Szukaj

Kategorie

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie


25 listopada 2018 roku, w niedzielę, byliśmy na warszawskiej giełdzie samochodowej, która na początku 2018 roku została przeniesiona z ulicy Płochocińskiej 33 na ulicę Jagielońską 88. Aktualnie giełda znajduje się na terenie dawnych zakładów FSO. Poniżej słów kilka o tym jak to teraz wygląda.

Godziny otwarcia giełdy samochodowej na Żeraniu

Warszawska giełda samochodowa jest czynna w Niedzielę od godziny 05:00 do godziny 13:00. Nasza ekipa była na giełdzie od ok 9.30 do 11.00. W drodze na giełdę mijaliśmy kilka osób, które dokonały już jakichś zakupów (np. opon, czy kompletnych kół). W godzinach, w których byliśmy widzieliśmy ok 150 samochodów na sprzedaż w głównej części giełdy oraz wiele samochodów z kartkami za szybą na parkingu przed giełdą.

Ile kosztuje wjazd na giełdę w Warszawie?

Wjazd na giełdę na Żeraniu to koszt 40 zł od samochodu.

Jakie samochody przeważają na żerańskiej giełdzie?

Większość samochodów, które widzieliśmy na giełdzie to pojazdy w cenie od ok 5000 do 20 000 zł. Oczywiście były też samochody droższe, wręcz w idealnym stanie, ale należały one do mniejszości. Średni wiek wystawionych samochodów to auta mające ok 10-15 lat. Plusem jest to, że wiele samochodów na giełdzie pochodziło mimo wszystko od właścicieli, a nie handlarzy (nawet jeśli wcześniej były sprowadzane). Co za tym idzie, w przeciwieństwie do wielu komisów samochodowych, sporo samochodów miało tutaj 200, 300 i więcej tysięcy kilometrów przebiegu.

Kiedy jechać na giełdę?

Jako sprzedający

Sugerujemy przyjazd przed godziną 07:00 - teren giełdy jest na prawdę dość duży i warto znaleźć dobre miejsce. Im wcześniej wybierzemy się na giełdę tym więcej osób zobaczy to co sprzedajemy!

Jako kupujący

Naszym zdaniem na giełdę warto wybrać się nawet przed godziną 08:00. O tej godzinie większość samochodów jest już na placu i faktycznie jest z czego wybierać. Łowcy okazji mogą przyjechać jeszcze wcześniej. Od godziny 09.30 do około 11.00 nie widzieliśmy by na plac wjeżdżały jakieś nowe auta. Samochodów już tylko stopniowo ubywało.

Ciekawostki

Na giełdzie poza samochodami znajduje się bardzo dużo stoisk z różnego rodzaju akcesoriami samochodowymi. Począwszy od wycieraczek, przez dywaniki, kołpaki, opony, gaśnice, narzędzia i wiele wiele innych. Cen tych produktów nie sprawdzaliśmy, ale wybór jest na prawdę bardzo duży!

Nowa lokalizacja giełdy w Warszawie

Giełda samochodowa na Żeraniu znajduje się obecnie dokładnie na terenie dawnych zakładów FSO (główne wejście). Ulica Jagielońska 88 - współrzędne GPS (52.287243, 21.006940). Na giełdę można dojechać samochodem (dostępny duży parking przed FSO), albo komunikacją miejską przystanek Dyrekcja FSO, ew. Żerań FSO).

Data publikacji: 2018-11-26, ostatnia zmiana: 2019-05-16

Może Cię zaintersować:

- Giełdy samochodowe w Polsce

- Kupujemy używane auto!

- Jak sprzedać samochód?

- Dlaczego nie mogę sprzedać samochodu? Poznaj 9 błędów!


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Poznaj rodzaje motocykli i ich producentów
Dowiedz się jakie są rodzaje motocykli oraz jaka firma specjalizuje się w jakich konstrukcjach.

Data publikacji: 2019-05-15

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?
W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza
W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla
Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25