Szukaj

Kategorie

Jak odświeżyć wygląd auta przed sprzedażą?


Auto detailing.


Jeśli planujesz sprzedaż samochodu, inwestowanie dużych pieniędzy w wymianę zużytych podzespołów nie ma najmniejszego sensu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na kwestiach wizualnych, takich jak woskowanie samochodowej karoserii, poczernienie elementów plastikowych, domycie felg i przyczernienie opon. Przy okazji warto również pomyśleć o posprzątaniu wnętrza samochodu, zwłaszcza jeśli wcześniej poświęcaliśmy temu niewiele uwagi. Niekiedy wystarczy odkurzacz i spray do pielęgnacji kokpitu. Jeśli jednak tapicerka samochodowa jest mocno zabrudzona, warto poświęcić czas i spróbować ją wyprać.

Wiele czynności związanych z przygotowaniem samochodu do sprzedaży można wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki samochodowe, przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości wosk samochodowy, dzięki któremu lakier stanie się bardziej błyszczący, a jego kolor stanie się głębszy. Jeśli masz auto w ciemnym kolorze, warto pomyśleć o kupnie samochodowego wosku koloryzującego, który uwypukli głębię naturalnego koloru auta i zamaskuje niewielkie ryski, jakie znajdują się na jego powierzchni.

Pielęgnacja karoserii

Zadbany, lśniący lakier przyciąga uwagę i jest najlepszym sposobem na zachęcenie klienta, by na dłużej zatrzymał się właśnie przy Twoim samochodzie. Jeśli chcesz przywrócić swojemu autu atrakcyjny wygląd zewnętrzny, zacznij właśnie od karoserii. Po pierwsze, samochód trzeba dokładnie umyć. Możesz zrobić to samodzielnie, na myjni samoobsługowej lub podjechać na myjnię ręczną, gdzie zadbają nie tylko o powłokę lakierniczą, ale także o felgi i opony czy plastikowe detale zewnętrzne, jeśli Twój samochód jest w nie wyposażony (zderzaki, klamki, listwy boczne, obudowy lusterek). Po drugie, po dokładnym umyciu i osuszeniu karoserii, należy ją nawoskować. Oczywiście można to zrobić w sposób automatyczny na myjni samochodowej, ale zdecydowanie lepiej zrobić to ręcznie. Wystarczy do tego miękka szmatka do nakładania wosku samochodowego i ściereczka z mikrofibry do polerowania lakieru. Jeśli masz auto w ciemnym kolorze, z dużą liczbą niewielkich rysek, zdecyduj się na wosk samochodowy koloryzujący. Jeśli rysek jest niewiele, a samochód ma jasny kolor, wystarczy sięgnąć po klasyczny wosk dobrej jakości.Samo nałożenie wosku to nie problem, wystarczy delikatnie rozsmarować go na suchej powierzchni wybranego elementu karoserii. Zdecydowanie bardziej pracochłonnym zajęciem jest polerowanie. Zmatowioną woskiem powierzchnię lakieru należy dokładnie przetrzeć, tak by uzyskać efekt nabłyszczenia. Gdy nie osiągniemy spodziewanego rezultatu, zawsze możemy zdecydować się na profesjonalną polerkę w zakładzie lakierniczym. Koszt takiej usługi jest jednak dość duży i jeśli planujesz sprzedaż auta, taka inwestycja może zwyczajnie się nie opłacać.

Pielęgnacja felg, opon i elementów plastikowych

Pielęgnacja felg, opon i elementów plastikowych w samochodach osobowych.


Nakładając na karoserię wosk samochodowy, zwłaszcza jeśli używasz wosku koloryzującego, staraj się nie zabrudzić plastikowych elementów, takich jak klamki czy zderzaki. Te warto potraktować specjalnym preparatem czerniącym. Podobnego w działaniu preparatu używamy do nabłyszczenia i uwypuklenia naturalnego koloru opon. Do mycia felg, zwłaszcza felg aluminiowych, używamy specjalnych preparatów radzących sobie z trudnymi zabrudzeniami, najlepiej takich, które przystosowane są do czyszczenia aluminium.

Data publikacji: 2018-02-26, ostatnia zmiana: 2019-05-16

AUTOCHEMIA Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów ze strony sklepu autochemia.pl, oferującego autokosmetyki i akcesoria samochodowe.

Może Cię zaintersować:

- Odzyskajmy dawny blask samochodu!

- Jak sprzedać samochód?

- Co jest potrzebne do naklejenia foli samochodowej? - niezbędnik przy tego typu pracach

- Podróż samochodem - przydatne akcesoria i gadżety

- Pokrowce samochodowe - kiedy kupić i jakie wybrać?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Poznaj rodzaje motocykli i ich producentów
Dowiedz się jakie są rodzaje motocykli oraz jaka firma specjalizuje się w jakich konstrukcjach.

Data publikacji: 2019-05-15

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?
W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie
25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza
W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25