Długoterminowy wynajem samochodu - co warto wiedzieć?

Długoterminowy wynajem samochodu - co warto wiedzieć?

Ceny samochodów ciągle wzrastają w górę - przez to wiele osób nie może pozwolić sobie na zakup auta. W tym przypadku warto skorzystać z długoterminowego wynajmu samochodu.

Co to jest wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy polega na wydzierżawieniu samochodu na okres zapisany w umowie. Koszty związane z naprawą oraz utrzymaniem pojazdu ponosi osoba wynajmująca samochód. Stanowi to idealny sposób na zastąpienie kupna samochodu, wzięcie go na kredyt lub w leasing. Tego typu usługa ciągle zyskuje popularność, szczególnie wśród osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup całkiem nowego auta.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego?

Na rynku ceny samochodów ciągle wzrastają. Osiągają bardzo wysokie ceny, przez co większość osób nie może sobie pozwolić na tak znaczne naruszenie budżetu. Oprócz tego, zwiększa się czas oczekiwania na zamówiony samochód - wszystko to przez brak specjalnych podzespołów potrzebnych do ich produkcji. Równie często zdarza się, że osoba nie jest w stanie wziąć samochodu na kredyt lub w leasing. W takich przypadkach idealnie sprawdzi się wynajem długoterminowy. Oprócz zalet związanych z finansami, osoby wynajmujące auta proponują wiele modeli. Daje to możliwość wynajmu wymarzonego modelu samochodu. W ofercie znajduje się między innymi mazda wynajem długoterminowy - https://star-fleet.pl/samochody/mazda a także wiele innych modeli.

Kto może skorzystać - kryteria

Przed dokonaniem decyzji o wynajmie długoterminowym samochodu, należy wiedzieć o paru obowiązujących kryteriach. Przede wszystkim, umowa o wynajem może być podpisana tylko i wyłącznie przez osobę dorosłą. Najczęściej są to osoby, które ukończyły przynajmniej 21 lat - wówczas można skorzystać z oferty. Oprócz tego, należy posiadać aktualne prawo jazdy, które uprawnia do prowadzenia pojazdów. Spełnienie tych kryteriów pozwala na skorzystanie z mazda wynajem długoterminowy.

Umowa na wynajem długoterminowy samochodu

Warto zaznaczyć, że podpisanie umowy wynajmu równa się z wyrażeniem zgody na dokonywanie opłat związanych z użytkowaniem samochodu. Właśnie w umowie zapisana jest wysokość tych opłat, inaczej nazywana abonamentem na samochód. W umowie znajduje się również okres wynajmu oraz limit kilometrów, którego nie można przekroczyć w ciągu roku. Specjalna umowa może również obejmować indywidualne kwestie ustalone pomiędzy dwoma stronami. Spełnienie wszystkich kroków oraz dopełnienie formalności pozwala w pełni cieszyć się z mazda wynajem długoterminowy. Tego typu usługa ciągle zdobywa popularność i aprobatę wielu osób.

Data publikacji: 2023-03-13, ostatnia zmiana: 2023-03-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Volvo V40, 150 KM, olej napędowy (diesel)
65 900 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Volvo V60 I  F-Vat,Salon PL,Gwarancja,I-właściciel,CROSSCOUNTRY,Automat,Grzane Fote
98 900 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Skoda Fabia Gwarancja  Raty  Zamiana
25 900 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
Volkswagen Passat - FL!Niezawodny Passat B5 2,0 benzyna, 217tys Przebieg! MOZLIWA ZAMIANA!
9 900,00 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
Škoda Fabia III  F-Vat,Gwarancja,Salon Polska,Benzyna+LPG,HBH,ALU,Czujniki Parkowania
38 900 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
1.6d D2 115KM # OCEAN RACE # Navi # Climatronic # Skóra # Super Stan, 2012, 114 KM, Diesel
36 700 zł
Chmielnik
(woj. świętokrzyskie)
VOLVO V40 T2 BLACK EDITION 5D GWARANCJA !!!
78 000 zł
Nisko
(woj. podkarpackie)
Skoda Fabia Gwarancja  Raty  Zamiana
25 900 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
Škoda Fabia - Skoda Fabia 1,0 MPI Ambition
46 900 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Dacia Sandero TABLET*FULL Led*Tempomat*Klima*1 wł*Serwis*GWARANCJA
50 999 zł
Chrzanów
(woj. małopolskie)
BMW X3 X-Drive
174 800 zł
Janki
(woj. mazowieckie)
Nissan X-Trail - Nowy X-Trail e-Force 4WD 213KM N-Connecta  2252zł
211 700 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gdzie zdobyć części do VW Transporter T2B?
Posiadanie zabytkowego pojazdu marki Volkswagen wymaga nie tylko sporego zaangażowania w utrzymanie auta w należytym stanie, lecz także świadomości, że antyczny pojazd wymaga specjalnego traktowania....
Data publikacji: 2023-01-09
Szkoda całkowita samochodu - wszystko, co musisz wiedzieć
Gdy dojdzie do wypadku, wówczas firma ubezpieczeniowa z reguły pokryje koszt naprawy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wystąpi szkoda całkowita z AC. Jest ona orzekana, gdy koszt usunięcia szkód przewyższ...
Data publikacji: 2022-12-06
Czy autonomiczne auta zmienią przyszłość transportu?
Kiedy myślisz o samochodach autonomicznych, prawdopodobnie wyobrażasz sobie futurystyczne pojazdy o opływowych kształtach. Takie skojarzenia są naturalne i w pełni zrozumiałe. Należy jednak zaznaczyć,...
Data publikacji: 2022-11-24
Jak działa ubezpieczenie AC samochodu i czy warto je wykupić?
Polisa komunikacyjna powinna skutecznie chronić przed różnymi rodzajami ryzyka. Jednym z jej elementów może być ubezpieczenie AC. Kiedy warto zdecydować się na taki produkt?
Data publikacji: 2022-10-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij