O czym powinniśmy pamiętać wybierając się na majówkę z noclegiem w hotelu?


Hotelmistralsport.pl


Zanim jeszcze zaczniemy cieszyć się słońcem podczas długiego majowego weekendu, powinniśmy zadbać o najważniejsze kwestie związane z naszym wyjazdem. Podstawową będzie oczywiście zakwaterowanie. O czym warto wiedzieć przed wyborem hotelu, jak i już będąc na miejscu? Sprawdźmy.

Wybór hotelu - czyli dobra lokalizacja

Majówka to czas, który chcemy spędzić przede wszystkim na relaksie, a nie staniu w korkach, czy przemieszczaniu się zatłoczonymi tramwajami. Gdy już wybrałeś/aś miejsce, w którym chcesz spędzić swój wolny weekend, zastanów się również nad tym, w jaki sposób będziesz chciał/a go spędzić. Czy masz zamiar wypoczywać na świeżym powietrzu, przejść się na plażę, czy też może korzystać z uroków wielkiego miasta i sprawdzić najlepsze kluby i restauracje w mieście? W zależności od tego, gdzie będziesz stałym bywalcem przez te kilka wolnych dni, wybierz odpowiedni hotel, który będzie możliwie najbliżej do Twojego miejsce zainteresowania.

Spokój i relaks? - zapytaj o wydarzenia w hotelu

Długi, majówkowy weekend może być wykorzystany do urządzenia wspaniałej imprezy lub wesela w hotelu. Jeśli nie przeszkadzają Ci związane z takim wydarzeniem hałasy, to wszystko w porządku. Jednak, jeśli zależy Ci na wypoczęciu od uciążliwych dźwięków i głośnych gości, koniecznie przed rezerwacją zapytaj obsługę hotelową o to, czy w interesującym Cię terminie mają zaplanowane tego typu wydarzenia.

Hotel z odpowiednią infrastrukturą

To szczególnie istotna kwestia, jeśli wybierasz się na majówkę z dziećmi. Tutaj również pomocy w zdobyciu odpowiednich informacji udzieli Ci recepcja. Zapytaj się, jakie obiekty znajdują się w okolicy, czy niedaleko znajdzie się lekarz, apteka, czy w pobliżu zlokalizowane są jakieś place zabaw. Ważne również, aby udogodnienia dla rodzin znajdowały się także w samym hotelu. Hotel bez windy dla osób z małymi dziećmi może być absolutnie nietrafionym pomysłem. O wszystkie te szczegóły zapytaj się, zanim jeszcze dokonasz rezerwacji.Ukłon w stronę najmłodszych

Tutaj również będziemy przypominać o tym, jak ważne jest zadbanie o odpowiednie warunki dla milusińskich przy wyborze hotelu. Oprócz udogodnień w postaci małych łóżeczek, przewijaka, czy wyposażenia pokoju w standardowy czajnik i kubki, mile widziane będą również antypoślizgowe maty w łazience. Jeśli w pokoju szafki posiadają zaokrąglone ranty, to możemy być pewni, że nasz maluch będzie mógł brykać i biegać bez ograniczeń.

Rezerwacja w czasie

Wybierając się na majówkę musimy mieć świadomość, że weekend, na który przypadają majowe dni wolne, jest jednym z najbardziej obciążonych turystycznie okresów w roku. Konieczne jest zatem dokonanie wcześniejszej rezerwacji, a jeśli zależy nam na wybraniu najlepszego dla siebie miejsca, to im szybciej dokonamy rezerwacji, tym lepiej.


W swoich planach nie zapomnijmy również uwzględnić nietypowego rozliczenia doby, w przypadku hoteli. Ma ona zazwyczaj 22, a nie 24 godziny. Hotele proszę o opuszczenie pokojów o godzinie 12, a zameldowanie jest możliwe od godziny 14.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Hotelmistralsport.pl

Może Cię zaintersować:

- Weekend w Gdańsku. Co warto zobaczyć w mieście wolności?

- Pozbądź się urlopowego bólu głowy, czyli jak oszczędzać na podróżach?

- Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?

- Najlepsze foteliki rowerowe

Data publikacji: 2018-04-20, ostatnia zmiana: 2018-10-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Paintball Quady Strefa 52 Męcina Imprezy Integracyjne Firmowe
Męcina
(woj. małopolskie)
Treningi personalne
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Naciąganie rakiet tenisowych Wrocław PROMOCJA
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Treningi z koszykówki Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Przewodnik -Rzym
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Trener Personalny Kraków My Fitness Place lub Współpraca Online
Kraków
(woj. małopolskie)
Szkolenie na patent żeglarski oraz egzamin w 5 dni, Jezioro Drawskie Czaplinek
Czaplinek
(woj. zachodniopomorskie)
Przewodnik po Rzymie
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kurs SRC / VHF Kraków
Kraków
(woj. małopolskie)
Nauka i Doskonalenie Pływania
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybierasz się do gabinetu, ale nie wiesz czym się kierować w wyborze? Zapraszamy do naszego poradnika!
Data publikacji: 2019-11-27
Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia
Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!
Data publikacji: 2019-11-26
Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można o...
Data publikacji: 2019-08-07
Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cies...
Data publikacji: 2019-07-04