Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Trójmieście


Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Trójmieście


Sopot, Gdańsk i Gdynia to jedne z najpopularniejszych miast w Polsce w okresie letnim. Przeżywają najazd prawdziwej hordy turystów - również tych zagranicznych. Coraz większa ilość inwestorów zainteresowana jest kupnem apartamentów luksusowych, które później można ze sporym zyskiem wynajmować.

Kupno inwestycji nadmorskiej jest możliwe nie tylko dla tych, którzy dysponują dość sporym kapitałem. Na zakup luksusowej nieruchomości coraz częściej decyduje się zwykły, szary Kowalski. Nisko oprocentowane lokaty bankowe skłaniają go do poszukiwania innych, rentowniejszych inwestycji. Inwestorzy chcą zarabiać na wynajmie, bo nie ma co ukrywać - w okresie letnim własna nieruchomość to doskonała baza wypadowa. Zwłaszcza gdy położona jest w Trójmieście.

Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest doskonała infrastruktura turystyczna, bliski dostęp do morza i plaży a przede wszystkim świetny dojazd. Włodarze tych trzech miast zadbali ponadto o komfortową komunikacje publiczną pomiędzy tymi ośrodkami. Trójmiasto to również szeroki wachlarz usług. Luksusowe apartamenty można też wynajmować poza sezonem letnim. Gdańsk to miejsce biznesu i nauki.Wzmożone zainteresowanie apartamentami luksusowymi w Trójmieście przekłada się na sporą ilość inwestycji. Wystarczy wybrać się na spacer. Gołym okiem widać jak bardzo te trzy miasta się rozrastają. Powstaje coraz więcej budynków wielorodzinnych, w których znajdują się apartamenty. Nie brak również nowo-powstałych domów jednorodzinnych. Luksusowe apartamenty znajdują się również w centrum miasta. Wielu inwestorów ze względu na świetną lokalizację wykupuje mieszkania w starych kamienicach. Następnie są one przekształcane na mieszkania o podwyższonym standardzie. To co wyróżnia luksusowe nieruchomości to właśnie standard wykonania- o wiele wyższy niż w przeciętnym M3. W ich wykończeniu stosuje się najwyższej klasy materiały- włoskie marmury, inteligentne technologie do zarządzania domem. Nie brak w nich takich udogodnień jak duże tarasy, baseny czy balkony. Wysoki standard oraz doskonała lokalizacja sprawiają, że na brak zainteresowania nie będzie można narzekać. Bliskość piaszczystych plaż, morskiej bryzy, wielu atrakcji turystycznych- wszystko to gwarantuje nam sporo chętnych na wynajem. Dzięki temu osiągniemy wysoki zwrot z inwestycji. Nawet wtedy gdy zdecydujemy się wyłącznie na letni wynajem. Warto szukać potencjalnych najemców również za granicą- w Niemczech czy Obwodzie Kaliningradzkim.

Trójmiasto na przestrzeni ostatnich 25 lat zanotowało ogromny progres. Miasta wchodzące w skład tej aglomeracji rozrastają się i przyciągają coraz więcej inwestorów. Trójmiasto przyciąga nie tylko turystów. Powstaje tu coraz więcej zagranicznych oddziałów znanych marek, rosną w wzwyż biurowce i nowe siedziby przedsiębiorstw. Co tu dużo mówić- Trójmiasto jest modne. Co najważniejsze pracownicy nowo-powstających biurowców muszą gdzieś mieszkać. Zwykłym M-2 w starym bloku raczej się nie zadowolą. Będą doskonałą klientelą na wynajem luksusowych apartamentów poza sezonem. Ponadstandardowe mieszkania warto urządzić w najmodniejszych minimalistycznych stylistykach.


Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

Może Cię zaintersować:

- Jak znaleźć dobrego najemcę mieszkania

- Apartamenty jako nieruchomości komercyjne

- Przystosowanie lokalu użytkowego pod restaurację

Data publikacji: 2018-02-20, ostatnia zmiana: 2019-05-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Polacy zbyt słabo ubezpieczają domy?
Wiele nieruchomości mieszkaniowych w Polsce jest niedoubezpieczonych. Wyjaśniamy na czym polega ten problem i jakie może mieć skutki.
Data publikacji: 2021-02-01
Udogodnienia, na jakie możesz liczyć kupując mieszkanie
Warszawa to najatrakcyjniejsze miasto w Polsce. Jako swoje miejsce zamieszkania wybrało ją ponad 1,7 miliona Polaków, a także wielu obcokrajowców. Do stolicy stale przybywają również nowi mieszkańcy,...
Data publikacji: 2020-12-22
Odbiór mieszkania z listą referencyjną
Spełniając marzenia związane z własnym mieszkaniem, bardzo często spotykamy się z atrakcyjnymi ofertami biur nieruchomości, które są w stanie odpowiedzieć na większość potrzeb, a nawet spełnić marzeni...
Data publikacji: 2020-11-04
Profbud, czyli profesjonalne usługi deweloperskie
Decyzja o kupnie mieszkania zazwyczaj wiąże się z wyborem firmy, która pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego lokum. Czego powinniśmy oczekiwać od dewelopera?
Data publikacji: 2020-10-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij