Szukaj

Kategorie

Czym kierować się wybierając modny zegarek?


Czym kierować się wybierając modny zegarek?


Podczas kupowania modnego zegarka warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Na szczęście obecnie jest wiele salonów, które w swojej ofercie mają właśnie zegarki fashion.

Rodzaj zegarka

Warto pamiętać o tym, że nie istnieje zegarek uniwersalny, który sprawdziłby się przy każdej okazji.Wiele osób niezmiennie ceni sobie modele klasyczne, które nie posiadają dodatkowych zdobień czy kamieni. Zegarki na skórzanym pasku zawsze prezentują się dobrze. Modele elektroniczne, wielofunkcyjne są przeznaczone dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia.

Mechanizm zegarka

Oczywiście zegarki dzieli się przede wszystkim z uwagi na rodzaj mechanizmów, który odpowiedzialny jest za ich działanie. Podstawowym rodzajem zegarków są cały czas te mechaniczne. Oprócz tego w sprzedaży znajdują się zegarki automatyczne, a więc niewymagające regularnego nakręcania, zegarki kwarcowe, z baterią słoneczną dla osób zatroskanych o środowisko oraz zegarki hybrydowe.

Pasek czy bransoleta

O tym, czy zegarek dobrze leży na nadgarstku, w dużej mierze decyduje czy posiada pasek, czy może bransoletę. Bransolety zegarków wykonywane są z tych samych materiałów co tarcze, a więc złota, tytanu i stali szlachetnej. Paski z kolei wykonuje się ze skóry naturalnej bądź ekologicznej i tworzywa sztucznego. Najbardziej luksusowe są zegarki złote i wykonane z platyny. Jednak równie dobrze prezentuje się wysokiej jakości skóra bydlęca czy cielęca. Na mniej oficjalne okazje sprawdzi się zegarek z paskiem kauczukowym lub silikonowym.

Koperta i tarcza

Zdecydowana większość zegarków obecna na rynku posiada kopertę okrągłą, owalną lub prostokątną. Koperty modnych zegarków są na ogół duże i masywne. Tarcza w dużej mierze determinuje wygląd zegarka. Dzisiejsze zegarki niejednokrotnie wyposażone są w datowniki, funkcje chronografu, suwaki logarytmiczne czy kalendarze.Marka i pochodzenie

Oczywiście niezmiennie najbardziej prestiżowe są zegarki szwajcarskie, których cena potrafi być bardzo wysoka. Z czego wynika ten fakt? Zegarki szwajcarskie składają się z kilkuset części, które wymagają dużej ilości pracy. Wykonanie jednego zegarka to średnio 150 godzin. Najdroższe modele dopracowywane są przez 2000 godzin. Zegarki szwajcarskie zakupić można jedynie w renomowanych salonach. Wysokiej jakości zegarki produkują również Japończycy, których marki słyną z nieszablonowych rozwiązań i ciekawego designu (najpopularniejsza marka to Casio).

Jaki zegarek wybrać?

Zegarek to ważny element ubioru, który uznaje się coraz częściej za część biżuterii. Oczywiście odpowiedni model zegarka warto wybrać przede wszystkim na podstawie własnych upodobań i gustu. Kluczem do sukcesu jest również dopasowanie do ręki i jej wymiarów. Wiele osób sprawdza również czy dany zegarek pasuje do codziennych stylizacji. Mniejszą uwagę przykładają do mechanizmów działania zegarka czy jego typu. To nie błąd, ale warto sprawdzić przed zakupem czy zegarek będzie wymagać regularnego nakręcania, a może działa dzięki promieniowaniu słonecznemu?

Data publikacji: 2018-02-22, ostatnia zmiana: 2018-10-12

Karkosik Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Może Cię zaintersować:

- Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak wybrać zegarek na rękę?

- Kryteria wyboru zegarków męskich

- Moda męska na wiosnę 2018. Co mężczyzna powinien mieć w swojej szafie?

- Jak wybrać bransoletkę do stylizacji?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Styl lat 80.

Styl lat 80.

Lata 80. charakteryzowały się bardzo specyficznym ubiorem - na porządku dziennym były szerokie ramiona, mocno podkreślona talia, mini spódniczki, a to wszystko w bardzo wyrazistych kolorach!

Data publikacji: 2018-11-28

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Jeśli jeszcze nie przygotowałaś się na zimową aurę, już najwyższy czas to zrobić. Jednym z najważniejszych oraz najpopularniejszych gadżetów, który pomaga przetrwać ujemne temperatury jest czapka zimowa...

Data publikacji: 2018-11-22

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Kobiece kształty czasami przyjmują różne formy, najważniejsze jest jednak to, aby je odpowiednio wykorzystać. Wszystko jest na swój sposób piękne, a jeżeli dobrze się to uwydatni, można osiągnąć naprawdę spektakularny sukces.

Data publikacji: 2018-09-26

Jak dbać o okulary?

Jak dbać o okulary?

Dużo czasu poświęcasz na znalezienie odpowiedniej pary okularów. Szukasz odpowiedniego kształtu ramki, wzoru lub koloru, który doskonale Cię wyraża. Cierpliwie czekasz na założenie soczewek i na informujące, że twoje nowe okulary są gotowe do odbioru. Czy nie chcesz zrobić wszystkiego, aby te okulary były jak najdłużej?

Data publikacji: 2018-08-29