Szukaj

Kategorie

Co warto wiedzieć o naszyjnikach z pereł?


Co warto wiedzieć o naszyjnikach z pereł?


Naszyjniki z pereł od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. To świetny pomysł na prezent i nie tylko. Okazuje się jednak, że perły perłom nierówne i podczas wybierania naszyjnika warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Wielkość pereł w naszyjniku

W tym przypadku panuje jedna, podstawowa zasada. Starszym paniom wybiera się perły o większych rozmiarach. Podobnie jest w przypadku pań o nieco większych rozmiarach. Perły są niekiedy postrzegane jako wyznacznik statusu, dlatego drobne perełki lepiej zostawić dla nastolatek i kobiet młodych. Mniejsze perły najlepiej prezentują się na paniach o drobnej sylwetce. Na ogół przyjmuje się, że drobne perły mają średnicę w zakresie do 6 mm. Największe perły dostępne w sprzedaży mają nawet 9 mm średnicy.

Długość naszyjnika z pereł

Również i w tym przypadku obowiązują pewne zasady. Najczęściej dłuższe naszyjniki z pereł przeznaczone są na szczególne, bardziej oficjalne okazje. Oczywiście nie jest to reguła, gdyż dzisiaj w modzie dozwolone jest w zasadzie wszystko i perły można nosić równie dobrze na co dzień. Błędem nie jest nawet założenie eleganckiego, perłowego naszyjnika to T-shirtu i jeansów. Druga zasada, o której także warto pamiętać dotyczy tego, że panie, które chcą podkreślić własną szyję powinny sięgnąć po naszyjniki krótsze. Jeśli z kolei lepiej odwrócić uwagę od tej części ciała, dobrym rozwiązaniem są naszyjniki długie. Najbardziej uniwersalne są modele o długości około 45 cm, które sprawdzą się przy każdej okazji. Wiele zależy jednak od sylwetki osoby, która perły ma nosić na co dzień.Kolorystyka pereł

Kolorystyka pereł to w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Oczywiście najbardziej klasyczne i zarazem uniwersalne są perły białe. Perły czarne są o wiele bardziej oryginalne. Pasują do osób, które lubią wyróżniać się z tłumu. Perły srebrne prezentują się doskonale w połączeniu z czarnymi dodatkami. Najwięcej ostrożności należy zachować podczas wyboru pereł złotych. Najlepiej w nich prezentują się panie o ciemnej karnacji. W pozostałych przypadkach efekt może być daleki od zamierzonego, a przecież nie o to chodzi.

Kolorystyka złota

Większość naszyjników z pereł tworzonych jest z połączenia pereł ze złotem. W tym przypadku do wyboru pozostaje jeszcze kwestia wykorzystanego złota. Warto posiłkować się tutaj, tym co dana osoba lubi nosić na co dzień. Panie na ogół wybierają między złotem białym i żółtym. Niektóre nie przepadają za tym metalem w wersji żółtej, ale nie jest to reguła. Eksperci zwracają przy tym uwagę, że panie o ciepłym typie urody, a więc z ciemnymi włosami oraz ciemną karnacją najlepiej wyglądają w biżuterii z żółtego złota. Z kolei panie o chłodnym typie urody (jasne włosy, jasne oczy i jasna karnacja) powinny raczej stawiać na biżuterię z białego złota.

Panie, które posiadają urodę pośrednią mogą sobie pozwolić w zasadzie na każdy rodzaj biżuterii i zawsze będą prezentować się tak samo dobrze. W tym przypadku na ogół znaczenie mają osobiste gusta i preferencje.

Data publikacji: 2018-02-27, ostatnia zmiana: 2018-10-12

Karkosik Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Może Cię zaintersować:

- Skórzana, ponadczasowa klasyka w torebkach

- Złoty pierścionek - jak wybrać najlepszą biżuterię na każdą okazję?

- Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Styl lat 80.

Styl lat 80.

Lata 80. charakteryzowały się bardzo specyficznym ubiorem - na porządku dziennym były szerokie ramiona, mocno podkreślona talia, mini spódniczki, a to wszystko w bardzo wyrazistych kolorach!

Data publikacji: 2018-11-28

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Jeśli jeszcze nie przygotowałaś się na zimową aurę, już najwyższy czas to zrobić. Jednym z najważniejszych oraz najpopularniejszych gadżetów, który pomaga przetrwać ujemne temperatury jest czapka zimowa...

Data publikacji: 2018-11-22

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Kobiece kształty czasami przyjmują różne formy, najważniejsze jest jednak to, aby je odpowiednio wykorzystać. Wszystko jest na swój sposób piękne, a jeżeli dobrze się to uwydatni, można osiągnąć naprawdę spektakularny sukces.

Data publikacji: 2018-09-26

Jak dbać o okulary?

Jak dbać o okulary?

Dużo czasu poświęcasz na znalezienie odpowiedniej pary okularów. Szukasz odpowiedniego kształtu ramki, wzoru lub koloru, który doskonale Cię wyraża. Cierpliwie czekasz na założenie soczewek i na informujące, że twoje nowe okulary są gotowe do odbioru. Czy nie chcesz zrobić wszystkiego, aby te okulary były jak najdłużej?

Data publikacji: 2018-08-29