Szukaj

Kategorie

Czy warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?


Różnice pomiędzy przedszkolem publicznym a prywatnym.


Planujesz posłać swoje dziecko do przedszkola i zastanawiasz się nad odpowiednią placówką? Myślisz o przedszkolu prywatnym? Zobacz jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

Wybór odpowiedniego przedszkola nie należy do najłatwiejszych decyzji. Chcemy wybrać placówkę, która jak najlepiej przygotuje nasze dziecko do kolejnych etapów nauki i sprawi, że maluch będzie czuł się tam dobrze podczas naszej nieobecności. Wielu rodziców stresuje się tą sytuacją i ma obawy, że dane przedszkole nie spełni jego oczekiwań, a dziecko nie zaklimatyzuje się w nowym miejscu. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przejrzeć wszystkie oferty i zapoznać się z opiniami na temat danej placówki.

Rodzice mogą wybierać pomiędzy przedszkolami publicznymi, które są bezpłatne i dostępne dla każdych dzieci w przedziale wiekowym od trzech do siedmiu lat, a przedszkolami prywatnymi. Nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, a nawet jeśli to i tak rodzice mają wątpliwości, który rodzaj przedszkola wybrać. Jakie są różnice pomiędzy przedszkolem publicznym prywatnym?

Różnice pomiędzy przedszkolem publicznym a prywatnym

Jedną z głównych różnic jest oczywiście to, że za przedszkole prywatne musimy zapłacić i to czasami nie mało. Poza tym tego typu placówki nastawione są na bardziej konkretny kierunek edukacji. Można wybierać przedszkola ukierunkowane językowo, artystycznie czy z możliwością wyboru różnych ścieżek. Oczywiście nie oznacza to, że nie jest tam realizowany program podstawowy. Wszystko odbywa się tak jak w normalnym przedszkolu tyle, że z dodatkowymi specjalnościami, które rodzic może wybrać na początku lub w trakcie uczęszczania dziecka do przedszkola.

Przedszkola prywatne oferują również więcej zajęć poza głównymi, które często są dodatkowe płatne, jednak dające wiele możliwości. Możemy zapisać dziecko na balet, naukę gry na instrumencie, basen czy dodatkowe zajęcia z języka obcego. Musimy jednak pamiętać, by nie przesadzać z ilością zajęć, ponieważ może zniechęcić dziecko czy spowodować brak czasu na beztroską zabawę, która jest tak ważna na tym etapie.Edukacja w przedszkolu prywatnym jest zazwyczaj prowadzona na wyższym poziomie, co nie oznacza, że przedszkola publiczne nie dają możliwości rozwoju i zdobywania odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. Wiele zależy od miejsca oraz ludzi, którzy są tam zatrudnieni. Możemy trafić na przedszkola publiczne, które prowadzone są zdecydowanie lepiej niż prywatne w tym samym rejonie.

Jak wybrać odpowiednie przedszkole?

Zanim wybierzemy odpowiednie przedszkole dla naszego dziecka powinniśmy dokładnie przejrzeć wszystkie oferty oraz opinie. Najlepiej jeśli znamy rodziców, których dziecko uczęszczało do danej placówki. Możemy wtedy w bezpośredni sposób uzyskać konkretne informacje. Jeśli nie mamy takiej możliwości to dobrze jest poczytać opinie w Internecie i zasięgnąć rad na różnych grupach.

Kolejnym ważnym krokiem jest odwiedzenie przedszkoli, które zwróciły naszą uwagę. Udajmy się na spotkanie z dyrektorem lub z którymś z wychowawców. W ten sposób sprawdzimy jacy ludzie pracują w danym przedszkolu oraz zapoznamy się z samym miejscem. Warto zwrócić uwagę na warunki panujące w przedszkolu i zapoznać się dokładnie z całą ofertą.

Data publikacji: 2018-08-03, ostatnia zmiana: 2018-10-09npjs.warszawa.pl Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z npjs.warszawa.pl - Niepublicznym Przedszkolem Językowo-Sportowym.

Może Cię zaintersować:

- Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?

- Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka

- Dlaczego dziecko powinno mieć zróżnicowane zabawki?

- Jak wybrać szkolny plecak dla dziecka?

- Higiena jamy ustnej u dziecka - jak o nią dbać?


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Tablica magnetyczna z zestawem magnesów - na farmie
78,00 zł
Szczytno
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Ubrania dla chlopca
80,00 zł
Dziadowa Kłoda
(woj. dolnośląskie)
 przyborniki szkolne
1,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Skrzynka ozdobna 20 x 30 cm
28,56 zł
Nowogard
(woj. zachodniopomorskie)
 Walizka z wiertarką i narzędziami Bosch zabawki
148,00 zł
Bochnia
(woj. małopolskie)
 ekierki i linijki
0,50 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Plecak dla dzieci Wacker Neuson żołty
59,00 zł
Bochnia
(woj. małopolskie)
 papier kolorowy
1,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Żywy świat dla najmniejszych
29,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Elastyczna linijka Wacker Neuson efekt 3D giętka
12,00 zł
Bochnia
(woj. małopolskie)
 Brelok koparka Wacker Neuson do kluczy zawieszka
18,00 zł
Brzesko
(woj. małopolskie)
 nowe okładki na zeszyty
1,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Materac dla kilkulatka
W wieku trzech lat przychodzi moment, że łóżeczko niemowlęce staję się dla małego dziecka nieodpowiednie. Musimy wtedy kupić „dorosły” materac, a wyboru dokonać spośród setek produktów dostępnych w sklepach.

Data publikacji: 2019-06-18

Urządzamy pokój dla dziecka
Pokój dziecięcy, czyli przestrzeń do zabawy, nauki i odpoczynku Własny pokój to wyjątkowe miejsce dla każdego dziecka. Należy zadbać o urządzenie go w taki sposób, aby znalazło się w nim miejsce na to, co stale towarzyszy młodemu człowiekowi, czyli zabawę, relaks i zdobywanie wiedzy. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas aranżowania wnętrza pokoju naszej pociechy?

Data publikacji: 2019-06-15

Zabawki z certyfikatami
Kupując zabawki dla dziecka coraz częściej czytamy etykiety, opisy i zalecenia. W przypadku tego typu produktów zależy nam szczególnie, aby zabawka była prawidłowo dopasowana do wieku dziecka, by była bezpieczna dla malucha i aby sprawiła mu największą radość. Bezpieczne zabawki to takie, które zostały w ten sposób ocenione i wprowadzone do obrotu, otrzymały certyfikaty i normy właściwe dla naszego kraju i Unii Europejskiej.

Data publikacji: 2019-05-30

Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?
Małe dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Zanim jednak zdecydujemy zapełnić szafę nowymi ubraniami, warto wcześniej przyjrzeć się, jaki rozmiar będzie najbardziej trafionym wyborem.

Data publikacji: 2018-09-29