Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawka jest najczęściej wybieranym prezentem dla dziecka. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele osób potrafi ją odpowiednio wybrać. Nie chodzi tutaj jedynie o zaproszonych gości, którzy wręczają upominek maluchowi, ale również o rodziców. Gościom można wybaczyć nieznajomość tematu, ale bliscy, którzy spędzają z dzieckiem praktycznie całą dobę, powinni zapoznać się z nim szczegółowo.


Bardzo często dorośli kierują się modą albo namowom dzieci. Bierzemy pod uwagę reklamy w telewizji albo wypowiedzi tzw. ekspertów. Nie zawsze jest to dobry kierunek, bo bardzo często od bezpieczeństwa dzieci ważniejsza jest skuteczność chwytu marketingowego, która przekładać się będzie przecież na ostateczne zyski producenta.

Priorytetem jest bezwzględnie bezpieczeństwo dziecka. Zabawka dobrej jakości nie będzie posiadać ostrych ani małych elementów. Nie będzie wyprodukowana w Chinach z materiałów toksycznych. Wybierajmy raczej produkcję polską, na przykład zabawki drewniane, które przecież od wieków cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Zawsze sprawdzajmy etykietę producenta. Nigdy nie kupujmy zaś gadżetów dla najmłodszych na straganach i targowiskach. Tam sprzedawane są najczęściej buble, które w ogóle nie posiadają informacji o nabywanym produkcie.

Wybierać należy dobre sklepy z zabawkami. Takie, które cieszą się zaufaniem klientów od lat. Sprawdzajmy, z jakich materiałów wykonana jest zabawką, jej datę przydatności i sposób użycia. Ważne jest również oznaczenie dotyczące wieku dziecka, które może się nią bawić.Mając na myśli zabawkę dobrej jakości, weźmy też pod uwagę jej przeznaczenie. Czy ma się znudzić i zostać rzucona w kąt po kilku minutach? A może jednak ma wszechstronnie rozwijać dziecko? Naszym zdaniem idealne są zabawki zrób to sam, które wymagają od dziecka kreatywności. Kolejny pluszowy miś, w którym zbierać się będą kłębowiska kurzu, nie będzie raczej idealnym gadżetem, który umili czas wolny malucha.

Wpływajmy na rozwój dziecka, ale zdecydujmy, z którym nurtem wychowawczym zabawka ma być zgodna. Uważamy, że idealny to taka, która wpływa na rozmaite bodźce. Dzięki temu pomaga usprawniać nabyte już umiejętności i zdobywać nowe, a wszystko to zgodnie z wyborem dziecka. Świetna jest metoda Montessori, która zakłada proste zabawki z małą ilością elementów. Taka zabawka jest wymagająca, bo pobudza wyobraźnię dziecka. W jej przypadku nie ma mowy o nudzie. Przykładem mogą być chociażby tradycyjne drewniane klocki – można z nich przecież ułożyć zamek księżniczki albo długi pociąg. Każdego dnia rozpoczęta zabawa będzie zupełnie inna.

Kolorowe gadżety, małe błyskotki, które świecą milionem barw czy grające zabawki, które nie mają innej funkcji oprócz przygrywania skocznych piosenek, powinny odejść w niepamięć. Takie zapewne staną się nietrafionym prezentem, bo chociaż początkowo może i wzbudzą zachwyt dziecka, to bubel szybko się znudzi albo jeszcze szybciej zepsuje. Wybierając produkty dla najmłodszych, powinniśmy przede wszystkim kierować się jakością i zastosowaniem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały ze strony: https://www.kabum.pl/ - zabawki kreatywne dla dzieci.

Może Cię zaintersować:

- Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka

- Dlaczego dziecko powinno mieć zróżnicowane zabawki?

- Czy warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?

- Porady dla rodziców przedszkolaków - jak radzić sobie z niejadkiem?

Data publikacji: 2018-02-08, ostatnia zmiana: 2019-05-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

 puzzle 3d 830 el. notre dame de paris tactic
211,54 zł
Police
(woj. zachodniopomorskie)
puzzle mata do układania puzzli do 1000 el. jig&puzz
91,18 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
 puzzle 1000 el. westering horoskop z kotami jumbo
59,00 zł
Nowy Dwór Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
 baby born® deluxe ubranko na chłodne dni 43cm zapf zapf creation
144,36 zł
Krapkowice
(woj. opolskie)
 zestaw mini puzzle - super bohater
16,80 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
 zabawka drewniana. asia pasia trefl
24,99 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
 puzzle 1000 el. paryż, katedra notre dame bluebird puzzle
64,90 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
 puzzle 3 x 24 el. panda, leniwiec, lama schmidt
34,00 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
 puzzle 1500 el. lśniące sowy bluebird puzzle
83,78 zł
Łapy
(woj. podlaskie)
 baby born® lalka magiczny chłopiec 43cm 827963 p6 zapf
280,71 zł
Gowidlino
(woj. pomorskie)
ooly, karteczki samoprzylepne pączki x 120 szt
10,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
 pikmi pops s2 pachnący pluszak 2-pak (6szt) moose
365,91 zł
Ostróda
(woj. warmińsko-mazurskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Najczęstsze choroby wirusowe małych przedszkolaków
Dziecko, które uczęszcza do przedszkola, narażone jest na wiele chorób, od wirusowych po bakteryjne. Jest to całkiem normalne zjawisko, dziecko bowiem nabywa w ten sposób odporność. Wypuszczone ze „st...
Data publikacji: 2021-04-26
Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Jak dobrać odpowiedni smoczek?
Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają so...
Data publikacji: 2020-09-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij