Chusta do karmienia piersią: czy warto kupić?


Chusta do karmienia piersią: czy warto kupić?


Chusta do karmienia piersią to coś, co przyda się każdej świeżo upieczonej mamie. Zapewnia komfort karmienia malucha, a także tworzy spokojne miejsce dla samego dziecka, w którym może spokojnie zjeść. Jak stosować chustę do karmienia i dla kogo jest polecana, tego dowiesz się w dalszej części tego artykułu.

Chusta do karmienia piersią

Chusta jest produktem kierowanym do osób, które czują opory przed karmieniem dziecka w miejscach publicznych. Nie tylko to może być powodem jej zakupu, może przyczynić się do tego także samo dziecko. Niektóre z nowonarodzonych dzieci łatwo rozpraszają się podczas karmienia, szczególnie, gdy karmienie odbywa się poza domem. Chusta tworzy spokojną atmosferę dla dziecka i mamy do karmienia, nawet w przypadkach, gdy warunki zdają się temu przeczyć. Karmienie piersią w miejscach publicznych to ostatnimi czasy bardzo głośny temat, nawet wśród rodziny czy znajomych, co również może powodować dyskomfort dla karmiącej matki. 

Warto też pamiętać, że po skończonym karmieniu, chustę można użyć jako np. szal lub komin na chłodne dni. Większość z nich jest wykonana z dobrych materiałów, przeważnie jest to mieszanka dwóch tkanin: bawełny 85% i elastanu 15%. Uniwersalnym rozmiarem jest chusta o obwodzie ok 150 cm. Jednak warto wiedzieć, że można na indywidualne życzenie zamówić dowolną wielkość chust oraz kolorystykę. Warto także zwracać uwagę na to czy chusta posiada usztywniacz, który na wysokości ramion tworzy okienko ułatwiające oddychanie maleństwu. Obowiązkowym dodatkiem do chusty jest pokrowiec. Każdą chustę należy prać. Do celu używamy bardzo małych ilości proszku. Najlepszym rozwiązaniem będzie Nappy Fresh, który dodatkowo odkaża chustę, może także posłużyć do prania pieluch wielorazowych. Pranie oczywiście jak większość rzeczy dla maluszka odbywa się w niskich temperaturach.

Jak z niej korzystać?

Z chust korzystają przeważnie mamy, które czują się zawstydzone faktem potrzeby nakarmienia dziecka w miejscu publicznym. Taka potrzeba pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, w trakcie przyjęcia dla gości, w kolejce w przychodni lub w trakcie zakupów w galerii handlowej. Chusta do karmienia zapewnia komfort, tworzy intymną atmosferę nie tylko dla mamy, ale także dla dziecka, które nie jest rozpraszane czynnikami zewnętrznymi. Dziecko dzięki chuście może skupić się tylko na jedzeniu. Szczególnie, że samo jej stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy przełożyć chustę przez szyję, a pod nią schować pociechę i przystawić go do piersi. Dzięki temu dziecko spokojnie je, a karmiąca mama nie czuje stresu.


Zalety i wady chust do karmienia piersią.

Zalety i wady chust do karmienia piersią

Możemy wyróżnić sporo zalet korzystania z chust. Do głównych należy to, że zapewnia dziecku częste ssanie piersi. Jest to sytuacja niewątpliwie korzystna dla pociechy, ale także dla matki. Przebywając w miejscach publicznych, często można spotkać się z negatywnym nastawieniem do karmiącej matki, dlatego chusta może okazać się bardzo przydatna. Zapewnia wspomnianą już wcześniej dyskrecję i komfort. Inną zaletą jest odizolowanie dziecka od czynników rozpraszających czas karmienia. Chusta do karmienia piersią pozwala reagować na każdą potrzebę dziecka, w każdym miejscu publicznym w jakim się znajdziemy. Nieistotne staną się wtedy takie problemy jak spacer po parku, wyjście do galerii lub w inne, publiczne miejsce.Do wad chust należy zaliczyć to, że jeżeli dziecko jest bardzo energiczne, ruchliwe to chusta może po prostu się nie sprawdzić. Dzieje się tak na przykład w sytuacji, gdy dziecko potrafi już chodzić i wierci się, co niewątpliwie może zmęczyć zarówno mamę, jak i samo dziecko. Podobna sytuacja może pojawić się, gdy maluch waży już ponad 10 kg, jest to ciężar, który nawet dla wyćwiczonej osoby, na dłuższą metę będzie niekomfortowy. Jest to spore obciążenie kręgosłupa dla kobiety. W takiej sytuacji korzystanie z chusty jest niewygodne, ponieważ mama z dzieckiem, rzadko kiedy wychodzi bez torby w ręce, a dodając do tego ciężar dziecka, potrzebę ukrywania się drugą ręką i pilnowania torebki powoduje sporo problemów.

Kiedy kupić chustę ?

Chustę do karmienia piersią warto kupić na samym początku macierzyństwa. W momencie, gdy dziecko jest maleńkie i spokojne, gdy przesypia większość czasu, nawet w trakcie karmienia. Maluch do ok. 5 miesiąca życia nie rozprasza się tak łatwo tym, co się dzieje dookoła, dlatego chusta sprawdzi się w większości przypadków. Musimy pamiętać, o tym żeby dokładnie przemyśleć jej zakup. Producenci nie są zgodni, co do tego, jak długo można karmić dziecko w chuście, nie ma także przyjętej najlepszej pozycji, w której należy to robić. Warto także zaopatrzyć się w więcej, niż jedną chustą ze względu na potrzebę prania.


Artykuł powstał we współpracy ze sklepem PGE.

Może Cię zaintersować:

- Jak wybrać łóżeczko dziecięce?

- Jak przygotować małe mieszkanie na przyjście dziecka?

- Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?

- Jakie ubranka i kosmetyki kupić niemowlęciu?

Data publikacji: 2018-06-16, ostatnia zmiana: 2018-10-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Husky talerzyk porcelanowy niebieski
25,00 zł
Żyrardów
(woj. mazowieckie)
Serwis obiadowy bez wazy dla 12 os./ 44 częsci - 3604 rococo
647,18 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Serwis obiadowy dla 12 os./ 45 części - 8051 pułaski
874,00 zł
Grójec
(woj. mazowieckie)
Lubiana roma lew naczynia dla dzieci zestaw 3        sztuk 5137c1
40,47 zł
Nowy Targ
(woj. małopolskie)
Canpol butelka szerokootworowa antykolkowa easystart toys 120ml
13,82 zł
Świecie
(woj. kujawsko-pomorskie)
Serwis obiadowy dla 12 os. / 53 elementy - daisy obwódka platyny
701,10 zł
Świętochłowice
(woj. śląskie)
Kubek smiley wiśnia 8x10cm porcelana
24,00 zł
Czeladź
(woj. śląskie)
Serwis obiadowy dla 12 os./ 44 części - 7244 venus
622,89 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Serwis obiadowy bez wazy dla 12 os. / 44 części - e525 akcent
711,99 zł
Białogard
(woj. zachodniopomorskie)
Helios: serwis obiadowy dla 12 osób / 45 części - e940 astra
1 068,39 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
Serwis obiadowo-kawowy dla 12 osób / 95 części - 9718 akcent
1 133,19 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Serwis obiadowy dla 12 os. / 42 części - aloha 23011
1 034,11 zł
Pilchowo
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak dobrać smoczek dla noworodka?
Wyłączne karmienie piersią zalecane jest do 6. miesiąca życia dziecka. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje taki sposób żywienia, bowiem mleko matki zapewnia wszystkie potrzeby żywienio...
Data publikacji: 2020-02-19
Miękkie i wygodne fotele dla naszych pociech
Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci miały wszystko, co najlepsze. Już od najmłodszych lat staramy się zapewnić im wszystko, czego potrzebują. Wiemy jak ważne jest to, aby prawidłowo się rozwijały i...
Data publikacji: 2020-02-12
Wyjątkowa edukacja bez klas i ławek
Alternatywne metody nauczania są popularne w Japonii, Szwajcarii, Kanadzie i USA. W Polsce wiele osób nie wyobraża sobie innej nauki niż ta, która odbywa się w szkolnej ławce i w przepełnionej klasie....
Data publikacji: 2020-02-10
O czym każdy rodzic powinien wiedzieć, przewożąc dziecko w samochodzie?
Foteliki samochodowe to temat bardzo dyskusyjny i budzący wiele wątpliwości. Jedni uważają, że na jego zakupie nie warto oszczędzać, gdyż kładzie się na szali zdrowie i życie dziecka. Drudzy z kolei n...
Data publikacji: 2020-02-01