nie bez znaczenia jest też kwestia smaku - ponieważ filtracja usuwa niechciane zanieczyszczenia, smak potraw przygotowanych w oparciu o przefiltrowaną wodę jest zdecydowanie lepszy. Niewiele osób wie, że jednym z sekretów największych szefów kuchni jest właśnie dostęp do najwyższej jakości produktów - w tym do czystej wody. Ciężko znaleźć tu lepsze rozwiązanie niż dobrej jakości filtry do wody.Czysta woda nie tylko do picia

Jeżeli zainwestujemy w trochę większą instalację do oczyszczania wody, to odczujemy różnorodne korzyści - nie tylko związane bezpośrednio z jej piciem. Badania pokazują, a doświadczenia domowych użytkowników systemów filtracyjnych potwierdzają, że filtracja wody używanej do mycia sprawia, iż skóra staje się bardziej gładka a włosy bardziej lśniące i miłe w dotyku. Nawet mycie samochodu czy domowe porządki z wykorzystaniem wody lepszej jakości dają wspaniałe efekty - brak zacieków i możliwość używania mniejszej ilości środków chemicznych.


Czy zatem każdy powinien spróbować poprawić swój komfort życia dzięki filtrowanej wodzie? Tak. Można wcześniej porozmawiać ze znajomymi, którzy już się zdecydowali na taką inwestycję, można też na początek kupić choćby dzbanek do wody z wkładem filtrującym. Jesteśmy jednak przekonani, że to będzie tylko pierwszy krok, a zalety czystej wody sprawią, że w Waszym domu pojawi się wkrótce system filtrów.

UST-M Sp. z o. o. UST-M Sp. z o. o.
Artykuł UST-M polskiego producenta filtrów do oczyszczania i uzdatniania wody oraz systemu centralnego odkurzania.

Może Cię zaintersować:

- Oczyszczacz powietrza ze smogu - czy rzeczywiście warto?

Data publikacji: 2018-04-07, ostatnia zmiana: 2021-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pompa głębinowa do wody nurek białoruska membranowa studni 280w geko
85,00 zł
Zawiercie
(woj. śląskie)
Pompa ręczna na korbę do paliwa oleju mar-pol
68,00 zł
Kraśnik
(woj. lubelskie)
Pompa do wody szamba z rozdrabniaczem (pływak) 2950w geko
249,00 zł
Kiełpino
(woj. pomorskie)
Pompa z rozdrabniaczem do wc pomporozdrabniacz/młynek 600w
599,00 zł
Lębork
(woj. pomorskie)
Pompa spalinowa do wody 6,5km 1000l/min 3" motopompa geko
575,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Pompa głębinowa do wody śrubowa 550w 1,5 m3/h 60m mar-pol
229,00 zł
Pruszcz Gdański
(woj. pomorskie)
Pompka do spuszczania paliwa ropy oleju 12v cpn 38mm
40,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Pompa spalinowa motopompa do wody 3" (6.5 km) 1000 l/min geko
559,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Pompa do wody głębinowa membranowa nurek białoruska 460w mar-pol
99,00 zł
Działdowo
(woj. warmińsko-mazurskie)
Pompa do oleju silnikowego opałowego cpn 230v 550w mar-pol
249,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Pompa głębinowa do wody nurek białoruska dolnossąca studni 280w geko
95,00 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
Pompa głębinowa do wody śrubowa 750w 1,6 m3/h 65m mar-pol
269,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Lampy wiszące i sufitowe - jak dopasować je do stylu swojego wnętrza?
Wybór aranżacji wnętrza powoduje konieczność dopasowania do niej odpowiedni dodatków. Wszak to nie meble, albo nie tylko meble, tworzą określony wystrój, a składają się na niego wszystkie drobne eleme...
Data publikacji: 2021-09-08
Modne tapety do wnętrz skandynawskich
Tapety wracają do łask. Coraz częściej wprowadza się je do modnych aranżacji wnętrz w rozmaitych stylach. Również przestrzenie w stylu skandynawskim nie są wyjątkiem i można uzupełnić je pięknymi tape...
Data publikacji: 2021-09-08
Akcesoria kuchenne, które przydadzą się w każdej kuchni
Dopełnieniem każdej kuchni są jej przybory. Wszyscy mamy w domu te podstawowe, jak chociażby trzepaczka czy formy do ciasta, ale są bardzo przydatne gadżety, które nie każdy posiada.
Data publikacji: 2021-09-01
Farba ceramiczna, dobra na każdą powierzchnie?
Farba ceramiczna wyróżnia się bardzo ciekawą i specyficzną formułą. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, można uzyskać doskonałe pokrycie ścian, a także niebywały efekt końcowy. Dzięki zastoso...
Data publikacji: 2021-08-26

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij