Szukaj

Kategorie

Jak wybrać szkolny plecak dla dziecka?


Jak wybrać szkolny plecak dla dziecka?


Koniec wakacji to czas, w którym zaczynają się przygotowania do nowego roku szkolnego. Dzieci jeszcze cieszą się z letniego wypoczynku, ale ich rodzice już zaczynają kompletować wyposażenie ucznia. Największym problemem zazwyczaj jest wybór plecaka, w którym dziecko będzie nosić potrzebne w szkole akcesoria. Na co zwrócić uwagę przy zakupach, by dobrze wydać pieniądze?

Wielkość

Im większy plecak dziecko dostanie, tym więcej rzeczy będzie w nim nosić. Nie zawsze będą to podręczniki, zeszyty i akcesoria potrzebne w danym dniu na szkolnych zajęciach. Kilkulatek chętnie zabierze ze sobą ulubioną zabawkę dla siebie i kolegi, z którym lubi spędzać czas na przerwie. Zapewne przyda się mu jeszcze kilka skarbów, na które znajdzie się miejsce w dużym plecaku. Zanim więc kupi się dziecku plecak na zbliżający się rok szkolny, warto zapoznać się z planem lekcji i rzeczami, które będzie ono musiało nosić ze sobą do szkoły. Jeśli jest to placówka, gdzie każdy uczeń ma przydzieloną dla siebie szafkę, dobrze jest umieścić w niej np. dodatkowy zestaw przyborów plastycznych, z których dziecko będzie korzystać w szkole.

Organizacja

Praktyczny plecak szkolny to taki, w którym każdy zeszyt, podręcznik i pomoc naukowa ma swoje miejsce. Coraz częściej w programach nauczania wykorzystywane są urządzenia multimedialne. Warto więc sprawdzić, czy dana szkoła prowadzi taką praktykę i jeśli uczniowie pracują np. na tabletach – wybrać plecak przystosowany do bezpiecznego transportu elektronicznych gadżetów.Kółka na duży ciężar

Prowadzone każdego roku badania wykazują, że plecaki polskich uczniów są przeciążone. Codzienne dźwiganie szkolnych zeszytów, podręczników i akcesoriów potrzebnych np. na zajęciach plastycznych lub sportowych niekorzystnie wpływa na stan młodych kręgosłupów. Warto je odciążyć kupując dziecku plecak wyposażony w kółka. Będą one dobrym wsparciem w dniu, w którym trzeba zabrać ze sobą do szkoły znaczną część szkolnej wyprawki.

Komfort i funkcjonalność

Kolejna rzecz, na którą dobrze jest zwrócić uwagę kupując dziecku plecak do szkoły, jest komfort jego noszenia. Z założenia ma on służyć uczniowi przez cały rok szkolny, a miejsce na plecach będzie zajmował przez pięć dni w tygodniu. Myśląc o komforcie dziecka skierujmy uwagę na modele z miękkim wypełnieniem ich tylnej części i szelek. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność plecaka. Przyda się kilka mniejszych schowków na podręczne drobiazgi typu klucze od mieszkania, pieniądze czy chusteczki. Praktycznym rozwiązaniem są boczne kieszenie zewnętrzne, w których można nosić np. butelkę z wodą i oddzielne komory przeznaczone na drugie śniadanie.Wzór odpowiedni do wieku

Producenci plecaków szkolnych wypuszczają modele utrzymane w bogatej kolorystyce. Szczególnie widoczne jest to w przypadku modeli skierowanych do najmłodszych uczniów. Często plecaki zadrukowane są wizerunkiem postaci z ich ulubionych kreskówek lub wizerunkiem superbohaterów, z którymi młodzi ludzie często się utożsamiają w trakcie zabaw z rówieśnikami. Kolorowy nadruk na plecaku może mieć pozytywny wpływ na podejście małego ucznia do szkolnych obowiązków. Zdarza się, że pokazany na nim superbohater jest dla niego jedynym motywatorem, by wstać rano z łóżka i pójść z nim do szkoły. Kolor plecaka i wydrukowany na nim wzór trzeba dobrać odpowiednio do zainteresowań dziecka. Najlepiej wybrać go wspólnie z małym uczniem, który będzie z niego korzystać. Plecak, który w odczuciu dziecka został wybrany przez nie samodzielnie, dłużej będzie cieszył się jego uznaniem.

Data publikacji: 2018-09-06, ostatnia zmiana: 2018-10-09gala24.plArtykuł został przygotowany przez firmę gala24.pl, czołowego dystrybutora topowych marek z branży bagaż i galanteria skórzana.

Może Cię zaintersować:

- Jak wybrać korepetytora?

- Dlaczego dziecko powinno mieć zróżnicowane zabawki?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?
Małe dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Zanim jednak zdecydujemy zapełnić szafę nowymi ubraniami, warto wcześniej przyjrzeć się, jaki rozmiar będzie najbardziej trafionym wyborem.

Data publikacji: 2018-09-29

Ćwiczenia w czasie ciąży
Większość kobiet, kiedy zachodzi w ciążę, martwi się, że straci swoją sylwetkę, nabierając zbyt wiele kilogramów. Wszystko jednak zależy od stylu życia przyszłej matki, ponieważ można przeciwdziałać niepotrzebnemu tyciu. Właśnie z tego powodu wielu dietetyków i nie tylko tworzy przeróżne ćwiczenia dla kobiet w ciąży...

Data publikacji: 2018-09-28

Najlepsze foteliki rowerowe
Wycieczki rowerowe z dziećmi to fantastyczna zabawa, która wcale nie musi być ograniczona tylko do tych większych latorośli. Na rower można zabierać dzieci już w wieku 9 miesięcy – o ile wyposażymy swój pojazd w odpowiedni fotelik, rzecz jasna.

Data publikacji: 2018-09-25

Higiena jamy ustnej u dziecka - jak o nią dbać?
Higiena jamy ustnej u dzieci jest bardzo ważna. Nie tylko ze względu estetycznego, ale także zdrowotnego, ponieważ to właśnie podejście nasze i naszego dziecka do higieny jamy ustnej będzie mieć ostateczny wpływ na to, w jakim stanie znajdzie się uzębienie naszej pociechy w okresie wczesnej dorosłości...

Data publikacji: 2018-09-24