Jaki piec gazowy do domu 130 m2 wybrać?

Jaki piec gazowy do domu 130 m2 wybrać?

Piec gazowy może być wykorzystywany zarówno do podgrzewania bieżącej wody użytkowej pochodzącej z sieci wodociągowej, jak i do ogrzania wnętrza domostwa. Dzisiejsze nowoczesne urządzenia gazowe nie przypominają już dawnych, ogromnych zabudowanych pieców, zajmujących pokaźną ilość miejsca w mieszkaniu. Ergonomiczne, ładne piecyki, których rozmiary są wręcz filigranowe, pozwalają na ogrzewanie wody oraz domu w powierzchni nawet 250 m2.

Charakterystyka urządzeń dwufunkcyjnych - piec gazowy do domu 130m2

Do niewielkich domów jednorodzinnych z powodzeniem można wykorzystać piec gazowy dwufunkcyjny, jako źródło ciepła zapewniające odpowiednią temperaturę wnętrza, oraz uzyskanie ciepłej, bieżącej wody w kranie. Wśród głównych zalet montażu pieca wyróżnia się nie tylko jego właściwości technologiczne, ale również i wygląd. Nowoczesne urządzenie może być instalowane w eksponowanych miejscach. Nie straszy ono wyglądem, a nawet może stanowić ciekawy element wnętrza kuchni czy łazienki. O kwestiach technologicznych można mówić znacznie więcej. Większość innowacyjnych pieców gazowych do mieszkań o powierzchni ok. 130m2 wyposażona jest w intuicyjny panel sterowania, dzięki któremu możliwe jest dostosowywanie mocy urządzenia oraz sprawdzanie innych parametrów w błyskawiczny sposób. Niewielka bryła sprzętu powoduje, iż piec można montować w niewielkich pomieszczeniach, bez zbędnego "zagracania" przestrzeni.

Oprócz wspomnianych właściwości, warto również rzucić okiem na nowinki technologiczne, które zaświadczają o ekologiczności sprzętu. Piec gazowy do domu 130m2 może zostać wyposażony w specjalne czujniki, automatyzujące pracę całego systemu. Dzięki regulatorowi urządzenie będzie dostosowywać swoją pracę do zmieniających się warunków pogodowych. Odbije się to na niższym, dostosowanym do potrzeb domowników, zapotrzebowaniu na prąd. Rachunki za prąd będą jeszcze niższe, jeśli wybierzemy piec grzewczy o parametrach efektywności w klasie A.

Moc dopasowana do potrzeb - jaki piec gazowy do domu 130m2?

Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniego pieca gazowego do domu o powierzchni ok. 130m2 powinno być zorientowanie się co do ewentualnej mocy pieca. Nie ma konieczności wybierania zbyt dużej jednostki, która przyczyni się jedynie do większej podaży energii. Taka powierzchnia mieszkania w zupełności może zostać ogrzana piecem o mocy 15kW. Energia wytwarzana przez piec o tej mocy wystarczy również do efektywnego podgrzania bieżącej wody w kranach. W tego typu mieszkaniach zużycie prądu nie powinno przekroczyć ok 8kW, dlatego większa moc pieca będzie przydatna w sytuacjach niecodziennych, np. podczas mroźnych dni, czy większego zapotrzebowania na ciepło w przypadku wizyty przyjaciół lub rodziny. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie pieca, który posiada możliwość pracy w zakresie 8-15kW. Dzięki temu będziemy w pełni zabezpieczeni np. przed skutkami mroźnej zimy czy innymi, losowymi zdarzeniami.


Na co jeszcze zwrócić uwagę? A jeśli mam większe zapotrzebowanie, niż przeciętna rodzina?

Zważając na preferencje każdego człowieka, nie warto tworzyć sztywnych ram i dopasowywać konkretnych przedmiotów pod ogół. Jeśli martwimy się, że piec o mocy 15kW może nie wystarczyć na nasze potrzeby, warto zdecydować się na jednostkę o mocy np. do 30kW. Nowoczesne piece gazowe nie muszą przecież pracować na maksimum swoich możliwości. Ich tryb działania można dostosowywać, a większa moc pieca przyda się na przyszłość. Może będziemy przeprowadzać remont domu, być może będziemy go poszerzać lub nasza rodzina się powiększy? Gwarancja bezpieczeństwa jest w takich okolicznościach najważniejsza. Warto jeszcze zwrócić uwagę na typ pieca gazowego.

W przypadku konieczności ogrzewania wyłącznie wody, przyda nam się jednostka jednofazowa. Jeśli chcemy ogrzewać cały dom, np. za pomocą systemów podłogowych, zainwestujmy w jednostkę dwu-funkcyjną. Bierzmy pod uwagę również to, że najtańsze jednostki mogą posiadać ograniczone funkcje technologiczne, np. nie posiadać intuicyjnych paneli sterowniczych.

Data publikacji: 2020-08-11, ostatnia zmiana: 2020-08-11

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Grzejnik łazienkowy York - wykończenie proste, 500x800, Biały/RAL - paleta RAL
653,14 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Grzejnik łazienkowy York - wykończenie zaokrąglone, 500x800, Chromowany
445,95 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Grzejnik cokołowy (kuchenny) - 600x100 (BIDEX900)
1 106,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Grzejnik łazienkowy York - wykończenie proste, 600x1500, Chromowany
742,62 zł
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)
Dynamiczny piec akumulacyjny Thermoval TVM ED 40 - 4,0 kW - 2530,00
2 530,00 zł
Skawina
(woj. małopolskie)
Kątowy zawór termostatyczny z zaworem odcinającym - biały 1/2''
109,30 zł
Lębork
(woj. pomorskie)
Grzejnik pokojowy Retro - 4 kolumnowy, 600x1400, Biały/RAL - Paleta RAL
4 610,65 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
Grzejnik pokojowy Retro - 3 kolumnowy, 700x600, Biały/RAL - Biały
1 221,00 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Grzejnik łazienkowy York - wykończenie zaokrąglone, 500x1200, Chromowany
570,36 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
Grzejnik elektryczny Piacenza 600x1000 Biały (elektryczny suchy, suszarka łazienkowa)
404,56 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Grzejnik łazienkowy York - wykończenie zaokrąglone, 400x800, Chromowany
429,68 zł
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
grzejnik marmurowy firmy TERMAR 140/60/30
850,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13