Szukaj

Kategorie

Apartamenty jako nieruchomości komercyjne


Apartamenty jako nieruchomości komercyjne.


Nieruchomości to doskonały sposób na zainwestowanie sporego kapitału. Prywatni inwestorzy szczególnie chętnie inwestują w mieszkania i nieruchomości komercyjne. Wśród tych ostatnich bardzo dużą popularnością cieszą się apartamenty.

Skąd wynika popularność nieruchomości komercyjnych?

Nieruchomości komercyjne, do których zaliczają się między innymi apartamenty, należą do inwestycji bardzo bezpiecznych. Zainteresowanie apartamentami jest tak duże, gdyż są one z reguły przeznaczane na wynajem. Mimo, że wynajmowanie mieszkań nie cieszy się w naszym kraju zbyt dużą popularnością (woli kupić mieszkanie na własność niż je wynajmować) to wciąż są obszary,w których wynajmu nie da się uniknąć. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi apartamenty na wynajem w miejscowościach położonych w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Coraz więcej turystów woli zatrzymać się w komfortowo wyposażonym apartamencie niż w hotelu czy hostelu. Krótkoterminowe wynajęcie apartamentu cieszy się jednak popularnością nie tylko wśród turystów. Drugą grupą, która najliczniej korzysta z możliwości wynajęcia apartamentu są biznesmeni. W ostatnich latach to właśnie oni najchętniej wynajmują apartament na czas podróży służbowej.


Nie tylko klienci indywidualni

Wielu właścicieli apartamentów, którzy zdecydowali się na wynajem decydują się na ich podnajęcie firmom. Dla wielu właścicieli apartamentów jest to opcja bardziej korzystna niż wynajmowanie go indywidualnym klientom. W przypadku podnajęcia apartamentu innej firmie wynajmujący ma pewność, że każdego miesiąca na jego konto wpłynie z góry ustalona kwota z czynsz. W przypadku wynajmowania apartamentów nigdy nie ma pewności, czy w ciągu roku nie zdarzą się tygodnie, a nawet miesiące, że apartament będzie stał pusty. Zamiast więc oczekiwanego zysku przyniesie on stratę.

Zalety inwestowania w nieruchomości komercyjne

To bardzo bezpieczny sposób na ulokowanie dużego kapitału. Stopa zwrotu w przypadku zainwestowania w apartamenty jest o wiele wyższa niż ma to miejsce w przypadku umieszczenia tej samej kwoty na lokacie bankowej. W odróżnieniu od lokaty bankowej na nieruchomościach nie można stracić w chwili, kiedy na rynku dojdzie do inflacji. Jeśli nawet będziemy mieli do czynienia z bardzo poważnym kryzysem gospodarczym, to i tak nieruchomość straci na swojej wartości niewiele. Za to w czasach hossy ceny nieruchomości znacząco pójdą w górę.Sposobów inwestowania sporego kapitału jest dzisiaj bardzo wiele. Inwestowanie w nieruchomości komercyjne jest jedną z nich. Wśród nieruchomości komercyjnych największą popularnością cieszą się apartamenty. To przedsięwzięcie bardzo dochodowe, nic więc dziwnego, że jest bardzo popularne. Inwestycja w apartament będzie jednak rentowna tylko wtedy, gdy będzie on wynajmowany. Musi więc znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji. Dla apartamentów atrakcyjne lokalizacje to przede wszystkimi miejscowości, które są atrakcyjne dla turystów, a więc miejscowości położone w górach, nad morzem oraz w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław.Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem luxurysleeping.pl

Data publikacji: 2018-06-05, ostatnia zmiana: 2019-05-16

Może Cię zaintersować:

- Co zrobić, by wyposażenie wnętrz domu było niebanalne?

- Aranżacja salonu - co ze ścianami?

- Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?

- Jak zaplanować oświetlenie w domu?

- Z czym łączyć ciemne meble?

- Nowoczesny wystrój sypialni

- Ponadczasowa klasyka w sypialni, czyli dlaczego warto wybrać łóżko drewniane?

- Urządzanie salonu - fakty i mity


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?
Rury kanalizacyjne w starszym budownictwie, w tym także w kamienicach wymagają odpowiednich działań, które pozwolą uniknąć powstania czopu prowadzącego często do cofania się wody, a w konsekwencji nawet zalania mieszkania. Spowodowane jest to...

Data publikacji: 2018-12-28

Jak ogarnąć swoje życie przed wyprowadzką z domu?!
Jak często zdarza nam się w życiu przeprowadzka do innego miejsca? Najczęściej jest to raz, góra dwa razy w życiu. Oczywiście są osoby - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - które zmieniają miejsce zamieszkania kilka razy w roku, ale są to specyficzne przypadki, więc w dzisiejszym artykule nie będziemy się nimi zajmować. Powiedzmy sobie o ludziach, dla których przeprowadzka wiąże się ze zmianą całego życia i spróbujmy im w jakiś sposób pomóc.

Data publikacji: 2018-10-08

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?
Mówi się, że mężczyzna w swoim życiu musi spłodzić syna, zasiać drzewo i wybudować dom. Dwie pierwsze rzeczy pozostawię w spokoju, jednak – jakby na to nie patrzeć – każdy musi gdzieś mieszkać, to tyczy się również kobiet. Czasy się jednak zmieniają i wydaje mi się, że budowanie wielkiego domu jednorodzinnego można zastąpić kupnem mieszkania.

Data publikacji: 2018-05-24

Jak znaleźć dobrego najemcę mieszkania?
Inwestycja w nieruchomości opłaca się szczególnie, jeżeli mieszkamy w większym mieście, w którym jest sporo studentów. Niestety nie ma zysku bez ryzyka. Każdy właściciel mieszkania powinien liczyć się z tym, że mogą pojawić się problemy z najemcą, dlatego nawet, jeżeli remontujemy i wyposażamy mieszkanie na wynajem,...

Data publikacji: 2018-05-23