Szukaj

Kategorie

Co warto wiedzieć o naszyjnikach z pereł?


Co warto wiedzieć o naszyjnikach z pereł?


Naszyjniki z pereł od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. To świetny pomysł na prezent i nie tylko. Okazuje się jednak, że perły perłom nierówne i podczas wybierania naszyjnika warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Wielkość pereł w naszyjniku

W tym przypadku panuje jedna, podstawowa zasada. Starszym paniom wybiera się perły o większych rozmiarach. Podobnie jest w przypadku pań o nieco większych rozmiarach. Perły są niekiedy postrzegane jako wyznacznik statusu, dlatego drobne perełki lepiej zostawić dla nastolatek i kobiet młodych. Mniejsze perły najlepiej prezentują się na paniach o drobnej sylwetce. Na ogół przyjmuje się, że drobne perły mają średnicę w zakresie do 6 mm. Największe perły dostępne w sprzedaży mają nawet 9 mm średnicy.

Długość naszyjnika z pereł

Również i w tym przypadku obowiązują pewne zasady. Najczęściej dłuższe naszyjniki z pereł przeznaczone są na szczególne, bardziej oficjalne okazje. Oczywiście nie jest to reguła, gdyż dzisiaj w modzie dozwolone jest w zasadzie wszystko i perły można nosić równie dobrze na co dzień. Błędem nie jest nawet założenie eleganckiego, perłowego naszyjnika to T-shirtu i jeansów. Druga zasada, o której także warto pamiętać dotyczy tego, że panie, które chcą podkreślić własną szyję powinny sięgnąć po naszyjniki krótsze. Jeśli z kolei lepiej odwrócić uwagę od tej części ciała, dobrym rozwiązaniem są naszyjniki długie. Najbardziej uniwersalne są modele o długości około 45 cm, które sprawdzą się przy każdej okazji. Wiele zależy jednak od sylwetki osoby, która perły ma nosić na co dzień.Kolorystyka pereł

Kolorystyka pereł to w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Oczywiście najbardziej klasyczne i zarazem uniwersalne są perły białe. Perły czarne są o wiele bardziej oryginalne. Pasują do osób, które lubią wyróżniać się z tłumu. Perły srebrne prezentują się doskonale w połączeniu z czarnymi dodatkami. Najwięcej ostrożności należy zachować podczas wyboru pereł złotych. Najlepiej w nich prezentują się panie o ciemnej karnacji. W pozostałych przypadkach efekt może być daleki od zamierzonego, a przecież nie o to chodzi.

Kolorystyka złota

Większość naszyjników z pereł tworzonych jest z połączenia pereł ze złotem. W tym przypadku do wyboru pozostaje jeszcze kwestia wykorzystanego złota. Warto posiłkować się tutaj, tym co dana osoba lubi nosić na co dzień. Panie na ogół wybierają między złotem białym i żółtym. Niektóre nie przepadają za tym metalem w wersji żółtej, ale nie jest to reguła. Eksperci zwracają przy tym uwagę, że panie o ciepłym typie urody, a więc z ciemnymi włosami oraz ciemną karnacją najlepiej wyglądają w biżuterii z żółtego złota. Z kolei panie o chłodnym typie urody (jasne włosy, jasne oczy i jasna karnacja) powinny raczej stawiać na biżuterię z białego złota.

Panie, które posiadają urodę pośrednią mogą sobie pozwolić w zasadzie na każdy rodzaj biżuterii i zawsze będą prezentować się tak samo dobrze. W tym przypadku na ogół znaczenie mają osobiste gusta i preferencje.

Data publikacji: 2018-02-27, ostatnia zmiana: 2018-10-12

Karkosik Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Może Cię zaintersować:

- Skórzana, ponadczasowa klasyka w torebkach

- Złoty pierścionek - jak wybrać najlepszą biżuterię na każdą okazję?

- Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?


Spodobało Ci się?