Szukaj

Kategorie

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak wybrać zegarek na rękę?


Jaki zegarek wybrać?


Może to być twój pierwszy zegarek, a może też być kolejny w kolekcji, jaką masz w swojej garderobie, w części poświęconej dodatkom do codziennych stylizacji. Bez względu na to, czy ma to być model męski, damski, unisex, czy może coś dla nastoletniego użytkownika, aby wybrać właściwy produkt, powinno się zapoznać z kilkoma podstawowymi szczegółami tego asortymentu. To właśnie niuanse decydują o tym, czy nabyty czasomierz da satysfakcję, czy też okaże się mniejszą lub większą wpadką zakupową, której będziemy chcieli się pozbyć ze swojego życia. Jak więc dokonać wyboru? Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę? O co warto zapytać sprzedawcę i o co poprosić podczas prezentacji dostępnych opcji? Z zegarmistrzowską precyzją chętnie przeprowadzimy cię przez tę sytuację – wskazówek szukaj w kolejnych akapitach.

Rodzaj mechanizmu

Sercem zegarka jest mechanizm, dzięki któremu może on działać i wskazywać swojemu użytkownikowi czas. Dokładność jego wykonania jest zadziwiająca i posiada w sobie wiele tajemnic, których powiernikiem chciałby być każdy użytkownik zegarka osobistego. Różnią się one jednak między sobą precyzją działania, a także popularnością – zarówno wśród klientów, jak i projektantów, którzy tworzą tego typu czasomierze na potrzeby nowych kolekcji najbardziej renomowanych marek. Z tego względu pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć podczas zakupu zegarka na rękę, jest właśnie rodzaj mechanizmu, a może on być:

- mechaniczny (oparty na skomplikowanym układzie elementów, charakteryzujący się średnią dokładnością, by działał, trzeba go nakręcać, o takich zegarkach mówi się, że posiadają duszę, bardzo cenione przez kolekcjonerów, wzbudzają największe przywiązanie oraz po latach mają często wysoką wartość sentymentalną),

- kwarcowy (zasilany dzięki bateriom, dokładnie i precyzyjnie odmierza czas, najpopularniejszy rodzaj mechanizmów w zegarkach osobistych, znajduje się w ofercie wszystkich znaczących marek),

- automatyczne (oparte na mechanizmie, który nakręca się samodzielnie podczas noszenia, oparty na sprężynie i wahniku, zdecydowanie najdroższa wersja mechanizmu zegarkowego).O co warto zapytać sprzedawcę?

Pytania do sprzedawcy to nie tylko sposób na zdobycie większej ilości ważnych informacji na temat wyrobów zegarmistrzowskich, ale również dobra metoda weryfikacji kompetencji obsługującego nas człowieka – braki w wiedzy mogą okazać się natomiast powodem zrezygnowania z niepewnego zakupu, którego specyfikacji nie jesteśmy w stanie w pełni poznać przed uiszczeniem rachunku. Co więc warto dowiedzieć się od sprzedawcy? Zachęcamy w szczególności do pytań związanych z:

- różnicami pomiędzy chronografem a chronometrem (przy zakupie modelu mechanicznego),

- weryfikacją informacji na temat zegarka, które znaleźliśmy w Sieci,

- klasą wodoszczelności, gdyż oznaczenie 30M wcale nie oznacza, iż można z takim zegarkiem nurkować na 30 metrów,

- dodatkowymi funkcjami jak stoper, strefy czasowe i datownik.

Pasek czy bransoleta?

W tym wypadku wybór jest kwestią gustu, ważne jednak, aby noszenie takiego zegarka było wygodne oraz by umożliwiał on takie zapięcie, by czasomierz nie mógł luźno okręcać się na nadgarstku lub spadać. W przypadku bransolety trzeba czasem poprosić o jej zwiększenie lub zmniejszenie – paski nie posiadają innej regulacji poza dziurkami. Ciekawostką jest również wykonanie bransolety, które ma wpływ na komfort noszenia, a mianowicie chodzi tu o wykonanie ogniw. Jeśli są pełne, to nie będą ciągnąć za włosy na rękach, jeśli są zwijane, to w szczególności panom może się takie rozwiązanie nie spodobać.


Mamy nadzieje, że dzięki informacjom, które pomógł nam opracować sklep internetowy Zegarmistrz.com, uda się wam kupić odpowiedni zegarek.

Data publikacji: 2018-02-04, ostatnia zmiana: 2018-10-12

Może Cię zaintersować:

- Czym kierować się wybierając modny zegarek?

- Kryteria wyboru zegarków męskich

- Moda męska na wiosnę 2018. Co mężczyzna powinien mieć w swojej szafie?

- Co warto wiedzieć o naszyjnikach z pereł?

- Jak wybrać bransoletkę do stylizacji?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Styl lat 80.

Styl lat 80.

Lata 80. charakteryzowały się bardzo specyficznym ubiorem - na porządku dziennym były szerokie ramiona, mocno podkreślona talia, mini spódniczki, a to wszystko w bardzo wyrazistych kolorach!

Data publikacji: 2018-11-28

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Jeśli jeszcze nie przygotowałaś się na zimową aurę, już najwyższy czas to zrobić. Jednym z najważniejszych oraz najpopularniejszych gadżetów, który pomaga przetrwać ujemne temperatury jest czapka zimowa...

Data publikacji: 2018-11-22

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Kobiece kształty czasami przyjmują różne formy, najważniejsze jest jednak to, aby je odpowiednio wykorzystać. Wszystko jest na swój sposób piękne, a jeżeli dobrze się to uwydatni, można osiągnąć naprawdę spektakularny sukces.

Data publikacji: 2018-09-26

Jak dbać o okulary?

Jak dbać o okulary?

Dużo czasu poświęcasz na znalezienie odpowiedniej pary okularów. Szukasz odpowiedniego kształtu ramki, wzoru lub koloru, który doskonale Cię wyraża. Cierpliwie czekasz na założenie soczewek i na informujące, że twoje nowe okulary są gotowe do odbioru. Czy nie chcesz zrobić wszystkiego, aby te okulary były jak najdłużej?

Data publikacji: 2018-08-29