Czy zabierać stare meble na nowe mieszkanie?


Przygotowanie mebli do transportu.


Kupujesz mieszkanie i zastanawiasz się, czy na nowe mieszkanie brać nowe meble? Będą potrzebne? Będą współgrały z nowymi? No i obawa przed tym, jak je przewieźć, aby ich nie uszkodzić… Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by podczas transportu mebli nic złego im się nie stało.

Czasem żal zostawić meble sypialne, gabinetowe czy pokojowe w starym mieszkaniu. Z jednej strony człowiek zdaje sobie sprawę, że wymagają one specjalnego traktowania podczas przeprowadzki. Że konieczne jest zachowanie standardów, a do najważniejszych należy demontaż, wnoszenie i wynoszenie, ale też przewóz mebli.

Po pierwsze - profesjonalna firma

O ile kartony z ciuchami i innymi rzeczami możesz przewieźć na własną rękę, o tyle przewóz mebli wymaga doświadczenia. To trudne zadanie, ze względu na gabaryty, ciężar, ale też i materiał, z jakiego są wykonane. Nietrudno tutaj wypaczyć czy zniszczyć poszczególne elementy, powodując, że ich ponowny montaż może stać się problematyczny. Transport przeszklonych mebli, szczególnie delikatnych czy cennych nie może być dziełem przypadku, należy je nie tylko odpowiednio przygotować, ale też zabezpieczyć w czasie transportu. Najczęściej brak doświadczenia skutkuje niedopatrzeniem, a to niesie za sobą konsekwencje.

Po drugie - demontaż

Meble można zdemontować. W większości przypadków składają się z elementów, które pozwalają na rozłożenie, co z kolei prowadzi do zmniejszenia wagi lub gabarytów mebli, a to ułatwia wniesienie, wyniesienie i transport. Istotne jest tu tylko prawidłowe przeprowadzenie demontażu. Niewielkie elementy należy składać w osobnym pudełeczku, gdzie się nie zgubią, ułatwiając montaż. To takie rzeczy jak zawiasy, klamki, uchwyty i inne. Konieczny będzie spokój,cierpliwość, narzędzia i porządek, tak, aby każdy element został właściwie opisany i trafił później na właściwe miejsce. Półki, zbędne wyposażenie, szklane elementy czy metalowe stelaże spokojnie można transportować osobno. Jeśli istniej możliwość na całkowite rozłożenie mebla, warto z niej skorzystać. Cisano spakowana paczka łatwiejsza jest do przeniesienia i przewiezienia niż mebel w całości.Przygotowanie mebli do transportu

Właściwie przygotowane meble to meble opróżnione. Dotyczy to ubrań, książek, dokumentów, bibelotów, wieszaków, wiszących uchwytów i szuflad, a także półek. Nieodróżnianie mebli to złudna oszczędność czasu, później trudniej meble przenosić, przewozić, ale też czasem niemożliwe staje się ich prawidłowe zabezpieczenie.

Meble powinny być właściwie opisane, podobnie jak kartony przeprowadzkowe. Powinny być też prawidłowo zabezpieczone. Do tego celu najlepiej nadaje się folia bąbelkowa czy tektura falista, które można kupić w marketach budowlanych lub Internecie. Wszak przeprowadzkę planujesz przez kilka miesięcy, więc zakup takiego materiału nie powinien być zaskoczeniem.

Transport mebli

Podczas transportu meble powinny być zabezpieczone z każdej strony. Na podłodze przydadzą się specjalne maty, które będą chroniły spody. Jako separatorów między meblami można używać gąbki, którą na wyposażeniu mają dobre firmy przeprowadzkowe. Między meblami nie można pozostawić wolne powierzchni, gdyż grozi to uszkodzeniem mebli jedne o drugie. Do ustabilizowanie mebli używa się specjalnych taśm i pasów zabezpieczających. Dzięki nim meble nie będą się przemieszczać i wzajemnie rysować.

Transport mebli to nie zabawa. Jeśli chcesz ryzykować, możesz wykonać tę operację samodzielnie, my jednak ,z własnego doświadczenia polecamy skorzystanie z usług odpowiedniej firmy zajmującej się przeprowadzkami. W konsekwencji wyjdzie oszczędniej.Elektron Trans Autor artykułu:
Artykuł przygotowała firma Elektron Trans z Gdańska. Firma zajmuje się przeprowadzkami i transportem na terenie kraju i zagranicy.

Może Cię zaintersować:

- Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

- Kupno mieszkania - z rynku pierwotnego czy wtórnego?

- Jak sprzedać mieszkanie?

- Jak kupować mieszkania z rynku wtórnego?

- Używane meble do sypialni. Lite drewno czy płyta - co wybrać?

- Urządzanie salonu - fakty i mity

- Używane meble kuchenne - czy warto je kupić?

Data publikacji: 2018-06-14, ostatnia zmiana: 2018-10-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

tłumaczenia z języka bośniackiego na język polski oraz z języka polskiego na język bośniacki
Otwock
(woj. mazowieckie)
Transport (usługi transportowe) HDS
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Producent Paneli ściennych 3d i Kamienia dekoracyjnego
Zbychowo
(woj. pomorskie)
Paintball Quady Strefa 52 Męcina Imprezy Integracyjne Firmowe
Męcina
(woj. małopolskie)
Posadzki żywiczne poliuretanowe i epoksydowe - hale magazyny balkony Speed-Bet Adrian Makówka
Katowice
(woj. śląskie)
Testerzy Wierności sprawdzenie partnera przez Facebook
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Kredyt na Tak ! 99 % Wypłat !
Kraków
(woj. małopolskie)
Mario-Trans Transport Przeprowadzki
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Brukarstwo Rzeszów Krasne Malawa Kraczkowa Łańcut tel 660175285
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Skup Samochodów Skup Aut Auto Skup kasacja pojazdów Kraków Małopolska
Kraków
(woj. małopolskie)
Siatki Sportowe, Osłony
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Projektowanie i zakładanie ogrodów , kostka brukowa, trawnik,
Konin
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybierasz się do gabinetu, ale nie wiesz czym się kierować w wyborze? Zapraszamy do naszego poradnika!
Data publikacji: 2019-11-27
Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia
Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!
Data publikacji: 2019-11-26
Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można o...
Data publikacji: 2019-08-07
Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cies...
Data publikacji: 2019-07-04