Czy zabierać stare meble na nowe mieszkanie?


Przygotowanie mebli do transportu.


Kupujesz mieszkanie i zastanawiasz się, czy na nowe mieszkanie brać nowe meble? Będą potrzebne? Będą współgrały z nowymi? No i obawa przed tym, jak je przewieźć, aby ich nie uszkodzić… Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by podczas transportu mebli nic złego im się nie stało.

Czasem żal zostawić meble sypialne, gabinetowe czy pokojowe w starym mieszkaniu. Z jednej strony człowiek zdaje sobie sprawę, że wymagają one specjalnego traktowania podczas przeprowadzki. Że konieczne jest zachowanie standardów, a do najważniejszych należy demontaż, wnoszenie i wynoszenie, ale też przewóz mebli.

Po pierwsze - profesjonalna firma

O ile kartony z ciuchami i innymi rzeczami możesz przewieźć na własną rękę, o tyle przewóz mebli wymaga doświadczenia. To trudne zadanie, ze względu na gabaryty, ciężar, ale też i materiał, z jakiego są wykonane. Nietrudno tutaj wypaczyć czy zniszczyć poszczególne elementy, powodując, że ich ponowny montaż może stać się problematyczny. Transport przeszklonych mebli, szczególnie delikatnych czy cennych nie może być dziełem przypadku, należy je nie tylko odpowiednio przygotować, ale też zabezpieczyć w czasie transportu. Najczęściej brak doświadczenia skutkuje niedopatrzeniem, a to niesie za sobą konsekwencje.

Po drugie - demontaż

Meble można zdemontować. W większości przypadków składają się z elementów, które pozwalają na rozłożenie, co z kolei prowadzi do zmniejszenia wagi lub gabarytów mebli, a to ułatwia wniesienie, wyniesienie i transport. Istotne jest tu tylko prawidłowe przeprowadzenie demontażu. Niewielkie elementy należy składać w osobnym pudełeczku, gdzie się nie zgubią, ułatwiając montaż. To takie rzeczy jak zawiasy, klamki, uchwyty i inne. Konieczny będzie spokój,cierpliwość, narzędzia i porządek, tak, aby każdy element został właściwie opisany i trafił później na właściwe miejsce. Półki, zbędne wyposażenie, szklane elementy czy metalowe stelaże spokojnie można transportować osobno. Jeśli istniej możliwość na całkowite rozłożenie mebla, warto z niej skorzystać. Cisano spakowana paczka łatwiejsza jest do przeniesienia i przewiezienia niż mebel w całości.Przygotowanie mebli do transportu

Właściwie przygotowane meble to meble opróżnione. Dotyczy to ubrań, książek, dokumentów, bibelotów, wieszaków, wiszących uchwytów i szuflad, a także półek. Nieodróżnianie mebli to złudna oszczędność czasu, później trudniej meble przenosić, przewozić, ale też czasem niemożliwe staje się ich prawidłowe zabezpieczenie.

Meble powinny być właściwie opisane, podobnie jak kartony przeprowadzkowe. Powinny być też prawidłowo zabezpieczone. Do tego celu najlepiej nadaje się folia bąbelkowa czy tektura falista, które można kupić w marketach budowlanych lub Internecie. Wszak przeprowadzkę planujesz przez kilka miesięcy, więc zakup takiego materiału nie powinien być zaskoczeniem.

Transport mebli

Podczas transportu meble powinny być zabezpieczone z każdej strony. Na podłodze przydadzą się specjalne maty, które będą chroniły spody. Jako separatorów między meblami można używać gąbki, którą na wyposażeniu mają dobre firmy przeprowadzkowe. Między meblami nie można pozostawić wolne powierzchni, gdyż grozi to uszkodzeniem mebli jedne o drugie. Do ustabilizowanie mebli używa się specjalnych taśm i pasów zabezpieczających. Dzięki nim meble nie będą się przemieszczać i wzajemnie rysować.

Transport mebli to nie zabawa. Jeśli chcesz ryzykować, możesz wykonać tę operację samodzielnie, my jednak ,z własnego doświadczenia polecamy skorzystanie z usług odpowiedniej firmy zajmującej się przeprowadzkami. W konsekwencji wyjdzie oszczędniej.Elektron Trans Autor artykułu:
Artykuł przygotowała firma Elektron Trans z Gdańska. Firma zajmuje się przeprowadzkami i transportem na terenie kraju i zagranicy.

Może Cię zaintersować:

- Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

- Kupno mieszkania - z rynku pierwotnego czy wtórnego?

- Jak sprzedać mieszkanie?

- Jak kupować mieszkania z rynku wtórnego?

- Używane meble do sypialni. Lite drewno czy płyta - co wybrać?

- Urządzanie salonu - fakty i mity

- Używane meble kuchenne - czy warto je kupić?

Data publikacji: 2018-06-14, ostatnia zmiana: 2018-10-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

WUKO , Kanalizacja , monitoring , hydraulika , przetykanie rur,gaz
Kraków
(woj. małopolskie)
Skup Bursztynu Całe Województwo Mazowieckie
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Serwis i naprawa domowych i przemysłowych maszyn do szycia i owerloków
Łódź
(woj. łódzkie)
Zrealizuj wakacyjne plany z Kredico2000
Płock
(woj. mazowieckie)
Wywóz odpadów z remontu, tel 504-746-203, sprzątanie śmieci, cena, Wrocław,
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Zabezpieczenie domu przed kuną, tel. 504-746-203, płoszenie, zwalczanie, Wrocław
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Stajnie z drewna boksy dla koni
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Kółka ze słomy, Kółka słomiane, Podkłady ze słomy, Podkłady słomiane, Wianki
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)
Prasowanie u klienta i nie tylko
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
montaż mebli typu ikea,Brw itp i drobne naprawy domowe
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02
Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05
Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij