Jak wybrać łóżeczko dziecięce?


Jak wybrać łóżeczko dziecięce?


Łóżeczko do pokoju dziecięcego to może być inwestycja na chwilę albo na lata. Tradycyjne łóżeczko ze szczebelkami kończy swój żywot, kiedy dziecko staje się samobieżne i na tyle duże, że chce już samo decydować o tym jak wygląda jego pokój.


Oczywiście możemy kupić łóżeczko ze szczebelkami, które w zamyśle projektantów jest wielofunkcyjne albo w którym można zdemontować jedną ze ścianek, czyniąc zeń tym samym małą kanapę dla małych ludzi. O wyborze odpowiedniego modelu decyduje nie tylko nasze poczucie estetyki i zasobność portfela, ale także fakt że nasza rodzina jest rozwojowa.

Jeśli planujemy więcej dzieci, często stawiamy na modele piętrowe lub rosnące razem z dzieckiem - ten ostatni model jest bardzo popularny i funkcjonalny. Jeśli nie dysponujemy dużą powierzchnią mieszkalną, musimy bardzo starannie dobierać meble - także do pokoju dziecięcego. Pochopny wybór nie wchodzi w rachubę, bo możemy zagracić pokój dziecięcy i uczynić go całkowicie nieprzydatnym dla użytkowników.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając łóżeczka dziecięce?

  • Łóżeczko dla noworodka musi być maksymalnie bezpieczne i nie ma prawa utrudniać dostępu do malucha. Rzeczywiście dla najmłodszych najlepsze są łóżeczka tradycyjne, z możliwością regulacji stelażu. Łóżeczka niemowlęce są małe, lekkie i na tyle wąskie, że można je przenosić z miejsca na miejsce a także ustawić obok łóżka rodziców. Bardzo ważne jest, żeby łóżeczka dla najmłodszych wykonane były wyłącznie z atestowanych materiałów: w większości wypadków mamy do czynienia z ramą i stelażem z drewna, co usypia naszą czujność, a przecież w grę wchodzą także farby, którymi pomalowano całość czy sposób mocowania elementów składowych (śruby, kołki).


  • Zamiast tradycyjnego łóżeczka możemy kupić dla noworodka kołyskę. Posłuży maluchowi, podobnie jak łóżeczko, do około 3. roku życia, a potem można ją przekształcić w ławeczkę dla dwójki dzieci.  • Kiedy niemowlę czyni kolejne kroki rozwojowe, łóżeczko może stać się przedmiotem... konsumpcji. Bolące dziąsła często skłaniają młodych eksperymentatorów do szukania ulgi w ogryzaniu górnych elementów ramy. Nie jest to proceder bezpieczny, dlatego warto pamiętać o istnieniu specjalnych tekstylnych zabezpieczeń na łóżeczka niemowlęce.


  •  Samobieżne dziecko często ma problem z wydostaniem się z wysokiego łóżeczka lub wejściem do niego. Dobrze wtedy zdemontować jedną z barierek. Nowoczesne designerskie modele dają taką możliwość bez narażania rodziców na konieczność wycięcia bądź, w inny destrukcyjny sposób, wymontowania tejże barierki. Po prostu konstrukcja przewiduje, że łóżeczko w swoim czasie przekształci się w kanapę, a jedna z bocznych barierek stanie się dodatkową półką. 


  • Jeśli pokój niemowlęcia jest mały, warto pomyśleć o zakupie łóżeczka wielofunkcyjnego, skonstruowanego w oparciu o zasadę "kilka w jednym". Na początkowym etapie użytkowanie mamy więc do czynienia z kombajnem składającym się z łóżeczka z dolnymi szufladami, szafy na ubranka, komody i często także przewijaka. Po rozmontowaniu tego wielofunkcyjnego modelu uzyskamy kila osobnych mebli, w tym łóżko o powierzchni do spania 80x180 cm. Wszystkie elementy zestawu znajdą zastosowanie także w pokoju nastolatka. 


Ulegając pokusie kupienia taniego łóżeczka dziecięcego z niepewnego źródła narażamy malucha na urazy czy alergie. Kiepskiej jakości materiały, którym brak atestów; niestaranna konstrukcja czy wadliwy system mocowania poszczególnych elementów mogą stać się przyczyną kłopotów. Jeśli więc nasz budżet na mebelki do pokoju dziecięcego jest ograniczony, postawmy na... najlepsze możliwe łóżeczko wielofunkcyjne.

To inwestycja na lata, gwarancja bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwo gwarancji jaką daje na swoje produkty uznany producent czy rzetelny dystrybutor.

Ciekawe modele łóżeczek, łóżek oraz innych mebli dziecięcych można znaleźć w dobrych sklepach internetowych. Meble wielofunkcyjne (multifunkcjonalne) to specjalność tego miejsca, w którym nowoczesne wzornictwo, wysoka jakość oraz świadomość tego jak trudno umeblować funkcjonalnie małe mieszkanie spotykają się z rozsądnymi cenami, w tym z promocjami i przecenami.


Artykuł napisany we współpracy ze sklepem z meblami dziecięcymi - Meble Aldo.

Może Cię zaintersować:

- Wózki wielofunkcyjne - czy opłaca się je kupić i jakimi opcjami dysponują?

- Jak przygotować małe mieszkanie na przyjście dziecka?

- Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?

- Jakie ubranka i kosmetyki kupić niemowlęciu?

- Ćwiczenia w czasie ciąży

- Chusta do karmienia piersią: czy warto kupić?

Data publikacji: 2018-06-15, ostatnia zmiana: 2019-05-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Miś kolor orzech łóżeczko
359,00 zł
Zgierz
(woj. łódzkie)
Łóżko dla chłopca z barierką happy 2x mix 80x180 - niebieskie
798,00 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
Łóżko na antresoli 90/200 wysokie mikka
2 279,00 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
Łóżko dla dziecka z barierką happy 2x 80x160 - białe
728,00 zł
Mikołów
(woj. śląskie)
Koszyk wiklinowy duży - zygzaki - szaro-białe
119,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Łóżko dla dziewczynki z szufladą happy 2x 80x180 - różowe
798,00 zł
Czaplinek
(woj. zachodniopomorskie)
Dziecięce łóżko z szufladą kacper - białe
728,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Szafa do pokoju dziecięcego nelly niska
1 199,00 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Siedzisko dziecięce piggy jasne niebieskie - niebieski jasny
89,00 zł
Kraczkowa
(woj. podkarpackie)
Łóżko domek miles 10x - 21 rozmiarów 140x190cm
878,00 zł
Grabówka
(woj. podlaskie)
Worek na zabawki play&go - niebieskie romby
139,00 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Łóżko na antresoli niskie 90/200 nelly
1 699,00 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Jak dobrać odpowiedni smoczek?
Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają so...
Data publikacji: 2020-09-10
Alimenty na dziecko
W jaki sposób ustalana jest wysokość alimentów na dziecko i jakie czynniki mają wpływ na ostateczną kwotę? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!
Data publikacji: 2020-05-08
Tematyczne dekoracje urodzinowe - trendy 2020
Dzieci kochają urodziny. W tym wieku nikt nie myśli bowiem jeszcze o upływającym czasie, a wręcz przeciwnie - cieszy się tym dniem, który jest przepełniony radością, zabawą, świętowaniem. Maluchy uwie...
Data publikacji: 2020-03-21