Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego?


Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego?


Sprawdź nasz poradnik.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Na rynku posiadamy dwa rodzaje agregatów prądotwórczych do wyboru agregat jednofazowy i agregat trójfazowy z rozruchem.

  • agregat prądotwórczy jednofazowy - jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych do użytku domowego. Taki prosty agregat jednofazowy skutecznie zasili takie urządzenia jak komputer czy domowa kuchenka. Cena agregatu prądotwórczego jednofazowego jest dużo niższa niż w przypadku trójfazowego, podobnie jest też z czasem pracy. Do wyboru mamy też dwie odmiany dwusuwowe i czterosuwowe. Niestety najczęściej modele jednofazowe mają krótki okres pracy i często ulegają awarii szczególnie u mniej znanych producentów.
  • agregat prądotwórczy trójfazowy - jest to bardziej rozbudowany agregat prądotwórczy o zastosowaniach komercyjnych. Wykorzystywany jest głównie w budownictwie do zasilania placów budowy i dostawie prądów do maszyn budowlanych. Konstrukcja agregatu prądotwórczego trójfazowego jest podobna do jednofazowego z tym, że są to bardziej wytrzymałe modele. Występuje zarówno w formie stacjonarnej jak też przenośnej. 

Czym kierować się przy zakupie agregatu prądotwórczego?

Przy wyborze odpowiedniego dla nas agregatu powinniśmy zwrócić uwagę na jego MOCNAPIĘCIE i MOBILNOŚĆ. Te trzy rzeczy decydują o tym czy agregat będzie skuteczny dla naszej pracy. Warto, również pamiętać kupując agregat prądotwórczy o tym, aby kupić mocniejszy model o przynajmniej 20% od sumy mocy wszystkich urządzeń, które chcemy zasilać. Warto również sprawdzić czym zasilane są nasze urządzenia, jednak w przypadku urządzeń domowych będzie to głównie prąd jednofazowy, kupując agregat prądotwórczy trójfazowy do domu możemy być niemile zaskoczeni.Kolejnymi ważnymi kwestiami są wielkość agregatu, wydajność, rodzaj paliwa oraz hałas. W zależności od naszych wymagań warto wybrać taki model agregatu prądotwórczego, który pomieści się w danym pomieszczeniu, jak również czy jest rekomendowany do pracy ciągłej czy krótkiej. Ostatnim elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest rodzaj paliwa z jakiego korzysta nasz agregator. Do wyboru mamy zarówno benzynę jak również diesel. Ostatnią rzeczą jaką należy się kierować przy zakupie agregatu prądotwórczego jest kod IP, który informuje o rodzaju pracy jaki może wykonywać. Np. Generator prądu z kodem IP 25 będzie mógł pracować na dworze ale jednak pod odpowiednim zabezpieczeniem przed przepięciem (ochrona przed wodą).

Głośność pracy

Głośność pracy jest bardzo istotna zarówno w zastosowaniach domowych jak też profesjonalnych. Jeśli wybierzemy agregat prądotwórczy diesel jesteśmy narażeni na większy hałas niż ma to się w przypadku agregatów benzynowych. Większość modeli w sprzedaży wytwarza hałas na poziomie nawet 95 decybeli co jest bardzo uciążliwe. Jeśli zależy nam na zastosowaniu domowym warto wybrać sprawdzony agregat marki BARRACUDA który generuje niższy poziom hałasu od swojej konkurencji.Cena - za ile możemy kupić agregat prądotwórczy?

Analizując sklepy internetowe podstawowy agregat prądotwórczy barracuda 1600 W przeznaczony dla użytkowników domowych możemy kupić już za około 520 zł. Taki agregat jest cichy 63-65dB i posiada zabezpieczenie OilAlert. Bardziej profesjonalny agregat jak Agregat Barracuda 5500 1F z rozruchem elektrycznym możemy kupić już od 1800 zł w cenie dostajemy urządzenie o napięcie 230V i wyjście 12V.


źródło: https://barracuda.sklep.pl/5-agregaty-pradotworcze

Może Cię zaintersować:

- Kotły kondensacyjne ? dlaczego tak popularne

- Czyste ogrzewanie - czyli jak każdy może przyczynić się do zmniejszenia smogu

Data publikacji: 2018-09-21, ostatnia zmiana: 2018-10-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Lupa jubilerska
18,99 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Klucz dynamometryczny wychylny 1/2" 0-300 nm geko
34,99 zł
Żelice
(woj. wielkopolskie)
Lupa podświetlana x15 mg6b-2
18,99 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
Rozwiertak ręczny nastawny hss 17 - 19 mm
46,00 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
nowe drewniane trzonki
10,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Agregat prądotwórczy spalinowy 7 kw, WEIMA WM7000E
3 590,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Lupa składana x6
8,99 zł
Wejherowo
(woj. pomorskie)
Lupa jubilerska 9892b
35,99 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
Rampy podjazdy najazdy składane stalowe 2 szt. 500 kg geko
365,00 zł
Kętrzyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Agregat prądotwórczy WEIMA WM2500, 2,5 kW
1 489,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Szlifierka stołowa równoległa 2 kamieniowa 150mm 150w geko
89,00 zł
Krupniki
(woj. podlaskie)
Kobyłki podstawki stojaki warsztatowe 6t ton geko
110,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Pościel i mała sypialnia
Sypialnia to miejsce, w którym zmęczony po całym dniu pracy człowiek powinien znaleźć ukojenie.
Data publikacji: 2020-01-27
Nawozy Kava - idealny prezent dla miłośnika ogrodnictwa
Wybierając odpowiedni prezent dla solenizanta, warto kierować się jego zainteresowaniami i fascynacjami. Ogrodnictwo jest dziedziną, która zbiera coraz większe grono miłośników zieleni i pielęgnacji r...
Data publikacji: 2020-01-07
Styl skandynawski kocha sofy!
Skandynawski styl urządzania wnętrz urzekł nas niemal od pierwszej chwili prostotą, harmonią i uniwersalnością. Dzięki niemu zarówno mikroskopijne, jak i wielkie mieszkania stają się przytulne i funkc...
Data publikacji: 2019-12-24
Jak wymienić uszczelki w drzwiach przed zimą?
Przez drzwi zewnętrzne budynku ucieka dużo ciepła. Aby zminimalizować jego utratę, warto pamiętać o założeniu uszczelek w drzwiach. Jak to zrobić?
Data publikacji: 2019-12-23