Auto części - gdzie i jak kupić części do samochodu?

Wymiana tarcz hamulcowych

Uszkodzony samochód? Brak jakiejś części? Miałeś stłuczkę, lub ktoś zniszczył Ci jakiś element samochodu? Chcesz sprawnie przywrócić samochód do stanu pierwotnego, a nie jesteś pewien, czy ze wszystkim zdążysz i czy koszty Cię nie przerosną? Nie martw się zanadto. Skorzystaj z ofert sklepów internetowych i rozwiąż swój problem niemalże od ręki. Jeśli zastanawiasz się, czy zakup auto części przez internet jest dobrym pomysłem, czy może lepiej udać się do sklepu stacjonarnego, przeczytaj ten artykuł.

Zakupy w Internecie czy w lokalnym sklepie motoryzacyjnym?

A więc jak to jest z zakupem części samochodowych przez internet? Czy ma to sens? Czy warto podjąć taką próbę pomimo braku możliwości obejrzenia jej na zywo, tudzież skonsultowania zakupu ze sprzedawcą? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale pomożemy ułatwić Ci tę decyzję. Jeśli doskonale wiesz, jakiej części potrzebujesz, znasz jej parametry, numery, lub jeśli orientujesz się jakie części pasują do kilku różnych modeli, a w tym, i do Twojego samochodu, nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z oferty internetowej. Dzięki temu, bez wychodzenia z domu i bez konieczności ruszania swojego nie w pełni sprawnego samochodu, nabędziesz niezbędną część. Wtedy, nie pozostaje Ci nic innego, jak czekać na przesyłkę, i jeśli potrafisz, naprawisz usterkę samodzielnie, lub poprosisz o pomoc warsztat, który pobieże opłatę już tylko za sama usługę. Nie tylko wielokrotnie zaoszczędzisz parę złotych na samej części, ale także pominiesz dodatkowej prowizji, często naliczanej przez warsztat, przy zamawianiu konkretnego elementu.

Kupować samodzielnie czy zlecić zakupy warsztatowi?

Kolejnym problemem, z jakim często borykają się kierowcy, jest kwestia sposobu zakupu. Czy części samochodowe zamawiać samodzielnie czy lepiej powierzyć ten temat warsztatowi? Tu należy rozważyć poziom kompetencji i zestawić to z potencjalną różnicą w cenie.

Jak już wspomnieliśmy uprzednio, wiedza na temat potrzebnej części jest kluczowa. Bez niej, lub bez pełnej wiedzy, nie tylko zmarnujemy wiele czasu na poszukiwanie odpowiedniej części, ale także może się zdarzyć, że finalny produkt nie będzie tym, którego rzeczywiście będziemy potrzebowali. W tym wypadku narazimy się na dodatkowe koszty związane z odesłaniem produktu, o ile dokonaliśmy transakcji przez internet, lub w przypadku sklepu lokalnego konieczne będzie osobiste oddanie i dostarczenie niepotrzebnej części. Potencjalna korzyść z niższej ceny, może okazać się złudna.

Zlecając usługę warsztatowi, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami za prowizję naliczoną od sprzedaży, a co za tym idzie, cena oferowana rzadko kiedy będzie ceną konkurencyjną w stosunku do oferty internetowej.

Jakie dobrać części samochodowe do swojego samochodu?

Najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniej części do swojego modelu. Warto zwrócić uwagę na rok, model, generację i serię swojego samochodu. Przy elementach karoserii, istotne jest odpowiednie dobranie kolorystyczne, tak aby zminimalizować potencjalne nierówności w barwie. Warto też zastanowić się nad tym, czy zależy nam na części nowej, używanej, czy też regenerowanej. Kolejnym istotnym elementem jest też podjęcie decyzji co do źródła pochodzenia części, a w szczególności czy będzie ona sprzedawana przez autoryzowanego dealera. Istotne to może być w przypadku zapewnienia i ciągłości gwarancji na posiadany samochód.

Jakie części samochodowe wybrać?

