Jaki piec gazowy do domu 130 m2 wybrać?

Jaki piec gazowy do domu 130 m2 wybrać?

Piec gazowy może być wykorzystywany zarówno do podgrzewania bieżącej wody użytkowej pochodzącej z sieci wodociągowej, jak i do ogrzania wnętrza domostwa. Dzisiejsze nowoczesne urządzenia gazowe nie przypominają już dawnych, ogromnych zabudowanych pieców, zajmujących pokaźną ilość miejsca w mieszkaniu. Ergonomiczne, ładne piecyki, których rozmiary są wręcz filigranowe, pozwalają na ogrzewanie wody oraz domu w powierzchni nawet 250 m2.

Charakterystyka urządzeń dwufunkcyjnych - piec gazowy do domu 130m2

Do niewielkich domów jednorodzinnych z powodzeniem można wykorzystać piec gazowy dwufunkcyjny, jako źródło ciepła zapewniające odpowiednią temperaturę wnętrza, oraz uzyskanie ciepłej, bieżącej wody w kranie. Wśród głównych zalet montażu pieca wyróżnia się nie tylko jego właściwości technologiczne, ale również i wygląd. Nowoczesne urządzenie może być instalowane w eksponowanych miejscach. Nie straszy ono wyglądem, a nawet może stanowić ciekawy element wnętrza kuchni czy łazienki. O kwestiach technologicznych można mówić znacznie więcej. Większość innowacyjnych pieców gazowych do mieszkań o powierzchni ok. 130m2 wyposażona jest w intuicyjny panel sterowania, dzięki któremu możliwe jest dostosowywanie mocy urządzenia oraz sprawdzanie innych parametrów w błyskawiczny sposób. Niewielka bryła sprzętu powoduje, iż piec można montować w niewielkich pomieszczeniach, bez zbędnego "zagracania" przestrzeni.

Oprócz wspomnianych właściwości, warto również rzucić okiem na nowinki technologiczne, które zaświadczają o ekologiczności sprzętu. Piec gazowy do domu 130m2 może zostać wyposażony w specjalne czujniki, automatyzujące pracę całego systemu. Dzięki regulatorowi urządzenie będzie dostosowywać swoją pracę do zmieniających się warunków pogodowych. Odbije się to na niższym, dostosowanym do potrzeb domowników, zapotrzebowaniu na prąd. Rachunki za prąd będą jeszcze niższe, jeśli wybierzemy piec grzewczy o parametrach efektywności w klasie A.

Moc dopasowana do potrzeb - jaki piec gazowy do domu 130m2?

Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniego pieca gazowego do domu o powierzchni ok. 130m2 powinno być zorientowanie się co do ewentualnej mocy pieca. Nie ma konieczności wybierania zbyt dużej jednostki, która przyczyni się jedynie do większej podaży energii. Taka powierzchnia mieszkania w zupełności może zostać ogrzana piecem o mocy 15kW. Energia wytwarzana przez piec o tej mocy wystarczy również do efektywnego podgrzania bieżącej wody w kranach. W tego typu mieszkaniach zużycie prądu nie powinno przekroczyć ok 8kW, dlatego większa moc pieca będzie przydatna w sytuacjach niecodziennych, np. podczas mroźnych dni, czy większego zapotrzebowania na ciepło w przypadku wizyty przyjaciół lub rodziny. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie pieca, który posiada możliwość pracy w zakresie 8-15kW. Dzięki temu będziemy w pełni zabezpieczeni np. przed skutkami mroźnej zimy czy innymi, losowymi zdarzeniami.


Na co jeszcze zwrócić uwagę? A jeśli mam większe zapotrzebowanie, niż przeciętna rodzina?

Zważając na preferencje każdego człowieka, nie warto tworzyć sztywnych ram i dopasowywać konkretnych przedmiotów pod ogół. Jeśli martwimy się, że piec o mocy 15kW może nie wystarczyć na nasze potrzeby, warto zdecydować się na jednostkę o mocy np. do 30kW. Nowoczesne piece gazowe nie muszą przecież pracować na maksimum swoich możliwości. Ich tryb działania można dostosowywać, a większa moc pieca przyda się na przyszłość. Może będziemy przeprowadzać remont domu, być może będziemy go poszerzać lub nasza rodzina się powiększy? Gwarancja bezpieczeństwa jest w takich okolicznościach najważniejsza. Warto jeszcze zwrócić uwagę na typ pieca gazowego.

W przypadku konieczności ogrzewania wyłącznie wody, przyda nam się jednostka jednofazowa. Jeśli chcemy ogrzewać cały dom, np. za pomocą systemów podłogowych, zainwestujmy w jednostkę dwu-funkcyjną. Bierzmy pod uwagę również to, że najtańsze jednostki mogą posiadać ograniczone funkcje technologiczne, np. nie posiadać intuicyjnych paneli sterowniczych.

Data publikacji: 2020-08-11, ostatnia zmiana: 2020-08-11

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pompa ciepła Panasonic Aquarea seria HP 16 kW cicha powietrzna z montażem
34 273 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Podpałka rozpałka bio hotfire 10 kg
179,00 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
Pellet  - 6 mm  od Filipiak Pellet
700,00 zł
Zduńska Wola
(woj. łódzkie)
Pellet ze Słomy - Producent
520,00 zł
Łęczyca
(woj. łódzkie)
Sprzedam piec co 31kw
400,00 zł
Popielów
(woj. opolskie)
Sprzedam 3 piece na olej opałowy z osprzętem i sterowaniem
18 500 zł
Świętochłowice
(woj. śląskie)
Pompy ciepła Viessmann Vitocal 100-S 101.A04 o mocy 8,4 kW z montażem
19 765 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Powietrzna pompa ciepła LG HM123M 12,0 / 10,4 KW monoblok z montażem
26 573 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Podłogowy /olejowy Adler AD 7808
139,90 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Fotowoltaika 9 kW 27 paneli Jinko zestaw solarny MONTAŻ instalacja fotowoltaiczna
33 299 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Fotowoltaika 7 kW 19 paneli zestaw solarny MONTAŻ instalacja fotowoltaiczna
28 199 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Kocioł CO Moderator Unica Vento + osprzęt
400,00 zł
Mścice
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ciekawe gadżety kuchenne - sprawdź, jakie wybrać!
Kuchnia jest miejscem, w którym każdego dnia domownicy spędzają dużą ilość czasu. Nie ulega wątpliwości, że powinna charakteryzować się funkcjonalnością oraz ładnym wyglądem. Dodatkowo, bardzo ważne j...
Data publikacji: 2021-06-01
Jaki hamak ogrodowy wybrać? Ranking wiosna 2021 i opinie
Hamaki nie zaliczają się do standardowego wyposażenia ogrodu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Swoją popularność zawdzięczają temu, że zajmują niewiele miejsca, efektownie się prez...
Data publikacji: 2021-04-13
Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij