Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawka jest najczęściej wybieranym prezentem dla dziecka. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele osób potrafi ją odpowiednio wybrać. Nie chodzi tutaj jedynie o zaproszonych gości, którzy wręczają upominek maluchowi, ale również o rodziców. Gościom można wybaczyć nieznajomość tematu, ale bliscy, którzy spędzają z dzieckiem praktycznie całą dobę, powinni zapoznać się z nim szczegółowo.


Bardzo często dorośli kierują się modą albo namowom dzieci. Bierzemy pod uwagę reklamy w telewizji albo wypowiedzi tzw. ekspertów. Nie zawsze jest to dobry kierunek, bo bardzo często od bezpieczeństwa dzieci ważniejsza jest skuteczność chwytu marketingowego, która przekładać się będzie przecież na ostateczne zyski producenta.

Priorytetem jest bezwzględnie bezpieczeństwo dziecka. Zabawka dobrej jakości nie będzie posiadać ostrych ani małych elementów. Nie będzie wyprodukowana w Chinach z materiałów toksycznych. Wybierajmy raczej produkcję polską, na przykład zabawki drewniane, które przecież od wieków cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Zawsze sprawdzajmy etykietę producenta. Nigdy nie kupujmy zaś gadżetów dla najmłodszych na straganach i targowiskach. Tam sprzedawane są najczęściej buble, które w ogóle nie posiadają informacji o nabywanym produkcie.

Wybierać należy dobre sklepy z zabawkami. Takie, które cieszą się zaufaniem klientów od lat. Sprawdzajmy, z jakich materiałów wykonana jest zabawką, jej datę przydatności i sposób użycia. Ważne jest również oznaczenie dotyczące wieku dziecka, które może się nią bawić.Mając na myśli zabawkę dobrej jakości, weźmy też pod uwagę jej przeznaczenie. Czy ma się znudzić i zostać rzucona w kąt po kilku minutach? A może jednak ma wszechstronnie rozwijać dziecko? Naszym zdaniem idealne są zabawki zrób to sam, które wymagają od dziecka kreatywności. Kolejny pluszowy miś, w którym zbierać się będą kłębowiska kurzu, nie będzie raczej idealnym gadżetem, który umili czas wolny malucha.

Wpływajmy na rozwój dziecka, ale zdecydujmy, z którym nurtem wychowawczym zabawka ma być zgodna. Uważamy, że idealny to taka, która wpływa na rozmaite bodźce. Dzięki temu pomaga usprawniać nabyte już umiejętności i zdobywać nowe, a wszystko to zgodnie z wyborem dziecka. Świetna jest metoda Montessori, która zakłada proste zabawki z małą ilością elementów. Taka zabawka jest wymagająca, bo pobudza wyobraźnię dziecka. W jej przypadku nie ma mowy o nudzie. Przykładem mogą być chociażby tradycyjne drewniane klocki – można z nich przecież ułożyć zamek księżniczki albo długi pociąg. Każdego dnia rozpoczęta zabawa będzie zupełnie inna.

Kolorowe gadżety, małe błyskotki, które świecą milionem barw czy grające zabawki, które nie mają innej funkcji oprócz przygrywania skocznych piosenek, powinny odejść w niepamięć. Takie zapewne staną się nietrafionym prezentem, bo chociaż początkowo może i wzbudzą zachwyt dziecka, to bubel szybko się znudzi albo jeszcze szybciej zepsuje. Wybierając produkty dla najmłodszych, powinniśmy przede wszystkim kierować się jakością i zastosowaniem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały ze strony: https://www.kabum.pl/ - zabawki kreatywne dla dzieci.

Może Cię zaintersować:

- Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka

- Dlaczego dziecko powinno mieć zróżnicowane zabawki?

- Czy warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?

- Porady dla rodziców przedszkolaków - jak radzić sobie z niejadkiem?

Data publikacji: 2018-02-08, ostatnia zmiana: 2019-05-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Gry planszowe Cluedo (1 wydanie), Sudoku 2006r, Labirynt
35,00 zł
Zatory
(woj. mazowieckie)
Duży pluszak sowa
30,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Sirup leopard limlu nicidoos wild 12cm
32,00 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Gwizdki, trąbki imprezowe, urodzinowe 6 szt
zamienię
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Truskawka Montessori Nowa
39,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Lisek droppy 22 cm
59,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Suchy basen 90x40cm z kuleczkami (200 szt) BabyBall dla dzieci - dużo wzorów
299,99 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Oddam zabawki ze zdjęcia
za darmo
Radomsko
(woj. łódzkie)
Duży pies - maskotka pluszowa
50,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Gra edukacyjna - układanka kolorowe paski
59,00 zł
Zaścianki
(woj. podlaskie)
Toucan 20cm plusz
59,00 zł
Gołków
(woj. mazowieckie)
Puzzle drewniane goula paw
49,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są zasady żywienia niemowląt?
Istnieją pewne ogólne zasady żywienia niemowląt. Chodzi tutaj o to, jak szybko zaczniemy rozszerzać dietę niemowlęcia, czyli zacząć podawać mu pokarmy inne niż mleko. Ważna jest też ilość, konsystencj...
Data publikacji: 2019-11-20
Gdzie szukać zajęć kształcących i uczące samodzielności dla dzieci w Warszawie?
W dzisiejszych czasach rodzice dbają o to, aby dzieci od pierwszych lat życia miały jak największe możliwości rozwoju. Dlatego zorganizowane zajęcia kształcące i uczące samodzielności cieszą się cora...
Data publikacji: 2019-11-18
Najlepsze torby dla mamy do wózka
Wózek dziecięcy to jeden z ulubionych sprzętów w jakie muszą zaopatrzyć się przyszli rodzice. Jego wygląd i funkcjonalność sprawiają, że taki pojazd cieszy się wyjątkowym komfortem podczas codziennych...
Data publikacji: 2019-09-29
Materac dla kilkulatka
W wieku trzech lat przychodzi moment, że łóżeczko niemowlęce staję się dla małego dziecka nieodpowiednie. Musimy wtedy kupić „dorosły” materac, a wyboru dokonać spośród setek produktów dostępnych w sk...
Data publikacji: 2019-06-18