Szukaj

Kategorie

Filtr do wody - świetna inwestycja w zdrowie


Filtr do wody - świetna inwestycja w zdrowie.


Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważna dla naszego zdrowia jest jakość i czystość wody, którą pijemy. Choć lokalne wodociągi na ogół przekonują nas, że dostarczana przez nie woda jest wręcz idealnie czysta, to intuicja ostrzega nas, że nawet jeśli wysyłana woda rzeczywiście jest czysta, to rury którymi płynie - już niekoniecznie. Niektórzy w tej sytuacji zaopatrują się w wodę źródlaną lub mineralną w sklepach - nie jest to jednak najlepszy wybór. Przeciwko niemu świadczą zarówno cena, jak i kwestie ekologiczne - generujemy w ten sposób mnóstwo plastikowych odpadów. Jaka więc jest optymalna alternatywa w tej sytuacji? To domowe filtry do wody.

Kiedy warto stosować filtry?

W zasadzie zawsze. Niezależnie od tego, czy wodę dostarczają nam miejskie wodociągi, czy też mamy własną studnię, problemem może być zmienność jakości wody w czasie. Nawet jeżeli zlecimy wykonanie badań dostarczanej do naszego domu wody, to nie mamy gwarancji, że tydzień czy kilka miesięcy później jakość ta z jakiegoś powodu znacząco się nie pogorszy. Filtracja wody zapewnia, że nawet jeśli jakość wody przed filtrem jest zmienna, to efekty pracy filtra wciąż są doskonałe. Najważniejszym celem jest oczywiście kwestia naszego zdrowia - rzeczywiście, skład przefiltrowanej wody jest zdecydowanie lepszy niż tej, która nie przepłynęła przez filtr. Jest to szczególnie ważne, gdy wodę pić mają osoby w podeszłym wieku, dzieci oraz ludzie z problemami zdrowotnymi.

Co możemy zyskać?

Przede wszystkim znacznie większą dostępność czystej, zdrowej wody. Wspominaliśmy wcześniej o wodzie butelkowanej - jeśli mówilibyśmy tylko o jej piciu, to może ona stanowić jakieś rozwiązanie - czy ktoś jednak korzystałby z wody butelkowanej do gotowania? Koszt i uciążliwość są tu znacząco wyższe, więc pewnie niewiele osób tak zrobi - a przecież taką wodę również pośrednio pijemy. Nie bez znaczenia jest też kwestia smaku - ponieważ filtracja usuwa niechciane zanieczyszczenia, smak potraw przygotowanych w oparciu o przefiltrowaną wodę jest zdecydowanie lepszy. Niewiele osób wie, że jednym z sekretów największych szefów kuchni jest właśnie dostęp do najwyższej jakości produktów - w tym do czystej wody. Ciężko znaleźć tu lepsze rozwiązanie niż dobrej jakości filtry do wody.Czysta woda nie tylko do picia

Jeżeli zainwestujemy w trochę większą instalację do oczyszczania wody, to odczujemy różnorodne korzyści - nie tylko związane bezpośrednio z jej piciem. Badania pokazują, a doświadczenia domowych użytkowników systemów filtracyjnych potwierdzają, że filtracja wody używanej do mycia sprawia, iż skóra staje się bardziej gładka a włosy bardziej lśniące i miłe w dotyku. Nawet mycie samochodu czy domowe porządki z wykorzystaniem wody lepszej jakości dają wspaniałe efekty - brak zacieków i możliwość używania mniejszej ilości środków chemicznych.


Czy zatem każdy powinien spróbować poprawić swój komfort życia dzięki filtrowanej wodzie? Tak. Można wcześniej porozmawiać ze znajomymi, którzy już się zdecydowali na taką inwestycję, można też na początek kupić choćby dzbanek do wody z wkładem filtrującym. Jesteśmy jednak przekonani, że to będzie tylko pierwszy krok, a zalety czystej wody sprawią, że w Waszym domu pojawi się wkrótce system filtrów.

Data publikacji: 2018-04-07, ostatnia zmiana: 2018-10-08

UST-M Sp. z o. o. UST-M Sp. z o. o.
Artykuł UST-M polskiego producenta filtrów do oczyszczania i uzdatniania wody oraz systemu centralnego odkurzania.

Może Cię zaintersować:

- Oczyszczacz powietrza ze smogu - czy rzeczywiście warto?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Zalety dachów dwuspadowych

Zalety dachów dwuspadowych

Dla jednych nudna oczywistość, dla innych klasyka dająca pole do popisu dla wyobraźni. Wybierając dach dwuspadowy, czyli połączenie dwóch prostokątnych płaszczyzn w kalenicy, sami decydujemy, w którym kierunku będzie ewoluował nasz projekt zadaszenia.

Data publikacji: 2019-02-28

Funkcjonalność i pomysłowość jako duet idealny we współczesnych lampach podłogowych

Funkcjonalność i pomysłowość jako duet idealny we współczesnych lampach podłogowych

Moda coraz chętniej wkracza do polskich domów, spotykając się z ciepłym odbiorem wielu domowników. Dotyczy to nie tylko mebli czy zastosowanych dodatków, ale również oświetlenia...

Data publikacji: 2018-11-29

Prosto i modnie - poznaj zalety lamp wpustowych i natynkowych

Prosto i modnie - poznaj zalety lamp wpustowych i natynkowych

Czasy, kiedy w każdym pokoju mogliśmy zobaczyć zawieszony centralnie na suficie żyrandol, odeszły już do lamusa. Dziś nadeszła era minimalistycznych, a zarazem bardzo eleganckich opraw technicznych. Nie oznacza to jednak, że producenci oświetlenia całkowicie zrezygnowali ze sprzedaży żyrandoli. Wręcz przeciwnie,...

Data publikacji: 2018-10-07

Czy warto inwestować w stelaż pod materac?

Czy warto inwestować w stelaż pod materac?

Wiele osób bardzo łatwo rezygnuje z zakupu dobrej jakości stelaża do łóżka. To błąd, który w znaczący sposób wpływa w pierwszej kolejności na jakość snu, a w drugiej na trwałość materaca. To pozorna oszczędność, która w wielu przypadkach prowadzi do utraty gwarancji, jaką producent materaca dał na swój produkt.

Data publikacji: 2018-10-03