Kuchnia gotowa, czy na wymiar? Co wybrać?


Kuchnia gotowa, czy na zamówienie?


Urządzając mieszkanie często napotykamy na kwestię urządzenia kuchni. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, w którym to kuchnia jest już zaprojektowana i gotowa, niejednokrotnie rezygnujemy na wstępie z poniesienia dodatkowych kosztów związanych ze zmianą aranżacji. Kupując mieszkanie w stanie surowym, od dewelopera, lub całkowicie do remontu, napotykamy na kolejne wyzwanie jakim jest odpowiednie urządzenie i rozplanowanie kuchni. W tym miejscu, powstaje pytanie, na co się zdecydować? Wybrać gotowe realizacje przestrzenne kuchni, cały zestaw, czy tylko dopasować do swoich potrzeb gotowe elementy? A może skorzystać z usług firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar? W poniższym artykule przedstawimy wybrane opcje wraz z ich plusami i minusami.

Kuchnia gotowa – zestaw mebli kuchennych

Kuchnia gotowa – zestaw mebli kuchennych.

To rozwiązanie jest najprostszym i niejednokrotnie najtańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o urządzenie kuchni. Gotowe zestawy mebli kuchennych dostępne są w wielu sklepach wielkopowierzchniowych, jak również w większości sklepów z artykułami remontowo-budowlanymi i meblarskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy dodatkowych kosztów związanych z wykonaniem projektu, konsultacjami, jak i często również z montażem (ten etap w większości jest już po naszej stronie). Ponadto gotowe zestawy posiadają najbardziej klasyczne układy pasujące do najprostszych przestrzeni kuchennych. Najczęściej mamy do czynienia z rozmieszczeniem elementów w linii prostej przy ścianie. W skład zestawów wchodzą zarówno szafki dolne – stojące, jak i wiszące. Niejednokrotnie przewidziane są szafki pod okap, a w standardzie znajduje się szafka do zabudowy AGD - kuchni lub płyty i piekarnika. Ceny zestawów uzależnione są od ilości elementów, materiału z jakiego wykonane są meble i ich fronty, a także od designu i jakości.Decydując się na zakup zestawu mebli kuchennych musimy się jednak liczyć z ograniczoną paletą frontów, ich designem, jak również z małą mobilnością poszczególnych elementów. Rozwiązanie to dobrze sprawdzi się w klasycznych kuchniach w linii, jednak gdy planujemy rozmieszczenie narożne lub na dwóch ścianach, często odpowiednie połączenie elementów może być bardzo trudne.

Kuchnia z gotowych elementów

Kuchnia z gotowych elementów.

Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych szafek i skompletowanie odpowiedniego ustawienia według własnych potrzeb. Ceny poszczególnych elementów zależne są od ich wymiarów, skomplikowania konstrukcji, jak również od materiału z jakiego są wykonane. Bardziej odporne fronty, te lakierowane, czy też fornirowane w znacznym stopniu podnoszą koszt całej realizacji. Do tego warto pamiętać o zastosowanych zawiasach, prowadnicach szuflad i innych mechanizmach, które gdzie jak gdzie, ale w kuchni są bardzo eksploatowane. Im wyższa ich cena, tym z reguły większa ich trwałość, wygoda w użytkowaniu, jak i niezawodność. Decydując się na kuchnię składaną z gotowych elementów, w znacznie łatwiejszy sposób dopasujemy meble do układu mieszkania. Szeroki wybór różnych szerokości i głębokości szafek pozwoli na zaprojektowanie niemalże każdego klasycznego rozwiązania. Oczywiście, jeśli poszukujemy układów bardziej skomplikowanych, będziemy musieli posłużyć się realizacją zaproponowaną przez firmę meblarską.

Kuchnia na wymiar

Kuchnia na wymiar.

Kuchnia na wymiar realizowana przez zakład meblarski to rozwiązanie najbardziej elastyczne, ale także najczęściej najbardziej kosztowne. Wybierając ten wariant mamy niemalże całkowicie wolne pole manewru i żonglowania poszczególnymi składowymi kuchni. Dopasujemy w łatwy sposób odpowiednie szafki, ich rodzaj, wielkość, wysokość i pojemność. Do tego paleta kolorystyczna i materiałowa frontów jest z reguły bardzo obszerna. To rozwiązanie umożliwi także łączenie niestandardowych kombinacji, jak drewno ze szkłem, stalą, czy też z tworzyw sztucznym. Firmy zajmujące się realizacją mebli na wymiar mają także większy dostęp do dobieranych mechanizmów szafek, dzięki czemu będziemy mogli świadomie dobrać odpowiednie składowe. Firmy meblarskie oferują również projektowanie kuchni, tworząc wizualizacje, doradzają, a także podpowiadają w zakresie funkcjonalności oraz estetyki. Niestety jednak koszt takiej aranżacji jest wyższy niż przy wyborze kuchni gotowej. Na wysokość ceny składają się nie tylko ceny pojedynczych elementów, ale także koszty dodatkowe, które choć niewymienione w cenniku, są wliczone w koszt całej realizacji. Czas poświęcony na konsultacje, dostawę, czy też montaż znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie całkowitej. Niemniej jednak, jeśli zależy nam na niepowtarzalnym designie, kuchni spełniającej wszystkie nasze wymagania i uwzględniającej nasz styl, zdecydowanie się na kuchnię na wymiar jest jedynym dobrym rozwiązaniem.

Data publikacji: 2019-05-21, ostatnia zmiana: 2019-05-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

BRW - komplet kuchenny Iris 260
2 066,00 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
BRW - szafka górna narożna z witryną Sole
330,46 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Kuchenna szafka ścienna dąb miodowy - limo 31x
288,00 zł
Żelice
(woj. wielkopolskie)
BRW - szafka dolna Sole
209,92 zł
Kętrzyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
BRW - szafka górna Sole
168,10 zł
Czarne
(woj. pomorskie)
BRW - szafka górna z witryną Semi Line
143,10 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
BRW - szafka dolna Sole
600,24 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Szafka z ociekaczem dąb miodowy - limo 27x
238,00 zł
Bezrzecze
(woj. zachodniopomorskie)
BRW - szafka górna Sole
168,10 zł
Piła
(woj. wielkopolskie)
BRW - szafka pod zabudowę piekarnika  Sole
864,28 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
BRW - szafka górna Sole
212,38 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
BRW - szafka pod zabudowę piekarnika Iris
885,70 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Loftowe wnętrza - siła naturalnego piękna
Kiedy zaczynamy urządzać własne mieszkanie, zazwyczaj towarzyszy nam sporo entuzjazmu. Chcemy, aby cała kompozycja była dobrze zgraną całością. Wybieramy więc takie meble i dekoracje, które będą dobrz...
Data publikacji: 2021-03-08
5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij