Szukaj

Kategorie

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?


Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?


Pierścionek zaręczynowy to biżuteria wyjątkowa – symbol obietnicy, jaka połączyła narzeczonych. Zakochani już wkrótce utworzą związek małżeński, ale już teraz mogą się tym chwalić całemu światu. Dlatego jeśli planujesz się oświadczyć, koniecznie wybierz odpowiedni pierścionek. Czyli jaki? Pierścionki z diamentem są jednymi z najchętniej wybieranych. Ale jak pośród nich odszukać ten idealny? Oto kilka wskazówek.

Pierścionki zaręczynowe – jak dobrać rozmiar idealny?

A co, jeśli nie będzie pasować na jej palec? To jedna z typowych obaw panów, którzy stoją przed zadaniem zakupu pierścionka zaręczynowego. I rzeczywiście, musisz go poznać, zanim złożysz zamówienie – czy to w sklepie stacjonarnym, czy to online.

Pierścionki zaręczynowe – jak dobrać rozmiar idealny?

Dobór odpowiedniego rozmiaru pierścionka jest uzależniony od wewnętrznego obwodu obrączki, a co za tym idzie – obwodu palca. Jak to zmierzyć? Dyskretnie. Najprościej będzie, jeśli weźmiesz jeden z jej pierścionków (koniecznie taki, który nosi na palcu serdecznym prawej dłoni – bo zgodnie z polską tradycją, to tutaj powinien być noszony ten na zaręczyny) i zmierzysz jego obwód lub zabierzesz ze sobą do jubilera. Możesz również poprosić o pomoc mamę lub przyjaciółkę przyszłej narzeczonej. I najważniejsze: jeśli coś pójdzie „nie tak” i biżuteria nie będzie pasowała – jubiler, także ten, u którego zakupy zrobisz online, może później dopasować jej rozmiar.

Pierścionki z brylantem czy inne?

Zaręczyny mają wielowiekową tradycję i zdecydowanie warto za nią podążać. Właśnie dlatego to pierścionki z diamentem są najchętniej wybierane spośród wszystkich. Ale spokojnie, wcale nie oznacza to, że jesteś skazany na jeden wzór lub wiele, ale łudząco do siebie podobnych.

Po pierwsze – pierścionki z brylantem mogą być wysadzone nie tylko krystalicznie przezroczystym diamentem o szlifie brylantowym (bo przecież – tu warto przypomnieć – brylant to szlif okrągły kamienia szlachetnego, który nadaje mu najpiękniejszy połysk i kształt). Same diamenty mogą przybierać różne barwy – od krystalicznie bezbarwnej, przez żółtą, brunatną, aż po niebieską i czarną. A to daje Ci szerokie pole do popisu i pozwala postawić na nietuzinkowe pierścionki z diamentem.Po drugie – istotny jest też typ oraz odcień metalu, który połączy się z kamieniem szlachetnym, tworząc wyjątkową całość. Możesz postawić na:

  • złoto żółte – najbardziej klasyczne, dobrze komponujące się z ciepłym typem urody, tradycyjne i wyraziste,
  • złoto białe – delikatniejsze, wpadające w tony srebra, nowoczesne i dobrze dopasowane do zimnych typów urody; alternatywą dla niego jest jeszcze bardziej luksusowa platyna;
  • złoto różowe – bardzo modne w ostatnich latach, jego kolor ma lekko różowawy odcień, który wpisuje się w najnowsze trendy.

Wybierając, zwróć uwagę na próbę złota. Absolutne minimum to 14 karatów.

Pierścionki z diamentem: design ma znaczenie

Jakość materiałów użytych do produkcji pierścionka ma ogromne znaczenie. Równie istotny jest jednak design. Pamiętaj, że:

  • Twoja narzeczona będzie tę biżuterię nosiła na co dzień, prawdopodobnie także po ślubie – dlatego skoncentruj swoją uwagę na raczej delikatnych modelach, które dopasują się nie tylko do wyrafinowanych kreacji, ale także do stylizacji biznesowej czy codziennej;
  • najbardziej klasyczne są pierścionki z jednym kamieniem w oczku; jeżeli jednak wiesz, że Twoja ukochana lubi przełamywać schematy, zwróć uwagę na te nieco bardziej ozdobne, wysadzane wieloma małymi diamencikami,
  • możesz wybrać model wykonany z dwóch rodzajów złota – bardzo modne jest połączenie złota żółtego z białym lub białego z różowym – efekt może zaskoczyć,
  • oczko może wystawać ponad obrączkę pierścionka lub być w nie „wtopione” – to drugie rozwiązanie jest bardziej praktyczne wówczas, gdy Twoja wybranka zasadniczo nie nosi biżuterii i ceni sobie maksimum komfortu.

Jeśli zaś nadal masz wątpliwości, co wybrać – poszukaj pomocy u przyjaciółek lub krewnych swojej ukochanej albo porozmawiaj z doradcą w sklepie jubilerskim. Uzyskane w ten sposób porady skierują Cię we właściwą stronę.


Artykuł powstał we współpracy z Marko.pl

Data publikacji: 2018-06-29, ostatnia zmiana: 2018-10-12

Może Cię zaintersować:

- Suknie ślubne - jakie ich modele można znaleźć obecnie?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak dopasować obuwie do stroju i sylwetki?
Buty to nieodłączny element naszego stroju. Niewłaściwie dobrane obuwie może zepsuć wygląd nawet najbardziej stylowego ubioru, natomiast obuwie dobrane i dopasowane odpowiednio do stroju jest jego dopełnieniem i wykończeniem. Jak więc dobrać buty do ubrania, by wyglądać dobrze i nie narazić się drwiące spojrzenia innych osób?

Data publikacji: 2019-03-26

Styl lat 80.
Lata 80. charakteryzowały się bardzo specyficznym ubiorem - na porządku dziennym były szerokie ramiona, mocno podkreślona talia, mini spódniczki, a to wszystko w bardzo wyrazistych kolorach!

Data publikacji: 2018-11-28

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018
Jeśli jeszcze nie przygotowałaś się na zimową aurę, już najwyższy czas to zrobić. Jednym z najważniejszych oraz najpopularniejszych gadżetów, który pomaga przetrwać ujemne temperatury jest czapka zimowa...

Data publikacji: 2018-11-22

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?
Kobiece kształty czasami przyjmują różne formy, najważniejsze jest jednak to, aby je odpowiednio wykorzystać. Wszystko jest na swój sposób piękne, a jeżeli dobrze się to uwydatni, można osiągnąć naprawdę spektakularny sukces.

Data publikacji: 2018-09-26