Giełda Słomczyn - aktualne informacje na temat giełdy samochodowej w Słomczynie


Samochody na giełdzie w Słomczynie


W każdą niedzielę od wczesnych godzin poranny w Słomczynie, w okolicy Grójca, odbywa się największa giełda samochodowa w województwie mazowieckiem. Zwykle na giełdzie można znaleźć ok 200-400 samochodów osobowych i około 50 różnego rodzaju motocykli, skuterów i quadów.

Ponadto, w Słomczynie, można kupić i sprzedać również wózki widłowe, ciągniki rolnicze oraz różne maszyny wykorzystywane w rolnictwie i sadownictwie. W okresie wiosenno - letnim na giełdzie wystawiane są licznie samochody dostawcze i ciężarowe (ok. 50). Poniżej prezentujemy aktualne informacje, które uzyskaliśmy bezpośrednio od Automobilklubu Rzemieślnik prowadzącego giełdę w Słomczynie.

Godziny otwarcia auto giełdy w Słomczynie

Giełda samochodowa w Słomczynie jest czynna w każdą niedzielę od godziny 05:00. Wyjątek stanowią niedziele, w które wypadają święta państwowe.Ile kosztuje wystawienie samochodu na słomczyńskiej giełdzie?

Opłaty za wystawienie pojazdów (cena wjazdu) kształtują się następująco:

 • samochody osobowe/dostawcze/ciężarowe/ciągniki rolnicze - 70 PLN
 • motocykle/skutery/quady - 40 PLN


Oczywiście kupujący wchodzą na giełdę bezpłatnie.


SPRZEDAJESZ SAMOCHÓD? Dodaj za darmo ogłoszenie na Sprzedawaczu!


Jakie auta przeważają na placu?

Zdecydowana większość samochodów osobowych wystawianych na giełdzie to auta w cenie od 30 do 50 tys zł. Oczywiście na giełdzie pojawiają się też samochody tańsze - nawet za kilka tysięcy zł. Zwykle aut jest ok 200-400 w zależności od pory roku i pogody. Co ważne, w Słomczynie, znajdziemy dość dużo ofert samochodów młodszych niż 10 lat.


Młodsze samochody


Dużym zainteresowaniem cieszą się tu także samochody dostawcze i ciężarowe oraz różnego rodzaju sprzęt rolniczy wykorzystywany w sadownictwie.

W przypadku pojazdów ciężarowych i dostawczych większość ofert stanowią auta w wieku 10-15 lat. W okresie wiosennym i letnim dostępnych jest zwykle ok 50 pojazdów tego typu.

Poza samochodami znajdziesz tu też motory, skutery i quady oraz wiele innych produktów i przedmiotów, o których wspominamy poniżej


Słomczyn - kiedy jechać na giełdę?

Sprzedajesz auto?

Latem polecamy przyjechać około godziny 5-6 rano. Zimą przed godziną 7. Wcześniejsza godzina to lepsze miejsce i szansa na to, że więcej osób zobaczy Twój samochód.

Chcesz kupić samochód?

Wybierając się na giełdę w celu zakupu dobrze być na miejscu około 6 rano latem lub bliżej 7 rano zimą. Samochody na placu pojawiają się bardzo wcześnie rano. Wczesna godzina to także większa szansa na znalezienie prawdziwej perełki wśród ofert. Oczywiście auta trzeba oglądać jak już będzie jasno.


Dodatkowe informacje na temat giełdy w Słomczynie

Giełda Słomczyn przekształciła się obecnie w targowisko, gdzie, poza samochodami, sprzedawane są towary różnych branż. Bardzo dobrze rozwinął się tu handel meblami. Na terenie giełdy funkcjonuje kilkadziesiąt pawilonów handlowych, gdzie wystawcy oferują meble na każdą kieszeń i do każdego wnętrza - od łazienki poprzez kuchnię do sypialni czy salonu.

Bardzo dobrze rozwinął się też handel artykułami rolniczymi, tekstyliami, obuwiem, sprzętem AGD, rowerami oraz wieloma innymi artykułami.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również stoiska ze starociami, tzw. pchli targ. Można tam zdobyć prawdziwe ,,perełki’’ min. obrazy, zabytkowe meble, płyty, gramofony i wiele innych cennych eksponatów.