Kolejnym ważnym elementem samodzielnego zakupu odpowiedniej części do swojego samochodu jest jej oryginalność. Tu do wyboru mamy kilka opcji. Możemy zdecydować się na całkowicie oryginalne części (oznakowywane jako OE – oryginały z logo producenta); oryginalne, ale z logo producenta konkretnej części – znane jako OES lub OEM; lub wybrać zamienniki, które choć będą się nadawały technicznie, nie będę sygnowane logo ani marki producenta samochodu, ani logo producenta części. Poszczególne rodzaje części wielokrotnie znacząco różnią się od siebie cenowo, niemniej jednak, często okazać się może że zakup oryginalnej części będzie niemalże graniczył z cudem, i konieczne okaże się dokonanie zakupu zamiennika, niekoniecznie znacznie tańszego.

Zakup części samochodowych przez Internet

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup części motoryzacyjnej przez Internet, skorzystać możemy z bogatej oferty zarówno sklepów internetowych, jak również z oferty portali ogłoszeniowych czy platform zakupowych. Jedną z nich jest Allegro, gdzie znajdziemy zarówno produkty nowe, używane, regenerowane. Ponadto, będziemy mieli możliwość dobrania części nie tylko pod kątem modelu i marki samochodu, ale także w zależności od preferencji, co do samej części – czy ma to być część oryginalna, czy też zamiennik. Ponadto wybierzemy, czy interesuje nas produkt od autoryzowanego dealera, czy też nie. Kolejnym ważnym, z punktu widzenia przedsiębiorcy, elementem jest możliwość dokonania transakcji w cenach netto. 

Bogatsi o powyższą wiedzę, łatwiej podejmiemy poprawną decyzję, czas i koszt naprawy usterki zmniejszy się.

Data publikacji: 2021-03-09, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Klocki hamulcowe - komplet COMLINE ADB3387
68,00 zł
Szczytno
(woj. warmińsko-mazurskie)
Klocki hamulcowe - komplet ATE 13047072292
208,00 zł
Myślachowice
(woj. małopolskie)
Tarcza hamulcowa BOSCH 0986479517
101,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Cylinderek hamulcowy METELLI 040115
24,00 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
Zacisk hamulcowy NK 2133132
217,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
Szczęki hamulcowe - komplet A.B.S. 9226
140,00 zł
Rypin
(woj. kujawsko-pomorskie)
Zacisk hamulcowy NK 213341
326,00 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
Klocki hamulcowe - komplet BREMBO P49028
160,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Zacisk hamulcowy NK 2147134
369,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Klocki hamulcowe - komplet BRECK 238231070410
90,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Cylinderek hamulcowy METELLI 040680
24,00 zł
Świecie
(woj. kujawsko-pomorskie)
Klocki hamulcowe - komplet LPR 05P1255
132,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Podstawowe wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego
Jaki wybrać sprzęt do Warsztatu Wulkanizacyjnego.
Data publikacji: 2022-09-22
Kosmetyki samochodowe - do czego służą?
Kosmetyki kojarzą się przede wszystkim z dbaniem o swoją urodę, jednak na rynku znaleźć można również preparaty stworzone z myślą o pojazdach. Które z nich cieszą się największą popularnością? Do czeg...
Data publikacji: 2022-08-24
Kaski integralne Shoei - rewolucja z Japonii. Sprawdź odzież motocyklową oraz akcesoria dla miłośników jednośladów
Kaski integralne to najczęściej wybierany rodzaj kasku do jazdy motocyklem. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo jazdy i komfort użytkowania niezależnie od warunków pogodowych. Ciekawą opcją na r...
Data publikacji: 2022-08-15
Czy można ubezpieczyć samochód bez przeglądu i co grozi za jego brak?
Właściciel samochodu zobowiązany jest do wykupienia polisy OC, jak i też zrobienia badań technicznych auta, gdzie może dochodzić do sytuacji, gdy zostanie naliczona kara za brak przeglądu, gdy nie wyp...
Data publikacji: 2022-08-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij