Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?


Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?


Jak powinien wyglądać profesjonalny projekt aranżacji wnętrza? Na co zwrócić szczególną uwagę? O czym należy pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji oraz wskazówek.

Pomoc architekta podczas projektowania wnętrz może okazać się bardzo przydatna. To zdecydowanie przyśpiesza działanie i pozwala uzyskać zadowalające efekty końcowe. Musimy jednak zadbać o to, by usługa, z której korzystamy była realizowana w pełni profesjonalnie. Bardzo często dochodzi do nieporozumień oraz problemów, które wynikają z nieznajomości poszczególnych etapów projektu. Aby mieć pewność, że wszystko działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się projektowaniem oraz aranżacją wnętrz. Oferty różnią się pod względem cen oraz wykonywanych usług, jednak większość działa w bardzo podobny sposób. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego architekta powinniśmy zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy i na jakich efektach nam zależy. Musimy również zapoznać się z informacjami dotyczącymi projektu aranżacji wnętrza.

Poszczególne etapy

Klient przed rozpoczęciem współpracy z biurem lub projektantem powinien zostać poinformowany o poszczególnych etapach projektu oraz o tym, co zostanie w nim uwzględnione. W ten sposób łatwiej będziemy mogli sprawdzić czy nasze oczekiwania będą mogły być spełnione.

Architekt powinien rozpocząć projektowanie od pomiaru danego pomieszczenia. Konieczna jest inwentaryzacja, która umożliwi dalsze etapy projektowania danych pomieszczeń. Po odpowiednim zmierzeniu obiektu wykonywany zostaje rzut, rozrysowane zostają poszczególne ściany działowe, a następnie zaznacza się położenie poszczególnych elementów wyposażenia.

Projektant może działać według własnej koncepcji lub na podstawie naszych konkretnych pomysłów. Dobrze jeśli architekt wskaże nam kilka możliwych rozwiązań. Każda koncepcja może być zmieniana i modyfikowana. Plusem wizualizacji komputerowych jest to, że z łatwością możemy edytować dany projekt i wprowadzać zmiany.

Wybór wszystkich szczegółowych elementów takich jak: meble, sprzęty, kolorystyka oraz różnego rodzaju materiały powinien być wybrany przez klienta. Projektant może zaproponować katalogi, z których będziemy mogli wybrać poszczególne elementy wyposażenia. Może wybrać się również z nami do sklepu, aby na żywo obejrzeć poszczególne meble.

Końcowym etapem jest wykonanie wizualizacji trójwymiarowej oraz projektu technicznego, który uwzględnia wszystkie szczegóły, np. rozmieszczenie ścian, oświetlenie, kontakty oraz przewody.

Ile zapłacimy za taką usługę?

Cena za pomoc architekta podczas projektowania wnętrz może różnić się pod wieloma względami. Przede wszystkim zależy to od tego czy decydujemy się na usługę, która obejmie wszystkie etapy projektowania wnętrza czy tylko na częściową pomoc. Koszt zależy również od zakresu oferty, jaką proponuje dany projektant. Zazwyczaj za każdy rodzaj działania wyznaczone są oddzielne kwoty, które pod koniec zostają zsumowane i wyliczana zostaje ostateczna cena za całość.foto-meble.pl Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z http://foto-meble.pl/ - firmą specjalizującą się w tworzeniu wizualizacji wnętrz.

Data publikacji: 2018-09-16, ostatnia zmiana: 2021-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Be pure stolik kawowy mellow marble black 85x90x30 800222-z
1 743,00 zł
Będzin
(woj. śląskie)
Listwa HAMA Midi 4GN (1.5m)
35,99 zł
Reguły
(woj. mazowieckie)
Be pure krzesło barowe vogue 80cm velvet chestnut 800293-c
1 332,00 zł
Orpiszew
(woj. wielkopolskie)
Kubek baryłka 430ml duo do grzańca kawy herbaty czarny kwiaty na prezent porcelanowy
27,90 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Wyłącznik nadmiarowy Kontakt-Simon L-25A GHS101 2250 VP9203 wkrętkowy z uszkiem do plombowania L25A
54,98 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Biała drewniana lampka stołowa skandynawska - s223-moniza
698,00 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
Be pure krzesło barowe vogue 80cm velvet mustard 800293-910
1 332,00 zł
Bezrzecze
(woj. zachodniopomorskie)
Lucie black stolik 35xh42cm
177,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Woood sofa hang out 4-seater bouclé naturalna 377145-n
6 733,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Siatka plastikowa, ogrodzeniowa 0,4x1m zielona
2,30 zł
Wejherowo
(woj. pomorskie)
Be pure mała sofa macaroni 165cm velvet mustard 800296-910
1 795,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Biała skandynawska lampka nocna z abażurem - s222-egiza
318,00 zł
Kętrzyn
(woj. warmińsko-mazurskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Zewnętrzne lampy Philips Hue - dlaczego warto?
Zewnętrzne oświetlenie pełni wiele funkcji. Z jednej strony zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia wykonywanie różnych czynności po zmroku, z drugiej - stanowi element dekoracyjny i wpływa na ogólną prezen...
Data publikacji: 2021-11-30
Wygodne gotowanie w domu - te akcesoria kuchenne mogą się przydać!
Przyrządzanie różnorodnych potraw w domu nie musi być trudne. Nawet jeżeli nie masz wysokich kwalifikacji kulinarnych, dzięki dobrze dobranym kuchennym akcesoriom możesz ułatwić sobie wiele codziennyc...
Data publikacji: 2021-11-29
Spodnie robocze męskie - jak wybrać model idealny?
Spodnie robocze to oprócz rękawic do zadań specjalnych i odpowiednich butów, najistotniejszy element stroju osoby pracującej fizycznie. Mimo niezwykle bogatej oferty rynkowej wybór właściwego modelu n...
Data publikacji: 2021-11-25
Schneider Electric - nowoczesne osprzęty elektroinstalacyjne najwyższej klasy
Istniejąca już od ponad stu lat firma Schneider Electric uchodzi obecnie za jednego z najbardziej renomowanych producentów osprzętu, obecnego na rynku europejskim. Bazując na swoim wieloletnim doświad...
Data publikacji: 2021-11-25

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij