Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego lub kombajnu - gotowy wzór na rok 2021

Umowa sprzedaży ciągnika rolniczego lub kombajnu


Specjalnie dla użytkowników serwisu Sprzedawacz.pl przygotowaliśmy gotowy wzór umowy sprzedaży ciągnika rolniczego lub kombajnu. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię format (PDF, DOC lub ODT) i wprowadzisz dane do gotowego szablonu. Poniżej znajdziesz też szersze umówienie umowy by wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę podpisując umowę.

Pobierz sprawdzony wzór umowy

Umowa kupna sprzedaży ciągnika lub kombajnu - wzór PDF

(PDF - Plik gotowy do wydruku na A4)

-----------------------------------------

Umowa kupna sprzedaży ciągnika lub kombajnu - wzór DOC

(DOC - Plik edytowalny np. w MS Word)

-----------------------------------------

Umowa kupna sprzedaży ciągnika lub kombajnu - wzór ODT

(ODT - Plik edytowalny np. w OpenOffice, LibreOffice)

-----------------------------------------


Jeśli właśnie siadasz do podpisania umowy zapoznaj się chociaż z poniższym akapitem by wiedzieć jakich błędów uniknąć podpisując umowę kupna - sprzedaży.

Najważniejsze uwagi do umowy sprzedaży ciągnika / kombajnu

Kluczowe informacje, które musi zwierać umowa to dane Sprzedającego, Kupującego (czyli strony pomiędzy, którymi jest zawierana), przedmiot sprzedaży oraz cena. W przypadku ciągników i kombajnów poza marką, modelem i rokiem produkcji dobrze jest podać numer nadwozia, który jednoznacznie identyfikuje pojazd (oczywiście jeśli takowy posiada). Bez tych danych Urząd Komunikacji może nie chcieć zarejestrować pojazdu. Honorowanym w urzędach dowodem zakupu jest również faktura lub rachunek wystawiony przez firmę na kupującego. W przypadku Faktury nie możemy jednak zawrzeć tylu ustaleń, co w klasycznej umowie kupna-sprzedaży.

Jako kupujący pamiętaj o

 • sprawdzeniu tożsamości właściciela - czy sprzedający i osoba widniejąca w dowodzie rejestracyjnym to ta sama osoba?
 • sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu - może warto wybrać się jeszcze do stacji diagnostycznej?
 • sprawdzeniu czy pojazd jest dopuszczony do ruchu i posiada OC - bez tego nie możesz nim jechać po drodze publicznej!
 • weryfikacji autentyczności przebiegu - jeśli to możliwe uzyskaj pisemną deklarację sprzedającego i wpisz przebieg w opisie pojazdu.


Jako sprzedający pamiętaj o

 • sprawdzeniu tożsamości kupującego
 • wpisaniu daty i godziny przekazania pojazdu
 • wpisaniu znanych Ci usterek do umowy - chroni Cię to przed ewentualnymi roszczeniami
 • zrobieniu kopii opinii z przeglądu zakupowego - jeśli taki miał miejsce.

Na co szczególnie uważać?

Czasem zdarza się, że któraś ze stron chce zaniżyć wartość ciągnika lub kombajnu w umowie. Kontrahent chce to zrobić zwykle w celu obniżenia kwoty podatku PPC-3 (jeśli prosi kupujący) lub w celu obniżenia podatku dochodowego lub VAT (gdy prośba wychodzi od strony sprzedającej). Nigdy nie zgadzaj się na takie praktyki. Pamiętaj, że jeśli cokolwiek okaże się nie tak, jak być powinno, to kwoty będące w umowie będą podstawą do ewentualnych roszczeń i bardzo trudno będzie udowodnić, że cena była inna. Nie wspominając już o tym, że taki czyn jest niezgodny z prawem.

Co wpisać w umowie w pole uwag dotyczących ciągnika / kombajnu?

Pamiętaj, że do umowy kupna sprzedaży samochodu dodatkowo możesz wpisać praktycznie wszystko, co uważasz za istotne. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na uwagi pobierz plik edytowalny w formacie DOC / DOCX (MS Word) lub ODT i wpisz wszystko co jest istotne. Przeczytaj nasze propozycje i zobacz co jest istotne w Twoim przypadku:

 • Coś jest niesprawne? - zapisz tu w uwagach
 • Coś puka i stuka? - również to wpisz
 • Brakuje jakichś części ciągnika lub kombajnu - również zawrzyj to w umowie


Po podpisaniu dokumentu wielu rzeczy nie da się już cofnąć. Umowa sprzedaży pojazdu z jednej strony jest dokumentem wymaganym przez polskie prawo, bez którego nie zarejestrujemy pojazdu- z drugiej jest zabezpieczeniem dla Sprzedającego i Kupującego - o tym wiele osób zapomina. W razie ewentualnych problemów kwestie nieujęte w umowie będą rozstrzygane w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego.

