Czy strój na motocykl chroni nasze ciało?

Czy strój na motocykl chroni nasze ciało?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa, każdy motocyklista oraz pasażer muszą podróżować motorem z założonym na głowę chroniącym kaskiem.

Ten zabezpiecza głowę podczas upadku, ale daje także ogromny komfort podróżowania. Chroni przed zawianiem, niweluje również szumy powstające w czasie jazdy z dużą przecież prędkością.

Pamiętajmy jednak, że najlepszym zabezpieczeniem własnego zdrowia, a nawet życia podczas jazdy motocyklem jest własny rozsądek. Należy wziąć pod uwagę, że żaden kask ani kombinezon na motor nie ochroni motocyklisty, jeśli ten będzie realizował brawurową jazdę jednośladem. Motocyklista nie ma praktycznie żadnych szans podczas wypadku czy zderzenia z innymi pojazdem mechanicznym. Nie zabezpiecza go karoseria, nie chroni poduszka ani pasy. Tylko od własnej ostrożności zależy komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy strój na motocykl ochroni ciało kierowcy w czasie wypadku. Wiele zależy od indywidualnych warunków oraz ewentualnego wypadku. Wiadomo jednak na pewno, że właściwie dobrane elementy garderoby mogą niwelować skutki kraksy. To dlatego zaleca się nie tylko najlepszej jakości kask schubert, ale również jego dobre dopasowanie. Kask nie może być za luźny ani zbyt ciasny - jego rozmiar najlepiej dobierać, mierząc obwód głowy tuż nad uszami (w najszerszym miejscu).

Kask nie jest jedynym elementem garderoby. Ważna jest również kurtka - rukka albo inne renomowane marki mogą dawać optymalne zabezpieczenie, jeśli będą posiadać utwardzone części w newralgicznych miejscach. Każde ubranie na motor musi być odporne na ścieranie, ale dawać też swobodę ruchów. Właśnie dlatego zaleca się, by strój był dopasowywany indywidualnie.

Co istotne, strój na motocykl ma chronić nie tylko w przypadku ewentualnego wypadku, ale też podczas codziennego podróżowania. To dlatego ma posiadać system wentylacji, a w chłodniejsze dni zaleca się zakładanie dodatkowej warstwy bielizny termicznej. Motocyklista musi być dobrze zabezpieczony przed wiatrem oraz opadami deszczu - kurtka, spodnie, buty, kombinezon, rękawice muszą być wodoodporne.

Motocykliści nie mogą bagatelizować zaleceń dotyczących właściwości garderoby oraz jakości każdego elementu ubrania na motocykl. Nie powinni również oszczędzać na takiej inwestycji. Chodzi przecież o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa. Jazda motocyklem, chociaż jest w większości przypadków jednocześnie pasją, musi wiązać się też maksymalną ochroną prowadzącego i innych uczestników ruchu drogowego.


Artykuł powstał na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: mcsonline.pl - Motocyklowe Centrum Serwisowe.

Data publikacji: 2020-04-24, ostatnia zmiana: 2021-04-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Givi kask 12.3 stratos otwarty lady
359,00 zł
Mozów
(woj. lubuskie)
Kask ls2 of562 airflow ronnie white green
230,00 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Shiro kask sh-821 monocolor
299,00 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Givi kask 12.3 stratos otwarty biały
359,00 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
Keiti taśmy odblaskowe na koła reflective sticker
62,10 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)
Kask held black bob black matt
331,55 zł
Żnin
(woj. kujawsko-pomorskie)
Acerbis griffe tnt supermoto scooter neu
130,00 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Givi kask 50.6 stoccarda integralny z blędą tytan matt
549,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Kask motocyklowy lazer kestrel visibility
664,00 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Kask ls2 of600 copter solid matt black
375,00 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Givi kask 12.3 stratos shade otwarty niebieski
359,00 zł
Żory
(woj. śląskie)
Scorpion kask otwarty belfast solid matte black
749,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kartka na szybę sprzedam samochód. PDF - jak przygotować i czy warto ją nakleić?
W przypadku samochodów po dziś dzień warto skorzystać z jednej z najprostszych metod informowania o tym, że mamy coś do sprzedania. Kartka sprzedam auto naklejona na tylnych, bocznych szybach samochod...
Data publikacji: 2021-06-12
Czujnik położenia wałka rozrządu - objawy awarii
Jednym z kluczowych podzespołów układu napędowego jest wałek rozrządu. Aby jego praca przebiegała właściwie, wałek rozrządu musi być podłączony do elementu kontrolującego. Jest nim czujnik położenia w...
Data publikacji: 2021-05-25
Jak przekazać samochód w rodzinie - synowi, córce lub wnukom?
Często zdarza się, że rodzice lub dziadkowie wymieniając swój samochód chcieliby przekazać samochód młodszemu pokoleniu. Nie znaczy to, że zawsze mówimy to o darowiźnie. Niektórzy dziadkowie czy rodzi...
Data publikacji: 2021-05-15
Instalacja gazowa LPG - czy warto założyć, ile kosztuje i czy to się opłaca?
W związku z wysokimi cenami benzyny wiele osób poszukuje samochodów z zamontowaną instalacją gazową lub rozważa montaż LPG we własnym zakresie. W dalszej części artykułu postaram się odpowiedzieć na n...
Data publikacji: 2021-05-13

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij