Szukaj

Kategorie

Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?


Zabawka jest najczęściej wybieranym prezentem dla dziecka. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele osób potrafi ją odpowiednio wybrać. Nie chodzi tutaj jedynie o zaproszonych gości, którzy wręczają upominek maluchowi, ale również o rodziców. Gościom można wybaczyć nieznajomość tematu, ale bliscy, którzy spędzają z dzieckiem praktycznie całą dobę, powinni zapoznać się z nim szczegółowo.


Bardzo często dorośli kierują się modą albo namowom dzieci. Bierzemy pod uwagę reklamy w telewizji albo wypowiedzi tzw. ekspertów. Nie zawsze jest to dobry kierunek, bo bardzo często od bezpieczeństwa dzieci ważniejsza jest skuteczność chwytu marketingowego, która przekładać się będzie przecież na ostateczne zyski producenta.

Priorytetem jest bezwzględnie bezpieczeństwo dziecka. Zabawka dobrej jakości nie będzie posiadać ostrych ani małych elementów. Nie będzie wyprodukowana w Chinach z materiałów toksycznych. Wybierajmy raczej produkcję polską, na przykład zabawki drewniane, które przecież od wieków cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Zawsze sprawdzajmy etykietę producenta. Nigdy nie kupujmy zaś gadżetów dla najmłodszych na straganach i targowiskach. Tam sprzedawane są najczęściej buble, które w ogóle nie posiadają informacji o nabywanym produkcie.

Wybierać należy dobre sklepy z zabawkami. Takie, które cieszą się zaufaniem klientów od lat. Sprawdzajmy, z jakich materiałów wykonana jest zabawką, jej datę przydatności i sposób użycia. Ważne jest również oznaczenie dotyczące wieku dziecka, które może się nią bawić.Mając na myśli zabawkę dobrej jakości, weźmy też pod uwagę jej przeznaczenie. Czy ma się znudzić i zostać rzucona w kąt po kilku minutach? A może jednak ma wszechstronnie rozwijać dziecko? Naszym zdaniem idealne są zabawki zrób to sam, które wymagają od dziecka kreatywności. Kolejny pluszowy miś, w którym zbierać się będą kłębowiska kurzu, nie będzie raczej idealnym gadżetem, który umili czas wolny malucha.

Wpływajmy na rozwój dziecka, ale zdecydujmy, z którym nurtem wychowawczym zabawka ma być zgodna. Uważamy, że idealny to taka, która wpływa na rozmaite bodźce. Dzięki temu pomaga usprawniać nabyte już umiejętności i zdobywać nowe, a wszystko to zgodnie z wyborem dziecka. Świetna jest metoda Montessori, która zakłada proste zabawki z małą ilością elementów. Taka zabawka jest wymagająca, bo pobudza wyobraźnię dziecka. W jej przypadku nie ma mowy o nudzie. Przykładem mogą być chociażby tradycyjne drewniane klocki – można z nich przecież ułożyć zamek księżniczki albo długi pociąg. Każdego dnia rozpoczęta zabawa będzie zupełnie inna.

Kolorowe gadżety, małe błyskotki, które świecą milionem barw czy grające zabawki, które nie mają innej funkcji oprócz przygrywania skocznych piosenek, powinny odejść w niepamięć. Takie zapewne staną się nietrafionym prezentem, bo chociaż początkowo może i wzbudzą zachwyt dziecka, to bubel szybko się znudzi albo jeszcze szybciej zepsuje. Wybierając produkty dla najmłodszych, powinniśmy przede wszystkim kierować się jakością i zastosowaniem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały ze strony: https://www.kabum.pl/ - zabawki kreatywne dla dzieci.

Data publikacji: 2018-02-08, ostatnia zmiana: 2019-05-16

Może Cię zaintersować:

- Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka

- Dlaczego dziecko powinno mieć zróżnicowane zabawki?

- Czy warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?

- Porady dla rodziców przedszkolaków - jak radzić sobie z niejadkiem?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?
Małe dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Zanim jednak zdecydujemy zapełnić szafę nowymi ubraniami, warto wcześniej przyjrzeć się, jaki rozmiar będzie najbardziej trafionym wyborem.

Data publikacji: 2018-09-29

Ćwiczenia w czasie ciąży
Większość kobiet, kiedy zachodzi w ciążę, martwi się, że straci swoją sylwetkę, nabierając zbyt wiele kilogramów. Wszystko jednak zależy od stylu życia przyszłej matki, ponieważ można przeciwdziałać niepotrzebnemu tyciu. Właśnie z tego powodu wielu dietetyków i nie tylko tworzy przeróżne ćwiczenia dla kobiet w ciąży...

Data publikacji: 2018-09-28

Najlepsze foteliki rowerowe
Wycieczki rowerowe z dziećmi to fantastyczna zabawa, która wcale nie musi być ograniczona tylko do tych większych latorośli. Na rower można zabierać dzieci już w wieku 9 miesięcy – o ile wyposażymy swój pojazd w odpowiedni fotelik, rzecz jasna.

Data publikacji: 2018-09-25

Higiena jamy ustnej u dziecka - jak o nią dbać?
Higiena jamy ustnej u dzieci jest bardzo ważna. Nie tylko ze względu estetycznego, ale także zdrowotnego, ponieważ to właśnie podejście nasze i naszego dziecka do higieny jamy ustnej będzie mieć ostateczny wpływ na to, w jakim stanie znajdzie się uzębienie naszej pociechy w okresie wczesnej dorosłości...

Data publikacji: 2018-09-24