Kalkulator VAT - netto / brutto

Przelicz kwotę VAT

Wynik

Chcesz coś kupić lub sprzedać?

Zobacz ogłoszenia na Sprzedawaczu!

Jak używać kalkulatora VAT?

Kalkulator VAT (netto-brutto) pozwala na wyliczenie kwot brutto netto oraz vat na podstawie jednej dowolnej wartości, którą posiadasz oraz wybranej stawki procentowej.

Jakie stawki VAT wspiera kalkulator?

Kalkulator wspiera wszystkie aktualne stawki VAT takie jak:

  • 5%
  • 8%
  • 23%

Ponadto wspierane są również stawki stosowane historycznie, które obowiązywały do 2010 roku. Są to:

  • 3%
  • 7%
  • 22%

Kalkulator nie obsługuje stawki zw (zwolniony) oraz 0% ponieważ w ich przypadku zawsze kwota brutto = netto, a kwota VAT wynosi ZERO.

Jakość wyliczeń

Dokładamy wszelkich starań by wyliczenia z naszego kalkulatora były jak najlepsze. Należy jednak pamietać, że wyliczone wartości są tylko orientacyjne i mogą potencjalnie zawierać np. błedy zaokrągleń. Dlatego Sprzedawacz.pl nie gwarantuje poprawności wyników i nie ponosi odpowiedzialności w przypadku użycia danych do celów rozliczeniowych.

Zobacz również nasze inne kalkulatory

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij