Szukaj

Kategorie

Masaż leczniczy, czyli klasyka gatunku


Masaż leczniczy, czyli klasyka gatunku.


Jeśli udasz się do gabinetu i zażyczysz sobie masaż leczniczy, otrzymasz pytanie, ale o jaki dokładnie Pani chodzi. Pod tą nazwą kryje się bowiem każdy rodzaj masażu, który redukuje dolegliwości bólowe i nakierowany jest na konkretne niedomaganie klienta.

Najczęściej jednak stosuje się to określenie do masażu klasycznego, na bazie którego powstały wariacje innych sposobów masowania z użyciem akcesoriów i technik masowania (relaksacyjny z użyciem olejków, masaż gorącymi kamieniami, masaż sportowy, tajski, itp.). Jeśli zatem zapragniemy klasycznej formy masażu, przygotujemy się na ugniatanie, rozcieranie, wałkowanie i oklepywanie całego ciała lub określonych partii, w zależności od wybranej opcji (masaż całego ciała, masaż pleców (kręgosłupa), nóg, bądź głowy itp.).Komu służy

Niejednokrotnie takie zabiegi stanowią część całego rozbudowanego programu rehabilitacji medycznej po urazach sportowych, czy w trakcie rekonwalescencji po chorobie. Sportowcy równie chętnie uciekają się do masażu klasycznego, by rozluźnić mięśnie przed i po zawodach. Ale mówi się też o zbawiennym działaniu łagodzącym wszelkie stresy, z napięciowym bólem głowy i bólem lędźwiowo-krzyżowym włącznie. Jeśli cierpisz na bolesne skurcze nóg, albo spodziewasz się dziecka, z pomocą przychodzi właśnie masaż klasyczny. Poprzez usprawnienie przepływu krwi, dajesz sobie szansę na szybszą rekonwalescencję, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Masaż klasyczny polecany jest wszystkim, niezależnie od wieku i płci. Jednak w przypadku włączenia masażu do programu rehabilitacji medycznej, trzeba skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem, by wykluczyć ryzyko pogłębienia schorzenia.

W czym mogę służyć?

W związku z tym, że masaż leczniczy ma rozmaite zastosowania, można wymienić kilka głównych grup działań, które stanowią wspólny mianownik dla wszystkich technik. Najistotniejsze okazuje się redukowanie dolegliwości bólowych. Niektórzy specjaliści mówią nawet o leczeniu konkretnych chorób. Najczęściej jednak podkreśla się działanie profilaktyczne, czyli zapobieganie wystąpienia niektórych schorzeń. Na masaż klasycznym natrafimy w ofercie fizjoterapeutów, na turnusach rehabilitacyjnych, ale i jako element zaplecza sportowego, czy w gabinetach kosmetycznych.Oddam zdrowie w dobre ręce

Jeśli już zdecydujemy się na przyjemność masażu za około 100-200 zł (w zależności od zakresu masowanej powierzchni ciała), warto by dokładnie przeanalizować kwalifikacje osoby, w której ręce powierzymy swoje samopoczucie, a może nawet zdrowie. W szpitalach, czy na turnusach rehabilitacyjnych, możemy mieć pewność, co do odpowiedniego przygotowania masażystów. Inaczej sprawa się ma z gabinetami kosmetycznymi, w których należy dokładnie wypytać o przygotowanie merytoryczne. Zwróćmy również uwagę, czy został z nami przeprowadzony wywiad medyczny, a także prześledźmy opinie kogoś, kto poddał się już takiemu zabiegowi. Pamiętajmy, że eksperymenty na własnym zdrowiu, nie są wskazane i mogą zakończyć się poważnym urazem lub pogłębieniem schorzenia.


Paulina Kucharska

Przygotowane w oparciu o magiadlaciala.pl/masaz-leczniczy/

Data publikacji: 2018-09-15, ostatnia zmiana: 2018-10-09

Może Cię zaintersować:

- Ćwiczenia w czasie ciąży

- Wybierz mądrze. Wybierz dobry sen!

- Czy warto inwestować w stelaż pod materac?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24

Jak założyć swoją firmę?
Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13

Kreatywna integracja - imprezy off road
Pracodawcy zaczynają coraz bardziej zdawać sobie sprawę z konieczności organizowania imprez integracyjnych. Coraz chętniej sięgają też po nieszablonowe rozwiązania. Wyjścia do pubu, na kręgle czy bilard powoli zaczynają odchodzić do przeszłości...

Data publikacji: 2018-10-06