Przelicznik kW na KM, kalkulator koni


Przelicz na KM
Przelicz na kW

Wpisz liczbę koni mechanicznych lub kilowatów i przelicz moc silnika w mniej niż sekundę!

Dodaj ogłoszenie za darmo


Jak używać kalkulatora koni mechanicznych?

Wystarszy, że wpiszesz jedną z wartości (w KM lub kW) do naszego kalkulatora. Np wartość kW z dowodu rejestracyjnego (znajdziesz ją w polu P.2). Wartość koni mechaniczny pojwai się auomatycznie w drugim polu. Wpisując ilość w KM w drugim polu zobaczysz przeliczoną wartość kilowatów.

Jak działa kalkulator kW na KM?

Po wpisaniu jednej z wartości Twój komputer automatycznie przelicza wartości wg. wzorów jak poniżej. To proste, ale szkoda liczyć to ręcznie!

Jak przeliczyć kW na KM (kilowaty na konie mechaniczne)?

W celu przeliczenia kilowatów na konie mechaniczne należy przemnożyć ilość kW przez 1,35962162.

1 kW = 1,35962162 KM

Jak przeliczyć KM na kW (konie mechaniczne na kilowaty)?

W celu przeliczenia koni mechanicznych na kilowaty należy podzielić ilość kW przez 1,35962162.

1 KM = 0,73549875 kW

Oczywiśnie nie musisz robić tego ręcznie. Wystarszy, że wpiszesz jedną z wartości do naszego kalkulatora, a drugą dostaniesz w ułamku sekundy.

Konie mechaniczne - ciekawosktki

Czy KM i PS to to samo?

Tak. Skrót PS (Pferdestärke) stosowany jest m. in w Niemczech. Oznacza dokładnie konia mechanicznego. Przelicznik pozostaje zatem taki sam.

Czy KM i BHP to to samo?

W przypadku BHP (Brake Horse Power) wartość może się nieznacznie różnić - zwykle jest mniejsza. Pomiar mocy BHP (Brake Horse Power) realizowany jest na hamowni i mogą mieć na niego wpływ dodatkowe opory elementów przeniesienia napędu. Np. skrzynie biegów. Moc silnika w koniach mechanicznych, przez producentów, mierzona jest dla samego silnika.

Dlaczego w dowodzie rejestracyjnym znajdują się kilowaty, a wszyscy mówią o koniach mechanicznych?

Wraz z przejściem na jednostki układu SI w oficjalnych dokumentach przestano podwać wartości w koniach mechanicznych. Zaczęto przeliczać KM na kW zgodnie z przelicznikiem 1 KM = 0,73549875 kW. Zwyczajowo w przypadku silników spalinowych dalej korzystamy z koni mechanicznych jednak moc najczęściej w opisach producentów od razu jest podane w Kw i KM.