Szukaj

Kategorie

Auto detailing – cóż to takiego


Auto detailing – cóż to takiego.


Jednym zdaniem można powiedzieć, że jest to doprowadzenie samochodu do idealnego stanu wizualnego. Czyli tworzymy błyszczące cacko na czterech kółkach. Mówimy tu zarówno o wnętrzu auta jak i o jego elementach zewnętrznych. Temu procesowi poddać można zarówno auta nowe jak i te, które swoje czasy świetności mają już dawno, dawno za sobą. Efekty auto detailingu znacznie przewyższają ten uzyskany po zwyczajnym myciu i woskowaniu samochodu.

Renowacja lakieru samochodowego

Pierwsza rzecz którą należy wykonać to gruntowne umycie auta. Należy dokładnie wyczyścić karoserię by usunąć możliwie największą ilość nalotów, insektów czy drobinek smoły.

Umyć należy całą karoserię, szyby oraz okalające je uszczelki, grill, elementy wykończenia samochodu oraz jego logo. Najbardziej zanieczyszczonymi elementami są oczywiście koła, nadkola, felgi i zawieszenia, dlatego też należy je oczyścić z wielką starannością.

By uniknąć zarysowań powierzchni karoserii, przed przystąpieniem do renowacji lakieru należy do mycia wykorzystać miękkie rękawice i ściereczki z mikrofibry. Do tego mycia stosuje się miękką glinkę, która usunie zanieczyszczenia, które oparły się wstępnemu myciu. Użycie glinki jest w tym procesie niezwykle istotne, pominięcie tej czynności może utrudnić późniejsze polerowanie.

Następna czynność to polerowanie, jest to czynność wieloetapowa. Zacząć należy od polerek rotacyjnych mocnościeralnych a zakończyć te czynności polerkami wygładzającymi powierzchnię.

Następnie tak idealnie wypolerowane autko należy dobrze zabezpieczyć używając do tego celu wosków. Ale nie byle jakich, tylko tych najwyższej jakości wosków syntetycznych lub naturalnych, takich jak propolis czy carnauba. Zastosowanie tych substancji zagwarantuje nam długotrwałą ochronę karoserii, nadając jednocześnie lakierowi niesamowitego połysku i blasku.



Na koniec pozostaje nam całość wypolerować oraz zabezpieczyć pozostałe elementy takie jak elementy metalowe, szyby, koła i inne.

Czyszczenie wnętrza samochodu

Zaczynamy od czyszczenia, szorowania, prania, pucowania i jak to by nie nazwać ale trzeba doprowadzić do stanu idealnego tapicerkę i podsufitkę. Muszą zniknąć wszystkie plamy, plamki i plameczki. Jest to proces niezwykle praco i czasochłonny. Niestety by każdy zakamarek wnętrza lśnił, potrzeba maksimum wysiłku. I tu należy korzystać z najwyższej jakości preparatów czyszczących a następnie zabezpieczających wyczyszczone powierzchnie, by jak najdłużej cieszyć się czystością i blaskiem naszego autka.

Jeśli do tego wszystkiego dorzucimy jeszcze polerowanie plastików i świateł, polerowanie kloszy lamp, oczyszczenie i zabezpieczenie listew, uszczelek, opon oraz zabezpieczymy elementy chromowane, to będzie to już mega dopieszczenie naszego autka. Nie można zapomnieć o felgach, na które nakładany jest specjalny wosk, który zapewnia ochronę przed najcięższymi warunkami drogowymi.

A efekt? Zapewniam, że widok tak dopieszczonego auta będzie zapierał dech w piersiach i sprawi, że wszyscy będą patrzyli na niego z zachwytem, mimo, że już nie jest nowe

Data publikacji: 2018-04-20, ostatnia zmiana: 2018-04-20



fastserv Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fastserv.pl - warsztatem samochodowym z Poznania.


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY