Czy warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?


Różnice pomiędzy przedszkolem publicznym a prywatnym.


Planujesz posłać swoje dziecko do przedszkola i zastanawiasz się nad odpowiednią placówką? Myślisz o przedszkolu prywatnym? Zobacz jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

Wybór odpowiedniego przedszkola nie należy do najłatwiejszych decyzji. Chcemy wybrać placówkę, która jak najlepiej przygotuje nasze dziecko do kolejnych etapów nauki i sprawi, że maluch będzie czuł się tam dobrze podczas naszej nieobecności. Wielu rodziców stresuje się tą sytuacją i ma obawy, że dane przedszkole nie spełni jego oczekiwań, a dziecko nie zaklimatyzuje się w nowym miejscu. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przejrzeć wszystkie oferty i zapoznać się z opiniami na temat danej placówki.

Rodzice mogą wybierać pomiędzy przedszkolami publicznymi, które są bezpłatne i dostępne dla każdych dzieci w przedziale wiekowym od trzech do siedmiu lat, a przedszkolami prywatnymi. Nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, a nawet jeśli to i tak rodzice mają wątpliwości, który rodzaj przedszkola wybrać. Jakie są różnice pomiędzy przedszkolem publicznym prywatnym?

Różnice pomiędzy przedszkolem publicznym a prywatnym

Jedną z głównych różnic jest oczywiście to, że za przedszkole prywatne musimy zapłacić i to czasami nie mało. Poza tym tego typu placówki nastawione są na bardziej konkretny kierunek edukacji. Można wybierać przedszkola ukierunkowane językowo, artystycznie czy z możliwością wyboru różnych ścieżek. Oczywiście nie oznacza to, że nie jest tam realizowany program podstawowy. Wszystko odbywa się tak jak w normalnym przedszkolu tyle, że z dodatkowymi specjalnościami, które rodzic może wybrać na początku lub w trakcie uczęszczania dziecka do przedszkola.

Przedszkola prywatne oferują również więcej zajęć poza głównymi, które często są dodatkowe płatne, jednak dające wiele możliwości. Możemy zapisać dziecko na balet, naukę gry na instrumencie, basen czy dodatkowe zajęcia z języka obcego. Musimy jednak pamiętać, by nie przesadzać z ilością zajęć, ponieważ może zniechęcić dziecko czy spowodować brak czasu na beztroską zabawę, która jest tak ważna na tym etapie.Edukacja w przedszkolu prywatnym jest zazwyczaj prowadzona na wyższym poziomie, co nie oznacza, że przedszkola publiczne nie dają możliwości rozwoju i zdobywania odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. Wiele zależy od miejsca oraz ludzi, którzy są tam zatrudnieni. Możemy trafić na przedszkola publiczne, które prowadzone są zdecydowanie lepiej niż prywatne w tym samym rejonie.

Jak wybrać odpowiednie przedszkole?

Zanim wybierzemy odpowiednie przedszkole dla naszego dziecka powinniśmy dokładnie przejrzeć wszystkie oferty oraz opinie. Najlepiej jeśli znamy rodziców, których dziecko uczęszczało do danej placówki. Możemy wtedy w bezpośredni sposób uzyskać konkretne informacje. Jeśli nie mamy takiej możliwości to dobrze jest poczytać opinie w Internecie i zasięgnąć rad na różnych grupach.

Kolejnym ważnym krokiem jest odwiedzenie przedszkoli, które zwróciły naszą uwagę. Udajmy się na spotkanie z dyrektorem lub z którymś z wychowawców. W ten sposób sprawdzimy jacy ludzie pracują w danym przedszkolu oraz zapoznamy się z samym miejscem. Warto zwrócić uwagę na warunki panujące w przedszkolu i zapoznać się dokładnie z całą ofertą.npjs.warszawa.pl Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z npjs.warszawa.pl - Niepublicznym Przedszkolem Językowo-Sportowym.

Może Cię zaintersować:

- Zabawki dobrej jakości, czyli jakie?

- Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka

- Dlaczego dziecko powinno mieć zróżnicowane zabawki?

- Jak wybrać szkolny plecak dla dziecka?

- Higiena jamy ustnej u dziecka - jak o nią dbać?

Data publikacji: 2018-08-03, ostatnia zmiana: 2018-10-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

 litery. zeszyt z naklejkami
7,37 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
 lumo stars zwierzęta z farmy kogut tactic
20,66 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
 puzzle 2000 el. szalony świat eurographics
112,72 zł
Grabówka
(woj. podlaskie)
 puzzle obserwacyjne 60 el. na budowie bright junior media
34,93 zł
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
 puzzle 500 el. żarłacz biały educa
34,20 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Koszulka chłopięca diadora jb.ss t-shirt 5palle
34,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
 puzzle dwustronne 24 el. król lew lisciani
31,91 zł
Bielsk Podlaski
(woj. podlaskie)
 tablica znikopis z pieczątkami adar
37,10 zł
Działdowo
(woj. warmińsko-mazurskie)
 pluszowa przytulanka kocyk george
47,37 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
 minnie w pomarańczowo-różowym stroju 25cm tm toys
50,15 zł
Sieradz
(woj. łódzkie)
 puzzle 120 el. spacer multigra
24,21 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
 betoniarka 27 cm
28,57 zł
Będzin
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Najczęstsze choroby wirusowe małych przedszkolaków
Dziecko, które uczęszcza do przedszkola, narażone jest na wiele chorób, od wirusowych po bakteryjne. Jest to całkiem normalne zjawisko, dziecko bowiem nabywa w ten sposób odporność. Wypuszczone ze „st...
Data publikacji: 2021-04-26
Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Jak dobrać odpowiedni smoczek?
Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają so...
Data publikacji: 2020-09-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij