Szukaj

Kategorie

Przyszłość smartfonów – jak rozwiną się urządzenia mobilne?


Przyszłość smartfonów – jak rozwiną się urządzenia mobilne?


Jaka przyszłość czeka urządzenia mobilne? Jak będą wyglądały smartfony przyszłości? Co się zmieni, a co pozostanie takie samo? Sprawdź, jak rozwiną się smartfony, tablety i aplikacje.

Świat już od kilku lat zdominowany jest przez urządzenia mobilne. Coraz bardziej zaawansowane smartfony pomagają nam w najprostszych czynnościach i stanowią swoiste okno na świat. Dzięki nim możemy nie tylko pozostawać w ciągłym kontakcie z bliskimi i znajomymi, ale również czerpać potrzebne informacje w niezwykle szybkim tempie. Również udynamicznienie obiegu informacji miało wpływ na wiele dziedzin życia społecznego. Warto w tym miejscu postawić pytanie - jak rozwiną się urządzenia mobilne? Jak będą wyglądały za pięć, a jak za piętnaście lat?

Powolny rozwój rynku

O ile liczba użytkowników urządzeń mobilnych zwiększała się bardzo dynamicznie, o tyle sam rozwój smartfonów i tabletów nie był już tak szybki. Wprowadzanie do publicznej użyteczności nowinek technologicznych oraz polityka producentów miały mniejszy lub większy wpływ na opóźnienie rozwoju rynku. Nie da się ukryć, że smartfony wychodzące na rynek w półrocznych odstępach nie miały zbyt wielu różnic technologicznych. Te widać dopiero wtedy, gdy porównamy smartfony sprzed dwóch, trzech lat, do tych dzisiejszych.


Internet Rzeczy

Bardzo silnym trendem w technologii jest tak zwany Internet Rzeczy. Technologia, dzięki której mogłyby komunikować się ze sobą artykuły gospodarstwa domowego oraz urządzenia, które wykorzystujemy najczęściej. Można podać bardzo obrazowy przykład , posiłkując się łóżkiem i ekspresem do kawy. W momencie, gdy czujniki wbudowane w łóżko przewidywałyby naszą pobudkę, informowałyby o tym ekspres, który automatycznie przygotowywałby nam naszą ulubioną kawę.

Takich przykładów można podać znacznie więcej, chodzi jednak o zrozumienie idei Internetu Rzeczy. W tym kontekście smartfon może stać się naszą podręczną bazą, poprzez wykorzystywanie której moglibyśmy w pełni kontrolować na przykład nasz dom.

Rozwój technologiczny

Nie należy zapominać o technologicznym rozwoju komponentów smartfonów. Chodzi między innymi o osiąganie jeszcze większej rozdzielczości ekranów, umieszczanie w nich czytnika linii papilarnych czy chociażby o zwiększaniu liczby megapikseli w aparatach. To także ma duże znaczenie z perspektywy rozwoju smartfonów, ponieważ pozwoli nam po prostu na więcej.Z rozwojem komponentów nieodłącznie związany jest design oraz modyfikacja ich wyglądu. Dużym trendem są między innymi ekrany bezramkowe, dąży się również do uzyskania jak najcieńszego ekranu dotykowego, zachowując jego wysoki poziom funkcjonalności.

Rozwój aplikacji

Z rozwojem smartfonów oraz całego rynku związany jest także rozwój aplikacji. Już dzisiaj możemy znaleźć chociażby te do dokonywania płatności czy do profesjonalnej obróbki zdjęć, a nawet filmów. Wydaje się, że wraz z rozwojem komponentów oraz powstaniem Internetu Rzeczy, aplikacje mobilne jeszcze bardziej zyskają na znaczeniu.

Data publikacji: 2018-08-07, ostatnia zmiana: 2018-10-10Bookero Artykuł przygotowany przez
Artykuł powstał we współpracy z Bookero - internetowym systemem rezerwacji.

Może Cię zaintersować:

- Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?
Czytniki e-booków nigdy nie zrobiły furory na rynku, a już na pewno nie osiągnęły skali sprzedaży satysfakcjonującej ich producentów. Eksperci rynku technologii mobilnych nie mają wątpliwości, że to głównie efekt popularności smartfonów i tabletów...

Data publikacji: 2018-09-17

Jak wyczyścić przypalone żelazko?
Przypalona stopa żelazka to częsty problem. Istnieją jednak sposoby, by łatwo sobie z tym poradzić. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji oraz wskazówek, w jaki sposób pozbyć się zabrudzeń z żelazka.

Data publikacji: 2018-08-05

Najlepsze drukarki 3D na rynku ? od domowych do profesjonalnych
Moda na drukarki 3D narodziła się dla powszechnego świata w 2013 roku. Od tego momentu niemal każdy sklep z urządzeniami RTV i AGD posiada w swoim asortymencie choćby jedną drukarkę 3D. Na rynku istnieje mnóstwo różnych sprzętów,...

Data publikacji: 2018-06-04

Nie wyrzucaj pustego tonera!
Rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek wycenia się w Polsce na 2 mld zł. Tylko połowa zużytych wkładów trafia jednak do recyklingu. Niezgodna z przepisami utylizacja pustych pojemników może słono kosztować.

Data publikacji: 2018-06-04