Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego?


Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego?


Sprawdź nasz poradnik.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Na rynku posiadamy dwa rodzaje agregatów prądotwórczych do wyboru agregat jednofazowy i agregat trójfazowy z rozruchem.

  • agregat prądotwórczy jednofazowy - jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych do użytku domowego. Taki prosty agregat jednofazowy skutecznie zasili takie urządzenia jak komputer czy domowa kuchenka. Cena agregatu prądotwórczego jednofazowego jest dużo niższa niż w przypadku trójfazowego, podobnie jest też z czasem pracy. Do wyboru mamy też dwie odmiany dwusuwowe i czterosuwowe. Niestety najczęściej modele jednofazowe mają krótki okres pracy i często ulegają awarii szczególnie u mniej znanych producentów.
  • agregat prądotwórczy trójfazowy - jest to bardziej rozbudowany agregat prądotwórczy o zastosowaniach komercyjnych. Wykorzystywany jest głównie w budownictwie do zasilania placów budowy i dostawie prądów do maszyn budowlanych. Konstrukcja agregatu prądotwórczego trójfazowego jest podobna do jednofazowego z tym, że są to bardziej wytrzymałe modele. Występuje zarówno w formie stacjonarnej jak też przenośnej. 

Czym kierować się przy zakupie agregatu prądotwórczego?

Przy wyborze odpowiedniego dla nas agregatu powinniśmy zwrócić uwagę na jego MOCNAPIĘCIE i MOBILNOŚĆ. Te trzy rzeczy decydują o tym czy agregat będzie skuteczny dla naszej pracy. Warto, również pamiętać kupując agregat prądotwórczy o tym, aby kupić mocniejszy model o przynajmniej 20% od sumy mocy wszystkich urządzeń, które chcemy zasilać. Warto również sprawdzić czym zasilane są nasze urządzenia, jednak w przypadku urządzeń domowych będzie to głównie prąd jednofazowy, kupując agregat prądotwórczy trójfazowy do domu możemy być niemile zaskoczeni.Kolejnymi ważnymi kwestiami są wielkość agregatu, wydajność, rodzaj paliwa oraz hałas. W zależności od naszych wymagań warto wybrać taki model agregatu prądotwórczego, który pomieści się w danym pomieszczeniu, jak również czy jest rekomendowany do pracy ciągłej czy krótkiej. Ostatnim elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest rodzaj paliwa z jakiego korzysta nasz agregator. Do wyboru mamy zarówno benzynę jak również diesel. Ostatnią rzeczą jaką należy się kierować przy zakupie agregatu prądotwórczego jest kod IP, który informuje o rodzaju pracy jaki może wykonywać. Np. Generator prądu z kodem IP 25 będzie mógł pracować na dworze ale jednak pod odpowiednim zabezpieczeniem przed przepięciem (ochrona przed wodą).

Głośność pracy

Głośność pracy jest bardzo istotna zarówno w zastosowaniach domowych jak też profesjonalnych. Jeśli wybierzemy agregat prądotwórczy diesel jesteśmy narażeni na większy hałas niż ma to się w przypadku agregatów benzynowych. Większość modeli w sprzedaży wytwarza hałas na poziomie nawet 95 decybeli co jest bardzo uciążliwe. Jeśli zależy nam na zastosowaniu domowym warto wybrać sprawdzony agregat marki BARRACUDA który generuje niższy poziom hałasu od swojej konkurencji.Cena - za ile możemy kupić agregat prądotwórczy?

Analizując sklepy internetowe podstawowy agregat prądotwórczy barracuda 1600 W przeznaczony dla użytkowników domowych możemy kupić już za około 520 zł. Taki agregat jest cichy 63-65dB i posiada zabezpieczenie OilAlert. Bardziej profesjonalny agregat jak Agregat Barracuda 5500 1F z rozruchem elektrycznym możemy kupić już od 1800 zł w cenie dostajemy urządzenie o napięcie 230V i wyjście 12V.


źródło: https://barracuda.sklep.pl/5-agregaty-pradotworcze

Może Cię zaintersować:

- Kotły kondensacyjne ? dlaczego tak popularne

- Czyste ogrzewanie - czyli jak każdy może przyczynić się do zmniejszenia smogu

Data publikacji: 2018-09-21, ostatnia zmiana: 2018-10-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Honda agregat prądotwórczy eu 22i i raty 10 x 0% |
5 098,00 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
Honda agregat prądotwórczy ep 16000 te avr i raty 10 x 0% |
19 700 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
Agregat prądotwórczy trójfazowy Kruzer THT 3900E 2.8kW!!!
2 099,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Honda agregat prądotwórczy ep din 16000 te ip54 i raty 10 x 0% |
33 210 zł
Ełk
(woj. warmińsko-mazurskie)
Honda agregat prądotwórczy eps 12000 te avr i raty 10 x 0% |
25 800 zł
Knurów
(woj. śląskie)
Agregat prądotwórczy spalinowy 7 kw, WEIMA WM7000E
3 590,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Honda agregat prądotwórczy ep 183 tde avr i raty 10 x 0% |
37 550 zł
Żyrardów
(woj. mazowieckie)
Honda agregat prądotwórczy eu 22 i raty 10 x 0% |
4 639,00 zł
Borsk
(woj. pomorskie)
Honda agregat prądotwórczy ep 16000 te i raty 10 x 0% |
17 400 zł
Czeladź
(woj. śląskie)
Honda agregat prądotwórczy eu 70 is i raty 10 x 0% |
19 900 zł
Świecie
(woj. kujawsko-pomorskie)
Honda agregat prądotwórczy ec 3600i raty 10 x 0% |
4 295,00 zł
Kraśnik
(woj. lubelskie)
Honda agregat prądotwórczy eps 15000 te avr i raty 10 x 0% |
30 700 zł
Opole
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Meble modułowe, co to znaczy?
Dowiedź się co to są meble modułowe i już nigdy nie wybierzesz żadnych innych!
Data publikacji: 2021-01-18
Krzesła - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Krzesła to meble, bez których trudno wyobrazić sobie salon, kuchnię czy jadalnię. Okalające stół, stwarzają komfortowe miejsce dla rodzinnych obiadów czy przyjęć w gronie przyjaciół. A dodatkowo są do...
Data publikacji: 2020-12-11
Gdzie powinna stać toaletka w Twoim domu?
Toaletka kosmetyczna to twoje osobiste miejsce do codziennej stylizacji. Jest to też szczególny i osobisty zakątek dla każdej z Pań, lubiących relaks i organizację podczas codziennego makijażu. Gdzie...
Data publikacji: 2020-12-08
Niezwykłe trawy ozdobne do ogrodu i na taras
Trawy ozdobne można spotkać niemal wszędzie. Łatwe w pielęgnacji i uprawie cieszą się dużą popularnością. Chcesz odmienić swój balkon, taras czy ogród? Postaw na te rośliny. Przyciągają wzrok, dobrze...
Data publikacji: 2020-12-08