Hotel dla zwierząt - dobry pomysł na biznes


Hotel dla zwierząt, czyli miejsce przyjazne czworonogom.


Posiadanie zwierząt daje nam wiele radości. Trzeba jednak przyznać, że wiąże się również z licznymi obowiązkami. Właściciele czworonogów nie są tak mobilni jak osoby, które zwierząt nie posiadają. Wyjazd na wakacje czy delegacja stwarzają problem ze znalezieniem tymczasowego miejsca pobytu dla zwierzaka. W sytuacji kiedy nie możemy liczyć na rodzinę i znajomych, z pomocą przychodzą nam hotele dla zwierząt.

Problem przechowywania zwierząt

Posiadanie zwierząt to duża odpowiedzialność. Są one całkowicie zależne od człowieka. To on odpowiada za zapewnienie im dachu nad głową, dostarczenie pożywienia czy ewentualne leczenie. Najwięcej problemów z czworonogami pojawia się latem. W okresie wakacyjnych wyjazdów dla części ludzi zwierzę jest niczym kula u nogi. Nie zawsze możemy, czy też chcemy zabrać zwierzę ze sobą. Co robić w takiej sytuacji? Większość osób zwraca się o pomoc do rodziny i znajomych. Opieka nad czworonogiem, zwłaszcza większym jest dużym problemem, dlatego część osób nie chce przyjmować na siebie takiej odpowiedzialności. W takich momentach hotel dla zwierząt okazuje się prawdziwym wybawieniem.

Hotel dla zwierząt, czyli miejsce przyjazne czworonogom

Hotele dla zwierząt stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Można je znaleźć w każdym większym mieście, pojawiają się także w małych miejscowościach. Miejsca te są przystosowane do bezpiecznego przechowywania nawet kilkudziesięciu zwierząt. W hotelach pracuje personel przygotowany do pracy ze czworonogami. Są one również w stałym kontakcie z weterynarzem.

Hotele dedykowane zwierzętom charakteryzują się różnym standardem. Część z nich oferuje podstawowy zakres usług – karmienie, wyprowadzanie na spacer i zabawę z psem lub kotem. Te pięciogwiazdkowe oferują 24-godzinną opiekę nad pupilem. Zwierzę może liczyć na najwyższej jakości pokarm, kąpiele w basenie czy masaże. Za wyższy standard usług trzeba oczywiście zapłacić odpowiednio więcej.

Kto może otworzyć hotel dla zwierząt?

Zgodnie z prawem hotel dla zwierząt może otworzyć każda osoba, która dysponuje odpowiednią działką i spełni wymogi techniczne przewidziane dla takiego miejsca. Do prowadzenia tego typu biznesu nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe ani specjalistyczne kursy. Warunkiem koniecznym jest natomiast miłość do zwierząt i umiejętność prawidłowego obchodzenia się z nimi.

Jakie warunki musi spełnić hotel dla zwierząt?

Żeby myśleć o otworzeniu hotelu musimy posiadać dużą działkę. Najlepiej kiedy jest ona oddalona od domostw ludzkich, ponieważ skupione w jednym miejscu zwierzęta mogą być bardzo uciążliwe. Wydawać by się mogło, że im więcej stanowisk dla gości, tym lepiej. Jest wręcz przeciwnie – właściciele zwierząt nie będą skłonni zapłacić wiele za pobyt swojego pupila w miejscu, które przypomina schronisko. Stanowisk powinno być na tyle mało, żeby pracownicy hotelu mogli odpowiednio zająć się każdym ze swoich gości.Czego potrzebujemy na początek?

Hotel dla zwierząt to biznes, który wymaga dużych nakładów finansowych. Osoba zainteresowana taką firmą potrzebuje:

  • działki,
  • obiektów mieszkalnych dla zwierząt (wytrzymałych i ogrzewanych),
  • posłań,
  • misek,
  • akcesoriów do pielęgnacji psów i kotów,
  • zapasu karmy dla wszystkich gości.

Hotele dla zwierząt często znajdują się w miejscach oddalonych od dużych skupisk ludzkich, dlatego mało kto wie o ich istnieniu. W interesie właściciela firmy jest jednak pozyskiwanie klientów. Z tego względu powinien on pomyśleć o założeniu strony internetowej hotelu. Warto zadbać, żeby została ona wykonana profesjonalnie i estetycznie. Bardzo ważne jest, żeby znalazły się na niej wszelkie interesujące potencjalnych klientów informacje.

W przypadku kiedy nie zamierzamy prowadzić hotelu samodzielnie, będziemy potrzebowali kompetentnych pracowników, a także weterynarza do współpracy. Być może warto pomyśleć również o zatrudnieniu osoby odpowiedzialnej za pielęgnację zwierząt. Wypłata wynagrodzeń zwiększa koszty początkowe naszej działalności.

Hotel dla zwierząt jako franczyza

Osoby, które nie chcą podejmować ryzyka związanego z zakładaniem własnej firmy mogą zdecydować się na franczyzę. Takie rozwiązanie ma zarówno zalety, jak i wady. Do zalet należy zdecydowanie niższy wkład początkowy. Właściciel nowo otworzonego hotelu nie musi ponosić dużych nakładów finansowych na reklamę. Ponadto przejmuje cały system funkcjonowania takiego hotelu. Franczyzodawca dzieli się z nim swoją wiedzą i doświadczeniem, co minimalizuje ryzyko błędu. Dodatkowo franczyzobiorca przejmuje logo firmy i zobowiązuje się do działania zgodnie z jej zasadami. Ma dostęp do wielu zniżek na karmę czy akcesoria dla zwierząt.

Franczyza, choć na samym początku jest wielkim udogodnieniem, ma również wady. Do minusów takiego rozwiązania jest konieczność dzielenia się z franczyzodawcą dochodami, a także brak samodzielności. Franczyzobiorca zobowiązuje się na dokonanie wszelkich zmian, które zarządza franczyzodawca. Może to oznaczać wykonanie dodatkowych remontów, zakup określonych akcesoriów dla zwierząt czy też karmienie ich wybraną karmą.Tekst przy współpracy z carted.pl.

Może Cię zaintersować:

- Ubrania dla psa - kapryśna moda czy konieczność?

- Kąpiel psa oraz kota - jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu pupilowi?

- Pies w mieszkaniu - co warto wiedzieć?

- Czym karmić swojego psa?

Data publikacji: 2018-05-10, ostatnia zmiana: 2022-05-11

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Elmo - Pies w typie rasy mix
za darmo
Częstochowa
(woj. śląskie)
HUNTER melaminowa, antypoślizgowa miska na pokarm - 0,16 l, Ø 11 cm
32,80 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
Chaba obroża regulowana z odblaskiem 20 - fuksja
15,34 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Carbon - Pies w typie rasy mix-on
za darmo
Częstochowa
(woj. śląskie)
Zabawka dla psa California - 1 szt.
12,80 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Timo - Pies w typie rasy mix
za darmo
Częstochowa
(woj. śląskie)
Vitakraft treaties bits wątróbka 120g przys d/psa
9,81 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
Carbon - Pies w typie rasy mix-on
za darmo
Częstochowa
(woj. śląskie)
Gwiazdka - Pies w typie rasy mix-on
za darmo
Częstochowa
(woj. śląskie)
Timo - Pies w typie rasy mix
za darmo
Częstochowa
(woj. śląskie)
Kross - Pies w typie rasy mix
za darmo
Częstochowa
(woj. śląskie)
Wolf of Wilderness „The Taste Of
79,80 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy warto adoptować dorosłego psa ze schroniska?
Osoby rozważające adopcję psa często stają przed dylematem związane z wiekiem psa – wybrać szczeniaka czy dorosłego psa. Potencjalnie szczeniak wydaje się lepszą opcją, ponieważ będziemy mogli go wych...
Data publikacji: 2022-05-20
Naturalne gryzaki dla psów - wyjątkowo zdrowe i smaczne przekąski
Właściwe żywienie czworonogów ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia. Dobrze skomponowana dieta odpowiada za dostarczenie do organizmu psa odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz witamin. Te prze...
Data publikacji: 2022-05-10
Kot w mieszkaniu - co warto wiedzieć?
Kot może wnieść w nasze życie mnóstwo radości. Jego ciche mruczenie doskonale pozwoli zrelaksować po całym dniu i wpłynąć na lepszy sen. Jednak do tego, aby kot zamieszkał w naszym mieszkaniu, musimy...
Data publikacji: 2020-10-22
Ubranka dla psów - najlepsze rozwiązania
Ubranko dla psa - kiedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.
Data publikacji: 2019-06-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij