Szukaj

Kategorie

Kuchnia gotowa, czy na wymiar? Co wybrać?


Kuchnia gotowa, czy na zamówienie?


Urządzając mieszkanie często napotykamy na kwestię urządzenia kuchni. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, w którym to kuchnia jest już zaprojektowana i gotowa, niejednokrotnie rezygnujemy na wstępie z poniesienia dodatkowych kosztów związanych ze zmianą aranżacji. Kupując mieszkanie w stanie surowym, od dewelopera, lub całkowicie do remontu, napotykamy na kolejne wyzwanie jakim jest odpowiednie urządzenie i rozplanowanie kuchni. W tym miejscu, powstaje pytanie, na co się zdecydować? Wybrać gotowe realizacje przestrzenne kuchni, cały zestaw, czy tylko dopasować do swoich potrzeb gotowe elementy? A może skorzystać z usług firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar? W poniższym artykule przedstawimy wybrane opcje wraz z ich plusami i minusami.

Kuchnia gotowa – zestaw mebli kuchennych

Kuchnia gotowa – zestaw mebli kuchennych.

To rozwiązanie jest najprostszym i niejednokrotnie najtańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o urządzenie kuchni. Gotowe zestawy mebli kuchennych dostępne są w wielu sklepach wielkopowierzchniowych, jak również w większości sklepów z artykułami remontowo-budowlanymi i meblarskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy dodatkowych kosztów związanych z wykonaniem projektu, konsultacjami, jak i często również z montażem (ten etap w większości jest już po naszej stronie). Ponadto gotowe zestawy posiadają najbardziej klasyczne układy pasujące do najprostszych przestrzeni kuchennych. Najczęściej mamy do czynienia z rozmieszczeniem elementów w linii prostej przy ścianie. W skład zestawów wchodzą zarówno szafki dolne – stojące, jak i wiszące. Niejednokrotnie przewidziane są szafki pod okap, a w standardzie znajduje się szafka do zabudowy AGD - kuchni lub płyty i piekarnika. Ceny zestawów uzależnione są od ilości elementów, materiału z jakiego wykonane są meble i ich fronty, a także od designu i jakości.Decydując się na zakup zestawu mebli kuchennych musimy się jednak liczyć z ograniczoną paletą frontów, ich designem, jak również z małą mobilnością poszczególnych elementów. Rozwiązanie to dobrze sprawdzi się w klasycznych kuchniach w linii, jednak gdy planujemy rozmieszczenie narożne lub na dwóch ścianach, często odpowiednie połączenie elementów może być bardzo trudne.

Kuchnia z gotowych elementów

Kuchnia z gotowych elementów.

Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych szafek i skompletowanie odpowiedniego ustawienia według własnych potrzeb. Ceny poszczególnych elementów zależne są od ich wymiarów, skomplikowania konstrukcji, jak również od materiału z jakiego są wykonane. Bardziej odporne fronty, te lakierowane, czy też fornirowane w znacznym stopniu podnoszą koszt całej realizacji. Do tego warto pamiętać o zastosowanych zawiasach, prowadnicach szuflad i innych mechanizmach, które gdzie jak gdzie, ale w kuchni są bardzo eksploatowane. Im wyższa ich cena, tym z reguły większa ich trwałość, wygoda w użytkowaniu, jak i niezawodność. Decydując się na kuchnię składaną z gotowych elementów, w znacznie łatwiejszy sposób dopasujemy meble do układu mieszkania. Szeroki wybór różnych szerokości i głębokości szafek pozwoli na zaprojektowanie niemalże każdego klasycznego rozwiązania. Oczywiście, jeśli poszukujemy układów bardziej skomplikowanych, będziemy musieli posłużyć się realizacją zaproponowaną przez firmę meblarską.

Kuchnia na wymiar

Kuchnia na wymiar.

Kuchnia na wymiar realizowana przez zakład meblarski to rozwiązanie najbardziej elastyczne, ale także najczęściej najbardziej kosztowne. Wybierając ten wariant mamy niemalże całkowicie wolne pole manewru i żonglowania poszczególnymi składowymi kuchni. Dopasujemy w łatwy sposób odpowiednie szafki, ich rodzaj, wielkość, wysokość i pojemność. Do tego paleta kolorystyczna i materiałowa frontów jest z reguły bardzo obszerna. To rozwiązanie umożliwi także łączenie niestandardowych kombinacji, jak drewno ze szkłem, stalą, czy też z tworzyw sztucznym. Firmy zajmujące się realizacją mebli na wymiar mają także większy dostęp do dobieranych mechanizmów szafek, dzięki czemu będziemy mogli świadomie dobrać odpowiednie składowe. Firmy meblarskie oferują również projektowanie kuchni, tworząc wizualizacje, doradzają, a także podpowiadają w zakresie funkcjonalności oraz estetyki. Niestety jednak koszt takiej aranżacji jest wyższy niż przy wyborze kuchni gotowej. Na wysokość ceny składają się nie tylko ceny pojedynczych elementów, ale także koszty dodatkowe, które choć niewymienione w cenniku, są wliczone w koszt całej realizacji. Czas poświęcony na konsultacje, dostawę, czy też montaż znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie całkowitej. Niemniej jednak, jeśli zależy nam na niepowtarzalnym designie, kuchni spełniającej wszystkie nasze wymagania i uwzględniającej nasz styl, zdecydowanie się na kuchnię na wymiar jest jedynym dobrym rozwiązaniem.

Data publikacji: 2019-05-21, ostatnia zmiana: 2019-05-28


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 kredens - byfyj
2 500,00 zł
Brodowice
(woj. dolnośląskie)
 Stołek bord modesto design biały
109,00 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
 Krzesło barowe 46x57x104cm king home dsw wood oliwowe
287,10 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Hoker beżowy skóra ekologiczna mallard
338,87 zł
Swarzędz
(woj. wielkopolskie)
 Hoker tapicerowany żółty costantino
350,97 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
 Krzesło barowe 46x57x104cm king home dsw wood jasny szary
287,10 zł
Ustka
(woj. pomorskie)
 Katex taboret dziecięcy 24 x 19 x 17 cm - mix kolorów
14,58 zł
Lębork
(woj. pomorskie)
 Zestaw 2 hokerów barowych beżowe regulowana wysokość felicia
447,80 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
 Krzesło barowe 43,5x43,5x75cm king home tower wood jesion/czarne
242,10 zł
Radomsko
(woj. łódzkie)
 Stołek barowy norden wood low pp czarny
299,00 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
 Stół 81x81x78cm king home tower jesion/żółty
809,10 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
 Krzesło barowe paris wood d2 75cm białe/sosna orzech
249,00 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Podłączamy agregat prądotwórczy do instalacji
Przerwy w dostawie prądu na gospodarstwie rolnym są bardzo niepożądane. Zwłaszcza w takich miejscach, gdzie gospodarstwa są bardzo mocno uprzemysłowione. Dlatego też konieczne jest posiadanie agregatu prądotwórczego, który będzie stanowił zapasowe źródło prądu w takich sytuacjach.

Data publikacji: 2019-06-10

Jak urządzić małą kuchnię?
Niewielka przestrzeń kuchenna to nie tylko wiele ograniczeń pod kątem aranżacji, ale także ciekawe wyzwanie projektowe. Pamiętajmy, iż nie musi być ona niewygodna, niepraktyczna i niezbyt ładna. Wszystko to zależy od dobrze przemyślanego projektu, naszej inwencji, a także od naszych nawyków.

Data publikacji: 2019-06-06

Kuchnia z wyspą, otwarty aneks kuchenny czy kuchnia z bufetem?
Przyjrzyjmy się poszczególnym rozwiązaniom, tak by jak najlepiej zrozumieć charakter każdego z projektów. Skupimy się tylko na aranżacjach w pomieszczeniach zintegrowanych z salonem lub pokojem wypoczynkowym. Pominiemy tym samym rozwiązania sprawdzające się szczególnie w kuchniach oddzielnych.

Data publikacji: 2019-06-05

Jak dobrać oświetlenie do kuchni?
Odpowiednio doświetlona kuchnia i część jadalniana, to zapewnienie nie tylko swoistej atmosfery, oszczędność energii, a tym samym i kosztów, ale przede wszystkim wygoda przy przygotowywaniu posiłków.

Data publikacji: 2019-06-04