Każdej niedzieli giełdę w Słomczynie odwiedza kilka tysięcy kupujących. Po zakończeniu lub w trakcie zakupów można skorzystać z oferty gastronomicznej funkcjonujących na giełdzie barów.


Co zabrać na giełdę?

Jeśli chcesz sprzedać auto na słomczyńskiej giełdzie - weź ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące pojazdu. W szczególności zabierz ze sobą:

 • Dowód rejestracyjny
 • Druczek od polisy OC
 • Dwa komplety kluczyków
 • Kartę pojazdu
 • Inne dokumenty dot. auta (Instrukcję, rachunki itp.)


Niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić, czy sprzedać samochód na giełdzie, weź ze sobą wydrukowany wzór umowy kupna sprzedaży samochodu. Możesz go wcześniej edytować i wprowadzić swoje dane.Lokalizacja giełdy w Słomczynie

Giełda samochodowa znajduje się niecałe 50 km od Warszawy i ok 65 km od Radomia (zaledwie 7 km od Grójca). Jadąc z Warszawy najlepiej wybrać drogę krajową nr 7. Dojechać do Grójca, a następnie odbić w kierunku Góry Kalwarii. Czas dojazdu do Słomczyna z Warszawy powinien się zamknąć w 40-60 minutach. Wokół giełdy funkcjonuje wiele parkingów, gdzie można wygodnie pozostawić auto i udać się na zakupy.

Podziękowania

Dziękujemy serdecznie zarządcy Giełdy w Słomczynie - Autmobilklubowi Rzemieślnik za przekazanie najświeższych informacji na temat giełdy oraz możliwość skorzystania ze zdjęć.

Data publikacji: 2019-10-27, ostatnia zmiana: 2019-10-31

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Ford Focus, 1.0 (125 KM) Benzyna, 2016
38 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Volkswagen Passat, 1.39 (160 KM) Benzyna, 2013
40 200 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Ford Focus, 1.6 (100 KM) Benzyna, 2007
13 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Ford Focus, 1.0 (125 KM) Benzyna, 2014
40 200 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Skoda Fabia, 1.2 (90 KM) Benzyna, 2016
30 893 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Ford Mondeo, 1.6 (160 KM) Benzyna, 2011
34 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Toyota Avensis, 1.8 (147 KM) Benzyna, 2009
34 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Peugeot 301, 1.2 (82 KM) Benzyna, 2016
23 576 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Ford Mondeo, 2.0 (140 KM) Diesel, 2009
22 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Volkswagen Golf, 1.39 (122 KM) Benzyna, 2013
26 015 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Skoda Fabia, 1.0 (75 KM) Benzyna LPG, 2016
28 454 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Citroen C4 Picasso, 2.0 (136 KM) Diesel, 2010
21 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

MotoGP - wyścigi Formuły 1 na dwóch kołach
Mimo, że najpopularniejszym w naszym kraju sportem motorowym niezmiennie pozostaje Formuła 1, to w ostatnich latach coraz większą rozpoznawalność zdobywają Motocyklowe Mistrzostwa Świata, a zwłaszcza...
Data publikacji: 2019-11-08
Kartka na szybę sprzedam samochód. PDF - jak przygotować i czy warto ją nakleić?
W przypadku samochodów po dziś dzień warto skorzystać z jednej z najprostszych metod informowania o tym, że mamy coś do sprzedania. Kartka sprzedam auto naklejona na tylnych, bocznych szybach samochod...
Data publikacji: 2019-11-04
Jakiego Suva kupić? - Zobacz auta SUV do 20 tys, 30 tys i 40 tys, które warto wybrać
Samochody typu SUV cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców. Są to pojazdy z napędem na cztery koła, które dobrze sprawdzają się nie tylko podczas długich i dalekich podróży, al...
Data publikacji: 2019-10-30
Samochód zabytkowy a ubezpieczenie - co trzeba wiedzieć?
Klasyczne pojazdy są wyjątkowe pod każdym względem, przez co wymagają też wyjątkowego traktowania. Taki samochód nie tylko rejestruje i użytkuje się w nietypowy sposób, ale też ubezpiecza. Niedawno ku...
Data publikacji: 2019-10-30