Pozbądź się urlopowego bólu głowy, czyli jak oszczędzać na podróżach?


Jak oszczędzać na podróżach?


Urlopy nie każdemu kojarzą się z relaksem. Dla wielu osób mogą one być niestety źródłem stresu. Organizacja wyjazdu potrafi być czasochłonna, nie wspominając już nawet o wydatkach... Wiele osób obawia się, że po kilku tygodniach odprężenia przyjdzie wiele miesięcy zmartwień o stan finansów. Na szczęście istnieje wiele sposobów, by oszczędzić na wakacyjnych podróżach! Warto z nich skorzystać, by urlop stał się rzeczywiście przyjemną okazją.

Jak oszczędzić na transporcie?

Istnieje wiele sposobów, by oszczędzić na transporcie. Po pierwsze, nie zawsze musisz podróżować samolotem! Jeżeli celem podróży jest jeden z naszych sąsiednich krajów, bardzo dobrą opcją może być serwis wspólnych wyjazdów. To nie tylko oszczędność, ale i często bardzo przyjemna atmosfera w trakcie jazdy. Niewykluczone przecież, że kierowca okaże się bardzo sympatyczną osobą!Jeżeli w grę wchodzi tylko podróż samolotem, również mamy sporo atrakcyjnych opcji oszczędności! Mnóstwo ciekawych ofert można znaleźć dzięki porównywarkom cen lotów. Warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć jak najbardziej korzystne połączenia. Najlepsze oferty tanie linie lotnicze oferują z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dlatego warto zacząć planować podróż jak najwcześniej.

Tanie noclegi są na wyciągnięcie ręki

Nie brakuje również sposobów, by oszczędzić na noclegu. Podobnie jak w przypadku lotów, wiele atrakcyjnych okazji można znaleźć dzięki porównywarkom cen. Obecnie serwisy tego typu oferują noclegi w praktycznie każdym miejscu świata!

Jeżeli naprawdę zależy nam na oszczędności, warto pamiętać, że hotel nie jest jedyną opcją na nocleg. Warto rozważyć na przykład couchsurfing, w ramach którego osoba z miasta, do którego podróżujemy, udostępni nam nocleg zupełnie nieodpłatnie, a nawet posłuży za przewodnika. Osoby oferujące taką pomoc można znaleźć za pośrednictwem serwisów dla couchsurferów. Trzeba przy tym pamiętać, że jeżeli skorzystamy z tej opcji, kodeks honorowy couchsurfera nakazuje, by kiedyś zaoferować gościnę komuś innemu!Bardzo tanią opcją dla podróżników są także hostele. Wbrew pozorom, bardzo często oferują one pokoje w całkiem przyzwoitym standardzie (warto przed rezerwacją sprawdzić opinie na temat obiektu). Miejsce w pokoju dwuosobowym to zazwyczaj koszt 30 Euro, zaś wieloosobowym 10 Euro. Ta druga opcja pozwoli oszczędzić sporo pieniędzy, jeżeli nie przeszkadza nam wizja nocowania w jednym pokoju z obcymi osobami.

Kupony rabatowe sposobem na tanie podróżowanie

Jedną z opcji, które można wykorzystać, by oszczędzić na urlopie, są kupony rabatowe. Na stronach z kodami rabatowymi można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert zniżek zarówno na loty, jak i noclegi. Często potrafią być one naprawdę wysokie, pozwalając na oszczędność rzędu nawet pięćdziesięciu procent!

W podobny sposób można oszczędzić również na produktach, które będą nam potrzebne w trakcie wyjazdu, np. sprzęcie sportowym czy ubraniach. Warto tego rodzaju zakupy zrobić odpowiednio wcześniej, by mieć czas na ewentualny zwrot.


W przygotowaniu artykułu pomogła witryna terdeals.com/pl.

Może Cię zaintersować:

- Aparat fotograficzny czy aparat w telefonie - co wybrać?

Data publikacji: 2018-08-02, ostatnia zmiana: 2018-10-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Urlop w lipcu! Dla fanów upałów słoneczna Turcja!
2 674,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Egzotyczne wakacje w rytmie salsy! Last Minute Kuba Cayo Santa Marina!
4 199,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Ale Meksyk! Rajski wypoczynek na Riviera Maya!
5 735,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Zaplanuj wielkie greckie wakacje -Korfu w rytmie siga siga!
2 690,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Apartament Mielno-Holiday*401, nad samym morzem.
50,00 zł
Unieście
(woj. zachodniopomorskie)
Wycieczka do Kaliningradu 1 dzień
250,00 zł
Augustów
(woj. podlaskie)
Półkolonie żeglarskie
700,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Luksusowe wakacje-Majówka hotel Turunc 5* ultra all inclusive !
2 364,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Wakacyjny wyjazd- słoneczna Teneryfa na Dzień Kobiet!
2 449,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
FALE MAZUR 2019  Zapraszamy na rejs wędrowny- Mazury 2019
1 680,00 zł
Ruciane-Nida
(woj. warmińsko-mazurskie)
Obóz ASG 2020 - Kolonie i obozy młodzieżowe - ViaCamp
1 899,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Egzotyczne Last Minute! Luksusowe wakacje w Omanie!
2 999,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?
Żyjemy w dobie wszechobecnego sportu. Wielu z nas zajęło się uprawianiem dyscypliny sportowej po to, aby poprawić swoją kondycję oraz sylwetkę. Do najczęściej wybieranych dyscyplin należą bez wątpieni...
Data publikacji: 2020-03-22
Jak uzyskać dokument ESTA? Niezbędne formalności
Od stycznia 2020 roku Polska jest jednym z krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) - w związku z tym jej obywatele celem udania się do Stanów Zjednoczonych nie muszą posiadać...
Data publikacji: 2020-02-28
Jak wyrobić książeczkę żeglarską? Sprawdź nasz poradnik!
Książeczka żeglarska to dokument, który powinna posiadać każda osoba pracująca na statkach handlowych, bez względu na pełnioną tam funkcję. To dokument, który potwierdza tożsamość jego właściciela, ok...
Data publikacji: 2020-02-26
Gdzie buty trekkingowe sprawdzą się najlepiej?
Górskie krajobrazy to strome zbocza, kamieniste szlaki, ale i cudowne widoki. Góry to żywioł. Pytanie, czy wybierając się na taką przysparzającą intensywnych doznań eskapadę, warto iść na żywioł? Zdec...
Data publikacji: 2020-02-13