Czy zabierać stare meble na nowe mieszkanie?


Przygotowanie mebli do transportu.


Kupujesz mieszkanie i zastanawiasz się, czy na nowe mieszkanie brać nowe meble? Będą potrzebne? Będą współgrały z nowymi? No i obawa przed tym, jak je przewieźć, aby ich nie uszkodzić… Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by podczas transportu mebli nic złego im się nie stało.

Czasem żal zostawić meble sypialne, gabinetowe czy pokojowe w starym mieszkaniu. Z jednej strony człowiek zdaje sobie sprawę, że wymagają one specjalnego traktowania podczas przeprowadzki. Że konieczne jest zachowanie standardów, a do najważniejszych należy demontaż, wnoszenie i wynoszenie, ale też przewóz mebli.

Po pierwsze - profesjonalna firma

O ile kartony z ciuchami i innymi rzeczami możesz przewieźć na własną rękę, o tyle przewóz mebli wymaga doświadczenia. To trudne zadanie, ze względu na gabaryty, ciężar, ale też i materiał, z jakiego są wykonane. Nietrudno tutaj wypaczyć czy zniszczyć poszczególne elementy, powodując, że ich ponowny montaż może stać się problematyczny. Transport przeszklonych mebli, szczególnie delikatnych czy cennych nie może być dziełem przypadku, należy je nie tylko odpowiednio przygotować, ale też zabezpieczyć w czasie transportu. Najczęściej brak doświadczenia skutkuje niedopatrzeniem, a to niesie za sobą konsekwencje.

Po drugie - demontaż

Meble można zdemontować. W większości przypadków składają się z elementów, które pozwalają na rozłożenie, co z kolei prowadzi do zmniejszenia wagi lub gabarytów mebli, a to ułatwia wniesienie, wyniesienie i transport. Istotne jest tu tylko prawidłowe przeprowadzenie demontażu. Niewielkie elementy należy składać w osobnym pudełeczku, gdzie się nie zgubią, ułatwiając montaż. To takie rzeczy jak zawiasy, klamki, uchwyty i inne. Konieczny będzie spokój,cierpliwość, narzędzia i porządek, tak, aby każdy element został właściwie opisany i trafił później na właściwe miejsce. Półki, zbędne wyposażenie, szklane elementy czy metalowe stelaże spokojnie można transportować osobno. Jeśli istniej możliwość na całkowite rozłożenie mebla, warto z niej skorzystać. Cisano spakowana paczka łatwiejsza jest do przeniesienia i przewiezienia niż mebel w całości.Przygotowanie mebli do transportu

Właściwie przygotowane meble to meble opróżnione. Dotyczy to ubrań, książek, dokumentów, bibelotów, wieszaków, wiszących uchwytów i szuflad, a także półek. Nieodróżnianie mebli to złudna oszczędność czasu, później trudniej meble przenosić, przewozić, ale też czasem niemożliwe staje się ich prawidłowe zabezpieczenie.

Meble powinny być właściwie opisane, podobnie jak kartony przeprowadzkowe. Powinny być też prawidłowo zabezpieczone. Do tego celu najlepiej nadaje się folia bąbelkowa czy tektura falista, które można kupić w marketach budowlanych lub Internecie. Wszak przeprowadzkę planujesz przez kilka miesięcy, więc zakup takiego materiału nie powinien być zaskoczeniem.

Transport mebli

Podczas transportu meble powinny być zabezpieczone z każdej strony. Na podłodze przydadzą się specjalne maty, które będą chroniły spody. Jako separatorów między meblami można używać gąbki, którą na wyposażeniu mają dobre firmy przeprowadzkowe. Między meblami nie można pozostawić wolne powierzchni, gdyż grozi to uszkodzeniem mebli jedne o drugie. Do ustabilizowanie mebli używa się specjalnych taśm i pasów zabezpieczających. Dzięki nim meble nie będą się przemieszczać i wzajemnie rysować.

Transport mebli to nie zabawa. Jeśli chcesz ryzykować, możesz wykonać tę operację samodzielnie, my jednak ,z własnego doświadczenia polecamy skorzystanie z usług odpowiedniej firmy zajmującej się przeprowadzkami. W konsekwencji wyjdzie oszczędniej.Elektron Trans Autor artykułu:
Artykuł przygotowała firma Elektron Trans z Gdańska. Firma zajmuje się przeprowadzkami i transportem na terenie kraju i zagranicy.

Może Cię zaintersować:

- Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

- Kupno mieszkania - z rynku pierwotnego czy wtórnego?

- Jak sprzedać mieszkanie?

- Jak kupować mieszkania z rynku wtórnego?

- Używane meble do sypialni. Lite drewno czy płyta - co wybrać?

- Urządzanie salonu - fakty i mity

- Używane meble kuchenne - czy warto je kupić?

Data publikacji: 2018-06-14, ostatnia zmiana: 2018-10-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

wc serwis wynajem toalet przenośnych
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Rehaorthopedica Prywatna Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
Kraków
(woj. małopolskie)
Transport 24/7 Przeprowadzki
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
Naprawa aparatów cyfrowych Canon Sony Nikon Olympus POZNAŃ Serwis Foto-Video
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Masaż leczniczy kręgosłupa - darmowy dojazd Gocław
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Najazd auto-laweta zabudowa
Nysa
(woj. opolskie)
Świcące Love ciężki dym foto budaka wynajem wypozyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Ekologiczne czyszczenie parą odgrzybienie ozonowanie klimatyzacji
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Transport, przeprowadzki Austria Szwajcaria Norwegia Szwecja Francja Włochy Belgia Holandia Anglia N
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Pogotowie antenowe 24H | Pogotowie komputerowe | d-art media
Kęty
(woj. małopolskie)
Sala-Chrzciny, Roczki,Komunie ,inne przyjęcia - "Salon Gościnny" z bawialnią "Za ścia
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12
Czy pozycjonowanie stron się opłaca?
Pozycjonowanie stron stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej, a na rynku pojawia się coraz to więcej agencji wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach. Czy warto jednak wydać - częst...
Data publikacji: 2020-06-05
Pomoc adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy
Prawo pracy to jedna z najważniejszych gałęzi prawa. Zapraszamy do artykułu dla każdego pracownika!
Data publikacji: 2020-05-25