Szukaj

Kategorie

Ubrania dla psa - kapryśna moda czy konieczność?


Ubrania dla psa - kapryśna moda czy konieczność?


Właściciele pupili niejednokrotnie dbają o swojego zwierzaka bardziej niż o przyjaciół czy też bliskich. Okres jesienno-zimowy to zmora nie tylko dla człowieka ale także dla psa. Domowe czworonogi mogą nie być przyzwyczajone do tak niskich temperatur panujących na zewnątrz w okresie jesieni i zimy, w przeciwieństwie do zwierząt wychowujących się na podwórku. Właśnie wtedy wielu właścicieli zastanawia się nad możliwością kupna specjalnej odzieży, aby w dodatkowy sposób przygotować swojego pupila do niesprzyjających na zewnątrz temperatur.

Ubierania psów ma swoich zwolenników, jak i zarówno przeciwników, uważających, że tego typu zabiegi to zwykła głupota oraz moda niesprzyjająca dla psa. Racja jak zwykle znajduje się gdzieś po środku i warto zastanowić się nad tym dogłębniej, mając na uwadze dobro zwierzaka.

Czy nasz pupil potrzebuje ubrania?

Posiadając w domu psa, doprowadzamy do jego antropomorfizacji. Spędzający większość swojego czasu w mieszkaniu, w którym temperatura utrzymuje się na średnim poziomie 20 – 22 st. C, przyzwyczajamy go do ciepła. Często też nasza miłość do zwierząt nie zna granic, pozwalając mu razem z nami ogrzewać się pod ciepłą kołdrą podczas oglądania ulubionego serialu. Żyjący w takich warunkach pies, podobnie jak człowiek, nie jest przyzwyczajony do niskich temperatur panujących na zewnątrz - zwłaszcza zimą.

Na niesprzyjające warunki pogodowe najczęściej narażone są małe rasy psów, charakteryzujące się bardzo krótkim włosiem lub całkowitym jego brakiem. Mała ilość tkanki tłuszczowej również nie wpływa korzystnie. Jednakże potrzeba ubierania psa przede wszystkim nie wynika z jego budowy ciała, lecz z trybu życia.

Jeżeli podczas spaceru widzimy, że nasz pupil trzęsie się z zimna, kuli się lub podnosi nienaturalnie łapki podczas spaceru po śniegu, to znak, że jest mu zimno. Jest to oznaka, że należy mu pomóc dodatkową warstwą “futerka”. W dodatkową odzież powinny być wyposażone również chore psy, których organizm jest osłabiony i bardziej podatny na zimno.

Modna odzież dla psa.

Modna odzież dla psa

Jeszcze kilka lat temu, właściciele psów w miarę możliwości sami przygotowywali ubrania dla swoich czworonogów. Wraz ze zmieniającą się modą, na sklepowych półkach z odzieżą pojawiła się również propozycja dla zwierząt. Idąc z panującym trendem, wiele osób dąży do tego, aby jego pupil był równie modnie ubrany, co jego właściciel. Dlatego odzież dla psa jest teraz zarówno funkcjonalna, jak i modna. Specjalne bluzy, koszulki, skarpetki, czy nawet buty dla psa produkowane są w modnych kolorach i wzorach. Hitem okazują się również ubrania dla psa z możliwością dowolnego nadruku na odzieży, takiego jak np. ulubione hasło lub imię psiaka. Powodując, że odzież dla psa nie jest już obciachem, a ciekawą alternatywą na spacery podczas niskich temperatur.W okresie zimowym pamiętajmy przede wszystkim o odpowiedniej długości spacerów ze swoim pupilem. Należy je dopasować do panujących warunków atmosferycznych, ponieważ nawet dodatkowa odzież może okazać się niewystarczająca dla naszego psa, który przyzwyczajony jest do komfortowych warunków panujących w mieszkaniu.


Artykuł powstał we współpracy z Koszulkowo.

Data publikacji: 2018-02-28, ostatnia zmiana: 2018-10-11

Może Cię zaintersować:

- Kąpiel psa oraz kota - jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu pupilowi?

- Pies w mieszkaniu - co warto wiedzieć?

- Czym karmić swojego psa?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Na co zwracać uwagę, kupując gry komputerowe?
Sprawdzamy jakie rodzaje gier komputerowych są najbardziej odpowiednie na prezent.

Data publikacji: 2019-05-07

Jak zlikwidować glony w akwarium?
Czasami bywa tak, że nawet jeśli masz przepiękne i zadbane akwarium, mogą z czasem pojawić się w nim glony. To one są czynnikiem, który odbiera Ci całą radość z założenia Twojego wyczekiwanego i wymarzonego zbiornika z rybami. Zastanawiałeś się kiedyś, co jest przyczyną namnażania się glonów i jak poradzić sobie z nimi?

Data publikacji: 2019-02-13

Co to są skrzynie transportowe w technologii flight cases?
Wszelkiego rodzaju koncerty, spektakle, programy telewizyjne, czy festiwale to dla wielu osób wielkie przedsięwzięcie. Często tego typu wydarzenia pokazują nam postęp technologii. Odbiór słuchowy każdego koncertu to nie tylko ciężka praca wielu ludzi, ale i profesjonalnego sprzętu...

Data publikacji: 2018-11-12

Do czego możemy wykorzystać styropian?
Styropian to materiał, który może posłużyć nam nie tylko do ocieplania budynków. Wykorzystać możemy go w zupełnie innych celach. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na zastosowanie tego materiału w swoim domu.

Data publikacji: 2018-06-26