Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?


Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?


Jak powinien wyglądać profesjonalny projekt aranżacji wnętrza? Na co zwrócić szczególną uwagę? O czym należy pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji oraz wskazówek.

Pomoc architekta podczas projektowania wnętrz może okazać się bardzo przydatna. To zdecydowanie przyśpiesza działanie i pozwala uzyskać zadowalające efekty końcowe. Musimy jednak zadbać o to, by usługa, z której korzystamy była realizowana w pełni profesjonalnie. Bardzo często dochodzi do nieporozumień oraz problemów, które wynikają z nieznajomości poszczególnych etapów projektu. Aby mieć pewność, że wszystko działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się projektowaniem oraz aranżacją wnętrz. Oferty różnią się pod względem cen oraz wykonywanych usług, jednak większość działa w bardzo podobny sposób. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego architekta powinniśmy zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy i na jakich efektach nam zależy. Musimy również zapoznać się z informacjami dotyczącymi projektu aranżacji wnętrza.

Poszczególne etapy

Klient przed rozpoczęciem współpracy z biurem lub projektantem powinien zostać poinformowany o poszczególnych etapach projektu oraz o tym, co zostanie w nim uwzględnione. W ten sposób łatwiej będziemy mogli sprawdzić czy nasze oczekiwania będą mogły być spełnione.

Architekt powinien rozpocząć projektowanie od pomiaru danego pomieszczenia. Konieczna jest inwentaryzacja, która umożliwi dalsze etapy projektowania danych pomieszczeń. Po odpowiednim zmierzeniu obiektu wykonywany zostaje rzut, rozrysowane zostają poszczególne ściany działowe, a następnie zaznacza się położenie poszczególnych elementów wyposażenia.

Projektant może działać według własnej koncepcji lub na podstawie naszych konkretnych pomysłów. Dobrze jeśli architekt wskaże nam kilka możliwych rozwiązań. Każda koncepcja może być zmieniana i modyfikowana. Plusem wizualizacji komputerowych jest to, że z łatwością możemy edytować dany projekt i wprowadzać zmiany.

Wybór wszystkich szczegółowych elementów takich jak: meble, sprzęty, kolorystyka oraz różnego rodzaju materiały powinien być wybrany przez klienta. Projektant może zaproponować katalogi, z których będziemy mogli wybrać poszczególne elementy wyposażenia. Może wybrać się również z nami do sklepu, aby na żywo obejrzeć poszczególne meble.

Końcowym etapem jest wykonanie wizualizacji trójwymiarowej oraz projektu technicznego, który uwzględnia wszystkie szczegóły, np. rozmieszczenie ścian, oświetlenie, kontakty oraz przewody.

Ile zapłacimy za taką usługę?

Cena za pomoc architekta podczas projektowania wnętrz może różnić się pod wieloma względami. Przede wszystkim zależy to od tego czy decydujemy się na usługę, która obejmie wszystkie etapy projektowania wnętrza czy tylko na częściową pomoc. Koszt zależy również od zakresu oferty, jaką proponuje dany projektant. Zazwyczaj za każdy rodzaj działania wyznaczone są oddzielne kwoty, które pod koniec zostają zsumowane i wyliczana zostaje ostateczna cena za całość.foto-meble.pl Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z http://foto-meble.pl/ - firmą specjalizującą się w tworzeniu wizualizacji wnętrz.

Data publikacji: 2018-09-16, ostatnia zmiana: 2018-09-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Dźwigar kratowy aluminiowy 8,24m
1 220,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Płytki kamienne granitowe White River
184,50 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Zaginarka  do blachy, krawędziarka, kantownica 2140/1,2mm
3 400,00 zł
Nowa Sól
(woj. lubuskie)
Profil zamknięty Rura kwadrat złom użytkowy Słupki ogrodzeniowe
1,95 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Nieokuta płyta szalunkowa trójwarstwowa 21mm,sklejka.
49,50 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Mozaika Kamienna 30*30
160,00 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Trzy wkrętarki Modeco Expert - dwa płaskie jeden krzyżak Philips  PH1
25,00 zł
Gomunice
(woj. łódzkie)
Wanna CL-3249 prostokątna 170cmx80cmx58cm chromoterapia z podgrzewaczem
6 450,00 zł
Grabówka
(woj. podlaskie)
Sprzedajemy poliwęglan komorowy 4-6mm 8-10mm
250,00 zł
Szówsko
(woj. podkarpackie)
Wanna CL-3133 prostokątna 170cmx80cm prawa
5 620,00 zł
Grabówka
(woj. podlaskie)
Sprzedam głowica korona do podpory szalunkowej
13,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Płytki granitowe Mont Bleu
184,50 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Pościel i mała sypialnia
Sypialnia to miejsce, w którym zmęczony po całym dniu pracy człowiek powinien znaleźć ukojenie.
Data publikacji: 2020-01-27
Nawozy Kava - idealny prezent dla miłośnika ogrodnictwa
Wybierając odpowiedni prezent dla solenizanta, warto kierować się jego zainteresowaniami i fascynacjami. Ogrodnictwo jest dziedziną, która zbiera coraz większe grono miłośników zieleni i pielęgnacji r...
Data publikacji: 2020-01-07
Styl skandynawski kocha sofy!
Skandynawski styl urządzania wnętrz urzekł nas niemal od pierwszej chwili prostotą, harmonią i uniwersalnością. Dzięki niemu zarówno mikroskopijne, jak i wielkie mieszkania stają się przytulne i funkc...
Data publikacji: 2019-12-24
Jak wymienić uszczelki w drzwiach przed zimą?
Przez drzwi zewnętrzne budynku ucieka dużo ciepła. Aby zminimalizować jego utratę, warto pamiętać o założeniu uszczelek w drzwiach. Jak to zrobić?
Data publikacji: 2019-12-23