Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawka jest najczęściej wybieranym prezentem dla dziecka. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele osób potrafi ją odpowiednio wybrać. Nie chodzi tutaj jedynie o zaproszonych gości, którzy wręczają upominek maluchowi, ale również o rodziców. Gościom można wybaczyć nieznajomość tematu, ale bliscy, którzy spędzają z dzieckiem praktycznie całą dobę, powinni zapoznać się z nim szczegółowo.


Bardzo często dorośli kierują się modą albo namowom dzieci. Bierzemy pod uwagę reklamy w telewizji albo wypowiedzi tzw. ekspertów. Nie zawsze jest to dobry kierunek, bo bardzo często od bezpieczeństwa dzieci ważniejsza jest skuteczność chwytu marketingowego, która przekładać się będzie przecież na ostateczne zyski producenta.

Priorytetem jest bezwzględnie bezpieczeństwo dziecka. Zabawka dobrej jakości nie będzie posiadać ostrych ani małych elementów. Nie będzie wyprodukowana w Chinach z materiałów toksycznych. Wybierajmy raczej produkcję polską, na przykład zabawki drewniane, które przecież od wieków cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Zawsze sprawdzajmy etykietę producenta. Nigdy nie kupujmy zaś gadżetów dla najmłodszych na straganach i targowiskach. Tam sprzedawane są najczęściej buble, które w ogóle nie posiadają informacji o nabywanym produkcie.

Wybierać należy dobre sklepy z zabawkami. Takie, które cieszą się zaufaniem klientów od lat. Sprawdzajmy, z jakich materiałów wykonana jest zabawką, jej datę przydatności i sposób użycia. Ważne jest również oznaczenie dotyczące wieku dziecka, które może się nią bawić.Mając na myśli zabawkę dobrej jakości, weźmy też pod uwagę jej przeznaczenie. Czy ma się znudzić i zostać rzucona w kąt po kilku minutach? A może jednak ma wszechstronnie rozwijać dziecko? Naszym zdaniem idealne są zabawki zrób to sam, które wymagają od dziecka kreatywności. Kolejny pluszowy miś, w którym zbierać się będą kłębowiska kurzu, nie będzie raczej idealnym gadżetem, który umili czas wolny malucha.

Wpływajmy na rozwój dziecka, ale zdecydujmy, z którym nurtem wychowawczym zabawka ma być zgodna. Uważamy, że idealny to taka, która wpływa na rozmaite bodźce. Dzięki temu pomaga usprawniać nabyte już umiejętności i zdobywać nowe, a wszystko to zgodnie z wyborem dziecka. Świetna jest metoda Montessori, która zakłada proste zabawki z małą ilością elementów. Taka zabawka jest wymagająca, bo pobudza wyobraźnię dziecka. W jej przypadku nie ma mowy o nudzie. Przykładem mogą być chociażby tradycyjne drewniane klocki – można z nich przecież ułożyć zamek księżniczki albo długi pociąg. Każdego dnia rozpoczęta zabawa będzie zupełnie inna.

Kolorowe gadżety, małe błyskotki, które świecą milionem barw czy grające zabawki, które nie mają innej funkcji oprócz przygrywania skocznych piosenek, powinny odejść w niepamięć. Takie zapewne staną się nietrafionym prezentem, bo chociaż początkowo może i wzbudzą zachwyt dziecka, to bubel szybko się znudzi albo jeszcze szybciej zepsuje. Wybierając produkty dla najmłodszych, powinniśmy przede wszystkim kierować się jakością i zastosowaniem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały ze strony: https://www.kabum.pl/ - zabawki kreatywne dla dzieci.

Może Cię zaintersować:

- Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka

- Dlaczego dziecko powinno mieć zróżnicowane zabawki?

- Czy warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?

- Porady dla rodziców przedszkolaków - jak radzić sobie z niejadkiem?

Data publikacji: 2018-02-08, ostatnia zmiana: 2019-05-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kocyk - przytulanka dla niemowląt kids concept - królik
59,00 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
B.box, smoczki do butelki przepływ średni 2szt.
32,00 zł
Żnin
(woj. kujawsko-pomorskie)
Grzechotka kids concept - królik
39,00 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Kocyk - przytulanka dla niemowląt kids concept - lisek
59,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
Suchy basen 90x40 cm z piłeczkami (200 szt) BabyBall - jednorożce
299,00 zł
Kamienna Góra
(woj. dolnośląskie)
Kocyk - przytulanka dla niemowląt kids concept - łoś
59,00 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Zawieszka grzechotka żyrafa  done by deer - niebieska
73,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Gra magnetyczna (6+)  - sekretny kod (mastermind)
29,00 zł
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)
Janod, walizka z narzędziami brico 'kids
155,00 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Drewniany sorter kids concept - różowy
85,00 zł
Luboszyce
(woj. opolskie)
Gra the purple cow - memory - dinozaury
35,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Karteczki samoprzylepne ooly -  słodkie ciastka  x 120 szt
10,00 zł
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Jak dobrać odpowiedni smoczek?
Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają so...
Data publikacji: 2020-09-10
Alimenty na dziecko
W jaki sposób ustalana jest wysokość alimentów na dziecko i jakie czynniki mają wpływ na ostateczną kwotę? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!
Data publikacji: 2020-05-08