Szukaj

Kategorie

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Trójmieście


Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Trójmieście


Sopot, Gdańsk i Gdynia to jedne z najpopularniejszych miast w Polsce w okresie letnim. Przeżywają najazd prawdziwej hordy turystów - również tych zagranicznych. Coraz większa ilość inwestorów zainteresowana jest kupnem apartamentów luksusowych, które później można ze sporym zyskiem wynajmować.

Kupno inwestycji nadmorskiej jest możliwe nie tylko dla tych, którzy dysponują dość sporym kapitałem. Na zakup luksusowej nieruchomości coraz częściej decyduje się zwykły, szary Kowalski. Nisko oprocentowane lokaty bankowe skłaniają go do poszukiwania innych, rentowniejszych inwestycji. Inwestorzy chcą zarabiać na wynajmie, bo nie ma co ukrywać - w okresie letnim własna nieruchomość to doskonała baza wypadowa. Zwłaszcza gdy położona jest w Trójmieście.

Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest doskonała infrastruktura turystyczna, bliski dostęp do morza i plaży a przede wszystkim świetny dojazd. Włodarze tych trzech miast zadbali ponadto o komfortową komunikacje publiczną pomiędzy tymi ośrodkami. Trójmiasto to również szeroki wachlarz usług. Luksusowe apartamenty można też wynajmować poza sezonem letnim. Gdańsk to miejsce biznesu i nauki.Wzmożone zainteresowanie apartamentami luksusowymi w Trójmieście przekłada się na sporą ilość inwestycji. Wystarczy wybrać się na spacer. Gołym okiem widać jak bardzo te trzy miasta się rozrastają. Powstaje coraz więcej budynków wielorodzinnych, w których znajdują się apartamenty. Nie brak również nowo-powstałych domów jednorodzinnych. Luksusowe apartamenty znajdują się również w centrum miasta. Wielu inwestorów ze względu na świetną lokalizację wykupuje mieszkania w starych kamienicach. Następnie są one przekształcane na mieszkania o podwyższonym standardzie. To co wyróżnia luksusowe nieruchomości to właśnie standard wykonania- o wiele wyższy niż w przeciętnym M3. W ich wykończeniu stosuje się najwyższej klasy materiały- włoskie marmury, inteligentne technologie do zarządzania domem. Nie brak w nich takich udogodnień jak duże tarasy, baseny czy balkony. Wysoki standard oraz doskonała lokalizacja sprawiają, że na brak zainteresowania nie będzie można narzekać. Bliskość piaszczystych plaż, morskiej bryzy, wielu atrakcji turystycznych- wszystko to gwarantuje nam sporo chętnych na wynajem. Dzięki temu osiągniemy wysoki zwrot z inwestycji. Nawet wtedy gdy zdecydujemy się wyłącznie na letni wynajem. Warto szukać potencjalnych najemców również za granicą- w Niemczech czy Obwodzie Kaliningradzkim.

Trójmiasto na przestrzeni ostatnich 25 lat zanotowało ogromny progres. Miasta wchodzące w skład tej aglomeracji rozrastają się i przyciągają coraz więcej inwestorów. Trójmiasto przyciąga nie tylko turystów. Powstaje tu coraz więcej zagranicznych oddziałów znanych marek, rosną w wzwyż biurowce i nowe siedziby przedsiębiorstw. Co tu dużo mówić- Trójmiasto jest modne. Co najważniejsze pracownicy nowo-powstających biurowców muszą gdzieś mieszkać. Zwykłym M-2 w starym bloku raczej się nie zadowolą. Będą doskonałą klientelą na wynajem luksusowych apartamentów poza sezonem. Ponadstandardowe mieszkania warto urządzić w najmodniejszych minimalistycznych stylistykach.


Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

Data publikacji: 2018-02-20, ostatnia zmiana: 2018-10-23

Może Cię zaintersować:

- Jak znaleźć dobrego najemcę mieszkania

- Apartamenty jako nieruchomości komercyjne

- Przystosowanie lokalu użytkowego pod restaurację


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?

Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?

Rury kanalizacyjne w starszym budownictwie, w tym także w kamienicach wymagają odpowiednich działań, które pozwolą uniknąć powstania czopu prowadzącego często do cofania się wody, a w konsekwencji nawet zalania mieszkania. Spowodowane jest to...

Data publikacji: 2018-12-28

Jak ogarnąć swoje życie przed wyprowadzką z domu?!

Jak ogarnąć swoje życie przed wyprowadzką z domu?!

Jak często zdarza nam się w życiu przeprowadzka do innego miejsca? Najczęściej jest to raz, góra dwa razy w życiu. Oczywiście są osoby - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - które zmieniają miejsce zamieszkania kilka razy w roku, ale są to specyficzne przypadki, więc w dzisiejszym artykule nie będziemy się nimi zajmować. Powiedzmy sobie o ludziach, dla których przeprowadzka wiąże się ze zmianą całego życia i spróbujmy im w jakiś sposób pomóc.

Data publikacji: 2018-10-08

Apartamenty jako nieruchomości komercyjne

Apartamenty jako nieruchomości komercyjne

Nieruchomości to doskonały sposób na zainwestowanie sporego kapitału. Prywatni inwestorzy szczególnie chętnie inwestują w mieszkania i nieruchomości komercyjne. Wśród tych ostatnich bardzo dużą popularnością cieszą się apartamenty.

Data publikacji: 2018-06-05

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Mówi się, że mężczyzna w swoim życiu musi spłodzić syna, zasiać drzewo i wybudować dom. Dwie pierwsze rzeczy pozostawię w spokoju, jednak – jakby na to nie patrzeć – każdy musi gdzieś mieszkać, to tyczy się również kobiet. Czasy się jednak zmieniają i wydaje mi się, że budowanie wielkiego domu jednorodzinnego można zastąpić kupnem mieszkania.

Data publikacji: 2018-05-24