Apartamenty jako nieruchomości komercyjne


Apartamenty jako nieruchomości komercyjne.


Nieruchomości to doskonały sposób na zainwestowanie sporego kapitału. Prywatni inwestorzy szczególnie chętnie inwestują w mieszkania i nieruchomości komercyjne. Wśród tych ostatnich bardzo dużą popularnością cieszą się apartamenty.

Skąd wynika popularność nieruchomości komercyjnych?

Nieruchomości komercyjne, do których zaliczają się między innymi apartamenty, należą do inwestycji bardzo bezpiecznych. Zainteresowanie apartamentami jest tak duże, gdyż są one z reguły przeznaczane na wynajem. Mimo, że wynajmowanie mieszkań nie cieszy się w naszym kraju zbyt dużą popularnością (woli kupić mieszkanie na własność niż je wynajmować) to wciąż są obszary,w których wynajmu nie da się uniknąć. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi apartamenty na wynajem w miejscowościach położonych w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Coraz więcej turystów woli zatrzymać się w komfortowo wyposażonym apartamencie niż w hotelu czy hostelu. Krótkoterminowe wynajęcie apartamentu cieszy się jednak popularnością nie tylko wśród turystów. Drugą grupą, która najliczniej korzysta z możliwości wynajęcia apartamentu są biznesmeni. W ostatnich latach to właśnie oni najchętniej wynajmują apartament na czas podróży służbowej.


Nie tylko klienci indywidualni

Wielu właścicieli apartamentów, którzy zdecydowali się na wynajem decydują się na ich podnajęcie firmom. Dla wielu właścicieli apartamentów jest to opcja bardziej korzystna niż wynajmowanie go indywidualnym klientom. W przypadku podnajęcia apartamentu innej firmie wynajmujący ma pewność, że każdego miesiąca na jego konto wpłynie z góry ustalona kwota z czynsz. W przypadku wynajmowania apartamentów nigdy nie ma pewności, czy w ciągu roku nie zdarzą się tygodnie, a nawet miesiące, że apartament będzie stał pusty. Zamiast więc oczekiwanego zysku przyniesie on stratę.

Zalety inwestowania w nieruchomości komercyjne

To bardzo bezpieczny sposób na ulokowanie dużego kapitału. Stopa zwrotu w przypadku zainwestowania w apartamenty jest o wiele wyższa niż ma to miejsce w przypadku umieszczenia tej samej kwoty na lokacie bankowej. W odróżnieniu od lokaty bankowej na nieruchomościach nie można stracić w chwili, kiedy na rynku dojdzie do inflacji. Jeśli nawet będziemy mieli do czynienia z bardzo poważnym kryzysem gospodarczym, to i tak nieruchomość straci na swojej wartości niewiele. Za to w czasach hossy ceny nieruchomości znacząco pójdą w górę.Sposobów inwestowania sporego kapitału jest dzisiaj bardzo wiele. Inwestowanie w nieruchomości komercyjne jest jedną z nich. Wśród nieruchomości komercyjnych największą popularnością cieszą się apartamenty. To przedsięwzięcie bardzo dochodowe, nic więc dziwnego, że jest bardzo popularne. Inwestycja w apartament będzie jednak rentowna tylko wtedy, gdy będzie on wynajmowany. Musi więc znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji. Dla apartamentów atrakcyjne lokalizacje to przede wszystkimi miejscowości, które są atrakcyjne dla turystów, a więc miejscowości położone w górach, nad morzem oraz w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław.Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem luxurysleeping.pl

Może Cię zaintersować:

- Co zrobić, by wyposażenie wnętrz domu było niebanalne?

- Aranżacja salonu - co ze ścianami?

- Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?

- Jak zaplanować oświetlenie w domu?

- Z czym łączyć ciemne meble?

- Nowoczesny wystrój sypialni

- Ponadczasowa klasyka w sypialni, czyli dlaczego warto wybrać łóżko drewniane?

- Urządzanie salonu - fakty i mity

Data publikacji: 2018-06-05, ostatnia zmiana: 2021-12-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

2 pokoje Mokotów ul. Domaniewska
630 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pok, 45 met, okolice Brzeskiej PIWNICA (Wrocław)
420 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
*mieszkanie z potencjałem*2 piętro*4 pokoje*
380 000 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
Widzew Wschód - M4 o pow. 59,5m2
398 650 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Mieszknie w odnowionej na sprzedaż
140 000 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
Mieszkanie 2 Pokoje 36 m2 Bronowice
310 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe Tczew Suchostrzygi
310 000 zł
Tczew
(woj. pomorskie)
Sprzedam mieszkanie 62 m blisko Manufaktury w Łodzi
475 000 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Każdy chce mieszkać w takiej odległości od plaży!
465 000 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
4p, 98m, okolice Placu Bema Rozkład Balkon Piwnica (Wrocław)
669 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
3p, 61m, okolice Dyrekcyjnej Lux/GARAŻ/Winda/2016 (Wrocław)
839 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Mieszkanie na sprzedaż, 60.96m², 2 pokoje, Gorzów Wielkopolski, Zakanale
189 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Rosnący rynek nieruchomości w Krakowie
Chyba każdy zgodzi się z tym, że w Polsce buduje się bardzo dużo i w ostatnich latach ceny nieruchomości systematycznie rosną. To co bardzo charakterystyczne to fakt, że już w mniejszym stopniu chodzi...
Data publikacji: 2021-11-26
Ubezpieczenie mieszkania na wynajem - czy warto je kupić?
Coraz więcej mieszkań jest wynajmowanych. Sprawdzamy, jak działają polisy dotyczące takich lokali. Warto wiedzieć, że są one oferowane nie tylko wynajmującym.
Data publikacji: 2021-09-01
Własne mieszkanie w Krakowie - gdzie kupić?
Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, której podjęcie wymaga przeanalizowania kilku czynników. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rynku. Mieszkanie można bowiem nabyć bezpośrednio od dewelop...
Data publikacji: 2021-07-27
Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania?
O własnym mieszkaniu marzy, każda młoda osoba, która chce się usamodzielnić i założyć rodzinę. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ nie ma to jak swoje cztery kąty, które są niezwykle ważne zwłaszcza jak...
Data publikacji: 2021-06-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij