Jak wybrać łóżeczko dziecięce?


Jak wybrać łóżeczko dziecięce?


Łóżeczko do pokoju dziecięcego to może być inwestycja na chwilę albo na lata. Tradycyjne łóżeczko ze szczebelkami kończy swój żywot, kiedy dziecko staje się samobieżne i na tyle duże, że chce już samo decydować o tym jak wygląda jego pokój.


Oczywiście możemy kupić łóżeczko ze szczebelkami, które w zamyśle projektantów jest wielofunkcyjne albo w którym można zdemontować jedną ze ścianek, czyniąc zeń tym samym małą kanapę dla małych ludzi. O wyborze odpowiedniego modelu decyduje nie tylko nasze poczucie estetyki i zasobność portfela, ale także fakt że nasza rodzina jest rozwojowa.

Jeśli planujemy więcej dzieci, często stawiamy na modele piętrowe lub rosnące razem z dzieckiem - ten ostatni model jest bardzo popularny i funkcjonalny. Jeśli nie dysponujemy dużą powierzchnią mieszkalną, musimy bardzo starannie dobierać meble - także do pokoju dziecięcego. Pochopny wybór nie wchodzi w rachubę, bo możemy zagracić pokój dziecięcy i uczynić go całkowicie nieprzydatnym dla użytkowników.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając łóżeczka dziecięce?

  • Łóżeczko dla noworodka musi być maksymalnie bezpieczne i nie ma prawa utrudniać dostępu do malucha. Rzeczywiście dla najmłodszych najlepsze są łóżeczka tradycyjne, z możliwością regulacji stelażu. Łóżeczka niemowlęce są małe, lekkie i na tyle wąskie, że można je przenosić z miejsca na miejsce a także ustawić obok łóżka rodziców. Bardzo ważne jest, żeby łóżeczka dla najmłodszych wykonane były wyłącznie z atestowanych materiałów: w większości wypadków mamy do czynienia z ramą i stelażem z drewna, co usypia naszą czujność, a przecież w grę wchodzą także farby, którymi pomalowano całość czy sposób mocowania elementów składowych (śruby, kołki).


  • Zamiast tradycyjnego łóżeczka możemy kupić dla noworodka kołyskę. Posłuży maluchowi, podobnie jak łóżeczko, do około 3. roku życia, a potem można ją przekształcić w ławeczkę dla dwójki dzieci.  • Kiedy niemowlę czyni kolejne kroki rozwojowe, łóżeczko może stać się przedmiotem... konsumpcji. Bolące dziąsła często skłaniają młodych eksperymentatorów do szukania ulgi w ogryzaniu górnych elementów ramy. Nie jest to proceder bezpieczny, dlatego warto pamiętać o istnieniu specjalnych tekstylnych zabezpieczeń na łóżeczka niemowlęce.


  •  Samobieżne dziecko często ma problem z wydostaniem się z wysokiego łóżeczka lub wejściem do niego. Dobrze wtedy zdemontować jedną z barierek. Nowoczesne designerskie modele dają taką możliwość bez narażania rodziców na konieczność wycięcia bądź, w inny destrukcyjny sposób, wymontowania tejże barierki. Po prostu konstrukcja przewiduje, że łóżeczko w swoim czasie przekształci się w kanapę, a jedna z bocznych barierek stanie się dodatkową półką. 


  • Jeśli pokój niemowlęcia jest mały, warto pomyśleć o zakupie łóżeczka wielofunkcyjnego, skonstruowanego w oparciu o zasadę "kilka w jednym". Na początkowym etapie użytkowanie mamy więc do czynienia z kombajnem składającym się z łóżeczka z dolnymi szufladami, szafy na ubranka, komody i często także przewijaka. Po rozmontowaniu tego wielofunkcyjnego modelu uzyskamy kila osobnych mebli, w tym łóżko o powierzchni do spania 80x180 cm. Wszystkie elementy zestawu znajdą zastosowanie także w pokoju nastolatka. 


Ulegając pokusie kupienia taniego łóżeczka dziecięcego z niepewnego źródła narażamy malucha na urazy czy alergie. Kiepskiej jakości materiały, którym brak atestów; niestaranna konstrukcja czy wadliwy system mocowania poszczególnych elementów mogą stać się przyczyną kłopotów. Jeśli więc nasz budżet na mebelki do pokoju dziecięcego jest ograniczony, postawmy na... najlepsze możliwe łóżeczko wielofunkcyjne.

To inwestycja na lata, gwarancja bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwo gwarancji jaką daje na swoje produkty uznany producent czy rzetelny dystrybutor.

Ciekawe modele łóżeczek, łóżek oraz innych mebli dziecięcych można znaleźć w dobrych sklepach internetowych. Meble wielofunkcyjne (multifunkcjonalne) to specjalność tego miejsca, w którym nowoczesne wzornictwo, wysoka jakość oraz świadomość tego jak trudno umeblować funkcjonalnie małe mieszkanie spotykają się z rozsądnymi cenami, w tym z promocjami i przecenami.


Artykuł napisany we współpracy ze sklepem z meblami dziecięcymi - Meble Aldo.

Może Cię zaintersować:

- Wózki wielofunkcyjne - czy opłaca się je kupić i jakimi opcjami dysponują?

- Jak przygotować małe mieszkanie na przyjście dziecka?

- Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?

- Jakie ubranka i kosmetyki kupić niemowlęciu?

- Ćwiczenia w czasie ciąży

- Chusta do karmienia piersią: czy warto kupić?

Data publikacji: 2018-06-15, ostatnia zmiana: 2019-05-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

ŁÓŻKO parterowe 1-osobowe ANDY 70x160
719,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
lampa z motywami z króla lwa
10,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Hega skrzynka na narzędzia brico 16 l
105,99 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)
Łóżko piętrowe Comfortbe FILIP 90x200 lub 80x200
619,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Ubranko dla owieczki księżniczka
29,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
łóżko dziecięce drewniane moli 180x80 sosna + materac
560,00 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
Zestaw kuchenny dla dzieci kitchen litlle chef
130,33 zł
Chojnice
(woj. pomorskie)
Lampka Żaba Nowa
45,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
łóżko dziecięce drewniane moli 180x80 olcha + materac
560,00 zł
Namysłów
(woj. opolskie)
Poduszka yeti sam 43x25cm
63,00 zł
Zgorzelec
(woj. dolnośląskie)
Pozytywka piłka z misiem plusz
62,00 zł
Boguszów-Gorce
(woj. dolnośląskie)
Skrzynka ozdobna 26 x 36 cm
40,45 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak dobrać smoczek dla noworodka?
Wyłączne karmienie piersią zalecane jest do 6. miesiąca życia dziecka. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje taki sposób żywienia, bowiem mleko matki zapewnia wszystkie potrzeby żywienio...
Data publikacji: 2020-02-19
Miękkie i wygodne fotele dla naszych pociech
Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci miały wszystko, co najlepsze. Już od najmłodszych lat staramy się zapewnić im wszystko, czego potrzebują. Wiemy jak ważne jest to, aby prawidłowo się rozwijały i...
Data publikacji: 2020-02-12
Wyjątkowa edukacja bez klas i ławek
Alternatywne metody nauczania są popularne w Japonii, Szwajcarii, Kanadzie i USA. W Polsce wiele osób nie wyobraża sobie innej nauki niż ta, która odbywa się w szkolnej ławce i w przepełnionej klasie....
Data publikacji: 2020-02-10
O czym każdy rodzic powinien wiedzieć, przewożąc dziecko w samochodzie?
Foteliki samochodowe to temat bardzo dyskusyjny i budzący wiele wątpliwości. Jedni uważają, że na jego zakupie nie warto oszczędzać, gdyż kładzie się na szali zdrowie i życie dziecka. Drudzy z kolei n...
Data publikacji: 2020-02-01