Rozszerzona rzeczywistość w grach komputerowych 


Rozszerzona rzeczywistość w grach komputerowych.


Niesamowitą rzeczą jest wdrażanie do praktycznie każdego aspektu funkcjonowania człowieka wirtualnej rzeczywistości. Znajduje ona zastosowanie nie tylko w rozgrywce: filmach, grach komputerowych i zabawach. Jest to coraz ważniejsze narzędzie edukacyjne, które pozwala przenosić wiedzę w symulowane, praktyczne sytuacje.

Wykorzystanie wiedzy w sposób praktyczny jest bardzo istotne, gdyż czyni podejmowane wysiłki dla zdobycia rzeczy wartościowymi i cennymi. Podobnie jest z rozgrywką - zabawa w warunkach wirtualnej rzeczywistości jest czymś niesamowitym. Kolejne studia komputerowe, takie jak kanadyjscy i brytyjscy giganci starają się wdrażać wirtualną rzeczywiści do całej masy gier. Już można się spodziewać będzie na pewno gier akcji (strzelanki, FPS, FPP) - często z zintegrowanymi rękawicami sensorycznymi. Gogle VR bardzo fajnie sprawdzają się również w warunkach gier przygodowych: tytuły takie jak Until Dawn lub inne dogłębnie to pokazują, że realna rzeczywistość potrafi być świetną zabawą dla każdego.

Skąd pomysł na zastosowanie VR?

Możliwość przeniesienia się do innego świata, ucieczka z szarej rzeczywistości do świata gier, wyobraźni, fantazji i niesamowitych historii. Jest to całkowicie zrozumiałe, że ludzie dogłębnie tego szukają. Dlatego też opracowane zostały specjalne narzędzia, które mają posłużyć w przeniesieniu licznych aspektów codzienności do wirtualnego świata. Japończycy już opracowali specjalne roboty zabawkowe, które to mogą być sterowane za pośrednictwem gogli i rękawic VR. Wcielenie się w ciało robota jest naprawdę już możliwe. Staje się to szczególnie interesujące, gdy spojrzy się na to, jako realną szansę multiplikacji i wykonywania różnych zadań (wymagających fizycznej obecności) w kilku miejscach. Jest to bardzo interesujące. Świat gier komputerowych stopniowo, stopniowo przenosić się będzie do VR. Szczególnie mocno akcentują to ruchy tworzące tekstury w 4K oraz utrzymujące rozgrywkę na poziomie 60FPS. Moduły graficzne są niesamowicie zaawansowane i docelowo odtworzenie obrazu na goglach VR zagwarantuje symulowanie rzeczywistych i całkowicie nieodróżnialnych zjawisk optycznych. Brzmi dobrze prawda?Ryzyko wynikające z VR?

Wirtualna rzeczywistość jest wspaniała. Mocno wciąga, pozwala się oderwać i być kim tylko się chce. Psycholodzy i pedagodzy obawiają się jeszcze silniejszego wejścia dzieci i młodzieży w abstrakcyjne światy i budowanie urojeń. Szczególnie problematyczne okazać się to może w kontekście gier akcji. Pytanie leży też w tym, czy sterowane wirtualną rzeczywistością roboty nie mogą stać się narzędziem do realizacji brudnych celów, krzywdzenia ludzi i popełniania przestępstw? Stajemy obecnie przed nietypowymi problemami. Gry komputerowe w 4K i VR są świetnym pomysłem na pierwszy rzut oka. Pytanie jednak, jakie mogą być długofalowe konsekwencje wprowadzenia takich oto rozwiązań. Trzeba zachować dystans i starać się podejmować racjonalne decyzje, głównie w oparciu o obserwacje dotyczące wirtualnej rzeczywistości i następstw VR dla świata.


Artykuł powstał we współpracy z firmą NeoRobot.pl.

Może Cię zaintersować:

- Przyszłość smartfonów - jak rozwiną się urządzenia mobilne?

- Laptopy i komputery poleasingowe - jak wybrać?

- Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?

- Najlepsze drukarki 3D na rynku ? od domowych do profesjonalnych

Data publikacji: 2018-05-25, ostatnia zmiana: 2018-10-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Tusz zamiennik 953 xl do hp (f6u17ae) (purpurowy) - darmowa dostawa w 24h
79,99 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
Etui 3mk armor case iphone 11 pro, przezroczyste
49,00 zł
Jarosław
(woj. podkarpackie)
Tusze oryginalne hp 301 (n9j72ae) (komplet) - darmowa dostawa w 24h
170,99 zł
Pruszków
(woj. mazowieckie)
Toner zamiennik c5600/5700 do oki (43381905) (żółty) - darmowa dostawa w 24h
164,99 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
Toner oryginalny ricoh sp400le (408062) (czarny) - darmowa dostawa w 24h
221,99 zł
Załom
(woj. zachodniopomorskie)
Toner oryginalny canon crg-052h (2200c002) (czarny) - darmowa dostawa w 24h
604,99 zł
Żory
(woj. śląskie)
Zasilacz do laptopa WHITENERGY 04559 120W
91,19 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Etui ringke fusion samsung galaxy tab s6 lite, przydymione
89,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Tusze oryginalne brother lc-123 bk (lc123bkbp2) (czarne) (dwupak) - darmowa dostawa w 24h
199,99 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Tusz oryginalny canon cli-65 y (4218c001) (żółty) - darmowa dostawa w 24h
96,99 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)
Toner oryginalny brother tn-2421 (tn-2421) (czarny) - darmowa dostawa w 24h
349,99 zł
Otwock
(woj. mazowieckie)
Tusz oryginalny hp 364 (cb318ee) (błękitny) - darmowa dostawa w 24h
68,99 zł
Sopot
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Automatyczny czy kolbowy ekspres do kawiarni - jaki wybrać?
Prowadzisz kawiarnię lub myślisz o jej założeniu i zastanawiasz się, który ekspres do kawiarni będzie lepszy – automatyczny czy kolbowy? Cóż, to zależy. W tym artykule zwracamy uwagę na kilka rzeczy,...
Data publikacji: 2021-11-26
Laptopy - jaki będzie najlepszy?
Laptopy cieszą się ogromnym zainteresowaniem różnych użytkowników: zarówno młodzieży, jak i osób, które wykorzystują sprzęt głównie do pracy. Nic dziwnego: są poręczne i lekkie, dlatego łatwo korzysta...
Data publikacji: 2021-11-23
Pamięć RAM do gier - jaka jest minimalna pojemność?
Żeby czerpać pełnię przyjemności płynącą z gry, musisz zadbać o to, aby była uruchamiana na dobrej jakości sprzęcie. Kiedy potrzebujesz wygodnego i praktycznego urządzenia, na którym Twoja gra nie będ...
Data publikacji: 2021-07-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij