Szukaj

Kategorie

Kryteria wyboru zegarków męskich


Kryteria wyboru zegarków męskich.


Teoretycznie mogłoby się wydawać, że obecnie nie ma potrzeby noszenia zegarka. Przecież są smartfony, które dokładnie pokazują aktualny czas. Jednak zegarek męski jest zdecydowanie czymś więcej niż zwykłym czasomierzem. To elegancka biżuteria, która nie tylko stanowi dopełnienie ubioru, ale także podkreśla prestiż i klasę mężczyzny.

Zakup zegarka może sprawić trochę problemów, gdyż rozrzut cenowy okazuje się naprawdę ogromny. Zegarki męskie kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Oczywiście nie trzeba od razu celować w najwyższą półkę cenową, aby pochwalić się porządnym i stylowym zegarkiem. Przy wyborze trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

1. Dopasowanie do stylu

Zegarki Casio G-Shock wykonane z lekkiego, ale niezwykle trwałego tworzywa sztucznego będą dość dziwnie prezentować się do garnituru, podobnie jak płaskie i wytworne zegarki w złotej kopercie do stroju sportowego. Innymi słowy, nie ma zegarków pasujących na wszelkiego typu okazje. Oczywiście zdarzają się trochę bardziej uniwersalne modele do noszenia na co dzień, jednak znalezienie zegarka pasującego idealnie do każdej stylizacji jest po prostu niemożliwe.

2. Mechanizm, czyli serce zegarka

Koneserzy, dla których tradycja ma większe znacznie niż funkcjonalność i wyjątkowa dokładność z pewnością zdecydują się na zegarki męskie z mechanizmem klasycznym. Bardzo łatwo je rozpoznać po informacji umieszczonej zazwyczaj na tarczy o ilości łożysk, czyli kamieni zastosowanych w zegarku. Zegarek z mechanizmem klasycznym nakręca się ręcznie, a służy do tego tak zwana koronka, a więc pokrętło zlokalizowane z boku koperty.

Z kolei osoby, które cenią sobie mechanizm klasyczny, jednak obawiają się, że nie będą w stanie codziennie pamiętać o nakręceniu zegarka wybierają najczęściej mechanizm automatyczny. W takim przypadku następuje samoistne nakręcanie się zegarka dzięki ruchom ręki, które pobudzają rotor napędzający mechanizm. Jeżeli ponosi się zegarek przez dziesięć godzin, to będzie działał mniej więcej przez całą dobę. Takie modele mają na tarczy napis automatic.Mężczyźni, którym zależy przede wszystkim na wyjątkowej dokładności oraz wytrzymałości zegarka wybierają zazwyczaj mechanizm kwarcowy pracujący dzięki wymiennej baterii. Istotą mechanizmu jest zjawisko elektryczne zachodzące w kwarcowym rezonansie. Na tarczy zegarków pojawia się często napis quartz. Bardzo ekologicznym wyborem będzie mechanizm kwarcowy z baterią słoneczną, a niezwykle wygodnym mechanizm hybrydowy, czyli automatyczno – kwarcowy.

3. Cena

Z pewnością to jeden z podstawowych czynników wyboru. Naprawdę nie trzeba wydawać dużo, aby cieszyć się fantastycznym modelem. Ciekawie prezentują się zegarki męskie szwajcarskiej marki Certina z charakterystyczną prostą linią, a także subtelnym cyferblatem, których lepsze modele kosztują w granicach dwóch tysięcy złotych. Ponadto inne marki Swiss Made, jak Tissot czy Hamilton również są warte zakupu. Jedynie kilkaset złotych trzeba wydać na automatyczne Seiko. Zwolennicy stylu sportowego i prowadzący aktywny tryb życia chętnie sięgną po Casio bądź Suunto.

Data publikacji: 2018-03-14, ostatnia zmiana: 2018-10-12

Karkosik Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Może Cię zaintersować:

- Czym kierować się wybierając modny zegarek?

- Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak wybrać zegarek na rękę?

- Moda męska na wiosnę 2018. Co mężczyzna powinien mieć w swojej szafie?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak dopasować obuwie do stroju i sylwetki?
Buty to nieodłączny element naszego stroju. Niewłaściwie dobrane obuwie może zepsuć wygląd nawet najbardziej stylowego ubioru, natomiast obuwie dobrane i dopasowane odpowiednio do stroju jest jego dopełnieniem i wykończeniem. Jak więc dobrać buty do ubrania, by wyglądać dobrze i nie narazić się drwiące spojrzenia innych osób?

Data publikacji: 2019-03-26

Styl lat 80.
Lata 80. charakteryzowały się bardzo specyficznym ubiorem - na porządku dziennym były szerokie ramiona, mocno podkreślona talia, mini spódniczki, a to wszystko w bardzo wyrazistych kolorach!

Data publikacji: 2018-11-28

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018
Jeśli jeszcze nie przygotowałaś się na zimową aurę, już najwyższy czas to zrobić. Jednym z najważniejszych oraz najpopularniejszych gadżetów, który pomaga przetrwać ujemne temperatury jest czapka zimowa...

Data publikacji: 2018-11-22

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?
Kobiece kształty czasami przyjmują różne formy, najważniejsze jest jednak to, aby je odpowiednio wykorzystać. Wszystko jest na swój sposób piękne, a jeżeli dobrze się to uwydatni, można osiągnąć naprawdę spektakularny sukces.

Data publikacji: 2018-09-26