Szukaj

Kategorie

O czym powinniśmy pamiętać wybierając się na majówkę z noclegiem w hotelu?


Hotelmistralsport.pl


Zanim jeszcze zaczniemy cieszyć się słońcem podczas długiego majowego weekendu, powinniśmy zadbać o najważniejsze kwestie związane z naszym wyjazdem. Podstawową będzie oczywiście zakwaterowanie. O czym warto wiedzieć przed wyborem hotelu, jak i już będąc na miejscu? Sprawdźmy.

Wybór hotelu - czyli dobra lokalizacja

Majówka to czas, który chcemy spędzić przede wszystkim na relaksie, a nie staniu w korkach, czy przemieszczaniu się zatłoczonymi tramwajami. Gdy już wybrałeś/aś miejsce, w którym chcesz spędzić swój wolny weekend, zastanów się również nad tym, w jaki sposób będziesz chciał/a go spędzić. Czy masz zamiar wypoczywać na świeżym powietrzu, przejść się na plażę, czy też może korzystać z uroków wielkiego miasta i sprawdzić najlepsze kluby i restauracje w mieście? W zależności od tego, gdzie będziesz stałym bywalcem przez te kilka wolnych dni, wybierz odpowiedni hotel, który będzie możliwie najbliżej do Twojego miejsce zainteresowania.

Spokój i relaks? - zapytaj o wydarzenia w hotelu

Długi, majówkowy weekend może być wykorzystany do urządzenia wspaniałej imprezy lub wesela w hotelu. Jeśli nie przeszkadzają Ci związane z takim wydarzeniem hałasy, to wszystko w porządku. Jednak, jeśli zależy Ci na wypoczęciu od uciążliwych dźwięków i głośnych gości, koniecznie przed rezerwacją zapytaj obsługę hotelową o to, czy w interesującym Cię terminie mają zaplanowane tego typu wydarzenia.

Hotel z odpowiednią infrastrukturą

To szczególnie istotna kwestia, jeśli wybierasz się na majówkę z dziećmi. Tutaj również pomocy w zdobyciu odpowiednich informacji udzieli Ci recepcja. Zapytaj się, jakie obiekty znajdują się w okolicy, czy niedaleko znajdzie się lekarz, apteka, czy w pobliżu zlokalizowane są jakieś place zabaw. Ważne również, aby udogodnienia dla rodzin znajdowały się także w samym hotelu. Hotel bez windy dla osób z małymi dziećmi może być absolutnie nietrafionym pomysłem. O wszystkie te szczegóły zapytaj się, zanim jeszcze dokonasz rezerwacji.Ukłon w stronę najmłodszych

Tutaj również będziemy przypominać o tym, jak ważne jest zadbanie o odpowiednie warunki dla milusińskich przy wyborze hotelu. Oprócz udogodnień w postaci małych łóżeczek, przewijaka, czy wyposażenia pokoju w standardowy czajnik i kubki, mile widziane będą również antypoślizgowe maty w łazience. Jeśli w pokoju szafki posiadają zaokrąglone ranty, to możemy być pewni, że nasz maluch będzie mógł brykać i biegać bez ograniczeń.

Rezerwacja w czasie

Wybierając się na majówkę musimy mieć świadomość, że weekend, na który przypadają majowe dni wolne, jest jednym z najbardziej obciążonych turystycznie okresów w roku. Konieczne jest zatem dokonanie wcześniejszej rezerwacji, a jeśli zależy nam na wybraniu najlepszego dla siebie miejsca, to im szybciej dokonamy rezerwacji, tym lepiej.


W swoich planach nie zapomnijmy również uwzględnić nietypowego rozliczenia doby, w przypadku hoteli. Ma ona zazwyczaj 22, a nie 24 godziny. Hotele proszę o opuszczenie pokojów o godzinie 12, a zameldowanie jest możliwe od godziny 14.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Hotelmistralsport.pl

Data publikacji: 2018-04-20, ostatnia zmiana: 2018-10-23

Może Cię zaintersować:

- Weekend w Gdańsku. Co warto zobaczyć w mieście wolności?

- Pozbądź się urlopowego bólu głowy, czyli jak oszczędzać na podróżach?

- Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?

- Najlepsze foteliki rowerowe


Spodobało Ci się?