Szukaj

Kategorie

Chusta do karmienia piersią: czy warto kupić?


Chusta do karmienia piersią: czy warto kupić?


Chusta do karmienia piersią to coś, co przyda się każdej świeżo upieczonej mamie. Zapewnia komfort karmienia malucha, a także tworzy spokojne miejsce dla samego dziecka, w którym może spokojnie zjeść. Jak stosować chustę do karmienia i dla kogo jest polecana, tego dowiesz się w dalszej części tego artykułu.

Chusta do karmienia piersią

Chusta jest produktem kierowanym do osób, które czują opory przed karmieniem dziecka w miejscach publicznych. Nie tylko to może być powodem jej zakupu, może przyczynić się do tego także samo dziecko. Niektóre z nowonarodzonych dzieci łatwo rozpraszają się podczas karmienia, szczególnie, gdy karmienie odbywa się poza domem. Chusta tworzy spokojną atmosferę dla dziecka i mamy do karmienia, nawet w przypadkach, gdy warunki zdają się temu przeczyć. Karmienie piersią w miejscach publicznych to ostatnimi czasy bardzo głośny temat, nawet wśród rodziny czy znajomych, co również może powodować dyskomfort dla karmiącej matki. 

Warto też pamiętać, że po skończonym karmieniu, chustę można użyć jako np. szal lub komin na chłodne dni. Większość z nich jest wykonana z dobrych materiałów, przeważnie jest to mieszanka dwóch tkanin: bawełny 85% i elastanu 15%. Uniwersalnym rozmiarem jest chusta o obwodzie ok 150 cm. Jednak warto wiedzieć, że można na indywidualne życzenie zamówić dowolną wielkość chust oraz kolorystykę. Warto także zwracać uwagę na to czy chusta posiada usztywniacz, który na wysokości ramion tworzy okienko ułatwiające oddychanie maleństwu. Obowiązkowym dodatkiem do chusty jest pokrowiec. Każdą chustę należy prać. Do celu używamy bardzo małych ilości proszku. Najlepszym rozwiązaniem będzie Nappy Fresh, który dodatkowo odkaża chustę, może także posłużyć do prania pieluch wielorazowych. Pranie oczywiście jak większość rzeczy dla maluszka odbywa się w niskich temperaturach.

Jak z niej korzystać?

Z chust korzystają przeważnie mamy, które czują się zawstydzone faktem potrzeby nakarmienia dziecka w miejscu publicznym. Taka potrzeba pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, w trakcie przyjęcia dla gości, w kolejce w przychodni lub w trakcie zakupów w galerii handlowej. Chusta do karmienia zapewnia komfort, tworzy intymną atmosferę nie tylko dla mamy, ale także dla dziecka, które nie jest rozpraszane czynnikami zewnętrznymi. Dziecko dzięki chuście może skupić się tylko na jedzeniu. Szczególnie, że samo jej stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy przełożyć chustę przez szyję, a pod nią schować pociechę i przystawić go do piersi. Dzięki temu dziecko spokojnie je, a karmiąca mama nie czuje stresu.


Zalety i wady chust do karmienia piersią.

Zalety i wady chust do karmienia piersią

Możemy wyróżnić sporo zalet korzystania z chust. Do głównych należy to, że zapewnia dziecku częste ssanie piersi. Jest to sytuacja niewątpliwie korzystna dla pociechy, ale także dla matki. Przebywając w miejscach publicznych, często można spotkać się z negatywnym nastawieniem do karmiącej matki, dlatego chusta może okazać się bardzo przydatna. Zapewnia wspomnianą już wcześniej dyskrecję i komfort. Inną zaletą jest odizolowanie dziecka od czynników rozpraszających czas karmienia. Chusta do karmienia piersią pozwala reagować na każdą potrzebę dziecka, w każdym miejscu publicznym w jakim się znajdziemy. Nieistotne staną się wtedy takie problemy jak spacer po parku, wyjście do galerii lub w inne, publiczne miejsce.Do wad chust należy zaliczyć to, że jeżeli dziecko jest bardzo energiczne, ruchliwe to chusta może po prostu się nie sprawdzić. Dzieje się tak na przykład w sytuacji, gdy dziecko potrafi już chodzić i wierci się, co niewątpliwie może zmęczyć zarówno mamę, jak i samo dziecko. Podobna sytuacja może pojawić się, gdy maluch waży już ponad 10 kg, jest to ciężar, który nawet dla wyćwiczonej osoby, na dłuższą metę będzie niekomfortowy. Jest to spore obciążenie kręgosłupa dla kobiety. W takiej sytuacji korzystanie z chusty jest niewygodne, ponieważ mama z dzieckiem, rzadko kiedy wychodzi bez torby w ręce, a dodając do tego ciężar dziecka, potrzebę ukrywania się drugą ręką i pilnowania torebki powoduje sporo problemów.

Kiedy kupić chustę ?

Chustę do karmienia piersią warto kupić na samym początku macierzyństwa. W momencie, gdy dziecko jest maleńkie i spokojne, gdy przesypia większość czasu, nawet w trakcie karmienia. Maluch do ok. 5 miesiąca życia nie rozprasza się tak łatwo tym, co się dzieje dookoła, dlatego chusta sprawdzi się w większości przypadków. Musimy pamiętać, o tym żeby dokładnie przemyśleć jej zakup. Producenci nie są zgodni, co do tego, jak długo można karmić dziecko w chuście, nie ma także przyjętej najlepszej pozycji, w której należy to robić. Warto także zaopatrzyć się w więcej, niż jedną chustą ze względu na potrzebę prania.


Artykuł powstał we współpracy ze sklepem PGE.

Data publikacji: 2018-06-16, ostatnia zmiana: 2018-10-09

Może Cię zaintersować:

- Jak wybrać łóżeczko dziecięce?

- Jak przygotować małe mieszkanie na przyjście dziecka?

- Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?

- Jakie ubranka i kosmetyki kupić niemowlęciu?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?
Małe dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Zanim jednak zdecydujemy zapełnić szafę nowymi ubraniami, warto wcześniej przyjrzeć się, jaki rozmiar będzie najbardziej trafionym wyborem.

Data publikacji: 2018-09-29

Ćwiczenia w czasie ciąży
Większość kobiet, kiedy zachodzi w ciążę, martwi się, że straci swoją sylwetkę, nabierając zbyt wiele kilogramów. Wszystko jednak zależy od stylu życia przyszłej matki, ponieważ można przeciwdziałać niepotrzebnemu tyciu. Właśnie z tego powodu wielu dietetyków i nie tylko tworzy przeróżne ćwiczenia dla kobiet w ciąży...

Data publikacji: 2018-09-28

Najlepsze foteliki rowerowe
Wycieczki rowerowe z dziećmi to fantastyczna zabawa, która wcale nie musi być ograniczona tylko do tych większych latorośli. Na rower można zabierać dzieci już w wieku 9 miesięcy – o ile wyposażymy swój pojazd w odpowiedni fotelik, rzecz jasna.

Data publikacji: 2018-09-25

Higiena jamy ustnej u dziecka - jak o nią dbać?
Higiena jamy ustnej u dzieci jest bardzo ważna. Nie tylko ze względu estetycznego, ale także zdrowotnego, ponieważ to właśnie podejście nasze i naszego dziecka do higieny jamy ustnej będzie mieć ostateczny wpływ na to, w jakim stanie znajdzie się uzębienie naszej pociechy w okresie wczesnej dorosłości...

Data publikacji: 2018-09-24