Szukaj

Kategorie

Poznaj rodzaje motocykli i ich producentów

Dla osoby chcącej rozpocząć przygodę z jazdą na motocyklu może przydać się nasz mały poradnik pokazujący różnice pomiędzy różnymi rodzajami konstrukcji dostępnymi na rynku. Zobacz czym się różnią poszczególne typu motocykli.

Choppery

Choppery to motocykle z charakterystycznym długim widelcem i lekkiej ramie. Często tworzone przez pasjonatów. Przykuwają uwagę dużą ilości chromu. Popularni producenci chopperów to np: Harley-Davidson, Suzuki, Honda.

Crossowe

Motocykle crossowe charakteryzuje duży skok zawieszenia. Przystosowane do krótkich wyścigów torowych na trasach żwirowo-szutrowo, piaskowych. Typowi producenci motorów crosowych: Honda, Kawasaki, KTM, Suzuki, Yamaha, Aprilia. 

Enduro

Motocykle enduro dostosowane są zarówno do jazdy po asfalcie jak i w terenie. Zbliżone do motocykli crossowych jednak posiadają homologacje niezbędną do poruszania się po drogach. Bardzo często produkowane przez tych samych producentów co motocykle krosowe.

Motocykle sportowe - ścigacze

Szeroko pojęte motocykle sportowe. Określane także bardzo często mianem: ścigacze. Zarówno, takie które tylko wyglądają na sportowe, jak również te, które faktycznie sportowe są. Dostępne rożne pojemności - nawet 1200ccm. Warto wiedzieć, że twarde zawieszenie i mocno pochylona pozycja, może być mecząca przy dłuższych trasach. Producenci ścigaczy to np. Ducati, Suzuki, Yamaha czy Honda

Szosowo-turystyczne

Motory szosowo-turystyczne łączą w sobie nutkę motocykla sportowego oraz komfortu. Przez co są znacznie wygodniejsze w dłuższej trasie. Często wyposażone w wygodne i pakowne kufry. Wśród nich wiele renomowanych marek takich jak: Honda, Kawasaki, Yamaha czy BMW.

Motorowery

Motorower jest wyposażony w silnik o małej pojemności do 50 ccm oraz pedały (jak w tradycyjnym rowerze). Obecnie dość mało popularne w związku z niskimi cenami skuterów. Typowi przedstawiciele to produkty takich firm jak np. Romet, Jawa, Simson

Skutery miejskie

Motocykle typowo miejskie o pojemności od ok. 50cm3. Występują również znacznie większe skutery takie jak np Suzuki Burgman o pojemności nawet 650 cm3. Typowe marki skuterów to: Vespa, Honda, Yamaha, Kymco, Aprilla, Keeway, Zipp i Kingway. Używane skutery możesz kupić już za kilkaset złotych.

Quady

Quady to pojazdy czterokołowe, terenowe. Tak zwane wszędołazy. Często konstrukcje budowane na bazie motocykla. Zarówno pojazdy z napędem na cztery koła jak i tylko takie z napędem na tylną oś.

Na pewno można wyróżnić jeszcze wiele innych typów i podtypów. Prezentujemy jednak taki podział jak i zastosowaliśmy w kategoriach ogłoszeń. Motocykle, które nie pasują do żadnej z powyżej przedstawionej kategorii znajdziesz w dziale pozostałe motocykle

Data publikacji: 2019-05-15, ostatnia zmiana: 2019-05-19


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?
W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie
25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza
W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla
Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25