Jaki rodzaj pliku wybrać?

Jeśli chcesz dodać dodatkowe zapisy - pobierz wersję edytowalną umowy w formacie DOC / DOCX (MS Word) lub ODT (OpenOffice).

Jeśli nie chcesz wprowadzać większych zmian i wystarczy Ci dopisać kilka słów w uwagach na temat auta - wybierz plik PDF. Przygotowana przez nas umowa kupna sprzedaży samochodu jest gotowa do wydruku na jednej stronie formatu A4.

Zaawansowana umowa skonstruowana przez prawnika

Jeśli masz wątpliwości dotyczące zapisów, które powinny znaleźć się w umowie lub kupujesz / sprzedajesz drogi pojazdi chcesz mieć pewność, że wszystko zrobisz dobrze - zadaj pytanie prawnikowi z LEX NONSTOP. Poza odpowiedzią na pytanie dobry prawnik może przygotować dla Ciebie również dedykowany wzór umowy uwzględniający wszystko to, czego potrzebujesz. Używany kombajn to często tak kwota liczona w dziesiątkach tysięcy złotych jak nie setkach. Konsultacja prawnicza to grosze w przypadku ewentualnych problemów.


Uwaga. Serwis Sprzedawacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki zastosowania powyższego wzoru umowy. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby uniknąć błędów, jednak ostatecznie to Ty, Użytkowniku, musisz wiedzieć co podpisujesz.

Zobacz również umowę kupna sprzedaży samochodu, umowę kupna-sprzedaży motocykla oraz standardową umowę kupna - sprzedaży - jeśli chcesz sformalizować zakup czegoś innego niż samochód używany.

Data publikacji: 2021-08-11, ostatnia zmiana: 2021-08-11

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pompa Hydrauliczna Masf/land SER. 300 S1
30,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Pompa  hydrauliczna Zetor
30,00 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
zaczep do quada i traktora
500,00 zł
Przytoczna
(woj. lubuskie)
Pompa hydrauliczna FENDT
30,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Pompa  hydrauliczna DEUTZ Pompa pojedyncza
30,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Ciągnik jednoosiowy z kosiarką bijakową, moc silnika 8 KM. Szerokość koszenia 60cm
13 500 zł
Izdebki
(woj. podkarpackie)
Pompa hydrauliczna do Case CS 76 , CS 68
30,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Pompa hydrauliczna zębata ZETOR
30,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Pompa hydrauliczna John Deere  5080R/RN, 5090R/RN, 5100R/RN
30,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Pompa hydrauliczna CASE IH
30,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Pompa hydrauliczna 0510365305
30,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Pompa Hydrauliczna do Kramer Zeppelin
30,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać dobrą gilotynę do blachy?
Gilotyna do blach to doskonałe narzędzie niezbędne podczas realizacji różnych prac, w tym robót dekarskich. Dobra gilotyna pozwala na precyzyjne cięcie blachy, rur i prętów o określonej średnicy i gru...
Data publikacji: 2021-09-28
Szatkownica gastronomiczna do warzyw - szybka i przyjemna praca w restauracji
Jednym z najważniejszych czynników wpływającym na jakość pracy w profesjonalnej kuchni restauracyjnej jest czas. Dlatego wiele lokali gastronomicznych decyduje się na zakup sprzętów, które znacznie us...
Data publikacji: 2021-09-28
Rezystancyjny czujnik temperatury ? sposób działania, budowa. Jak wybrać aparaturę pomiarową?
W celu wykonania pomiaru poziomu ciepła wykorzystywane są tzw. czujniki temperatury. Jednym z powszechnie stosowanych rodzajów urządzeń jest pomiarowy czujnik rezystancyjny. Na czym polega działanie t...
Data publikacji: 2021-09-27
Wagi hakowe - czym są, ich zastosowanie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Zacznijmy od tego czy jest waga hakowa. Waga ta, to specjalistyczne urządzenie pomiarowe, głównie przemysłowe, służące do ważenia towarów o niestandardowych gabarytach. Waga hakowa często określana je...
Data publikacji: 2021-06-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij