Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?


Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?


Jak powinien wyglądać profesjonalny projekt aranżacji wnętrza? Na co zwrócić szczególną uwagę? O czym należy pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji oraz wskazówek.

Pomoc architekta podczas projektowania wnętrz może okazać się bardzo przydatna. To zdecydowanie przyśpiesza działanie i pozwala uzyskać zadowalające efekty końcowe. Musimy jednak zadbać o to, by usługa, z której korzystamy była realizowana w pełni profesjonalnie. Bardzo często dochodzi do nieporozumień oraz problemów, które wynikają z nieznajomości poszczególnych etapów projektu. Aby mieć pewność, że wszystko działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się projektowaniem oraz aranżacją wnętrz. Oferty różnią się pod względem cen oraz wykonywanych usług, jednak większość działa w bardzo podobny sposób. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego architekta powinniśmy zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy i na jakich efektach nam zależy. Musimy również zapoznać się z informacjami dotyczącymi projektu aranżacji wnętrza.

Poszczególne etapy

Klient przed rozpoczęciem współpracy z biurem lub projektantem powinien zostać poinformowany o poszczególnych etapach projektu oraz o tym, co zostanie w nim uwzględnione. W ten sposób łatwiej będziemy mogli sprawdzić czy nasze oczekiwania będą mogły być spełnione.

Architekt powinien rozpocząć projektowanie od pomiaru danego pomieszczenia. Konieczna jest inwentaryzacja, która umożliwi dalsze etapy projektowania danych pomieszczeń. Po odpowiednim zmierzeniu obiektu wykonywany zostaje rzut, rozrysowane zostają poszczególne ściany działowe, a następnie zaznacza się położenie poszczególnych elementów wyposażenia.

Projektant może działać według własnej koncepcji lub na podstawie naszych konkretnych pomysłów. Dobrze jeśli architekt wskaże nam kilka możliwych rozwiązań. Każda koncepcja może być zmieniana i modyfikowana. Plusem wizualizacji komputerowych jest to, że z łatwością możemy edytować dany projekt i wprowadzać zmiany.

Wybór wszystkich szczegółowych elementów takich jak: meble, sprzęty, kolorystyka oraz różnego rodzaju materiały powinien być wybrany przez klienta. Projektant może zaproponować katalogi, z których będziemy mogli wybrać poszczególne elementy wyposażenia. Może wybrać się również z nami do sklepu, aby na żywo obejrzeć poszczególne meble.

Końcowym etapem jest wykonanie wizualizacji trójwymiarowej oraz projektu technicznego, który uwzględnia wszystkie szczegóły, np. rozmieszczenie ścian, oświetlenie, kontakty oraz przewody.

Ile zapłacimy za taką usługę?

Cena za pomoc architekta podczas projektowania wnętrz może różnić się pod wieloma względami. Przede wszystkim zależy to od tego czy decydujemy się na usługę, która obejmie wszystkie etapy projektowania wnętrza czy tylko na częściową pomoc. Koszt zależy również od zakresu oferty, jaką proponuje dany projektant. Zazwyczaj za każdy rodzaj działania wyznaczone są oddzielne kwoty, które pod koniec zostają zsumowane i wyliczana zostaje ostateczna cena za całość.foto-meble.pl Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z http://foto-meble.pl/ - firmą specjalizującą się w tworzeniu wizualizacji wnętrz.

Data publikacji: 2018-09-16, ostatnia zmiana: 2018-09-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kuchenna szafka górna limo 23x - jasny popiel połysk
158,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
Szafka kuchenna z witryną lewostronną limo 22x - biała
278,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Okrągłe wiszące lustro łazienkowe monako 2s 80 cm
498,00 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
Nowoczesny zestaw mebli łazienkowych borneo 2q 40 cm - biały połysk
1 328,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
BRW - ława Azteca Trio
299,00 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
BRW - podkładka grey Bali
7,99 zł
Paczkowo
(woj. wielkopolskie)
Kuchenna szafka górna limo 21x - biały połysk
148,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Zestaw mebli łazienkowych z oświetleniem led monako 2q 60 cm - grafit połysk
2 248,00 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Skandynawski wieszak stojący malami - szary
148,00 zł
Swarzędz
(woj. wielkopolskie)
Sofa mirar 3-osobowa welurowa (granatowy)
3 999,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Szafka łazienkowa kimberley 3x
648,00 zł
Tomaszów Mazowiecki
(woj. łódzkie)
Drewniane łóżko skandynawskie laurell 4s - 6 rozmiarów 200x200cm
1 748,00 zł
Orzesze
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak dobrać armaturę do łazienki?
Armatura łazienkowa już nie raz została porównana do biżuterii zdobiącej piękną kobietę. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to ona dodaje łazience blasku i stanowi ten kluczowy element, wyznaczając...
Data publikacji: 2020-11-28
Dywany hotelowe - najważniejsze informacje
Hotele powinny charakteryzować się nieskazitelnym wyglądem oraz idealnie dobranym dywanem hotelowym. Niezależnie od tego, czy wybierasz dywany do hoteli, restauracji, barów czy klubów, w każdym z tych...
Data publikacji: 2020-11-18
ROLTIS Kraków - nowoczesne rolety i żaluzje
Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z istniejącym budynkiem użytkowym, wykończonym już wnętrzem czy powstającym nowym domem – warto zadbać o funkcjonalne żaluzje, rolety oraz innego rodzaju prze...
Data publikacji: 2020-11-16
Stolik kawowy - jak wybrać najlepsze rozwiązanie?
Stoliki kawowe stanowią nieodzowny element wyposażenia każdego salonu. Przydają się podczas samodzielnego wypoczynku oraz spotkań towarzyski. Warto zatem dokładnie przemyśleć zakup i wybrać model, któ...
Data publikacji: 2020-11-16