Szukaj

Kategorie

Jak wybrać korepetytora?


Jak wybrać korepetytora?


Jeśli chcesz żeby Twoja pociecha w pełni wykorzystała swój potencjał w szkole i osiągnęła dobre wyniki w nauce, korepetycje są najlepszym możliwym wyborem. Indywidualne podejście do ucznia gwarantuje dużo lepsze efekty niż edukacja szkolna, o ile korepetytor jest kompetentny i umie efektywnie przekazać wiedzę. Spójrzmy co charakteryzuje taką osobę i jak ją znaleźć.

Odpowiednie kompetencje

Korepetytor przede wszystkim powinien dysponować adekwatną wiedzą w nauczanym temacie. Poproś korepetytora aby opowiedział o swoim wykształceniu i doświadczeniu, jeśli ma referencje lub certyfikaty poproś o wgląd lub kontakt do poprzednich uczniów.

Jeżeli Twoje dziecko przygotowuje się do egzaminu dojrzałości, warto wybrać osoby, które niedawno przystępowały do matury z wybranego przedmiotu. Mamy wtedy pewność że dysponują aktualną wiedzą oraz znają wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wiedzą także, z jakimi problemami i pytaniami może spotkać się maturzysta.

Dodatkowym atutem jest wykształcenie pedagogiczne lub inne potwierdzone kompetencje do pracy z dziećmi.

Kontakt z uczniem

Bardzo ważny jest dobry kontakt korepetytora z uczniem. Nawet najlepszy specjalista, jeśli nie potrafi efektywnie przekazywać wiedzy nie sprawdzi się jako nauczyciel. Ponadto każdy z nas ma swoje preferencje co do osobowości poznawanych osób. Czasami podczas pierwszych kilku minut spotkania wiemy, że świetnie będziemy się rozumieć z daną osobą, a czasami po prostu brakuje chemii. Tak samo reagują nasze pociechy. Dlatego warto po pierwszych zajęciach porozmawiać z dzieckiem, zapytać co mu się podobało a co nie i czy dobrze czuje się podczas lekcji. Pamiętajmy o tym, że korepetycje to nie szkoła i dziecko powinno się na nich uczyć z przyjemnością a nie być strofowane, czy oceniane. Jednocześnie zbytnia pobłażliwość demotywuje do nauki – dlatego istotna jest równowaga pomiędzy stawianiem wymagań a zrozumieniem potrzeb i możliwości ucznia.Koszt

Warto zwrócić uwagę na koszt korepetycji, panuje przekonanie, że im wyższa cena, tym lepsza jakość zajęć, co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Dlatego warto umówić się na próbną lekcję, doświadczeni korepetytorzy często sami proponują takie zajęcia w promocyjnej cenie. Warto zapytać korepetytora czy w cenę zajęć wliczony jest dojazd do ucznia oraz czy podana cena dotyczy lekcji 45 czy 60 minutowej. Zapytaj, czy zapewnia dodatkowe materiały do zajęć w cenie. Wydaje się, że to nieistotne szczegóły, ale po kilkunastu zajęciach zaczynają mieć znaczenie.

Gdzie szukać?

Najpewniejszym źródłem odpowiednich osób do prowadzenia korepetycji jest poczta pantoflowa. Możemy mieć wtedy pewność, że nawiązujemy współpracę z osobą, która wykazała się już odpowiednimi umiejętnościami i wiedzą. Warto zajrzeć na grupy tematyczne na Facebooku gdzie uczniowie często polecają korepetytorów.

Ogromną bazę korepetytorów stanowią też serwisy ogłoszeń lokalnych takie jak Sprzedawacz.pl gdzie można porównać doświadczenie kandydatów w naszej okolicy oraz ceny oferowanych przez nich zajęć.

Data publikacji: 2018-02-04, ostatnia zmiana: 2018-03-30


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Zobacz jak wygląda praca jako operator żurawia budowlanego w Krakowie

Zobacz jak wygląda praca jako operator żurawia budowlanego w Krakowie

Praca jako operator żurawia budowlanego to opłacalny i popularny zawód w Polsce. Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników...

Data publikacji: 2018-11-27

Rozstępy - czym są i jak można je zredukować?

Rozstępy - czym są i jak można je zredukować?

Nie bez powodu w przypadku rozstępów częściej mówi się o „redukowaniu” defektu skórnego, niż o jego usuwaniu. Taka niedoskonałość ma niestety to do siebie, że im później postanowimy się z nią uporać, tym mniejsza będzie szansa na pozbycie się nieestetycznych zmian. Jeżeli jednak zareagujemy odpowiednio wcześnie, czyli w początkowym stadium rozwoju rozstępów, istnieje większe prawdopodobieństwo zmniejszenia ich widoczności lub nawet całkowitego usunięcia problemu.

Data publikacji: 2019-02-14

Jak zlikwidować glony w akwarium?

Jak zlikwidować glony w akwarium?

Czasami bywa tak, że nawet jeśli masz przepiękne i zadbane akwarium, mogą z czasem pojawić się w nim glony. To one są czynnikiem, który odbiera Ci całą radość z założenia Twojego wyczekiwanego i wymarzonego zbiornika z rybami. Zastanawiałeś się kiedyś, co jest przyczyną namnażania się glonów i jak poradzić sobie z nimi?

Data publikacji: 2019-02-13

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?

Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24